Навчання у традиційній липневій школі професійного розвитку “Ідеї. Практика. Досвід” для працівників сільських бібліотек, що обслуговують дітей територіальних громад Хмельницької області завершилося. Учасники школи мали можливість дізнатися найновіші тренди бібліотечного обслуговування, обговорити фахові питання, обмінятися досвідом, поспілкуватися з авторками книг для підлітків та навіть спробувати власні сили в музикуванні.
.JPG)
Директорка бібліотеки Валентина Черноус акцентувала увагу присутніх на важливому аспекті функціонування закладів у цей непростий для країни та громадян час − життєстійкості бібліотек. Говорили про виклики, пов’язані з війною, про бібліотечні фонди, співпрацю та проєкти з громадським сектором. Особливу увагу звернула Валентина Юхимівна на переформатування бібліотек у місця сили, центри громади та підтримки.

Фахівці обласної бібліотеки поділися з присутніми досвідом надання якісних бібліотечних послуг у нових умовах, презентували сучасні методи та форми роботи з різними категоріями читачів. Учасники школи отримали кваліфіковані поради щодокорисних інтерактивних ресурсів для користувачів та використання смартфону як дієвого засобу створення контенту і комунікації.

.JPG)

Під час фахового заняття “Казкотерапія + музикотерапія як інструмент роботи з дітьми для підтримки їх рівня стресостійкості ” музикотерапевтка, арттерапевтка, викладачка фахового музичного коледжу імені. В. Заремби Юлія Шнурова розповіла про особливості цих видів терапії та дала поради щодо їх використання саме у бібліотеках.

В рамках літньої школи також відбулася зустріч із авторками підліткової літератури Ольгою Саліпою та Віоліною Ситнік. Письменниці розмовляли з бібліотекарками на тему “Усі підлітки різні. Або як писати для сучасних дітей, щоб бути їм цікавими”. У ході жвавої розмови усі присутні почули багато відповідей на питання стосовно творчості авторок загалом.
Сподіваємось, що досвід та нові знання допоможуть сучасним бібліотекаркам у роботі та спілкуванні із дітьми.
|