www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Новини Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту


    

     Головна » Про бібліотеку » Новини
   Проект бібліотеки став переможцем конкурсу від Українського культурного фонду.
   admin
   27 червня 2019 р.

     Проект “Особлива книга для особливих дітей” Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка отримав перемогу в рамках програми “Інклюзивне мистецтво” від Українського культурного фонду.
     Реалізація даного проекту спрямована на популяризацію творчості письменниці Оксани Радушинської і створення умов для рівних можливостей доступу до книг інклюзивної тематики як для дітей з вадами зору так і для широкого кола читачів обласної бібліотеки, бібліотек регіону та країни. У рамках проекту передбачається створення аудіокниги “Метелики в крижаних панцирах” за однойменним твором Оксани Петрівни про дівчинку-підлітка, прикуту до інвалідного візка.
     Важливим досягненням проекту стане конвертація продукту у формат DAISY та його розміщення на інтернет-ресурсі Першої української дейзі-бібліотеки (м.Львів). Це сприятиме тому, що будуть створені умови для використання продукту дітьми та дорослими з вадами зору. Особливістю цієї аудіокниги буде спеціальна навіґаційна оболонка, використовуючи яку, особа з вадами зору може не тільки прослухати текст, але й працювати з ним: робити закладки, примітки, оперативно отримувати потрібну інформацію. Аудіокнига у форматі DAISY стане хорошим мотиватором для слабозорих, які прагнуть реалізувати себе у цьому комп’ютеризованому, насиченому інформацією світі.
     Наш інклюзивний культурний продукт стане у нагоді і для учнів шкіл України – книга, за якою він буде створений, введена до Програми для загальноосвітніх навчальних закладів з української літератури (5-9 класи), затвердженої Міністерством освіти і науки України.
     Також, реалізація проекту дасть можливість забезпечити доступ до створеного інклюзивного культурного продукту широким колам громадськості – аудіокнига буде розміщена на веб-сайті та сторінках закладу у соціальних мережах, записана на компакт-диски, USB-флеш-накопичувачі і передана в 35 шкіл-інтернатів України для дітей з вадами зору, Хмельницький інклюзивно-ресурсний центр, ГО Хмельницької обласної організації УТОС та 122 бібліотекам регіону, що обслуговують дітей, але не мають доступу до мережі Інтернет.
     Даний проект буде гарним продовженням роботи закладу в напрямку “Бібліотечна інклюзія: інформаційний простір для особливих дітей” та вагомим ресурсом у впровадженні процесу інклюзії в обслуговуванні користувачів з особливими потребами. Виконання завдань проекту сприятиме діяльності бібліотек як важливих інституцій, реалізації державної політики у сфері виховання нового покоління українців, для якого інклюзія стане частиною світогляду.


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо 2019”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Сергій Гридін “Відчайдушні”
   Андрій Бачинський “Детективи з Артеку”
   Діана Мельникова “Розбишацький детектив”
   Анастасія Нікуліна “Сіль для моря, або Білий Кит”
   Оксана Лущевська “З води у воду”
   Крессида Ковелл “Як приручити дракона”
   Джеф Кінні “Щоденник слабака”
   Ерін Гантер “Коти-вояки”
   Ніна Е.Грьонтведт “Супер-літо”
   Йоанна Ягелло “Тирамісу з полуницями”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2019 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр