www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Бібліотечному фахівцю Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю

    Сайти і блоги бібліотек
    Мережа бібліотек
    Підвищення кваліфікації
    Бібліотеки в ОТГ
    Впровадження УДК
    Методичні матеріали
    Соціологічні дослідження
    Конкурси
    Перелік тем консультацій спеціалістів ХОДБ
    Фахова періодика

   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокнига


    

   Бібліотечному фахівцю

     Головна » Бібліотечному фахівцю
   Бібліотечне літо – 2019.
   admin
   27 травня 2019 р.

   Актуально!

   Бібліотечне літо – 2019.

       Літо – найулюбленіша пора, яку завжди з нетерпінням чекають діти. Адже це найдовший період відпочинку, нових пригод, подорожей, знайомств. Актуальним залишається і питання дитячого читання в літній період. Тому бібліотекам, що обслуговують дітей, необхідно особливу увагу приділити організації роботи з дітьми. Вона вимагає творчих, професійних, креативних, психологічних підходів. Влітку у бібліотеці діти можуть відпочивати, відкривати для себе нові літературні імена, знайти нові книги і нові захоплення, розширити світогляд, коло знайомств з однолітками.
       Удосконалюючи роботу бібліотеки з промоції читання та організації дозвілля дітей, радимо побудувати її згідно власних проектів та програм  літніх читань. Це – “Літо з книгою”, “На книжкових островах”, “Бібліотечне літо – 2019”, “Бібліотечне літо для веселих, кмітливих, невгамовних”, “Книжкові пригоди довжиною в літо”, “Суперчитач літа 2019”, “Навколо світу з книгою за 90 днів літа”, “Літні читацькі перегони”, “Територія читання літа – 2019”, “Літній простір читання та творчості”, “Я читаю влітку”, “Читай. Твори. Грай”, “Літній відпочинок з книгою”, “Країна Читалія на планеті Літо” тощо. Програми читань сприятимуть заохоченню дітей і підлітків до систематичного читання, його популяризації та підтримки, розвиткові читацьких інтересів, підвищенню ролі книги серед юного покоління, заохоченню до змістовного дозвілля та творчості.
       Бібліотечні програми читання можуть стати основою для участі у Всеукраїнському конкурсі “Лідер читання”. До програм літніх читань пропонуємо включити різноманітні заходи, які сприяли б інтелектуально-розважальному відпочинку дітей.
      В бібліотеках відкриваються на цей період нестандартні  виставки книг, рекомендованих для читання влітку, створюються цікаві інсталяції, зони, куточки. Ефективною формою з промоції читання є відпочинок на свіжому повітрі з бібліотекою. З цією метою можна створити біля бібліотеки, в парку бібліомайданчик, бібліотечну галявину, літню бібліолавочку, - карусель, - терасу, - алею, бібліотечний дворик, де розмістити назву, запрошення, програму літніх читань, книги, періодичні видання, матеріали для майстер-класів, ігри, пазли тощо.
       Бібліомайданчики працюють у визначені дні та години. Тут можна не тільки почитати книги, переглянути періодичні видання та дізнатись щось нове для себе, але й мандрувати, малювати, майструвати чи виготовляти різні вироби, грати, просто відпочити та приємно провести час.
       Програми літніх читань мають бути насиченими цікавими культурно-просвітницькими заходами для дітей громади. Це – квести, літературні вікторини, батли, мандрівки, сутінкові читання, конкурси, розваги, естафети, флешмоби, розважальні свята, шоупрограми, канікулярні посиденьки, інтелектуальні та спортивні ігри, дискотеки, вечірки, майстер-класи тощо.
       Підвищенню статусу читання у свідомості підростаючого покоління сприяють PR-акції: “Старт книжкового літа”, “Читають всі”, “Читайте з нами”, “Канікули з книгою – 2019”, “Візьми у руки книгу”, “Додай читання”, “Виходь у двір читати”, “Читай українське”, “Мрій. Читай. Досягай” та інші.
       Усі діти полюбляють солодощі. А влітку відзначають Всесвітній день морозива (10 червня), Всесвітній день шоколаду (11 липня). В рамках літніх читань бібліотеки можуть організувати свята солодких смаколиків, залучивши до проведення представників торгівельних фірм (“Рудь”, “Ласунка”, “Світоч”, “Рошен”, “АВК, “Міленіум”), кондитерські магазини.
       Щоб відкриття літніх читань було святковим, можна приурочити до Міжнародного дня захисту дітей. Підсумки підводяться на початку вересня, визначаються чемпіони, переможці літніх читань у бібліотеці.
       Літня бібліотечна компанія широко виствітлюється в ЗМІ, на сайтах, блогах бібліотек, в соціальних мережах.
       Гарно організоване бібліотечне літо сприятиме підвищенню іміджу бібліотек в громадах.


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Осінь 2019”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Анна Лачина “Украдений світ”
   Ольга Войтенко “У світлі світляків”
   Гюдрун Скреттінг “Антон”
   Валентина Захабура “Лепрекони”
   Дженні Німмо “Чарлі Бон”
   Люсі Гокінг, Стівен Гокінг “Джорж”
   Дорота Сувальська “Сюзанка хитрує”
   Алевтіна Шавлач “Пампуха”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Анастасія Нікуліна “Зграя”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2019 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр