www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Чудо-книги : путівник по енциклопедичних виданнях Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Ресурси бібліотеки » Наші видання
   Чудо-книги : путівник по енциклопедичних виданнях   ДРУЖЕ!
      Людина не може знати все, але повинна вміти знайти відповідь на будь-яке запитання. Для цього і створюють книги, які “знають все” – енциклопедії, словники, довідники.
      А чи знаєш ти, що найкращі путівники по скарбниці людських знань – ЕНЦИКЛОПЕДІЇ. Слово “ЕНЦИКЛОПЕДІЯ” – грецького походження, в перекладі означає “коло знань”. В давнину воно означало просто коло знань, які дають у школі. В сучасному розумінні термін “енциклопедія” з"явився в ХVІ ст. у Франції. Енциклопедіями стали називати книги, в яких коротко розповідається те, що відомо людям про природу, науку, техніку, культуру, мистецтво.
       Отож, ЕНЦИКЛОПЕДІЯ сьогодні – це однотомне або багатотомне видання, яке містить в узагальненому вигляді основні відомості з однієї або з усіх галузей знань і практичної діяльності людей, викладені у вигляді коротких статей, розміщених в алфавітному або систематичному порядку. Залежно від обсягу представленої інформації енциклопедії поділяються на великі (кілька десятків томів), малі (10-12 томів), короткі (декілька томів) або одно – тритомні, яких ще називають енциклопедичними словниками або довідниками.
      Серед універсальних багатогалузевих енциклопедичних видань найбільш всеохоплюючими є: “БОЛЬШАЯ СОВЕТСКАЯ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ” (30 томів); “УКРАЇНСЬКА РАДЯНСЬКА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ” (УРЕ, 12 томів). Для дітей головною довідковою книгою довгий час була “ДЕТСКАЯ ЭНЦИКЛОПЕДИЯ” (12 томів), кожен том якої був присвячений певній темі: “Земля”, “Мир небесных тел”, “Растения и животные”, “Человек”, “Искусство” і т.д. Популярною для молодших читачів дотепер є енциклопедія “ЧТО ТАКОЕ? КТО ТАКОЙ?”, яка має три томи.
       Сьогодні існує багато універсальних і галузевих енциклопедичних видань, а також велика кількість енциклопедичних видань, адресованих безпосередньо користувачам-дітям. Про деякі з них тобі, друже, варто знати і вміти ними користуватися.

   “У С Е “

     Це універсальний український ілюстрований енциклопедичний словник нового покоління (універсальний словник-енциклопедія). Ця книга містить найновіші факти про історію та сучасність, відомості з галузей науки і техніки, культури, спорту, географії, медицини. Найцікавіше, найвартісніше, найсуттєвіше, що є в національній культурі та історичній спадщині, ввійшло до даного видання. Загалом на 1560 сторінках в порядку алфавіту вміщено 25 тисяч гасел, матеріал доповнюється фотографіями, ілюстраціями, картами, схемами, таблицями.
      За допомогою цього енциклопедичного видання ти, друже, можеш відшукати новітню інформацію про розвиток і сучасний стан будь-якої галузі знань, про всі види мистецтва, спорту, про сучасну класичну музику, про видатних діячів культури. А ще цей енциклопедичний словник знадобиться тобі при підготовці до контрольних і творчих робіт, написання рефератів, проведення різноманітних конкурсів, турнірів, ігор.


   “ЕНЦИКЛОПЕДІЯ СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ” (ЕСУ)

    

      Енциклопедія сучасної України – перше багатотомне видання про Україну від початку ХХ століття до сьогодення. Енциклопедія охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті. У першому томі подано 2732 гасла, 1628 ілюстрацій, багато таблиць, схем, карт. Користуватися такою енциклопедією досить легко, адже матеріал розміщено в порядку алфавіту прізвищ, назв, тем.
      Виявляючи природну допитливість, ти, друже, часто ставиш перед батьками, педагогами безліч складних запитань, на які їм досить важко дати відповідь. Радимо тобі скористатися новою багатотомною популярною енциклопедією для дітей

    
    
    
    

    
      “Я ПІЗНАЮ СВІТ”  видавництва “Школа”. Кожен том цієї серії присвячений певній темі:
   – Країни і народи (Азія, Африка, Америка, Австралія);
   – Країни і народи (Європа);
   – Екологія;
   – Космос;
   –Тварини;
   – Рослини;
   – Географія;
   – Музика;
   – Медицина;
   – Математика;
   – Кораблі;
   – Міфологія;
   – Фізика;
   – Релігії;

   – Спорт.
    
    
      Окрім того, в цій серії є книги, присвячені таким цікавим темам, як:
   – Свята різних народів;
   – Чудеса світу;
   – Чудеса природи;
   – Світ таємниць і загадок.
      Кожна книга містить цікавий, насичений фактами матеріал, гарно ілюстрована і має хороший допоміжний апарат: предметно-іменні покажчики, тлумачні словники і т. інше.
      Надзвичайно цінною і популярною сьогодні є заснована у 2002 році серія “ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ” видавництва “Фоліо”. Книги цієї серії стануть у нагоді кожному школяреві не лише у навчальному процесі, але й для різностороннього поглиблення знань, так як кожен том висвітлює певну тему.

    

    

    

       Наприклад, енциклопедія “УКРАЇНА” містить досить повну і різноманітну інформацію про минуле і сучасне життя України, докладно і цікаво розповідає про історію, звичаї, традиції українського народу, розвиток науки, економіки, освіти, культури, літератури і мистецтва нашої країни.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

      Легко пірнути у цікавий світ великих географічних відкриттів, захоплюючих пригод і подорожей різними країнами і континентами, познайомитись з термінами і поняттями, що необхідні для успішного засвоєння шкільного курсу географії, допоможе тобі, друже, енциклопедія “ГЕОГРАФІЯ”.

    

    

    

    

    

    

    

      А ось енциклопедія “ТВАРИНИ” значно поглибить твої, друже, знання про тваринний світ. Ця книга є чудовим доповненням до шкільного курсу біології. Прочитавши її, ти здійсниш захоплюючу подорож у світ живої природи, дізнаєшся про найнеймовірніших мешканців нашої планети, перед тобою відкриється безліч таємниць. А ще тут ти знайдеш матеріали про заповідники України та їхніх мешканців.

    

    

    

    

    

    

    

      Докладно і цікаво про давніх мешканців нашої планети – динозаврів розповість тобі енциклопедія “ДИНОЗАВРИ”. На тебе тут чекає захоплююча мандрівка Парком юрського періоду, зустрічі з величезними травоїдами і “м'ясозаврами”, морськими чудовиськами і повітряними драконами, розповіді про дивовижних істот, які, на думку деяких вчених, і досі існують.

    
    
    
    
      
    
    

    

    

    

     Розширити твоє уявлення про розвиток царства рослин допоможе енциклопедія “РОСЛИНИ”. Ця книга також допоможе тобі, друже, усвідомити, яке місце посідають земні мешканці у житті людей та тварин, зрозуміти велику цінність кожної рослини та необхідність збереження рослинного світу. Тут на тебе чекають справжні відкриття та несподіванки: ти дізнаєшся про те, що є рослини-інженери, рослини-хижаки, рослини, що поводять себе як тварини, рослини – утворювачі земних порід і ґрунтів та багато інших.

    

    

    

    

    

    

    

      Через найпростіші, азбучні математичні твердження, які ти зустрінеш в енциклопедії “МАТЕМАТИКА”, ти знайдеш шлях до її Величності Математики – безмежної царини людського знання, без якої неможливе існування сучасного людства.

    

    

    

    

    

    

    

    

      Без проблем засвоїти матеріал з теорії та історії літератури, що входить до шкільної програми, допоможе тобі, юний читачу, енциклопедія “ЛІТЕРАТУРА”. Живою і доступною мовою ця книга розповість про роди, види та жанри літератури, основні прийоми, що застосовують письменники. Ти також дізнаєшся, звідки пішло слово, як виникла абетка, як зародилася писемність, відчуєш красу і співзвучність української мови.

    

    

    

    

    

    

    

       Про один із найдосконаліших витворів людської думки – автомобіль, розповість енциклопедія “АВТОМОБІЛЬ”. Ця книга містить багато цікавої інформації про все, що пов'язано з автомобілями: про історію створення автомобіля, про людей, яким ми завдячуєм тим, що сучасний автомобіль є помічником і другом людини, про типи і класи автомобілів, сучасний дизайн, засоби безпеки та перспективи розвитку автомобільної індустрії.

    

    

    

    

    

    

    

      Відкривши енциклопедію “СПОРТ”, ти, друже, потрапиш у захоплюючий світ спорту, де панують грація і пластика, мужність і витривалість, спритність і сила, відкриєш для себе багато цікавого про своїх спортивних кумирів, і, можливо, сам захочеш стати одним з тих, хто створює спорт майбутнього.

    
    
    
    
    
    
    
    

     
       Всі книги серії “ДИТЯЧА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ” містять багато ілюстрацій, фотографій, карт, схем, малюнків, а також деякі з них мають допоміжний апарат – предметний покажчик, тлумачний словничок і т. інше.

    

    

      До універсальних енциклопедичних видань для дітей можна віднести “ЕНЦИКЛОПЕДІЮ ПРО ВСЕ НА СВІТІ”. Користуючись такою енциклопедією, ти, друже, можеш отримати відповідь на безліч запитань, які щоденно виникають в тебе з різних галузей знань. Кожен розділ цієї книги присвячений якійсь темі: “Всесвіт”, “Країни і народи”, “Історія”, “Наука”, “Тварини”, “Рослини”, “Планета Земля”, “Людина”. Такою енциклопедією легко користуватись, вона гарно ілюстрована і має алфавітний покажчик.

    
    
    
    
    

    

    

      Добрими помічниками і порадниками стануть для тебе енциклопедії серії “ЩО? ЯК? ЧОМУ?”. Ці книги можуть бути використані як цікавий додатковий матеріал під час навчання. Кожна книжка висвітлює певну тему і дає відповіді на безліч твоїх запитань. Наприклад, про багатовікову історію, своєрідну культуру, літературу, мистецтво України ти можеш довідатися, використавши енциклопедію цієї серії “СВІТ МОЄЇ УКРАЇНИ”, про різні явища природи, навколишній світ рослин і тварин можна дізнатися із енциклопедії "СВІТ РОСЛИН”, “СВІТ ТВАРИН”.

    

    

      Якщо тебе приваблює історія та мандрівки, то використай книги "СВІТ МАНДРІВ”,”СВІТ ДАВНІХ ЦИВІЛІЗАЦІЙ”. А всім допитливим і кмітливим варто познайомитися із енциклопедіями “СВІТ ДИВОВИЖНОГО ТА ЗАГАДКОВОГО”, “СВІТ ЗНАЙОМИХ НЕЗНАЙОМЦІВ”.
      Доступний виклад матеріалу, гарний друк, кольорові фотографії допоможуть краще засвоїти матеріал. Крім того, для зручності в користуванні в кінці книг розміщені предметно-тематичні покажчики, словники спеціальних термінів та інші допоміжні матеріали.
      Надзвичайно цінною і популярною серед дітей середнього і старшого шкільного віку є багатотомне енциклопедичне видання “ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ДЛЯ ДЕТЕЙ” російського видавництва “Аванта”. Кожен том містить багаті, написані живою, образною мовою матеріали з тієї чи іншої теми, доповнені чудовими ілюстраціями. Наприклад, том І “ВСЕМИРНАЯ ИСТОРИЯ” присвячений найважливішим подіям світової історії – від появи людини на Землі до подій кінця ХХ століття, а том VІІ “ИСКУССТВО” присвячений мистецтву різних країн і народів і т.д. До послуг читачів в кінці кожного тому хороший довідковий апарат: покажчик імен, назв, словники-покажчики термінів і т.д.
       Сподіваємося, що ти, друже, розумієш наскільки цінними і необхідними у житті школяра є такі енциклопедичні видання.
       Отож, цікавої тобі мандрівки сторінками цих чудових книг – енциклопедій, світом мудрості і знань!
    
    

   Матеріал підготувала                               О.А.Суховірська 

   Комп'ютерний набір                                  Л.В. Марчук 
                                                                      О.Г. Богданова 

   Відповідальна за випуск                          В.Ю. Черноус 

    

    

    
    

   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр