www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Чи знаєш ти, що таке гендерна рівність? Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю
      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
      Веб-уроки
      Здійснення закупівель
      Онлайн послуги
      Відкриті дані
      Карта сайту
      Аудіокниги


        Головна » Ресурси бібліотеки » Наші видання
      Чи знаєш ти, що таке гендерна рівність?


      ДОРОГИЙ ДРУЖЕ!

          Мабуть з дитинства ти, як і твої ровесники, мріяли бути щасливими. Але, щоб досягти омріяного щастя і займатися тим, до чого лежить душа і є хист, ми повинні мати рівні можливості для навчання, лікування, створення сім'ї, здобуття професії, отримання цікавої і добре оплачуваної роботи, незалежно від того, якої ти статі – хлопець чи дівчина.
          Сьогодні дедалі частіше ми чуємо слова: “гендер”, “гендерна рівність”. А чи знаєш ти, що таке “гендер”? Слово “гендер” вперше з'явилося в 70-ті роки минулого століття для опису соціально визначених характеристик чоловіків і жінок.
          Отож, “гендер” – це відмінності в поведінці жінок і чоловіків, взаємовідносини між ними як громадянами та членами суспільства. Гендер – це те, що стосується нас всіх, бо всі ми є людьми, як все живе в природі, поділяємося на дві статі.
          “Гендерна рівність” – це рівний правовий статус для жінок і чоловіків. Це означає, що чоловіки і жінки мають однакові умови для реалізації своїх прав та однакові можливості для здійснення свого внеску в національний, політичний, економічний, культурний розвиток, а також рівні права на користування результатами цього розвитку.
          Гендерна рівність має на увазі рівне отримання жінками і чоловіками соціально цінних благ, можливостей, ресурсів, винагород.



      Зверни увагу! Важливо знати!

          Документи, що підтверджують права людини на гендерну рівність в Україні:
       ♦ Загальна декларація прав людини, прийнята 10 грудня 1948 року: “кожній людині надаються рівні права і всі свободи незалежно від статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії…”.
       ♦  Конституція України:
      Стаття 21. Усі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.
      Стаття 24. Громадяни мають рівні Конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
       ♦ Закон України “Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків”.
      Стаття 3. У прийнятті важливих рішень у професійній сфері та сім'ї мають рівне право жінки та чоловіки.
          Чи знаєш ти, що частиною національного законодавства є Конвенція ООН про права дитини, яка набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року.
       ♦ Конвенція ООН про права дитини містить 54 статті. В них та знайдеш 40 прав, які має дитина.
      Стаття 2. Заборона дискримінації. Всі права рівні для кожної дитини, незалежно від її раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, соціального походження. Держава не може порушувати жодне з прав. Держава має активно пропагувати права дитини.
      Стаття 30. Діти національних меншин. Деякі діти належать до етнічних, релігійних, мовних меншин. Така дитина має право спільно з іншими членами її групи користуватися своєю культурою, мовою та сповідувати свою релігію.
          В житті кожного з нас виникають проблеми, подолати які поодинці важко, а деколи – неможливо. До кого ми можемо звернутися, коли нам потрібна допомога чи підтримка? До рідних. А саме сім'я – це колиска кожної людини, яка складається із батьків та дітей.

          А що таке гендерна рівність у сім'ї?
          Вільною від насильства є партнерська сім'я, в якій немає чітко визначеного голови, і в різних сферах в залежності від обставин і компетентності лідером може бути або чоловік, або жінка. В таких сім'ях конфлікти розв'язуються з урахуванням інтересів всіх сторін на ненасильницьких принципах. Подолання гендерних стереотипів є важливою умовою попередження насильства у сім'ї.
          Отож, друже, запам'ятай:
          Гендерна рівність означає надання рівних можливостей хлопчикам і дівчаткам, як і дорослим чоловікам і жінкам, в усіх сферах громадського та приватного життя.
          Добре знай і пам'ятай закони, які забезпечують гендерну рівність в нашій країні та сам неухильно їх дотримуйся!
          Хай щастить тобі, друже!

      Познайомся, прочитай:

      Конвенція ООН про права дитини. – ЮНІСЕФ, 1991. – 31 с.
      Конвенція ООН про права дитини : зміст скорочено і адаптовано для дітей, вивчаючим свої права. Вип. 2.
      Конституція України для школярів. – Київ : РИФ, 1998. – 57 с.
      Абетка рівності. – Київ, 2007. – 14 с.
      ♦ Бібік Н.М. Зростаймо громадянами : розповідь про Конституцію України : навч. посібник / Н.М.Бібік, М.М.Ілляш. – Київ : Веселка, 2000. – 87 с. : іл.
      ♦ Гавриш С. Маленькі історії про великі істини : права та свободи дитини : кн. для читання / С.Гавриш. – Харків : Ранок, 2004. – 160 с.
      ♦ Гусельникова І.А. Мої права : довідник для учнів 1-4 кл. / І.А.Гусельникова. – Харків : Ранок, 2010. – 80 с.
      Заключні зауваження та рекомендації Комітету ООН з прав дитини : версія, адаптована для дітей та підлітків. – Київ, 2011. – 38 с.
      Знай свої права, дитино : основні засади Конвенції ООН про права дитини (1989 р.) / авт.-упоряд. С.Кириленко, Л.Слабошпицька ; худож. Л.Гончарова ; вірші І.Жиленко. – Київ : Махаон-Україна, 2000. – 49 с.
      ♦ Мовчун І.А. Права дитини : робочий зошит за книгою С.Гавриша “Маленькі історії про великі істини” / І.А.Мовчун ; за ред. С.Б.Гавриша. – Харків : Ранок, 2004. – 48 с.
      Права дитини : збірник документів. – Львів : Оксарт, 1995. – 112 с. : іл.
      ♦ Цуканова Є.О. Мої права : довідник для учнів 5-9 кл. : корисна інформація, поради на кожний день / Є.О.Цуканова, Ю.В.Житлова. – Харків : Ранок, 2010. – 96 с.

      Шановні педагоги! Використайте в роботі:

      ♦ Блищик Н.В. Засідання юридичної вітальні “Гендерна рівність. Міф чи реальність?” / Н.В.Блищик // Історія та правознавство. – 2011. – № 13. – С. 27-31.

      ♦ Бутурлим Т. До проблеми формування гендерної культури старшокласників / Т.Бутурлим // Рідна школа. – 2009. – № 12. – С. 22-25.

      ♦ Гончарук Л. Ми схожі, але ми різні : тренінгові заняття зі старшокл. / Л.Гончарук // Психолог. – 2015. – № 4. – С. 20-24.

      ♦ Коваленко О. Чоловік і жінка – рівні, а не різні : міжнародна спільнота вважає, що в нашій країні порушуються права жінок / О.Коваленко // Освіта України. – 2013. – 21 січ.

      ♦ Кочерга О. Стереотипи про хлопчиків та дівчаток : уроки гендерної грамотності для батьків / О.Кочерга // Шкільний світ. – 2014. – № 3. – С. 9-12.

      ♦ Кубриченко Т. Гендерний розвиток дівчинки / Т.Кубриченко // Дошкільне виховання. – 2011. – № 3. – С. 16-19.

      ♦ Миронюк С. Жінки й чоловіки: ними народжуються чи стають? : формування гендерної культури педагогів / С.Миронюк // Шкільний світ. – 2014. – № 10. – С.10-12.

      Методичні рекомендації щодо проведення уроку гендерної грамотності в загальноосвітніх навчальних закладах // Освіта України. – 2007. – 7 верес.

      ♦ Пелех Т. Гендерний паритет у суспільстві : заняття для учнів 10-11 кл. / Т.Пелех // Психолог. – 2012. – № 10. – С. 12-13.

      ♦ Рагимова Р. Гендер і професія : урок із профорієнтації в умовах гендерної рівності / Р.Рагимова // Психолог. – 2010. – № 39. – С. 23-26.

      ♦ Радченко О.П. Стосунки рівності й поваги : година гендерного виховання / О.П.Радченко // Позакласний час. – 2012. – № 1-2. – С. 39-40.

      ♦ Слободенюк І. Гендерне виховання дошкільнят : орієнтовний річний план роботи з дітьми різних вікових груп / І.Слободенюк // Палітра педагога. – 2014. – № 1. – С. 3-10.

      Уроки гендерної рівності // Початкова освіта. – 2010. – № 33-34. – С. 23-31.

       

       

      Матеріал підготувала                              Суховірська О.А.

      Комп'ютерний набір                                 Марчук Л.В.

                                                                         Богданова О.Г.

       

      Відповідальна за випуск                         Черноус В.Ю.


      Календар знаменних дат
      • 4
      • 3
      • 2
      • 1
      • 2222
      • АРТ територія111
      • Дошкільнятам2

      Бібліотека запрошує

      БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

      Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
      Історичній
      Пригодницькій
      Детективній
      Містичній
      Фентезі
      Мотиваційній







      © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
          Офіційний сайт
      29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
      www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр