www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Красуцький Мар’ян Іванович Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю
      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
      Веб-уроки
      Здійснення закупівель
      Онлайн послуги
      Відкриті дані
      Карта сайту
      Аудіокниги


        Головна » Сторінка юного краєзнавця » Літературна карта Хмельниччини » Красилівський район
      Красуцький Мар’ян Іванович

          Мар'ян Красуцький народився 5 січня 1943р. в с Воскодавинці, Красилівського району. Прозаїк, Заслужений журналіст України, член Національної Спілки письменників  України.
          Після  закінчення  середньої  школи  навчався в технічному училищі, працював на  новобудовах  Донбасу.
          Закінчив Вінницький державний педагогічний інститут. 35 років працював у районних та обласних газетах Вінниччини та Хмельниччини. З 1978 р. редагував газету “Край  Кам'янецький”. Плідно займається літературною  діяльністю.
          Мар'ян  Іванович  –  автор понад 20 книг, серед  яких  романи – “Довга  дорога  вночі”, “Павутиння”, “Крик  білої  Ворони”,  “Біг з перешкодами”, “Розрив-трава на лютих перехрестях”, повісті “За Колимою сонце сходить”, “Цей неприборканий Яків”, “Березневий  грім”, “На  білому  коні  світання”, “Гаряче  літо в  Воскодавинцях”, “Грона калини червоні”, “Адамове яблуко”, збірок оповідань та новел “Покаяння”, “В чеканні  весни”, “Острів  любові” та ін.
          Лауреат  Всеукраїнської  літературної  премії  імені  Ю. Яновського (1997 р.), обласних  літературних  премій і мені  М. Годованця (1997 р.),  імені В.Булаєнка (2000 р.) та  імені Г.Костюка (2004 р.).  Заслужений  журналіст  України, лауреат республіканської журналістської  премії  ім. Я.Галана (1990р.), Всеукраїнської премії Національної Спілки журналістів  України “Золоте  перо” (2001 р.).
          За  значні  досягнення в  українській літературі, активну  участь  в  літературному  процесі і громадській  діяльності, відродженні  культури  і  духовності  рідного  народу  двічі  нагороджений  Почесною відзнакою Національної  Спілки письменників  України. (2000, 2002 роки).
          Почесний  професор кафедри  української  літератури  Кам'янець-Подільського державного університету. Почесний  громадянин Кам'янець-Подільського району, депутат районної ради. Нагороджений орденом “За заслуги” третього ступеня (2001 р.), медалями.

       

          ♦ Красуцький М. Адамове  яблуко :  художньо-документ. повість / М. Красуцький.  –  Кам'янець-Подільський,  2007 . – 116 с.
          Про нелегкий, сповнений наполегливої праці, ненастанних шукань і борінь, життєвий шлях непересічної особистості – господарника нової генерації, керівника нового типу, народженого часом, розповідається в художньо-документальній повісті відомого українського прозаїка і публіциста Мар'яна Красуцького.

       

       

       

          ♦ Красуцький М. Березневий грім : документ. повість   / М. Красуцький. – Київ : Укр. письменник ,  1997 . – 71 с.
          Цей твір – про стійкість і мужність захисників рідної землі в час лихоліть Другої світової війни, зокрема про героїчний подвиг, здійснений льотчиком Іваном Кудашкіним  та членами його екіпажу навесні 1944 року в небі України.

       

       

       

       

          ♦ Красуцький М. В чеканні весни : оповідання, новели / М. Красуцький.  –   Вісбаден (ФРН) , 1996 .  – 63 с.
          Пронизлива, болюча правда життя, наше неприкрашене сьогодення у вихоплених спостережливим, небайдужим оком художника з реальної дійсності картинках – про це книга українського прозаїка і публіциста Мар'яна Красуцького.

       

       

       

          ♦ Красуцький М. Грона калини червоні / М.Красуцький. – Кам'янець-Подільський : Медобори-2006, 2012. – 160 с.
          Про самовіддану, подвижницьку працю видатного вченого, політичного та релігійного діяча, палкого патріота незалежної України, фундатора та першого ректора Кам'янець-Подільського державного українського університету І. І. Огієнка під час національно-визвольної боротьби 1918-1920 рр. розповідається у повісті українського письменника Мар'яна Красуцького. Автор правдиво змальовує події тієї тривожної пори, трагічну долю патріотів, які всі свої сили, знання, а нерідко і життя поклали на олтар незалежної  Української держави, за кращу долю нашого народу.

       

          ♦ Красуцький М. Довга дорога вночі : роман / М. Красуцький. – Київ : Укр. письменник , 1998 . – 197 с.
          В творі Мар'ян Красуцький своєрідно змалював образ талановитого українського байкаря Микити Годованця в період, коли той безвинно поневірявся в колимських таборах, де панувало свавілля, а життя каторжан – отих  “великомучеників  совісті і правди” – не варте нічого. Твір  прозаїка – це розповідь про трагедію творчої людини, яку ізолювали від світу, від сім'ї лише за те, що вона вміла творити. А це в тоталітарному режимі вважали за злочин.

       

       

          ♦ Красуцький М. За Колимою сонце сходить : повість / М. Красуцький. – Кам'янець- Подільський,  1994 . – 151 с.
           Ім'я видатного українського поета-байкаря Микити Годованця, його твори знані і шановані в Україні та далеко за її межами. У глуху ніч жорстокого тоталітаризму поет сміливо і мужньо боровся зі злом, якого так багато було і є нині у нашому житті. У жахливі 30-ті роки – роки розгулу сталінського свавілля – М. П. Годованець, як і багато інших українських діячів культури, був безвинно репресований і десять довгих літ відбував каторгу на далекій Колимі. Про цей маловідомий період життя патріарха української байки розповідається у повісті Мар'яна Красуцького “За Колимою сонце сходить”.

          ♦ Красуцький М. Земля, на якій живу : художньо-документ. повість / М. Красуцький. – Київ : Колос, 2003. – 190 с.
          Цей твір про чарівний подільський край, який незабутня Леся Українка назвала красою України, про рідну землю і людей, котрі працюють на ній, вирощують хліб, і попри труднощі і негаразди, роблять усе можливе, щоб багатшою ставала Україна, краще жилося людям. Про це, а також про палку любов до нелегкої хліборобської професії, вірність справі, якій присвятив своє життя, розповідається в художньо-документальній повісті письменника і публіциста Мар'яна Красуцького.

       

       

       

          ♦ Красуцький М. На  білому коні світання : повість про Володимира Булаєнка / М. Красуцький. – Київ :  Ірма прес,  1998 . – 75  с.
          У книзі автор розповідає про життя-подвиг подільського поета і воїна Володимира Булаєнка.

       

       

       

          ♦ Красуцький М. Острів любові : новели / М. Красуцький. – Київ :  Укр. письменник,  1996 . – 55 с.
          Теми новел, оповідок-бувальщин, які склали цю збірку прози подільського письменника, традиційні, але своєрідно відображають час, обставини, в яких живуть і діють персонажі, переважно-близькі авторові люди. Кохання юного бійця УПА і доньки фронтовика комуніста, сенс життя простої людини, випробування несправедливістю, жорстокістю, розлукою, лихою долею – про подібне написано багато. Але щоразу це хвилює, торкає душу. Бо ж випробує життя – кожного…

       

       

       

       

          ♦ Красуцький М. Павутиння : роман / М. Красуцький. – Київ :  Рад. письменник,  2001 . – 192 с.
          Роман Мар'яна Красуцького – твір про корупцію, яка проникла в різні сфери життя нашого суспільства, надто ж – у владні структури… Автор обстоює в романі високу духовність і чисту мораль звичайного рядового трудівника.

       

       

       

       

       

          ♦ Красуцький М. Покаяння : оповідання / М.Красуцький. –  Хмельницький, 1991. – 61  с.
           Гострим болем, нелегкими роздумами про наше минуле, про не менш складний сьогоднішній і завтрашній день пройняті оповідання, новели М. Красуцького, які увійшли до збірки. Тут тісно переплелися тонкий ліризм і душевна краса, ніжність кохання і мотиви громадянського звучання. Хто ми є? Які будемо? Ці та інші запитання автор задає і собі, і читачеві, змушує замислитися…

       

       

          ♦ Красуцький М. Редакція : роман / М. Красуцький. – Київ : Укр. письменник, 2004. – 174 с.
          Роман відомого українського прозаїка  Мар'яна Красуцького – про слово і журналістів – тих, хто попри усі труднощі і негаразди несе його в люди, кого убивають, а вони живуть і продовжують писати, про свободу слова, про добро і зло. Останнього, на превеликий жаль, поки що більше. Однак віриться: так буде не завжди…

       

       

          ♦Красуцкий М. Этот неукротимый Яхиев/ М. Красуцкий. – Висбаден (ФРГ), 1995. – 162 с.
          Демократизація, економічні реформи в Україні кінця 80-х-початку–90-х років виростили цілу плеяду керівників-господарників нового типу, з новим мисленням і методами вирішення проблем. Один з них – Адам Яхієв, вихідець  багатостраждальної і героїчної Чечні, для якого Україна стала другою Батьківщиною. Хто він, український чеченець Яхієв: директор, комерсант, підприємець чи просто людина зі своїми нестандартними поглядами на життя, який намагається зробити його кращим? Про це розповідається в документальному нарисі публіциста Мар'яна Красуцького.

       

       

          ♦ Красуцький М. Репресовані безвинно: нариси / М. Красуцький. – Хмельницький, 1992. – 74 с.
          В цій книзі автор – журналіст М. Красуцький розповідає про страшні злочини сталінсько-єжовсько-беріївські кліки, вчинені наприкінці 30-х років, називає імена подолян, які пройшли крізь жахи репресій, згоріли у вогні тоталітарного режиму.

       

       

       

          ♦ Красуцький М. Розрив-трава на лютих перехрестях : роман-документ / М. Красуцький. – Кам'янець-Подільський: Мошак М. І., 2008. – 192 с.
          У романі відомий український письменник Мар'ян Красуцький своєрідно змальовує образ талановитого українського байкаря Микити Годованця у період, коли той безневинно поневірявся у колимських таборах, куди його кинула тодішня влада, про життя каторжан – “великомучеників совісті і правди”. Цей твір-документ – то хвилююча розповідь про трагедію людини, про тяжкий злочин тоталітарного режиму проти народу, якому немає і не може бути прощення.

       

       

          ♦ Красуцький М. Саша і каркуша : повість / М. Красуцький. – Кам'янець-Подільський, 1996. – 32 с.
          В повісті вміщено кумедні пригоди маленького Сашка і кожний може згадати себе в дитинстві.

       

       

       

       

          ♦ Красуцький М. Судний день : повість / М. Красуцький. – Кам'янець-Подільський, 1992. – 63 с.
          Про жахливі часи голодомору сорок сьомого року, який впродовж десятиліть старанно замовчувався тоталітарним режимом, розповідається у повісті Мар'яна Красуцького. Автор сам пережив те лихоліття, переважна більшість імен, фактів у творі не вигадані, а реальні.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       


      Календар знаменних дат

      Знаменні події 20 квітня

      1. Шкурупій, Георгій Данилович -- 20.04.1903 р. народився Шкурупій Г.Д.
        До ювілею 9 років (інтервал 10 років), з дати події минуло 121 років
      2. Антонова, Броніслава Петрівна -- 20.04.1923 р. народилася Антонова Б.А.
        До ювілею 9 років (інтервал 10 років), з дати події минуло 101 років
      3. Пенський, Юліан Романович -- 20.04.1920 р. помер Пенський Ю.Р.
        з дати події минуло 104 років
      4. Шпак, Петро Федорович -- 20.04.2002 р. помер Шпак П.Ф.
        з дати події минуло 22 років
      • 4
      • 3
      • 2
      • 1
      • 2222
      • АРТ територія111
      • Дошкільнятам2

      Бібліотека запрошує

      БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

      Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
      Історичній
      Пригодницькій
      Детективній
      Містичній
      Фентезі
      Мотиваційній







      © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
          Офіційний сайт
      29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
      www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр