www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Радушинська Оксана Петрівна Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Сторінка юного краєзнавця » Літературна карта Хмельниччини » Старокостянтинівський район
   Радушинська Оксана Петрівна

       Оксана Радушинська народилася 27 вересня 1979 року у старовинному місті Старокостянтинові. Тут вона зробила свої перші кроки, вслухалась у мамині колискові, безкінечно любила слухати віршовані казки. Але невблаганна та страшна хвороба втрутилася у життя дівчинки: сьогодні Оксана Петрівна змушена перебувати в інвалідному візку, але оптимістка,  життєрадісна людина, вона ще тоді, будучи дівчинкою, не корилася долі. Успішно навчалася у Старокостянтинівській школі № 3, у школі № 8 і, звичайно ж, віршувала. До речі, у районній газеті “Світло Жовтня” ще у 1981 році було надруковано перший віршик дівчинки про ромашку.
       Згодом, через років десять, були перші спроби журналістської майстерності – у газеті “Голос громади” опубліковано цикл її прозових публікацій народознавчої тематики. Оксана Петрівна успішно здобула кваліфікацію молодшого спеціаліста зі спеціальності “журналістика” в Київському Укртелерадіоінституті, а у 2008 році з відзнакою закінчила інститут соціальних технологій Відкритого Міжнародного університету розвитку людини “Україна”.
       Поступово журналістика входила в її життя, ставала її професією. Ще з 2002 року вона працювала в редакції Старокостянтинівської міської газети “Новини Поділля”, у 2003-2004 роках була редактором цього видання. А з червня 2004 року працює редактором-ведучою радіопрограм Старокостянтинівської районної радіокомпанії, має серію авторських радіопередач та проектів.
       З 2006 року О.Радушинська – редактор культурологічних програм Хмельницької обласної ТРК “Поділля-Центр”, автор та ведуча щотижневої телепередачі “Мелодії родоцвіту” та передачі “Родовід”,   яка    виходить   в   ефірі    Хмельницького    обласного радіомовлення. Її передачі однаково цікавлять і дорослих, і юних, адже висвітлюють різноманітні питання культури, традиції, ментальність нашого народу, його свята і звичаї.
       Цікаві та актуальні публіцистичні статті О.Радушинської часто можна побачити на шпальтах обласних газет “Подільські вісті”, “Газета Поділля”, хмельницької міської газети “Проскурів”, з якою журналістка співпрацює багато років. Отож, недарма ще у 2002 році О.П.Радушинську прийнято в члени Національної спілки журналістів України.
       Та є ще одне, не менш важливе, поле її діяльності, її життя – письменницьке. Майже щороку виходять віршовані збірки Оксани Радушинської: “На крилах мрій”, “Світанкові сни”, “Казки яблуневого снігопаду”, “Неспівані пісні про щастя”, “Сповідь дощу”, “Стукав сніг”.
       У 2006 році молоду письменницю було зараховано до Національної спілки письменників України, адже на її рахунку вже було більше десяти цікавих талановитих поетичних збірок.
       Оксана Петрівна Радушинська – лауреат Першого Всеукраїнського фестивалю творчості дітей та молоді “Повір у себе”; тричі переможниця обласної молодіжної акції “Подільський Оскар”; дипломантка Міжнародного конкурсу кращих творів молодих українських літераторів “Гранослов”; лауреат VІ Всеукраїнського конкурсу “Українська Мадонна” у номінації “Софія”; лауреат премії імені Я.Гальчевського “За подвижництво у державотворенні”; лауреат ІХ Всеукраїнського творчого конкурсу серед журналістів “Українська Мадонна” у номінації “Віра. Боже, Україну збережи”; лауреат Міжнародної літературної україно-німецької премії імені О.Гончара; лауреат Х Всеукраїнського творчого конкурсу серед журналістів “Українська Мадонна” в номінації “Надія. Серце матері”; лауреат ІІ-го Всеукраїнського конкурсу на кращі твори для дітей молодшого, середнього та старшого шкільного віку “Золотий лелека” у номінації “Старший шкільний вік”; переможниця Міжнародного літературного конкурсу “Православна моя Україна” з нагоди 1020-річчя Хрещення Київської Русі у номінації “Поезія”. Лауреат Національної премії “Благодійна Україна 2015” у номінацї “Волонтер – фізична особа”, 2016 р.

       ♦ Радушинська О. Українські свята / О.Радушинська ; худож. В.Ярош. – Київ : Калита, 2007. – 64 с. : ілюстр.
       Багатий на свята український календар. Із державних, церковних, народних, родинних свят складається неповторний вінок нашої культури і приналежність до свого народу. Цікаво та дохідливо письменниця розповідає, чому саме так, а не інакше ми відзначаємо Різдво, Трійцю, Миколая, що таке веснянки, зажинки. Отож, ця книга допоможе маленькому українцеві дізнатися про традиції, звичаї, віру нашого народу.


    

       ♦ Радушинська О. Щоденник Славка Хоробрика, або Пригоди хлопчика-міліціонера / О.Радушинська ; мал. Р.Скиби. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2012. – 84 с.
       Чи дозволено дітям робити все, що заманеться, незважаючи на закони і правила, якими користуються дорослі? Які вчинки дітей можуть спричинити халепу і що потрібно робити, аби уникнути неприємностей? Відповіді на ці та багато інших запитань юні читачі отримають, потоваришувавши із Славком Хоробриком – звичайним сучасним хлопчиком, який мріє стати міліціонером.

       ♦ Радушинська О. Зелен-день, або Чарівні русалчині коралі : пригодницько-казковий роман / О.Радушинська. – Тернопіль : Навчальна книга - Богдан, 2013. – 180 с.
       Герої цієї книги – непосидючі та допитливі близнюки – Соломійка і     Нестор.  Незвичайних пригод, неймовірних таємниць, цікавих подій у них    безліч,   адже   вони   знаються   з Домовиками, Водяником, середземноморськими піратами. А ще від них залежить доля русалки Олесі й існування села Русалівка. А про все це – у казковому романі “Зелен-день, або Чарівні русалчині коралі”, який отримав перше місце в конкурсі “Коронація слова” та потрапив до рейтингу “Книга року”. Книга оформлена фантастичними малюнками В.Якубовського, які буквально занурюють читачів в атмосферу роману.

    

    

       ♦ Радушинська О. Сонячне зайченя : вірші для дітей / О.Радушинська. – Хмельницький, 2004. – 83 с. : ілюстр.
       Це перша збірочка поезії письменниці, адресована дітям молодшого шкільного віку. Вона містить веселі, повчальні, легкі та доступні віршики, які легко запам'ятовуються. А ще з їх допомогою   діти   можуть  швидко  вивчити абетку та краще пізнати навколишній світ.

    

       ♦ Радушинська О. Вірші про звіряток : книга-збірка / О.Радушинська ; худож. М.Пильцин. – Донецьк : Кредо, 2013.
       До цієї збірки ввійшли чотири віршовані казки: “Тигреня шукає друзів”, “Жираф-листоноша”, “Носоріг-мандрівник” та “Океанська пригода”. Читання цієї книги не лише розважить малечу, а й навчить мислити, запам'ятовувати. Поруч із кожною історією діткам пропонується запам'ятати назви тварин, квітів, підводних мешканців, що на малюнках, або про яких йдеться у розповіді. А ще пропонується допомогти звірятам знайти правильну стежку тощо.

    

    

       ♦ Радушинська О. Віршики для малят / О.Радушинська. – Київ : Калита, 2006. – 64 с. : ілюстр.
       Ці віршики – лагідні, мелодійні – для найменшеньких, тих дівчаток і хлоп'яток, хто лише починає пізнавати цей неповторний і такий цікавий навколишній світ. Гарні кольорові малюнки дохідливо розкривають зміст і суть кожного віршика.

    

    


    

       ♦ Радушинська О. День полив'яної казки : збірка казок за мотивами українських народних легенд, приповідок та переказів / О.Радушинська. – Хмельницький : Цюпак А.А., 2011. – 104 с.
       Яким   нудним   було   б   дитинство  без казки! А й справді, казка розважає, казка навчає, казка будить   уяву,  розвиває  пам'ять.  Збірку казок “День полив'яної казки”, написану в українському народному стилі, письменниця пропонує прочитати дітям молодшого шкільного віку, аби вони краще усвідомили свою неповторність і ментальність поміж всіма народами на планеті Земля.

       ♦ Радушинська О. Абетка дошколярика-пішоходика / О.Радушинська. – Київ : Калита, 2006. – 64 с.

   Живеш ти у місті, а, може, в селі,
   Школярик уже ти, чи поки-що ні –
   Дорожнії правила обов'язково
   Повинен, мій друже, ти знать на “зразково”.

       Ось  так пропонує письменниця з допомогою віршованої абетки вивчити надзвичайно потрібні правила вуличного руху, запам'ятати дорожні знаки та перевірити свої знання. Книга містить привабливі ілюстрації, дорожні знаки, які допоможуть дошколярику засвоїти прочитане.

       ♦ Радушинська О. Абетка для малят / О.Радушинська ; худож. В.Ярош. – Київ : Калита, 2005.
       Ця книга стане гарним порадником та другом для дітей, котрі тільки починають пізнавати таємниці букв і словосполучень. Кожна сторінка – це маленька казка, де гармонійно поєднані зміст тексту та кольорові малюнки  художниці  В.Ярош.  Це цілий світ з кумедними тваринами і птахами, добрими людьми і зрозумілими явищами природи. Окрім абетки, книга містить також ознайомлення з кольорами, порами року, з навколишнім світом.

    

    

       ♦ Радушинська О. Павучок без імені / О. Радушинська. – Харків : Талант, 2015. – 64 с. : іл. – (Читаю сам).
       Гадаєте, в темному закутку старого-престарого будинку нікого нема? Аж ніяк! Там живе ціла родина Павуків – мама Павучиха, тато Павук, купа їхніх діточок.  І з ними найменший, дванадцятий, Павучок, в якого немає імені. А йому так хочеться мати красиве ім'я… І друзів теж. І зовсім не хочеться годити злій тітці Павучисі й ловити в тенета красивого Метелика…
       Добра повчальна казка з милими ілюстраціями, яку читаєш, читаєш і ніяк не можеш “начитатися”, така вона гарна. Найкраща для читання теплими родинними вечорами.

       ♦ Радушинська О. Піввеселки у подарунок / О. Радушинська. – Харків : Талант, 2016. – 64 с.: іл. – (Читаю сам).
       Два симпатичних равлики – Юрась і Марічка вирушають на пошуки найкрасивішої, найвищої веселки. І не просто знічев`я, а тому що барвиста веселка може здійснити найпотаємнішу МРІЮ! Чи вдасться маленьким равликам піднятися на вершину веселки, а може, вони злякаються перешкод?.. Про це ти дізнаєшся з чудової книги для читання Оксани Радушинської. Бажаємо тобі захопливого читання!

    

    

       ♦ Радушинська О. Метелики в крижаних панцирах / О. Радушинська ; худож. Х. Штурмак, Н. Гайдучик. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 160 с. : іл. – (Майже дорослі).
       “Метелики у крижаних панцирах” – повість Оксани Радушинської про дівчинку-підлітка, прикуту до візка після автомобільної катастрофи, у якій загинули її батьки. Чи зможе героїня знайти справжніх друзів і навіть перше кохання? Чи зможе відкритись світові, перебуваючи у панцирі зі страху перед людським нерозумінням, перешіптуванням за спиною? Чи зможе довести усім довкола і насамперед собі, що найважливіше – людська гідність.

    

    

    

    

       ♦ Радушинська О.П. Веселкові кольори : вірші для дошкільнят / О.П.Радушинська ; мал. С.Коса. – Харків : Школа, 2014. – (Малятко-розумнятко).
       Ця книжечка запрошує малят на прогулянку різнобарвним світом, де предмети, люди, рослини та явища мають свої кольори. Запам'ятати їх, дякуючи пізнавальним віршикам, легко і весело.

    

    

    

    

       ♦ Радушинська О.П. Улюблені іграшки : вірші для дошкільнят / О.П.Радушинська ; худож. Н.Мягкова. – Донецьк : Кредо, 2013. –     (Криниця казок).

    


    

    

    

    

    

       ♦ Радушинська О.П. Хто це? : вірші для дошкільнят / О.П.Радушинська ; худож. Н.Мягкова. – Донецьк : Кредо, 2013. –     (Криниця казок).

    

    

    

    

    

    

       ♦ Радушинська О.П. Хто як говорить? : вірші для дошкільнят / О.П.Радушинська ; худож. Н.Мягкова. – Донецьк : Кредо, 2013. – (Криниця казок).

    

    

    

    

    

    

       ♦ Радушинська О.П. Чини тільки добре : вірші для дошкільнят / О.П.Радушинська ; худож. Н.Мягкова. – Донецьк : Кредо, 2013. –  (Криниця казок).

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр