Тиждень медіаграмотності завершився, але наша пильність до джерел інформації – ні. Ми провели ці дні плідно, пізнавально та весело! Вчилися створювати повідомлення за допомогою малюнків та схем, розрізняти факти та судження, аналізувати інформацію, виявляти фейки, перевіряти джерела інформації на їх надійність. Сперечалися, шукали правду, дивилися мультфільм, грали в гру "Сузір'я" та "Три факти про себе", були справжніми журналістами-детективами та шукали докази неправдивої інформації.
Також ми провели кілька цікавих розмов із дітьми про головні правила поведінки у кіберпросторі, загострили увагу на тому, що поширення будь-якої інформації не відбувається випадково і її шлях до впливу на дитячий мозок дуже короткий. Саме тому ми закликали дітей мислити критично і не довіряти сумнівним повідомленням, невідомим контактам і найголовніше – розмовляти про це з батьками.
Відвідувачі мали можливість переглянути тематичні постери у холі бібліотеки, які візуально демонструють актуальність теми.
Навчати дітей безпеки в інтернеті – вимога часу, адже цей простір містить безліч ризиків, які іноді і нам, дорослим не одразу зрозумілі. Насправді, пильними до почутого і прочитаного потрібно бути завжди, адже у сучасному світі ми спостерігаємо яскраві результати інформаційної війни і того як можна змусити мільйони людей не мислити, а споживати фейки як правду.
У нашій бібліотеці є багато корисних книг, які розкривають секрети медіаграмотності, отож запрошуємо до читання!
Тиждень завершився, а ми вчимося далі! І чекаємо дітей на наші уроки!
|