www.odb.km.ua Відгуки та побажання
На гостинах у часу Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокнига


    
     Головна » Електронна бібліотека » Письменники Хмельниччини - дітям » Стукав сніг...
   На гостинах у часу

   На гостинах у часу

      Вдивляюся у лиця хатів, що обліпили дорогу, наче (ластівчині гнізда – підстрішшя. Різні вони, як і люди. Одні (дивляться сонно, інші – зацікавлено, проводжаючи (поглядом кожного перехожого, перебираючи у пам'яті, чи Ібува не з цих стін, чи часом не на гостини додому. (Спираючись на штахетник, намагаються пізнати долю (кожного, душу кожного, хто пішов повз... Підсліпувато- примружені і молоді, захопливо-довірливі, ясночолі і волоокі, більмуваті, мов зашторені фіранками від світу, в (якому і сонце і вітри, і дощі...
      Різні вони.
      Одягнені в лати кам'яних парканів і в убогі свитинки безу, вбрані, наче наречені, в довгі білі льолі квітучих яблуневих садів, заспані солов'ями і обдаровані, ніби короною, величним лелечим кублом, в якому щоліта вбивається в пір'я і зростає, даруючи вікнам свій перший політ, клекітке щастя з темними цятками на крилах.
      І долі у них, зарослих полинами і обсаджених пахучими ружами, як і в людей, різні. В молодих, і наповнених сміхом дитячим, розлуками не битих, втратами І гіркими не зацілованих, бідами не скорених – сонце у вікнах. А ці, підбілені до Великодня, мов обв'язані у простенькі хусточки, схожі на стареньких берегинь, що йдуть поміж життям до вечірньої служби. Тихенько чимчикують стежкою між травою-муравою, між зимами і літами, читаючи про себе святу молитву, слова якої сказані ще тією мовою, якої ніхто тепер і не зрозуміє.
      Поряд тріщить і гуркоче світ, а вона, наче зблудила із казки, стоїть, цупко ухопившись за землю, згорблена тягарем літ і, нескорена, схиляється давньою стріхою перед вічністю. Тільки обережно схиляється, щоб, борони Боже, не сполохати такого ж, як і вона, старого домовика, котрий ще зрання заходився варити собі у печі горщик зеленого борщу. І пахне аж у сінях кислуватим щавлем, перемішаним із запахом сіна, м'яти, калачиків на підвіконні і татарського зілля, яким застеляли підлогу на Трійцю, а запах – так і лишився на роки.
      А у вікна дивляться круглоголові соняхи, обв'язані косинками, наче замурзані діти, від настирливих горобців і чують, як у запічку бере найвищу ноту на своєму крихітному інструменті коник-стрибунець, вкотре задарма виконуючи усім свою найвдалішу мелодію.
      І слухають її сволоки, затамувавши подих, разом зі стареньким Богом на вицвілій іконі. Слухають, аж доки не споночіє і не привидиться хаті у сні, як, гуркочучи підковами, залітає на подвір'я вершник і, схилившись, стукає у шибчину. А на зустріч йому із сіней знову біжить простоволосе кохання із обличчям її юності.


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановні батьки! Запускаємо нові послуги в бібліотеці. Які цікавлять Вас?
   Бібліоняня
   Інклюзивний майданчик
   Казкотерапія
   Тематичний табір
   Батьківська школа
   Консультативний центр "ПcихологіЯ"   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2021 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр