www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Стан душі – волонтер. Вип. №2 Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
        Бібліотечному фахівцю
        Конкурси для дітей
        Електронна бібліотека
        Веб-уроки
        Здійснення закупівель
        Онлайн послуги
        Відкриті дані
        Карта сайту
        Аудіокниги


          Головна » Героїв пам’ятаєм імена
        Стан душі – волонтер. Вип. №2

        ДОРОГІ ДРУЗІ!

            Четвертий рік поспіль в нашій країні йде війна – жорстока, кровопролитна. Величезний регіон – Схід нашої держави – Донбас заражений вірусом сепаратизму. Щоб повернути мир на цю зболену і зранену землю, тисячі військових та добровольців не шкодують свого життя. Разом із ними виборюють прийдешню перемогу справжні патріоти – волонтери. Вони мають різні професії, життєві вподобання та вік. Та об'єднує цих людей їх благодійна та волонтерська діяльність. Сьогодні на Хмельниччині десятки громадських та благодійних волонтерських організацій, без яких важко уявити сучасну Україну. Туди, на Схід, вони везуть не лише слова вдячності і підтримки, а й тонни необхідного і корисного: спорядження, теплі речі, продукти харчування. А ще – ваші, юні друзі, листівки, малюнки, вітання.
            Другий випуск бібліографічного літопису “Героїв пам'ятаєм імена” – “Стан душі – волонтер” познайомить вас із найвагомішими волонтерськими громадськими об'єднаннями та благодійними фондами, які утворилися і діють у нас на Хмельниччині. Їх діяльність і внесок у відновлення миру і спокою на нашій землі – неоціненні. Досить сказати, що лише в м. Хмельницькому діють 46 волонтерських загонів у ветеранських організаціях і 158 у навчальних закладах, які об'єднують понад 10 тисяч осіб.
           “Спостережливе лиш серце. Головного очима не побачиш” – писав Антуан де Сент-Екзюпері. Отож, нехай ваші серця, друзі, ваші душі не будуть байдужими до рідної історії,  до того, що відбувається сьогодні в рідній країні. Знайте і пам'ятайте тих, хто відстоює незалежність нашої держави – мужніх воїнів і тих, хто допомагає їм вистояти у важкій боротьбі – волонтерів. Їх справи та їх життя – варті наслідування!

        Громадське об'єднання “Армія SOS” Хмельницького обласного
        благодійного фонду “Центр Добриня”

        А за вікном уже зима
        І Рік Новий в дорозі.
        От тільки радості нема,
        А серце у тривозі.
        Громом невтішна новина
        До нас зі Сходу лине.
        Війна. Четвертий рік війна!
        Щодня в бою хтось гине.

        С.Українець

            Небайдужа до того, що відбувається в країні, енергійна та безкорислива хмельничанка Алла Фарващук розпочала свою волонтерську діяльність ще в березні 2014 року, коли у військкоматах обласного центру з'явилися перші мобілізовані. Випікала у своїй приватній пекарні “Гульсена” пиріжки та підгодовувала ними тих, хто чекав відправки у навчально-тренувальні центри. Знайомий прикордонник повідомив, що невідкладної допомоги потребує Чернігівський прикордонний загін. Їм необхідні маскувальні сітки, акумулятори, гума для коліс тощо. Дзвонила знайомим, ходила в організації, випрошувала оплатити рахунки. Згодом в Алли Фарващук з'явився дещо інший напрямок діяльності, бо хлопці, які потрапили в зону бойових дій, потребували форми, хорошого спорядження. Тому Алла з однодумцями і друзями шукала спонсорів, скуповувала взуття та форму, спальні мішки. Задумалися над власним пошиттям речей, необхідних воїнам там, на передовій. Дали клич поміж знайомими і виробництво почалося. 

            До цієї справи долучилися підприємці-швейники, ПТУ   № 9, професійно-технічний ліцей, кафедра технологій і конструювання швейних виробів ХНУ та інші небайдужі. В результаті – тисячі спальних мішків потрапили до наших військових, рятуючи їх від холоду. А потім волонтери взялися за виготовлення маскувальних костюмів, так званих “кікімор”, маскувальних сіток, маскувальних халатів, захисних чохлів.

            А ще навчилися готувати “сухі борщі”, “гарячі кружки”, “енергетичні батончики”, набори спецій. Для цього придбали сушарки, в яких сушили овочі, фрукти, спеції. Залучили до цього багатьох. І чим більше людей беруть участь у виготовленні напівфабрикатів, тим більше воїнів на передовій можна нагодувати.
           Сьогодні потужне громадське об'єднання “Армія SOS”, координатором якої є Алла Фарващук, залучило до своїх благодійних справ дуже багато небайдужих людей. Доля звела Аллу із Сергієм Морозом, Олександром Василишиним, Сергієм Стрілецьким, Володимирами – Сутевським та Витишиним, Олександром Симчишиним (нині міський голова), Олександром Бауріним та іншими, які стали кістяком волонтерського руху і зробили для наших воїнів на Сході дуже багато. Допомогу на Донбас відправляли тоннами і регулярно.

            “Кожна поїздка на війну – то майже три тисячі кілометрів. Дорога, здебільшого по бездоріжжю, територією, яка обстрілюється терористами і де в будь-який момент можна стати мішенню” – розповідає Олександр Баурін, який займається допомогою воїнам на Сході країни з весни 2014 року. На спідометрі його автомобіля більше 300 тисяч кілометрів. Ці нелегкі кілометри він “намотав” за роки війни від Хмельницького до Луганщини та Донеччини. Сотні тонн найрізноманітніших вантажів – одяг, взуття, продукти, предмети першої необхідності, термобілизна, запчастини, маскувальні сітки, пальне, целофан, скоби, буржуйки, цвяхи, молотки, акумулятори, шини, дитячі дарунки перевіз він із побратимами-волонтерами на передову. На сьогодні громадське об'єднання “Армія SOS” організувало майже 300 таких виїздів. Але спектр їх діяльності значно ширший, бо вони продовжують також піклуватися про поранених “атошників”, їх сім'ї, про переселенців, дітей-сиріт та дітей-інвалідів.
            Отож, без такої дієвої волонтерської допомоги сьогодні важко уявити сучасну Україну.

        Прочитайте про громадське об'єднання “Армія SOS” Хмельницького обласного благодійного фонду “Центр Добриня”:

        ♦ Стандрійчук В. Війна очима жінки-волонтера : [волонтер із Хмельницького Алла Фарващук] / В.Стандрійчук // Проскурів. – 2016. – 8 груд., 15 груд.

        ♦ Стандрійчук В. Дорога до захисників / В.Стандрійчук // Проскурів. – 2016. – 17 листоп.

        ♦ Стандрійчук В. Кожна краплина допомоги повернеться сторицею / В.Стандрійчук // Проскурів. – 2015. – 19 берез.

        Вебліографія:

        – Україна-Польща. Алла Фарващук [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
        https://www.youtube.com/watch?v=YPJuJrFWH0s // YouTube. – Заголовок з екрана. – Мова укр.

        – Хмельницька “Армія SOS” [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
        http://www.ngo.km.ua/articles/6468F579-C512-FA3D-2A5C-9B31025DAC9C/ // NGO.km.ua. –
        Заголовок з екрана. – Мова укр.

        Благодійний фонд “Волонтери Поділля”

        Ми боремося не тому, що ненавидимо
        тих, хто перед нами, а тому, що
        любимо тих, хто у нас за спиною.

        Роман Шухевич

            Благодійний фонд “Волонтери Поділля” діє з червня 2014 року. Ганна Греснюк – голова правління фонду разом із подругами почали розбиратися у військовій тематиці, дізнаватися, що необхідно воїнам там, в АТО, якої допомоги вони потребують.
           Ще до створення організації ці волонтерки допомагали столичному Майдану. Благодійний фонд тому й заснували, що хотіли підсобити військовим. З часом все більше людей долучилися до їхньої волонтерської діяльності. І тепер кожен, хто працює у фонді, знає за що відповідає. З особливим теплом розповідають про акції, на яких збирають кошти для воїнів АТО. Серед найяскравіших – “Мені не холодно, солдатам на передовій холодно”.
          “Це було 30 січня. Нас було 14 дівчат. Ми в літніх сукнях, туфлях виходили на Проскурівську з плакатами, зі скриньками. З написами “Мені не холодно, солдатам на передовій холодно”. Зібрали три тисячі гривень, за які закупили теплі речі військовим” – ділиться спогадами Ганна Греснюк.
            Сьогодні окрім матеріально-технічної допомоги військовим, які перебувають у зоні АТО, благодійний фонд надає безкоштовну юридичну допомогу учасникам АТО, а також їхнім родинам, в тому числі родинам загиблих. Це не лише консультації, а й повний супровід у всіх юридичних питаннях, допомога в отриманні документів, матеріальної допомоги тощо.
          Благодійний фонд “Волонтери Поділля” активно співпрацює з усіма військовими частинами міста Хмельницького. Вже декілька років діє Всеукраїнський проект “Без броні”, спрямований на психологічну допомогу військовослужбовцям після АТО, а також надання їм кваліфікованої юридичної і психологічної інформаційної підтримки.

            Вподовж 2015-2016 років команда аналітиків благодійного фонду зібрала єдину базу перевірених ініціатив надання психологічної, юридичної, медичної, соціальної та іншої допомоги учасникам АТО. На сьогодні на “Без броні” вже більше 600 ініціатив, які оформлені у вигляді інтерактивних мап. Це допомагає швидко і легко знайти найближчу службу відповідного характеру в будь-якому населеному пункті. Варто зазначити, що у 2016 році “Без броні” вийшов у фінал міжнародного конкурсу “The Bobs” від Deutsche Welle у номінації “Краща соціальна ініціатива в мережі”.
            Наразі розпочато новий проект “Шлях до себе”, в рамках якого учасники бойових дій діляться своїми історіями про те, як вони повернулися до мирного життя, скористалися допомогою фахівця.Кожен, хто бажає поділитися своїм успіхом після АТО, може подати свою історію на сайт фонду в розділ “Шлях до себе”.
            Отож, благодійний фонд “Волонтери Поділля” здійснює неоціненну допомогу нашим воїнам і не лише тим, хто у зоні АТО, а й тим, хто повернувся до мирного життя і їх родинам.

        Вебліографія

        – Волонтери Поділля [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.facebook.com/%
        D0%92%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D0%9F%
        D0%BE%D0%B4%D1%96%D0%BB%D0%BB%D1%8F-761834783937585/
         
        // Facebook. –
        Заголовок з екрана. – Мова укр.

        – “Волонтери Поділля” вчергове повернулися зі Сходу [Електронний ресурс]. –
        Режим доступу: 
        https://ngp-ua.info/2015/04/20255 // Незалежний громадський портал. –
        Заголовок з екрана. – Мова укр.

        – "Волонтери Поділля" започаткували акцію "Благодійність заради Різдва"
        [Електронний ресурс]. – Режим доступу: 
        http://khmelnytskyy.svoboda.org.ua/news/events/00118913/ 
        // Всеукраїнська організація “Свобода”. – Заголовок з екрана. – Мова укр.

        Громадське об'єднання
        “Мистецька сотня “Гайдамаки”

        Україно моя!
        Неспокійна моя Україно!
        Вір у правду свою,
        Як в яскраву зорю світову.
        І любов, і печаль,
        І всю ніжність,
        Усю до краплини
        Я тобі віддаю.
        Я для тебе на світі живу!

        Ол.Турчинський

            Громадське об'єднання “Мистецька сотня “Гайдамаки” – творче об'єднання співаків, музикантів, поетів, художників, танцюристів, журналістів, фотографів – усіх творчих і небайдужих людей, які об'єднались на волонтерських засадах у квітні 2014 року в організацію “Мистецька Подільська сотня”. Активними учасниками, волонтерами і співорганізаторами “Мистецької сотні “Гайдамаки” є менеджер-адміністратор Олександр Попов, Анна Ісламова, співаки Віктор Шайда, Марина Українець, Катерина Аргунова, Назарій Поляков, Анастасія Гулевата, скрипаль Антон Вараниця, бандуристка Марина Круть та співак-гітарист Артем Харченко.

            Де тільки не доводилось їм виступати, організовувати концерти: у шпиталях, військових частинах, на полігонах, на майданах міст. Часто просто неба організовували благодійні концерти, де збирали кошти на потреби воїнів АТО та їх медичне обслуговування. Щотижневою, безстроковою акцією став один із вуличних благодійних концертів “Гайд-парк” на Проскурівській. Перша акція, започаткована співаком Віктором Шайдою, відбулася восени 2014 року і триває до сьогодні.
            У березні 2015 року “Мистецька подільська сотня” здійснила перший офіційний візит у зону АТО до міста-побратима Старобільська. З того часу митці-волонтери щомісячно їздять на Схід, везуть з собою продукти, засоби гігієни, тактичне і захисне спорядження, медикаменти, бронежилети, маскувальні сітки та інші необхідні там речі. Все це вони передають не лише безпосередньо в руки бійцям, а й медпрацівникам шпиталів, мирному населенню, дітям Донбасу. З осені 2015 року “Мистецька подільська сотня”, значно розширивши спектр своєї діяльності, створила громадське об'єднання “Мистецька сотня “Гайдамаки”.

            За три роки діяльності волонтери зібрали до 90 тонн матеріальної допомоги, понад 2 мільйони 400 тисяч гривень, які передані військовим, дитячим будинкам, школам-інтернатам, а також на допомогу онкохворим дітям – понад 3,5 мільйона гривень.
            Робота громадського об'єднання “Мистецька сотня “Гайдамаки” належно оцінена на державному рівні, волонтери мають чимало нагород. “Мистецька сотня “Гайдамаки” у складі А.Гулеватої, Н.Полякова, К.Аргунової, В.Шайди, М.Круть, А.Вараниці, М.Українець, О.Попова стала лауреатом Четвертого національного конкурсу “Благодійна Україна-2015” у номінації “Бладгодійник – неурядова організація”, а у “Благодійній Україні-2016” отримала перше місце в номінації “Благодійність у культурі та мистецтві”.

        Прочитайте про громадське об'єднання “Мистецька сотня “Гайдамаки”:

        ♦ Волкова С. Відзначили подільських волонтерів / С.Волкова // Подільські вісті. – 2016. – 5 квіт.

        ♦ Радушинська О. “Мистецька подільська сотня” побувала на Сході / О.Радушинська // Проскурів. – 2015. – 28 квіт.

        ♦ Радушинська О. Рік “Мистецької подільської сотні” / О.Радушинська // Проскурів. – 2015. – 23 квіт.

        ♦ Салій І. Піснею мир закликає : [про співачку та волонтерку Марину Українець] / І.Салій // Проскурів. – 2017. – 21 груд.

        Вебліографія:

        – ГО “Мистецька сотня “Гайдамаки” [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
        https://www.facebook.com/MystetskaSotniaGaidamaky/ // Facebook. – Заголовок з екрана. –
        Мова укр.

        – Хмельницька мистецька сотня “Гайдамаки” повернулася з передової [Електронний
        ресурс]. – Режим доступу:  
        https://www.0382.ua/news/1297741 // 0382 ua Сайт міста
        Хмельницького. – Заголовок з екрана. – Мова укр.

        – Вітаємо ГО “Мистецька сотня “Гайдамаки” [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
        http://khmelnytskyi.solydarnist.org/?p=2018  // “Солідарність” Блок Петра Порошенка. –
        Заголовок з екрана. – Мова укр.

        Хмельницький обласний благодійний фонд
        “Патріоти України”

        Патріоти України!
        Їду в зону АТО на Донбас!
        “Все на фронт!” – від всієї родини
        Бойовий виїзд – у котрий раз!
        Їдемо через всю Україну!
        Завантажено бус під заказ!
        Поруч постріли, вибухи линуть…
        Зустрічає буремний Донбас…

        О.Білецький “Патріоти України”

            Волонтери Хмельницького обласного благодійного фонду “Патріоти України” здійснили вже більше сотні поїздок на Схід нашої держави. Туди, у населені пункти прифронтової зони – Піски, Водяне, Попасна, Артемівськ та інші, попри всі перешкоди, вони везуть гуманітарну допомогу українським бійцям: продукти харчування, теплі речі, амуніцію, буржуйки, ліхтарики, засоби особистої гігієни – все те, що таке необхідне там, у холодних окопах. Окрім гуманітарної допомоги “Патріоти України” доправляють на Схід відремонтовану техніку, машини “Швидкої допомоги”, тактичні прилади тепловізори, прилади нічного бачення, тактичні ремені й рукавиці тощо.

            Досить часто, ризикуючи життям, з гуманітарною допомогою на Схід відправляються координатор благодійного фонду “Патріоти України” Роман Ковальчук, активісти Олександр Михайлов, Сергій Кисельов, Борис Голодний, керівник волонтерської служби екстреної меддопомоги Галина Алмазова, бард Сергій Білецький та інші.
            Вже два роки в зоні АТО чергують на швидких медики-волонтери. Сергій Кисельов – співзасновник благодійного фонду “Патріоти України” розповідає, що майже 500 поранених вивезли вони із зони бойових дій. Зараз їздять 2 рази в місяць до Волновахи.

           Майже 20 надійних людей постійно підтримують благодійний фонд “Патріоти України”. Міцні та надійні зв'язки склалися з меценатами, без допомоги яких поїздки на Схід були б не можливими. Це – генеральний директор МСТ “Кооператор” і співзасновник благодійного фонду “Патріоти України” Микола Ворона, благодійники Ігор Коляско, Віталій Бойчук, Віктор Кулик, колективи Красилівського комбінату “Домашній хліб”, ПАТ “Хмельпиво”, ДП “Новатор” та інші небайдужі патріоти України.

        Прочитайте про Хмельницький обласний благодійний фонд “Патріоти України”:

        ♦ Садомська Л. Снаряди пролітали над ними… : [волонтери] / Л.Садомська // Подільські вісті. – 2015. – 19 лют.

        ♦ Садомська Л. Тішили концертами і теплими речами : [волонтери Хмельницького обласного благодійного фонду “Патріоти України”] / Л.Садомська // Подільські вісті. – 2015. – 29 груд.

        ♦ Ящишен А. “Патріоти України” попри кулі й вогонь досягають мети / А.Ящишен // Проскурів. – 2015. – 19 лют.

        ♦ Ящишен А. “Патріоти України” продовжують допомагати захисникам / А.Ящишен // Проскурів. – 2015. – 13 серп.

        ♦ Ящишен А. Ще одна небезпечна поїздка на фронт / А.Ящишен // Проскурів. – 2015. – 22 січ.

        Вебліографія

        – Сергій Кисельов: “Патріоти України потребують надійного тилу” [Електронний ресурс]. –
        Режим доступу:
        http://tviypog.org/index.php?option=com_content&view=article&id=104%3A-q-
        qq&catid=2%3A2010-03-29-13-00-33&Itemid=1
         
        // Твій погляд : хмельницька обласна
        громадсько-молодіжна газета. – Заголовок з екрана. – Мова укр.

        – Брати – за Батьківщину [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.marichkanews.
        com/8267-%D0%B1%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B1%D0%B0%D1%82%D1%8C%D0%BA%D1%96%D0%B2%D1%89%D0%B8%D0%BD%D1%83/

        // Марічка News. – Заголовок з екрана. – Мова укр.

        – Чому хмельницькі волонтери продовжують їздити на Донбас, незважаючи на перемир'я
        [Електронний ресурс]. – Режим доступу: 
        http://kh.ridna.ua/2016/12/27/chomu-hmelnytski-
        volontery-prodovzhuyut-
        jizdyty-na-donbas-nezvazhayuchy-na-peremyrya/ // Рідна Хмельниччина. –
        Заголовок з екрана. – Мова укр.

        – “Патріоти України” вирушили у чергову поїздку на Схід [Електронний ресурс]. –
        Режим доступу: 
        https://ye.ua/syspilstvo/18921_Hmelnicki_volonteri_povezli_biycyam_u_zonu
        _ATO_teplovizor_i_prilad_nichnogo_bachennya.html
          // 
        Є. – Заголовок з екрана. – Мова укр.

        Благодійний фонд “Подих надії нації”

        Я за тебе молюсь, український солдате,
        Я за тебе борюсь, хоч не я твоя мати,
        І благання я шлю до високого неба:
        Залишися живим, більш нічого не треба!

            Маленька, худенька, але така енергійна, небайдужа, смілива та креативна дівчина Таня Юзепчук. Родом вона з Рівненщини, але доля закинула її до Хмельницького, навчалась у торгово-економічному коледжі, сьогодні – студентка ХНУ. Та головне – вона завжди в центрі подій, що відбуваються в нашій країні. Бо справжня українка, патріотка. Вона – волонтер, засновник благодійного фонду “Подих надії нації”. Ось вже декілька років поспіль разом із такими ж небайдужими друзями, співзасновниками фонду, які називають її “наша мала”, братами Віктором та Артуром Данилевськими вона займається волонтерством, їздить на Схід нашої країни, до вояків на передову.
            Вони добре знають що саме необхідно сьогодні нашим захисникам, щоб хоч трішечки полегшити їх нелегкі будні. У 2015-2016 роках Віктор Данилевський сам перебував там, у зоні АТО. Як згадує Таня Юзепчук, перші їх кроки: допомога льотчикам анексованого Криму, потім – допомога Луганському прикордонному загону. Доправляли воїнам харчі та спорядження, предмети першої необхідності, медикаменти. А як раділи хлопці домашнім наїдкам, хмельницькому хлібу!

           Сьогодні поїздки на Схід набули вже планового характеру.. Чого тільки не везуть вони у ті гарячі точки: і теплі речі, і продуктові набори, і речі спеціального призначення. Все це, звичайно, з неба не падає. Благодійний фонд тісно співпрацює із багатьма організаціями міста Хмельницького та області (кафе, ресторани), учбовими закладами (гімназія № 2, ліцей № 17, ЗОШ № 4 та інші), торговельно-економічний коледж та багатьма іншими.
            Часто Таню Юзепчук можна побачити і в селах, де вона із своєю командою збирають продукти, необхідні речі від тих, хто вболіває за наших вояків та перемогу над ворогом.

          

            Волонтери благодійного фонду “Подих надії нації” на чолі з Тетяною Юзепчук та Віктором Данилевським часті гості і у військових шпиталях. І на передовій, і в госпіталях їх завжди чекають як давніх і вірних друзів.
            За актину благодійну діяльність Тетяна Юзепчук у 2015 році стала номінантом Волонтерської премії “Євромайдан SOS”, нагороджена багатьма грамотами, а Віктор Данилевський – номінант Волонтерської премії – 2017 “Євромайдан SOS”.

        Прочитайте про благодійний фонд “Подих надії нації”:

        ♦ Капнік О. “Кожна поїздка на Схід може стати дорогою в один кінець” : [волонтерка з Хмельницького Тетяна Юзепчук допомагає сама й закликає допомагати інших] / О.Капнік // Україна молода. – 2015. – 4 листоп.

        ♦ Стандрійчук В. Кожна краплина допомоги повернеться сторицею / В.Стандрійчук // Проскурів. – 2015. – 19 берез.

        Вебліографія:

        – У Хмельницькому волонтери об'єдналися і створили фонд “Подих надії нації”
        [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
        https://vsim.ua/Podii/u-hmelnitskomu-volonteri-
        obednalisya-y-stvorili-fond-podih-nadiyi-nats-10445815.html
         // 
        Всім. – Заголовок з екрана. –
        Мова укр.

        – Благодійний фонд “Подих надії нації” [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
        https://www.facebook.com/pnnasii/ // Facebook. – Заголовок з екрана. – Мова укр.

        – Не критикувати, а робити закликає волонтерка Тетяна Юзепчук [Електронний ресурс]. –
        Режим доступу: https://ye.ua/dopomoga/20223_Ne_kritikuvati_a_robiti_zaklikaye_
        volonterka_Tetyana_Yuzepchuk.html // Є. – Заголовок з екрана. – Мова укр.

        Всеукраїнська громадська організація
        “Творча сотня “Рух до перемоги”

        Побудь, мій Боже, отут зі мною,
        У цьому полі, у розпал бою.
        Серед руїни і серед краху
        Не дай пізнати глибини страху.
        Не дай упасти в зневіру й розпач
        І побратимам розбігтись врозтіч.
        Побудь, мій Боже, отут, між нами,
        Душею батька, сльозою мами,
        Сестри любов'ю, брата плечима,
        Чеканням милої, її очима.
        Побудь, мій Боже, отут, зі мною,
        Посеред світу, посеред болю.

        Д.Торохтушко “Молитва”

            Ще з весни 2014-го їх називали “Мистецька подільська Сотня”. З жовтня 2015 р. – це одна із найпотужніших Всеукраїнських волонтерських організацій “Творча сотня “Рух до перемоги”. Її ініціатор – відома подільська журналістка та письменниця Оксана Радушинська. Об'єднавши навколо себе активних, творчих людей – співаків, артистів різного жанру, громадських активістів, вона з друзями організувала сотні волонтерських виїздів на Схід, туди до воїнів АТО. Серед волонтерів творчої сотні є артисти європейського, всеукраїнського рівнів та аматори. Це – відома скрипалька Майя Онищук, оперний співак Степан Дробіт, лауреат інструментальних конкурсів, баяніст Олександр Якубов, музикант Ярослав Камінський, співачки Марія Мазур, Олена Мишляковська, Яна Гарматюк, Марина Клишната, чоловічий ансамбль “Mikst”, автор і виконавець Юрій Старчевод, капітан і співак Олександр Петрук та інші молоді виконавці.
            У складі волонтерської команди – військовий психолог Фаріт Сахіпов, батьки Оксани Радушинської – Петро та Ніна Радушинські. Творча команда плідно співпрацює з 42-м гарнізонним Будинком офіцерів у Старокостянтинові, директор якого Сергій Чеплаков, з Київським центральним будинком офіцерів ЗСУ, зокрема його начальником полковником Євгеном Блискуном, а також багатьма іншими талановитими акторами, музикантами, людьми мистецтва.

            Люди різного віку і статків надають свою допомогу грішми, продуктами, речами, активно відгукуються керівники підприємств, заводів, приватні підприємці, сільські громади, галузь освіти і соціальна галузь. Допомога надається в повному обсязі та вчасно.
            Артисти, волонтери, зробивши вибір на користь безоплатних концертів для захисників Вітчизни, що часто відбуваються у незвичних, некомфортних умовах, ось вже четвертий рік не зрадили власній позиції. Жертвуючи в дорозі життєвими і побутовими зручностями, теплом, особистим вільним часом, увагою до родин і заробітками,  волонтери  знову вирушають туди, де потрібні. Тисячі кілометрів Україною від одного  кордону  до іншого, поїздки  в  обласні,  районні  центри, виступи в клубах, будинках культури, будинках офіцерів, на площах, у фойє, їдальнях, у шпиталях Хмельниччини, Вінниччини, Рівненщини, Київщини, Львівщини, Луганщини, Донеччини… Тисячі зібраних гривень, сотні концертів, тонни продуктів харчування, теплого одягу, предметів першої необхідності – всього того, що покращує непростий побут воїнів- захисників та мирних жителів Донбасу.
            “Ми веземо пісню, музику, гумор, поетичне слово туди, де люди цілодобово перебувають у стані емоційного і фізичного навантаження, у шпиталі, у військові частини, на полігони України, в зону АТО. Саме такий різновид волонтерської діяльності надзвичайно затребуваний серед вояків… – ділиться в одному з інтерв'ю у “Сімейній газеті” Оксана Радушинська. – Окрім мистецької складової, доводиться, як волонтеру, перейматися і хлібом насущним, відвозячи військовим в АТО гуманітарний вантаж. Наша волонтерська спільнота зібрала і переправила на фронт близько 25 тонн гуманітарки – від туалетного паперу до пічок-буржуйок і подушок, а ще – продукти харчування, одяг, медикаменти, питну воду, консервацію. Чого ми тільки не возили!”.

            Активна учасниця волонтерського руху Оксана Радушинська та очолювана нею Всеукраїнська громадська організація “Творча сотня “Рух до перемоги” у 2016 р. нагороджені медаллю з Попасної “За вірність національній ідеї” та відзначені в номінації “Згуртовані мрією” на всеукраїнському волонтерському фестивалі “Червона доріжка гідності”. На початку 2017 р. О.Радушинська нагороджена орденом “За розбудову України”. “Звісно, що в цій нагороді – немала частка тих, хто поруч, хто однодумці, хто друзі. Найбільше – моїх батьків! – пише у Фейсбуці письменниця. – Дякую!”. У 2017 році вона нагороджена також відзнакою Президента України “За гуманітарну участь в Антитерористичній операції” та відзнакою Міністерства оборони України – медаллю “За сприяння Збройним Силам України”. А ще – вона номінант Волонтерської премії Євромайдану SOS-2017.

        Прочитайте про Всеукраїнську громадську організацію
        “Творча сотня “Рух до перемоги”:

        ♦ Боровець Л. “Волонтерство – це вибір, запитаний часом” – переконана О.Радушинська. Якби не інвалідний візок, вона б стояла з автоматом в руках, захищаючи Україну / Л.Боровець // Сімейна газета. – 2017. – 30 листоп.

        ♦ Волкова С. Відзначили подільських волонтерів : [лауреати Четвертого нац. конкурсу “Благодійна Україна-2015”] / С.Волкова // Подільські вісті. – 2016. – 5 квіт.

        ♦ Грищук С. Вкотре в АТО. Вкотре на передову : [творча сотня “Рух до перемоги”] / С.Грищук // Проскурів. – 2016. – 20 жовт.

        ♦ Грищук С. Рік творчої сотні “Рух до перемоги” / С.Грищук // Проскурів. – 2016. – 10 листоп.

        ♦ Грищук С. Творча сотня вкотре побувала на передовій / С.Грищук // Проскурів. – 2016. – 23 черв.

        ♦ Грищук С. Фестиваль волонтерів і концерти в АТО : [творча сотня “Рух до перемоги”] / С.Грищук // Проскурів. – 2016. – 8 верес.

        Медаль – волонтерам : [відзначені медаллю громадська організація “Рух до перемоги” та письменниця О.Радушинська] // Проскурів. – 2016. – 20 жовт.

        ♦ Радушинська О. “Ви ті артисти з Хмельницького, що їздять по АТО з концертами?” – запитували на блокпостах у “Мистецької подільської сотні” / О.Радушинська // Проскурів. – 2015. – 13 серп.

        ♦ Радушинська О. Втретє до хмельницького шпиталю з концертом / О.Радушинська // Проскурів. – 2014. – 25 груд.

        ♦ Радушинська О. Груднева дорога в АТО творчої сотні “Рух до перемоги” / О.Радушинська // Проскурів. – 2016. – 29 груд.

        ♦ Радушинська О. Двічі за тиждень – в АТО / О.Радушинська // Проскурів. – 2015. – 24 груд.

        ♦ Радушинська О. Десантники, спецпризначенці, артилеристи… : творча сотня “Рух до перемоги” вкотре навідалася на передову / О.Радушинська // Проскурів. – 2016. – 25 серп.

        ♦ Радушинська О. Знакова поїздка “Мистецької сотні” : [поїздка волонтерів до прифронтового Старобільська] / О.Радушинська // Проскурів. – 2015. – 16 квіт.

        ♦ Радушинська О. …Із зони АТО / О.Радушинська // Проскурів. – 2017. – 4 трав.

        ♦ Радушинська О. Іноземний легіон, прифронтові шпиталі, місцевий люд Донбасу… / О.Радушинська // Проскурів. – 2017. – 10 лют.

        ♦ Радушинська О. Концерти у зоні АТО / О.Радушинська // Проскурів. – 2015. – 30 лип.

        ♦ Радушинська О. “Мистецька подільська сотня” привітала військових зі святом / О.Радушинська // Проскурів. – 2014. – 11 груд.

        ♦ Радушинська О. На межі зими і весни – в АТО / О.Радушинська // Проскурів. – 2017. – 16 берез.

        ♦ Радушинська О. Подільські артисти-волонтери побували на Слобожанщині / О.Радушинська // Проскурів. – 2017. – 15 черв.

        ♦ Радушинська О. Подільські артисти-волонтери – для рівненських бійців / О.Радушинська // Проскурів. – 2017. – 26 січ.

        ♦ Радушинська О. Подільські артисти-волонтери побували в АТО на Приазов'ї / О.Радушинська // Проскурів. – 2017. – 25 трав.

        ♦ Радушинська О. Подільські артисти-волонтери побували на Слобожанщині / О.Радушинська // Проскурів. – 2017. – 15 черв.

        ♦ Радушинська О. Рівненська, Волинська, Хмельницька області – географія чергових поїздок “Мистецької подільської сотні” / О.Радушинська // Проскурів. – 2015. – 10 верес.

        ♦ Радушинська О. Рік “Мистецької Сотні” / О.Радушинська, С.Грищук // Проскурів. – 2015. – 23 квіт.

        ♦ Радушинська О. Творча сотня побувала в Маріуполі / О.Радушинська // Проскурів. – 2016. – 19 трав.

        ♦ Радушинська О. Творча сотня “Рух до перемоги” вкотре побувала на передовій / О.Радушинська // Проскурів. – 2016. – 31 берез.

        ♦ Радушинська О. У госпіталь з концертом : [у Старокостянтинівський військовий шпиталь завітали учасники творчої сотні] / О.Радушинська // Проскурів. – 2015. – 26 листоп.

        ♦ Старчевод Ю. “Мелодія з'являється тоді, коли пальці торкаються струн, а текст – коли олівець торкається паперу” / Ю.Старчевод // Культура і життя. – 2017. – 18 серп.

        Вебліографія

        – Творча сотня “Рух до Перемоги” побувала на Рівненському полігоні [Електронний
        ресурс]. – Режим доступу: 
        http://kultura.km.ua/archives/11342 // Управління культури,
        національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації. –
        Заголовок з екрана. – Мова укр.

        – Творча сотня “Рух до перемоги” дарувала радість пораненим   ветеранам   війни
        [Електронний   ресурс].  – Режим доступу: 
        https://khm.depo.ua/ukr/khm/tvorcha-sotnya-
        ruh-do-peremogi-daruvali-radist-poranenim-ta-veteranam-viyni-20170204513372
         
        // 
        DepoХмельницький. – Заголовок з екрана. – Мова укр.

        – Творча сотня “Рух до перемоги” знову вирушає в зону АТО [Електронний ресурс]. –
        Режим доступу:
        https://khm.depo.ua/ukr/khm/tvorcha-sotnya-ruh-do-peremogi-znovu-
        virushaye-v-zonu-ato-20170226527093
         //
         DepoХмельницький. – Заголовок з екрана. – Мова укр.

        Громадська організація “Тепло рідних сердець”

        Болить мені… Ти знаєш, як болить?
        Болить біда, що зараз в Україні.
        Ця рана душу втомлену ятрить.
        І сліз не можу втримати я нині…

        Ліна Костенко

            У неймовірну спеку, дощ та холод, хуртовину та багнюку – коли лише не доводилося їм, волонтерам громадського об'єднання “Тепло рідних сердець” вирушати туди, на Схід, у місця дислокації наших військовослужбовців. Везуть те, чого так не вистачає на передовій – запчастини до автомобілів, маскувальні сітки, теплий одяг, мішки для піску, освітлювальні прилади, засоби гігієни, лопати і ще багато-багато чого іншого, необхідного там. І, звичайно, продукти: консервацію, фрукти, домашню випічку. Завантаживши до краю волонтерський бус, ризикуючи життям, їдуть туди, на Схід, де їх завжди з нетерпінням чекають.

           “Ми побачили покинуті будинки, зарослі височезними бур'янами подвір'я… Пригнувшись і тримаючись правого боку дороги, тому що лівий постійно прострілювався снайпером, до нас бігли хлопці. Подерте взуття, зношена військова форма, в кожного в руках зброя… Ми розвантажували продукти, речі, передачі від рідних, а хлопці тачкою возили до будинків, у яких живуть, та одразу ховали в підвали, щоб вберегти від обстрілів” – ось так розповідає голова ГО “Тепло рідних сердець” Леся Стебло про одну із численних поїздок волонтерської групи на передову в с. Зайцеве. Втім, за роки волонтерювання, де їм тільки не довелося побувати: у Слов'янську, у Краматорську, у Бахматі, у Новгородському, Горлівці…
            Звісно, що без матеріальної підтримки жителів Хмельниччини та окремих громадських організацій, як колективи загальноосвітніх шкіл № 20 та № 24, вищих професійних училищ, професійного ліцею № 8, ліцею електроніки, громад сіл Андрійківці, Рідкодуби, Осташки, Давидківці, підприємців центрального продуктового ринку та ринку “Ранковий”, прихожан Свято-Покровського кафедрального собору Хмельницької Єпархії УПЦ, священиків та черниць Римо-Католицького костелу у Старокостянтинові, колективів багатьох підприємств та організацій волонтерські поїздки на Схід були б неможливі.

            Разом із Лесею Стебло важкі поїздки на Схід здійснюють волонтери Олександр Баурін, координатор БФ “Миротворці” Анатолій Потерба, відомий бард Ігор Білий. Волонтери ГО “Тепло рідних сердець” здійснили вже десятки поїздок на передову, відвезли воїнам десятки тонн необхідних речей та продуктів. Вони завжди у пошуку, в русі, проводять активну роботу по збору допомоги бійцям на передовій.

        Прочитайте про громадське об'єднання “Тепло рідних сердець”:

        Водохреща в АТО // Проскурів. – 2017. – 10 лют.

        “На передовій нас чекають завжди…” // Проскурів. – 2016. – 6 жовт.

        ♦ Сапчук І. З вірою у перемогу : волонтерська справа / І.Сапчук // Проскурів. – 2017. – 6 квіт.

        Вебліографія:

        – У Хмельницькому волонтери збирають гроші на безпілотник для бійців АТО
        [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
        https://ye.ua/dopomoga/20930_U_
        Hmelnickomu_volonteri_zbirayit_groshi_na_bezpilotnik_dlya_biyciv_ATO.html
         // 
        Є. – Заголовок
        з екрана. – Мова укр.

        Прочитайте про волонтерів Хмельниччини:

        Алексюк І. Для порятунку життя бійців : [про допомогу волонтерів із Хмельниччини] / І.Алексюк // Подільські вісті. – 2015. – 15 січ.

        Водохреща в АТО : [волонтери побували в зоні АТО] // Проскурів. – 2017. – 10 лют.

        ♦ Волкова С. Відзначили подільських волонтерів : [лауреати Четвертого нац. конкурсу “Благодійна Україна-2015”] / С.Волкова // Подільські вісті. – 2016. – 5 квіт.

        ♦ Гостинна Д. Волонтерський рух набирає потужності / Д.Гостинна // Подільські вісті. – 2011. – 7 січ.

        ♦ Грищук С. Вкотре в АТО. Вкотре на передову : [творча сотня “Рух до перемоги”] / С.Грищук // Проскурів. – 2016. – 20 жовт.

        ♦ Грищук С. Рік творчої сотні “Рух до перемоги” / С.Гриущк // Проскурів. – 2016. – 10 листоп.

        ♦ Грищук С. Творча сотня вкотре побувала на передовій / С.Грищук // Проскурів. – 2016. – 23 черв.

        ♦ Грищук С. Фестиваль волонтерів і концерти в АТО : [творча сотня “Рух до перемоги”] / С.Грищук // Проскурів. – 2016. – 8 верес.

        ♦ Капнік О. …Із сиром пироги : [волонтерка з особливими потребами О.Радушинська не втомлюється возити бійцям на передову домашні смаколики, подушки й концерти] / О.Капнік // Україна молода. – 2016. – 20 квіт.

        ♦ Капнік О. “Кожна поїздка на Схід може стати дорогою в один кінець” : [волонтерка з Хмельницького Тетяна Юзепчук допомагає сама й закликає допомагати іншим] / О.Капнік // Україна молода. – 2015. – 4 листоп.

        Медаль – волонтерам : [відзначені медаллю громадська організація “Рух до перемоги” та письменниця О.Радушинська] // Проскурів. – 2016. – 20 жовт.

        ♦ Мельник І. Відремонтовані тягачі рятують життя на передовій / І.Мельник // Подільські вісті. – 2015. – 5 лют.

        “На передовій нас чекають завжди…” : волонтерська справа // Проскурів. – 2016. – 6 жовт.

        ♦ Радушинська О. “Ви ті артисти з Хмельницького, що їздять по АТО з концертами?” – запитували на блокпостах у“Мистецької подільської сотні”/ О.Радушинська // Проскурів. – 2015. – 13 серп.

        ♦ Радушинська О. Втретє до хмельницького шпиталю з концертом / О.Радушинська // Проскурів. – 2014. – 25 груд.

        ♦ Радушинська О. Груднева дорога в АТО творчої сотні “Рух до перемоги” / О.Радушинська // Проскурів. – 2016. – 29 груд.

        ♦ Радушинська О. Двічі за тиждень – в АТО / О.Радушинська // Проскурів. – 2015. – 24 груд.

        ♦ Радушинська О. Десантники, спецпризначенці, артилеристи… : творча сотня “Рух до перемоги” вкотре навідалася на передову / О.Радушинська // Проскурів. – 2016. – 25 серп.

        ♦ Радушинська О. Знакова поїздка “Мистецької сотні” : [поїздка волонтерів до прифронтового Старобільська] / О.Радушинська // Проскурів. – 2015. – 16 квіт.

        ♦ Радушинська О. …Із зони АТО / О.Радушинська // Проскурів. – 2017. – 4 трав.

        ♦ Радушинська О. Іноземний легіон, прифронтові шпиталі, місцевий люд Донбасу… / О.Радушинська // Проскурів. – 2017. – 10 лют.

        ♦ Радушинська О. Концерти у зоні АТО / О.Радушинська // Проскурів. – 2015. – 30 лип.

        ♦ Радушинська О. “Мистецька подільська сотня” привітала військових зі святом / О.Радушинська // Проскурів. – 2014. – 11 груд.

        ♦ Радушинська О. На межі зими і весни – в АТО / О.Радушинська // Проскурів. – 2017. – 16 берез.

        ♦ Радушинська О. Подільські артисти-волонтери побували на Слобожанщині / О.Радушинська // Проскурів. – 2017. – 15 черв.

        ♦ Радушинська О. Подільські артисти-волонтери – для рівненських бійців / О.Радушинська // Проскурів. – 2017. – 26 січ.

        ♦ Радушинська О. Подільські артисти-волонтери побували в АТО на Приазов'ї / О.Радушинська // Проскурів. – 2017. – 25 трав.

        ♦ Радушинська О. Подільські артисти-волонтери побували на Слобожанщині / О.Радушинська // Проскурів. – 2017. – 15 черв.

        ♦ Радушинська О. Рівненська, Волинська, Хмельницька області – географія чергових поїздок “Мистецької подільської сотні” / О.Радушинська // Проскурів. – 2015. – 10 верес.

        ♦ Радушинська О. Творча сотня побувала в Маріуполі / О.Радушинська // Проскурів. – 2016. – 19 трав.

        ♦ Радушинська О. Творча сотня “Рух до перемоги” вкотре побувала на передовій / О.Радушинська // Проскурів. – 2016. – 31 берез.

        ♦ Радушинська О. У госпіталь з концертом : [у Старокостянтинівський військовий шпиталь завітали учасники творчої сотні] / О.Радушинська // Проскурів. – 2015. – 26 листоп.

        ♦ Романович П. На Схід – за дорученням Івана Гончара / П.Романович // Подільські вісті. – 2014. – 23 груд.

        ♦ Садомська Л. Снаряди пролітали над ними… : [волонтери] / Л.Садомська // Подільські вісті. – 2015. – 19 лют.

        ♦ Садомська Л. Тішили концертами і теплими речами : [волонтери Хмельницького обласного благодійного фонду “Патріоти України”] / Л.Садомська // Подільські вісті. – 2015. – 29 груд.

        ♦ Сапчук І. З вірою у перемогу : [з поїздки на Схід повернулася група волонтерів ГО “Тепло рідних сердець”] / І.Сапчук // Проскурів. – 2017. – 6 квіт.

        ♦ Стандрійчук В. Війна очима жінки-волонтера : [волонтер із Хмельницького Алла Фарващук] / В.Стандрійчук // Проскурів. – 2016. – 8 груд., 15 груд.

        ♦ Стандрійчук В. Дорога до захисників / В.Стандрійчук // Проскурів. – 2016. – 17 листоп.

        ♦ Стандрійчук В. Жіночий волонтерський десант / В.Стандрійчук // Проскурів. – 2015. – 10 верес.

        ♦ Стандрійчук В. Кожна краплина допомоги повернеться сторицею / В.Стандрійчук // Проскурів. – 2015. – 19 берез.

        ♦ Стандрійчук В. “Ніхто, крім нас…” : [волонтери з Хмельницького] / В.Стандрійчук // Проскурів. – 2015. – 29 січ.

        ♦ Теленько Б. Там, де нас чекають завжди… : щоденник волонтера : [делегація з Хмельницького з візитом у Старобільську] / Б.Теленько // Проскурів. – 2016. – 28 січ.

        ♦ Череп-Пероганич Т. “Мелодія з'являється тоді, коли пальці торкаються   струн,   а   текст   –   коли   олівець    торкається паперу”: [інтерв'ю Ю.Старчевода – виконавця, поета, композитора, волонтера ГО “Творча сотня “Рух до перемоги”] / Т.Череп-Пероганич // Культура і життя. – 2017. – 18 серп.

        ♦ Ящишен А. Зустрічали потяг єднання : [у Хмельницький прибув потяг єднання “Труханівська Січ”] А.Ящишен // Проскурів. – 2016. – 27 жовт.

        ♦ Ящишен А. “Патріоти України” попри кулі й вогонь досягають мети / А.Ящишен // Проскурів. – 2015. – 19 лют.

        ♦ Ящишен А. “Патріоти України” продовжують допомагати захисникам / А.Ящишен // Проскурів. – 2015. – 13 серп.

         До набору входять буклети про:

        ♦ Всеукраїнську громадську організацію “Творча сотня “Рух до перемоги”.

        ♦ Громадське об'єднання “Армія SOS” Хмельницького обласного благодійного
           фонду “Центр Добриня”.

        ♦ Благодійний фонд “Подих надії нації”.

        ♦ Громадське об'єднання “Мистецька сотня “Гайдамаки”.

        ♦ Хмельницький обласний благодійний фонд “Патріоти України”.

        ♦ Благодійний фонд “Волонтери Поділля”.

        ♦ Громадську організацію “Тепло рідних сердець”.

         

            Матеріали обговорені на засіданні науково-методичної ради Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка.
            Протокол № 12 від 20.12.2017 р.

         

         

        Матеріал підготувала                 Суховірська О.А.

        Комп'ютерний набір                    Марчук Л.В.
                                                             Богданова О.Г.

        Відповідальна за випуск            Черноус В.Ю.


        Календар знаменних дат

        Знаменні події 28 березня

        1. Руцький, Микола Миколайович -- 28.03.1961 р. народився Руцький М.М.
          До ювілею 7 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 63 років
        • 4
        • 3
        • 2
        • 1
        • 2222
        • АРТ територія111
        • Дошкільнятам2

        Бібліотека запрошує

        БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

        Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
        Історичній
        Пригодницькій
        Детективній
        Містичній
        Фентезі
        Мотиваційній







        © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
            Офіційний сайт
        29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
        www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
        Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
        адміністратора, а також активного посилання на сайт.
        створення
        сайту
        Студія Спектр