www.odb.km.ua Відгуки та побажання
ДУДЧЕНКО Н.В. Сходинки в прекрасне: інновації, проекти, програми. Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю
      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
      Веб-уроки
      Здійснення закупівель
      Онлайн послуги
      Відкриті дані
      Карта сайту
      Аудіокниги


        Головна » Ресурси бібліотеки » Наші видання » Бібіліотека для дітей: нове бачення, нові орієнтири та соціальне партнерство.
      ДУДЧЕНКО Н.В. Сходинки в прекрасне: інновації, проекти, програми.

      Дудченко Н.В.
      м. Хмельницький

      Сходинки в прекрасне:
      інновації, проекти, програми

         У процесі виховання всебічно розвиненої особистості важлива роль відводиться прищепленню дітям естетичних смаків, донесенню до них знань про різні види мистецтва. Використовуючи різноманітні форми роботи, відділ мистецтв Хмельницької обласної бібліотеки для дітей ім. Т.Г.Шевченка допомагає дітям зрозуміти прекрасне, формує їх естетичні погляди, пробуджує творчу фантазію та думку. У бібліотеці склалася цілісна система естетичного виховання читачів, яка дає можливість послідовно знайомити їх зі специфікою національного та світового  мистецтва,  його  історією, творчістю митців-класиків та сучасників. Ще у 1974 році в бібліотеці започаткував роботу дворічний лекторій “Сходинки в прекрасне” та клуб “Олімп” (товариство прихильників мистецтва, музики, поезії) з трьома відділеннями: “Прекрасне руками художника”, “В світі чарівних звуків” та “Велике чудо – театр”.
         Пізніше були створені лекторії “Про музику і музикантів”, “Словами, фарбами, звуками”. Сьогодні у відділі плідно працюють клуби за інтересами: “Сходинки в прекрасне”, “Джерельце”, фан-клуб “Кумири і прихильники”, факультатив “Із скарбниці українського і світового мистецтва”. Заняття проводяться так, щоб у доступній формі, від простого до складного, допомогти дітям зробити перші кроки назустріч мистецтву. У клубі “Сходинки в прекрасне” діє 2 відділення: “Дитяча філармонія” і “Юний художник”. На засіданнях “Дитячої філармонії”діти знайомляться з музичними інструментами, музикою, її видами і стилями, композиторами та їхніми творами.
         А на засіданнях “Юного художника” діти роблять перші спроби малювати. Спостерігаючи за тим, як діти сприймають нові значення, образи, навколишній світ, цікаві картини, біографії художників, можна зробити висновок, що внутрішній світ дитини розширюється, спонукає їх до дії, до можливості самим спробувати щось створити.
         Безліч цікавої інформації про найяскравіших зірок кіно, музики, про маловідомі, часом навіть сенсаційні, факти з їхніх біографій, діти дізнаються на засіданнях фан-клубу “Кумири і прихильники”. Вони ближче познайомились з творчістю таких відомих естрадних співаків та кіноакторів, як: А. Приходько, Б. Апрель, В. Дейнеко, Жасмін, В. Козловський, Н. Валевська, брати Борисенко, Джекі Чан, Даніель Рекліф (виконавець ролі Гаррі Поттера), Елайдж Вуд (актор, який зіграв роль Фродо у кінофільмі “Володар кілець”) та ін.
         Впровадження проектно-цільової та програмної роботи застосовується як важіль ефективної інноваційної діяльності. У 2009 році розпочала роботу авторська програма “Про що розповідає музика”. Її завданням є забезпечення високого рівня всебічного розвитку особистості дитини, формування художньо-естетичних смаків та інтересів, відкриття прекрасного світу, сповненого звуків. Адже для того, щоб навчитися слухати і розуміти музику, потрібні роки. Масові заходи проводяться з прослуховуванням та переглядом CD-дисків за заданою темою, з виконанням музичних творів на фортепіано.
         Хмельниччина завжди була щедрою на юні таланти, а бібліотека їх дбайливо плекає, створюючи необхідні умови для розвитку. Цьому сприяє творчий проект “Маленькі зірочки Хмельниччини”, який знайомить дітей із юними талановитими художниками та музикантами, співаками. Творчим збагаченням культурно-масової роботи стали зустрічі у мистецькій вітальні “Мистецькі виднокраї”. Тут створені оптимальні умови для творчих діалогів, зустрічей. Гостями вітальні стали відомі талановиті люди Хмельниччини: заслужений художник України Михайло Андрійчук, член Національної спілки художників України Яків Павлович, заслужена артистка України Марія Ясіновська, естрадний співак, шоумен, фіналіст проекту “Шанс-2” Андрій Романіді та інші. Дуже важливо, щоб духовні інтереси дітей знаходили живий відгук у суспільстві. Особливо вдалим став проект “Таланти моєї родини”. Своєю творчістю, родзинками своєї майстерності поділилися з читачами бібліотеки сім'ї Гук (музиканти), Крамар (художники), Цимбалюк (народні майстри). Родини демонстрували відданість національному мистецтву, що не лише істотно розвиває мистецькі нахили дітей, але й виховує патріотизм, єднає батьківську, педагогічну та учнівську громадськість.
         Бібліотека стала не лише тим місцем, де можна взяти і прочитати книгу, а й відпочити, прилучитися до високого мистецтва, загальнолюдських цінностей на вечорах та інших заходах, які мають як естетичне, так і виховне значення.
         Активною формою розвитку і популяризації дитячої творчості серед ровесників є художні та декоративно-прикладні виставки юних подолян. Традиційним до відзначення Великодніх свят стало відкриття виставки-експозиції писанок, дряпанок, крапанок, мальованок, характерних для регіону Поділля, вишиванок з великодньою символікою. Виставка вражає своєю масштабністю, колоритністю, надзвичайно неповторними орнаментами. Соціальними партнерами в організації виставок є центр естетичного виховання учнівської молоді, дитяча художня школа, дитяча школа мистецтв “Райдуга”.
         Також були представлені виставки “Бісерне диво” Зіньківського НВК, зразкового гуртка “Дивограй” Віньковецького Будинку школяра, гуртка “Керамічний сувенір” Деражнянського Будинку школяра.
         Впровадження нових технологій збагатило роботу відділу з естетичного виховання дітей. Великою популярністю серед юних читачів користується медіа-центр бібліотеки. Адже саме тут діти мають змогу переглянути свої улюблені мультфільми на великому екрані, послухати естрадну та класичну музику, літературні твори, погратися у цікаві інтерактивні ігри із серії “Дитяча колекція”, які дарують незабутні враження. А вимогливий вовк Панас перевірить уважність тестами, і, як завжди, розважить ребусами, мультиками, загадками та іншими цікавинками. Створено надзвичайно багато цікавих відеопрезентацій, віртуальних подорожей на допомогу вивченню шкільної програми, а також до ювілейних дат художників, композиторів, театральних діячів тощо.
         Бібліотека стала тим творчим середовищем, яке дає змогу юним читачам максимально реалізувати накопичений творчий потенціал, можливість виступити в новому соціальному амплуа, вільно, активно, неформально спілкуватися з іншими творчо обдарованими особистостями. Інновації не тільки позитивно впливають на діалог між бібліотекою і читачем, а й дозволяють більш активно пропагувати фонд книгозбірні, швидше обслуговувати користувачів та задовольняти їхні різноманітні запити, розвивати творчі здібності дітей, цікаво організовувати їх дозвілля.


      Календар знаменних дат
      • 4
      • 3
      • 2
      • 1
      • 2222
      • АРТ територія111
      • Дошкільнятам2

      Бібліотека запрошує

      БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

      Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
      Історичній
      Пригодницькій
      Детективній
      Містичній
      Фентезі
      Мотиваційній







      © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
          Офіційний сайт
      29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
      www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр