www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Команда професіоналів : до 85-річчя з часу заснування Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка  Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю
      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
      Веб-уроки
      Здійснення закупівель
      Онлайн послуги
      Відкриті дані
      Карта сайту
      Аудіокниги


        Головна » Ресурси бібліотеки » Наші видання
      Команда професіоналів : до 85-річчя з часу заснування Хмельницької обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка

      СУЧАСНА, НАЙКРАЩА, НЕЗВИЧАЙНА
      (Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей
      імені Т.Г.Шевченка – 85 років)

         Для історії 85 років – термін невеликий, але для дитячої бібліотеки це – визначна дата. Адже в бібліотеку прийшло вже четверте покоління тих, хто колись вперше переступив її поріг.
         А розпочалося все 10 грудня 1937 р., коли рішенням Кам'янець-Подільського обкому комсомолу було створено обласну бібліотеку для дітей та юнацтва у м. Кам'янці-Подільському (тоді обласному центрі). Було затверджено структуру бібліотеки (книжкосховище, 2 абонементи, читальня) і штат у кількості 18 чоловік. Вже в цьому році бібліотекою користувалось 3 тисячі читачів-дітей. Та Друга світова війна перервала розвиток бібліотеки. І свою роботу вона відновила 5 липня 1944 р. після звільнення області від німецько-фашистських загарбників. Тепер уже у м. Проскурові, оскільки сюди було перенесено обласний центр.
         В повоєнні роки бібліотека стала активно відроджуватись і розвиватись. Накопичуються книжкові фонди, збільшується кількість читачів, змінюються і удосконалюються форми роботи, організаційно-методична діяльність. Зростає роль бібліотеки в житті суспільства.  У 1966 р. бібліотеці присвоєно почесне звання “Бібліотека відмінної роботи”.
         У 1974 р. бібліотека одержала нове сучасне приміщення, з просторими читальними залами, абонемен-тами, книгосховищем. Великого значення колектив бібліотеки надав оформленню інтер'єру. І завдяки пошукам, творчій співпраці групи місцевих спеціалістів  був створений своєрідний інтер'єр, який протягом наступних років постійно удосконалюється. Перлиною бібліотеки стала кімната казок. Це не тільки окраса бібліотеки, але й творча майстерня для юних шанувальників книги. Літературні, казкові герої, які живуть у кімнаті казок, виготовлені читачами бібліотеки.
         З метою  диференційованого  обслуговування  читачів впроваджується розгорнута структура абонементів та читальних залів. Створюється один з перших в Україні відділ мистецтв. У 80-х роках, враховуючи інтереси читачів, починають діяти клуби “Слово”, “Сходинки в прекрасне”, “Подорож у професію”, “Юні чомучки”, ляльковий театр. Бібліотеку відвідують відомі письменники та делегації з усього світу. Так, у свій час бібліотеку відвідали учасники Всесоюзного тижня дитячої та юнацької книги О.Гончар, П.Загребельний, Д.Кугультінов, І.Драч, В.Кава, Б.Чалий, делегації із США, Японії, Німеччини, Болгарії та ін.
         Культурно-масова робота в 90-ті роки збагачується новими формами: літературні свята, День матері, захист читацького формуляра, прем'єри та презентації. Удоскона-люється науково-методична робота, започатковуються професійні навчання і творчі лабораторії для працівників дитячих бібліотек області, проводяться соціологічні дослідження. Інформаційно-бібліографічна робота націлена на виховання інформаційної культури читача.
         З 1989 р. бібліотека носить ім'я Великого поета України Т.Г.Шевченка.
         У 2000-і роки розпочинається ера комп'ютеризації в бібліотеці, в практику роботи запроваджуються інформа-ційні технології. Проводиться велика робота по створенню електронних баз даних. У 2004 р. створюється сайт. У 2005 р. відкрито Інтернет-центр, що дало можливість забезпечити вільний доступ до інформації.
         Нині у бібліотеці 45 комп'ютерів, діє локальна мережа, працює сайт бібліотеки, ведуться блоги: “Арт-територія”, “Family простір”, “Цікаво.com”, “Бібліогід”, бібліотека представлена у соціальних мережах.
         Бібліотека обслуговує 17 500 читачів, фонд нараховує 160 тисяч примірників, щорічно видається 334 тисячі книг, відвідування складає 200 тисяч.
         Запроваджуються інноваційні форми: фестивалі дитячої літератури, Дні відкритих дверей, флешмоби, творчі акції, ROOM-концерти, майстер-класи. В оформленні бібліотеки використовуються книжкові інсталяції, експо-зиції, нетрадиційні форми книжкових виставок.
         Бібліотека працює за творчими програмами “Ти у світі не один” (спільно з обласним притулком для неповнолітніх), “Моя мала батьківщина”, “Бібліотека у 3D форматі”, “Нове покоління Хмельниччини читає”. Діють клуби, студії, об'єднання “Мері Поппінс”, “Крок”, “Кумири та прихильники”. Налагоджено партнерські відносини з творчими спілками, громадською організацією “ХОМА”, ГО “Творча сотня “Рух до перемоги”, головним Управлінням Національної поліції у Хмельницькій області.
         Бібліотека ще більше утвердилась як методичний, консультативний центр для бібліотек області, що обслуговують дітей. Започатковано вебінари, скайп-консультації, Дні керівника для бібліотечних працівників області.
         Бібліотека є учасником Всеукраїнських проєктів “Об'єднана довідкова служба бібліотек України”, “Кращі Інтернет-ресурси від Української асоціації працівників дитячих бібліотек України”, “Почитайко”, “КЛЮЧ” та об'єднаного корпоративного каталогу бібліотек Хмельниччини. Бібліотека є офіційним хабом цифрової освіти.
         У 2014 р. бібліотека перейшла на обслуговування користувачів у електронному режимі – відтепер процес книговидачі здійснюється автоматично.
         У 2015 р. бібліотека – переможець Всеукраїнського конкурсу з популяризації читання на сайтах бібліотек України в номінації “Кращий сайт з популяризації читання бібліотек для дітей” та 2 роки поспіль (2013, 2015 рр.) переможець Всеукраїнського огляду-конкурсу обласних бібліотек для дітей в номінації “Обслуговування читачів” та “Електронні ресурси в роботі бібліотек”.
         У бібліотеці успішно реалізовані проєкти в грантовій програмі “Інклюзивне мистецтво” від Українського культурного фонду:“Особлива книга для особливих дітей”, спрямований на створення аудіокниги за повістю “Метелики в крижаних панцирах” Оксани Радушинської (2019 р.), “Інтерактивна вистава з елементами сенсорної терапії   “Подорож   до   сонечка”   (2020  р.),   “Інклюзивний креатив-ний простір “FreeDreams” (2021 р.).
         Бібліотека нагороджена Почесною Грамотою Верховної Ради України (1978 р.), Грамотою Верховної Ради України “За заслуги перед українським народом” (2018 р.), дипломант Виставки досягнень народного господарства СРСР та України (1987, 1988 рр.), лауреат обласних премій імені Т.Г.Шевченка (1993 р.), та М.Смотрицького (2000 р.), володарка Кришталевого пам'ятного знака “Серце віддаю дітям” (2003 р.). У 2021 р. бібліотека посіла IIмісце у Всеукраїнському конкурсі “Бібліотека року 2021” у номі-нації “Середні бібліотеки”.
         Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка – обласний спеціалізований, інформаційний, загальнодоступний, культурно-освітній, дозвіллєвий заклад, центр організації бібліотечно-бібліографічного обслугову-вання дітей та організаторів дитячого читання, консультативний центр з питань дитячого читання.
         2022 рік – рік нашого ювілею став роком найскладнішого випробування воєнним станом. Для нас це звичайні людські переживання, сирени, бомбосховища, а ще очі наших читачів-дітей, очі їх батьків, які переїхали з Харкова, Києва, Ірпеня, Сум, Херсона…
         Велике бажання перемоги надихнуло наших працівників навчитись плести сітки, в'язати основу та створювати янголів-охоронців з побажаннями для кожного українського воїна. Бібліотека живе! Україна перемагає!

      Валентина Черноус, директор обласної
      бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка,
      Заслужений працівник культури України 

      Слово про бібліотеку
      від українських письменників


      Павло Загребельний


      Олесь Гончар – гість бібліотеки


      Віктор Кава


      Богдан Чалий


      Сашко Дерманський та Володимир Брискін


      Сашко Лірник

      З ЮВІЛЕЄМ ТЕБЕ, ДОРОГА БІБЛІОТЕКО!

         З 85-літтям тебе, наша рідна бібліотеко! З ювілеєм! Хіба можна повірити, що в тебе вже такий солідний вік? Завжди привітна, така красива і затишна, багата на дитячі усмішки, ігри, гомін. І зовнішнім виглядом своїм, і душею ти завжди молода.
         Що про тебе розповісти? Чи про твою історію, чи про твої книжкові багатства, чи про людей, які виплекали тебе, життя і труд свій поклали, щоб ти стала такою, як ти є зараз – однією з кращих культурних, освітніх, дозвіллєвих закладів для дітей Хмельниччини.
         А починала ти свій шлях із маленької кімнатки та трьох тисяч книжечок. За всю твою історію багато людей потрудилося в твоїх стінах. Проте, завжди було те ядро розумних, талановитих, справжніх бібліотекарів, які рік за роком закладали міцний професійний фундамент, на якому живеш ти понині. Працьовиті, тихі, скромні, милі жінки. Ася Абрамівна Бабич, Тамара Опанасівна Александрова, Ніна Олександрівна Луцюк, Олена Олексіївна Киричук. Вони – справжні твої директори, лідери. А чого вартують золоті серця та невсипущий розум Марії Ілларіонівни Шиманської, Катерини Сергіївни Левченко, Ніни Федорівни Остапишиної, Галини Петрівни Крупи, Ганни Дмитрівни Євланової, Людмили Миколаївни Хрущової, Євдокії Мойсеївни Яковініч, Раїси Володимирівни Пасічник, Ванди Францівни Шкробот, Олени Андріївни Суховірської, Валентини Василівни Погребнової, Людмили Іванівни Ситюк. Хіба всіх перелічиш... На жаль, дехто із них журавкою вже відійшов у вічність... Це вони у свій час дбали про кожну твою цеглинку, про кожну книжку в буквальному розумінні цього слова. Це вони, окрім своїх знань, вклали в тебе по часточці своєї душі і серця. Це вони виховали і створили високопрофесійний, дружній колектив однодумців, який зробив тебе однією з кращих в Україні. Глибока їм шана і низький уклін. Скільки буревіїв пронеслося над твоєю долею, дорога бібліотеко, в останні десятиліття. Але ми відстояли тебе, ти вистояла і зберегла своє обличчя.
         Сьогодні більше 17 тисяч хлопчиків та дівчаток відвідують твої читальні зали, абонементи, кімнату казок, Інтернет-центр, медіа-центр... Все більше і більше дітей користуються твоїми чудовими книжковими багатствами, відвідують цікаві заходи, що відбуваються в твоїх світлих, просторих, ошатних залах.
         А найголовніше – кожній дитині, яка переступила твій поріг, – ти даруєш неоціненний скарб, неоціненні багатства – знання, любов, розуміння. І від того вони, сподіваємось, стануть розумнішими, ерудованішими, а отже, світлими і добрими стануть їх помисли і життя.
         Ми вдячні долі за те, що ти, наша рідна бібліотеко, є в нашому житті. Ти – те місце на землі, де ми завжди знаходимо прихисток, розуміння, світлу дружбу. Ти стала нашою долею. Наші долі злилися з твоєю долею. Ти, дорога бібліотеко, ділила і ділиш з нами все – наші радощі і печалі. Адже десятки літ ми вірно служили і служимо тій справі, заради якої ти існуєш і ні на йоту не зрадили своєму професійному вибору.
         Ми завжди дбаємо, щоб твоїм читачам було комфортно і просто користуватися твоїми багатствами, допомагаємо їм знайти найкоротший шлях до інформації. Вчимо наших юних читачів правильно користуватися друкованим словом та новітніми інформаційними носіями.
         Сьогодні ми пишаємося тим, що працюємо пліч-о-пліч з високоосвіченими, інтелігентними, талановитими, неординарними особистостями, які попри всі негаразди залишаються безмежно відданими улюбленій професії і тобі, рідна бібліотеко. Кожна  з них – індивідуальність: Черноус Валентина Юхимівна – наш лідер, директор бібліотеки, заслужений працівник культури України, Лифар Оксана Петрівна – заступник директора з наукової роботи, Богданова Олена Григорівна, Захаренко Антоніна Миколаївна, Марчук Любов Василівна, Лучинська Оксана Іллівна, Мельник Валентина Олександрівна, Копаничук Тамара Вікторівна, Сагайдак Наталя Григорівна, Бернацька Валентина Володимирівна. А поряд працюють молоді, енергійні колежанки, які, сподіваємось, стануть достойною нашою зміною. Ми – колектив професіоналів – зберегли твою своєрідність, неповторність, твій імідж. Тобі ми віддаємо всі свої знання, досвід, своє людинолюбство, покликання, зміст життя.
         То ж гарного тобі майбутнього, дорога бібліотеко! Багато хороших і розумних читачів! Здоров'я, натхнення, миру і успіхів твоїм працівникам! Многая тобі літа, рідна бібліотеко!

      Олена Суховірська, ветеран бібліотеки
      з 50-річним стажем  

      ЗА ПОКЛИКОМ СЕРЦЯ
      Директори бібліотеки

         Бабич Ася Абрамівна протягом 21 року з 1946 по 1967 рр. очолювала Хмельницьку обласну бібліотеку для дітей. Вчителька за освітою, учасник Другої світової війни. Ася Абрамівна – людина великої душі, скромна, добра, працелюбна, вмілий організатор і досвідчений спеціаліст. Вся її діяльність була спрямована на створення системи бібліотечно-бібліографічного обслуговування дітей та підлітків в області. Довелося вчитися керувати людьми, бачити і вирішувати різні проблеми, знаходити вихід із складних ситуацій. Завдяки зусиллям колективу бібліотеки під керівництвом Асі Абрамівни за період з 1946 по 1959 рр. у бібліотеці збільшується кількість читачів з 2018 до 5361, а книговидача з 42784 до 110066 примірників. Збільшується і книжковий фонд з 5664 до 74964 примірників. Змінювалися форми роботи, удосконалювалася наочна пропаганда книги, форми і методи організаційно-методичної роботи. Всі процеси роботи перебували в полі зору керівника, під її пильним контролем.
         Бабич А.А. багато зробила для становлення, розвитку бібліотеки, створення та організації її колективу.

       

         Олександрова Тамара Опанасівна народилася 1 травня 1928 р. в м. Балаклія Харківської області. У 1951 р. закінчила Харківський бібліотечний інститут.
         Трудову діяльність розпочала в 1951 р. у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей. Вона очолила методичну службу бібліотеки. Це був один з перших методичних кабінетів у республіці. У 1967 р. Тамара Опанасівна очолює колектив бібліотеки. Її творчий потенціал, досвід роботи, наполегливість у досягненні поставлених завдань на багато років визначили стиль роботи бібліотеки. За її клопотанням у 1974 р. бібліотека отримала нове приміщення.
         Перлиною бібліотеки у 70-х роках стала кімната дитячої технічної творчості (“кімната казок”). У 1975 р. при бібліотеці був створений клуб за інтересами “ФОТОН”. І незабаром “кімната казок” наповнилася електронними експонатами. У 70-х роках створюється відділ мистецтв,  розпочав роботу лекторій “Дороги в прекрасне”, клуб “Олімп”, пізніше – лекторії “Про музику і музикантів”, “Словами, фарбами, звуками”, клуби “Юні чомучки”, “Подорож у професію”, “Слово”.
         Була запроваджена диференційована система обслуговування читачів. Започатковані такі форми роботи, як прес-конференції, захист читацького формуляра. Широко в практику роботи бібліотеки входить випуск друкарським способом інформаційно-бібліографічних видань.
         У 1978 р. бібліотека нагороджена Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України за активну роботу у вихованні дітей і підлітків, а Тамарі Опанасівні присвоєно звання “Заслужений працівник культури  України”.
         У тому ж 1978 р. Тамара Опанасівна на пропозицію обласного управління культури очолила Хмельницький обласний театр ляльок, який став у числі кращих театрів України.
         Після виходу на пенсію з 1985 по 1991 рр. Тамара Опанасівна продовжує працювати у центральній міській бібліотеці Хмельницької міської ЦБС, де проявила свій талант організатора у створенні інтер'єру, дизайну бібліотеки, запровадженні інноваційних форм роботи.

         Луцюк Ніна Олександрівна народилася 3 квітня 1941 р. с. Свердлівка Липовецького району Вінницької області. У 1958 р. закінчила бібліотечне відділення Самбірського технікуму підготовки культурно-освітніх працівників, а в 1964 р. – Харківський державний бібліотечний інститут. Трудову діяльність розпочала в 1960 р. завідуючою сільською бібліотекою с. Буша Ямпільського району Вінницької області. Пізніше працювала методистом Бершадської районної бібліотеки Вінницької області. З 1964 по 1966 рр. – завідуюча Летичівської районної бібліотеки для дітей Хмельницької області.
         У 1966 р. Ніна Олександрівна починає працювати у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей на посадах методиста, головного бібліографа, заступника директора, а з 1978 по 1983 рр. – директор цієї бібліотеки. 
         За період роботи в бібліотеці Ніна Олександрівна розвивала і продовжувала традиції бібліотеки, удосконалювала діяльність обласної бібліотеки як методичного центру. Досвідчений спеціаліст, вмілий організатор, небайдужа людина. З 1978 по 1980 рр. Ніна Олександрівна обиралась депутатом міської Ради.
         У 1983 р. Ніна Олександрівна переходить на роботу у Федерацію профспілок Хмельницької області. Обрана секретарем обкому профспілки працівників культури, з 1995 р. – голова обласної організації профспілки працівників  культури, член центрального комітету профспілки  працівників культури України, член Федерації профспілок області. Луцюк Н.О. багато зусиль докладала для соціального захисту бібліотечних працівників.
         Ніна Олександрівна нагороджена Почесною відзнакою Міністерства культури України “За досягнення в розвитку культури і мистецтв”, Знаком Федерації Профспілок України “Профспілкова відзнака”.
       

         Киричук Олена Олексіївна народилася 21 жовтня 1938 р. в с.Бабино Старосинявського району Хмельницької області. У 1974 р. закінчила Київський державний інститут культури.
         Трудову діяльність розпочала у 1959 р. після закінчення Кам'янець-Подільського культурно-освітнього технікуму завідуючою Адампільським сільським клубом. Пізніше – інструктор-методист Будинків культури Старої Синяви, Ізяслава, Красилова. У 1971-1974 рр. – завідуюча Красилівською районною бібліотекою для дітей. З 1976 р. – головний бібліограф Хмельницької обласної бібліотеки для дітей, з 1979 р. – заступник директора. У 1983 р. призначена на посаду директора бібліотеки.
         З ініціативи Киричук О.О. було започатковане обласне літературно-мистецьке свято “Іду з дитинства до Тараса”, обласний конкурс юних дарувань “Кобзарики”, краєзнавчо-етнографічна експедиція “Мій рідний край, моя земля”. Успішно вирішувалась проблема “Батьки і діти”: працювала “Педагогічна панорама для батьків”, проводилися дні сімейного спілкування та батьківські збори у тінах бібліотеки. Чільне місце в роботі бібліотеки посідала краєзнавча робота. Працював краєзнавчий лекторій “Подільські джерела”.
         Творчим збагаченням культурно-масової роботи стали мистецька вітальня та літературна світлиця. Діти мали можливість спілкуватися з місцевими письменниками, художниками, народними умільцями. Постійна увага приділялася оперативному та якісному задоволенню запитів читачів.
         Кардинальні зміни відбулися і в організаційно-методичній роботі. Основна увага зосереджувалася на наукових дослідженнях та соціологічних вивченнях. Започатковано професійні навчання для сільських бібліотекарів, творчі лабораторії для заступників директорів ЦБС з питань обслуговування дітей.
         За час перебування О.О.Киричук на посаді директора бібліотека нагороджена: за естетичне виховання підростаючого покоління, організацію клубів Дипломом ІІІ ступеня Виставки Досягнень Народного Господарства СРСР (1987 р.); за розвиток технічної творчості дітей, діяльність клубу “Фотон”стає дипломантом Виставки Досягнень Народного Господарства України (1988 р.); лауреатобласної премії ім. Т. Шевченка (1993 р.); лауреат обласної премії ім. М. Смотрицького (2000 р.); нагороджена кришталевим пам'ятним знаком “Серце віддаю дітям”. І в цьому велика заслуга  Олени Олексіївни як керівника.
         Творчий доробок Киричук О.О. неодноразово відзначався Почесними грамотами Міністерства культури і мистецтв України, обласної Ради, адміністрації. У 1987 р. Олені Олексіївні присвоєно звання “Заслужений працівник культури України”. Вона також була нагороджена Почесною відзнакою “За досягнення у розвитку культури і мистецтв”(2003 р.).

         Черноус Валентина Юхимівна народилася 16 травня 1957 р. в с. Іванківці Хмельницького району. Після закінчення Київського державного інституту культури у 1979 р. розпочала трудову діяльність в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Бібліотекар, провідний бібліотекар, завідуюча відділом роботи з користувачами-учнями 5-9 класів. У 2004 р. призначена на посаду директора бібліотеки. 
         Валентина Юхимівна – високопрофесійний, творчий та ініціативний керівник. Під її керівництвом бібліотека стала сучасним інформаційним, освітнім та дозвіллєвим центром. У бібліотеці активно запроваджуються нові інформаційні технології. Створено локальну комп'ютерну мережу, працює Інтернет-центр для юних користувачів, який дає можливість забезпечити їм вільний доступ до інформації, оперативно та ефективно задовольняти інформаційні потреби. Відкрито і постійно оновлюється WEB-сайт бібліотеки. Створюються власні електронні продукти: електронний каталог на всі види документів, який нараховує більше 140 тисяч записів, електронний покажчик “За знаннями – в електронний світ”, анотований каталог періодичних видань для дітей, довідник юного краєзнавця тощо. Інформаційні технології, мультимедійна техніка широко використовуються в роботі з юними читачами. У 2013 р. запроваджено електронний облік видачі книг.
         З року в рік розширюється соціальна функція бібліотеки. Бібліотекою користується понад 17 тисяч юних читачів. Активно ведеться робота з підтримки інтересу дітей до читання та стимулюванню читацької активності. 
         Важливим напрямком роботи бібліотеки є налагодження соціального партнерства з: обласними організаціями Національної Спілки письменників України, Національної Спілки художників України, навчальними закладами, банками та  громадськістю.
         Валентина Юхимівна успішно забезпечує діяльність бібліотеки як науково-дослідного та організаційно-методичного центру з питань дитячого читання для бібліотек області. Бібліотекою проводяться регіональні соціологічні дослідження, науково-практичні конференції, круглі столи. За ініціативи директора Всеукраїнський тиждень дитячого читання в області щорічно відкривається на базі кращих сільських бібліотек. Велика увага приділяється вдосконаленню системи підвищення кваліфікації бібліотечних працівників області, консультативній та практичній допомозі публічним бібліотекам з питань обслуговування дітей книгою.
         Маючи широкий обсяг професійних знань, загальну ерудованість та компетентність, здатність до аналізу і прогнозування, Валентині Юхимівні вдається успішно реалізовувати концепцію сучасної дитячої бібліотеки та бібліотечної інклюзії – створення інформаційного простору для особливих дітей. Бібліотека успішно реалізовує проєкти в грантовій програмі “Інклюзивне мистецтво” від Українського культурного фонду. 2019 рік – проєкт “Особлива книга для особливих дітей”, спрямований на створення аудіокниги за повістю Оксани Радушинської “Метелики в крижаних панцирах”. 2020 рік – проєкт “Інтерактивна вистава з елементами сенсорної терапії “Подорож до сонечка”. Сенсорна терапія під час реалізації проєкту стала важливим допоміжним інструментом у роботі з дітьми з інвалідністю, а також з дітьми із затримкою загального розвитку. 2021 рік – проєкт “Інклюзивний креативний простір “FreeDreams”. Створені умови для розвитку, соціалізації та рівних можливостей доступу до якісних бібліотечних послуг і культурно-мистецького життя міста для читачів, у тому числі дітей з інвалідністю. 
         Черноус В.Ю. користується заслуженою повагою та авторитетом серед працівників культури і мистецтв області. Валентина Юхимівна – Заслужений працівник культури України, нагороджена Почесною Грамотою Верховної Ради України, Почесною відзнакою Міністерства культури і туризму України “За досягнення в розвитку культури і мистецтва”, Почесною Грамотою Міністерства культури і туризму України, грамотами Хмельницької обласної державної адміністрації та Хмельницької обласної ради.

      ТВОРИМО СУЧАСНУ БІБЛІОТЕКУ

         Антонюк Ольга Захарівна народилася 30 липня 1968 р. в с. Велика Медведівка Шепетівського району. Після закінчення Київського державного інституту культури з 1989 р. працює в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г. Шевченка. За час роботи у відділі роботи з користувачами-учнями 5-9 класів проявила себе творчим, відповідальним, сумлінним працівником. Працюючи в читальному залі, вивчає психолого-педагогічні особливості дітей підліткового віку, гарно спілкується з читачами та їх батьками. Організовує роботу віртуальних подорожей “Екомандри”, читацьких клубів “DoсuDays” та морально-правового зростання “Крок”, організовує зустрічі членів клубу з психологами, юристами, правознавцями. 
         Антонюк О.З. працює за проєктами “Зроби уроки в бібліотеці”, “Профіплатформа Бібліокідзанія”, “Інформаційна підтримка ЄС – бібліотекам для дітей і юнацтва в Україні” від ГО “Молодіжна альтернатива”, “Бібліотечна інклюзія: інформаційний простір для особливих дітей”, “FreeDreams”.
         Ольга Захарівна бере активну участь у роботі відділу і бібліотеки в цілому. Відповідально і творчо ставиться до підготовки і проведення масових заходів. Активно співпрацює з освітніми закладами міста, педагогами, викладачами, громадськими організаціями і творчими спілками. Постійно підвищує професійний рівень, бере участь у вебінарах та гарно володіє інформаційними технологіями, веде блог “Цікаво.соm”. Ольга Захарівна тактовна і толерантна з користувачами та колегами по роботі. 
       
         Бернацька Валентина Володимирівна народилася 29 грудня 1976 р. в с. Морозів Дунаєвецького району. Після закінчення в 1995 р. Кам'янець-Подільського училища культури працювала завідуючою бібліотекою с. Маліївці Дунаєвецького району. В обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка з 1999 р.
         Вона – відповідальний, ініціативний, високопрофесійний працівник. Працюючи на посаді завідуючої відділом роботи з користувачами-дошкільниками та учнями 1-4 класів, велику увагу приділяє залученню дітей до читання. Активно співпрацює з вихователями дитячих садків, вчителями початкових класів, викладачами кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету, батьками, дитячими письменниками. 
         Бере активну участь у вебінарах, дистанційному навчанні, онлайн-консультаціях для бібліотекарів області. Займається впровадженням проєктної діяльності в роботу бібліотеки, зокрема “Книжковий міст” з Польщею (м. Боядла). Взяла участь у гранті мобільності від Дому Європи та відвідала Польщу (м. Дзялдово) з метою обміну професійним досвідом та особистим розвитком.
         Бернацька В.В. запроваджує нові інтерактивні форми роботи: відеомости, відеопрезентації, відеомандрівки, флешмоби. Веде блог “Сімейна бібліокомора”. Активно впроваджує в практику інформаційні технології. Творчо підходить до оформлення книжкових виставок і тематичних полиць. 
         Валентина Володимирівна організовує роботу психологічної служби “SOS-ка для батьків”, Студії розвитку та дозвілля дітей “Мері Поппінс” для дітей дошкільного віку, яка користується великою  популярністю,  проводить Дні сімейного відпочинку, родинні свята, Дні бібліотеки в школі, театралізовані дійства, літературні акції, читацькі бенефіси тощо.
         Бернацька В.В. надає консалтингову допомогу бібліотекам області з питань організації роботи з читачами-дітьми. Бере участь в проведенні творчих майстерень, семінарів-практикумів для бібліотечних працівників області. 
       
         Богданова Олена Григорівна народилася 25 серпня 1972 р. в м. Хмельницький. З 1979 р. навчалася у Хмельницькій ЗОШ № 22 та ЗОШ № 1, з 1987 р. – у Хмельницькому СПТУ № 13 за спеціальністю художник-оформлювач. Трудову діяльність розпочала в дитячому садку № 37 м. Хмельницького, а з 1990 р. – художник в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. У 2001 р. призначена на посаду заступника директора з господарської роботи.
         За період роботи в бібліотеці проявила себе відповідальним, діловим, принциповим працівником. Олена Григорівна багато зусиль докладає для зміцнення матеріально-технічної бази бібліотеки, придбання якісної нової техніки та сучасних меблів, оновлення інтер'єрів, сприяє автоматизації бібліотечних процесів, забезпечення діяльності локальної мережі бібліотеки тощо. Відповідає за збереження матеріальних цінностей. Виконує обов'язки відповідального за проведення електронних закупівель. Постійно освоює нові методи і підходи господарської та економічної діяльності, запроваджує їх в роботу. Бере участь в реалізації проєктів бібліотеки від УКФ. Проводить закупівлі товарів і послуг, необхідних для реалізації проєктів.
         Богданова О.Г. нагороджена Почесною Грамотою Міністерства культури України, Грамотами обласної ради та обласної державної адміністрації.
       
         Бондаренко Юлія Віталіївна народилася 28 травня 1968 р. в м. Ташкент (Узбекистан). Після навчання в Олексинському гідрометтехнікумі до 2001 р. працювала техніком-метеорологом. У 2000 р. закінчила Хмельницький технологічний університет Поділля. З 2001 по 2009 рр. – бухгалтер, головний бухгалтер Хмельницького краєзнавчого музею. В обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка на посаді головного бухгалтера з 2009 р.
         Юлія Віталіївна відповідальний, знаючий працівник. Забезпечує раціональну організацію обліку і звітності, використовує прогресивні форми і методи бухгалтерського обліку. Здійснює контроль за додержанням порядку оформлення первинних та бухгалтерських документів, за проведенням інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів. 
         Юлія Віталіївна виконує обов'язки відповідального за проведення електронних закупівель. У її професійному досьє три проєкти від УКФ, де вона прораховувала бюджети та готувала звіти. Вона надзвичайно скрупульозно відноситься до процесу бухгалтерського обліку та звітності. Володіє всіма якостями, необхідними головному бухгалтеру: висока відповідальність, дотримання всіх засад бухгалтерського обліку, знання нормативно-правових документів та актів.
         В колективі зарекомендувала себе як чемна, добросовісна людина.
       
         Вінярська Емілія Олександрівна народилася 8 січня 1956 р. в м. Городок. У 1976 р. закінчила Дніпродзержинський технологоекономічний технікум та отримала кваліфікацію бухгалтера. До 2009 р. працювала бухгалтером в різних установах  м. Хмельницького. З 2009 р. – бухгалтер І категорії обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка. За цей період вона проявила себе як відповідальний, знаючий працівник.
         Емілія Олександрівна здійснює якісне проведення касових операцій. Оформляє платежі за комунальні, матеріальні та інші послуги. Співпрацює з казначейськими, податковими органами та службами.
         Вінярська Е.О. вчасно нараховує заробітну плату, переказує кошти за виконані роботи. Забезпечує всі бухгалтерські операції по здійсненню бібліотекою додаткових платних послуг. Емілія Олександрівна володіє програмним забезпеченням бухгалтерського обліку. В роботі керується всіма нормами та змінами в організації бухгалтерського обліку. Відповідальна, активна, переживає за доручену справу.
       
         Волчинська Наталія Степанівна народилася 18 квітня 1971 р. в м. Хмельницький. В 1990 р. почала працювати в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Бібліотечну освіту отримала в Кам'янець-Подільському училищі культури. Працюючи у відділі зберігання, гігієни та реставрації документів, добре знає фонд бібліотеки, обізнана з інтересами та запитами користувачів.
         Велику увагу приділяє зберіганню фонду в належному стані. Цілеспрямовано та систематично шляхом індивідуальних бесід здійснює роз'яснювальну роботу серед читачів про дбайливе ставлення до бібліотечних документів.
         Наталія Степанівна постійно акцентує увагу на своєчасному поверненні документів від читачів та правильну їх розстановку за місцем зберігання. Проводить велику роботу з виявлення документів, які потребують ремонту, забезпечує їх відновлення. Сумлінно та старанно здійснює інвентаризацію фонду. Вчасно та правильно оформляє акти на вилучену літературу. 
       
         Галушкіна Сабіна Олександрівна народилася 21 листопада 1989 р. в м. Донецьк. Там же закінчила середню школу, Донецьке училище культури та Донецький національний університет. Загальний досвід у бібліотечній сфері – 15 років. З 2007 по 2015 рр. працювала в бібліотеці Донецького училища культури, Маріупольській міській історичній бібліотеці ім. М. Грушевського. У зв'язку з переїздом в м. Хмельницький з червня 2015 р. працює у відділі роботи з користувачами-учнями 5-9 класів обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г. Шевченка. 
         Бере активну участь у проведенні масових заходів бібліотеки, оформленні відділу. Веде роботу “Майже наукової лабораторії”, організовуючи цікаві експерименти з водою, вогнем, фарбами. 
         Сабіна Олександрівна активно займається проєктною діяльністю. Нею розроблений проєкт трансформації читального залу “Територія Z”. Вона є менеджеркою майданчиків проєкту Українського культурного фонду “FreeDreams”. Організовує роботу пункту європейської інформації та куточка Європейського Союзу “ЄС на книжковій полиці”. Пройшла дистанційне навчання “Бібліотеки в системі забезпечення євроінтеграційних процесів в Україні”, організоване Національною академією керівних кадрів культури і мистецтва. Цікавими для читачів стали гарбузова вечірка “Страшно і весело”, всесвітня ніч Гаррі Поттера та день шоколаду “#шоколад”, розроблені і проведені Галушкіною С.О. Активно співпрацює з навчальними закладами міста. Приділяє велику увагу соціальній адаптації дітей з інвалідністю. Проявила себе творчим, відповідальним, сумлінним працівником. 
       
         Гринькова  Наталія Олегівна народилася 9 квітня 1991 р. в с. Клинове Городоцького району. Закінчила Кам'янець-Подільський національний університет ім. І.І.Огієнка, здобувши професію вчителя історії. У 2015 р. розпочала трудову діяльність на посаді бібліотекаря в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Працюючи у відділі мистецтв, Наталія Олегівна активно співпрацює з освітянськими закладами міста, культурними  організаціями, естетичними центрами, з притулком для неповнолітніх, оздоровчо-реабілітаційним центром “Школа життя” та іншими соціальними інститутами. Естетично оформляє книжкові виставки, розробляє та проводить масові заходи, майстер-класи, розвиваючи творчі здібності дітей. Наталія Олегівна відповідально та професійно ставиться до своїх обов'язків. Вона толерантна, коректна, активна та ініціативна, ввічлива з читачами та колегами.
       
         Гуменюк Раїса Миколаївна народилася 30 вересня 1962 р. в м. Усть-Каменогорськ (Казахстан). Бібліотечну освіту здобула в Кам'янець-Подільському училищі культури. З 1995 р. працює в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г. Шевченка. За час роботи в бібліотеці проявила себе відповідальним та наполегливим працівником.
         Раїса Миколаївна працює над однією із важливих ділянок роботи відділу формування інформаційних потоків документів та матеріалів для дітей – створенням електронного каталога. Вона повністю освоїла і сумлінно виконує процеси каталогізування всіх видів документів в автоматизованому режимі, класифікує та предметизує літературу, працює з генеральним абетковим каталогом, здійснює технічну обробку документів.
         Раїса Миколаївна відповідає за своєчасну передачу нових надходжень до відділу збереження, гігієни та реставрації документів. Бере участь у вивченні укомплектованості фонду та його використання. Здійснює облік періодичних видань. 
         Гуменюк Р.М. постійно вивчає досвід бібліотек з питань формування інформаційних потоків документів та матеріалів для дітей, бере участь у роботі щодо впровадження та використання новітніх технологій.
       
         Заремба Оксана Іванівна народилася 31 липня 1984 р. в м. Сімферополь (АР Крим). У 2009 р. закінчила Міжнародний Слов'янський університет, здобувши спеціальність інформаційного аналітика, перекладача. Після переїзду в м. Хмельницький з 2020 р. працює в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. За період роботи в бібліотеці проявила себе відповідальним та наполегливим працівником.
         Оксана Іванівна веде електронний каталог бібліотеки, зокрема бази даних “Книги, статті з періодичних видань”, “Періодичні видання”. 
         Вона добре обізнана з правилами бібліографічного опису, класифікує літературу, здійснює загальне редагування каталога. Вивчає досвід бібліотек з питань формування інформаційних потоків документів та матеріалів для дітей. 
       
         Захаренко Антоніна Миколаївна народилася 8 червня 1955 р. в селі Загірне Старокостянтинівського району. У 1967-1972 рр. – навчання в Загірнянській восьмирічній, 1970-1972 рр. – Пасічнянській середній школі. У 1976 р. закінчила Київський державний інститут культури. Свій трудовий шлях розпочала у Хмельницькій обласній універсальній науковій бібліотеці: з 1976 по 1983 рр. працювала на посаді методиста, а згодом головного бібліотекаря.
         З 1983 р. Антоніна Миколаївна пов'язує свою професійну діяльність з обласною бібліотекою для дітей імені Т.Г.Шевченка, де працювала на посаді заступника директора з наукової роботи до 2018 р., з 2018 р. – головний бібліотекар. За цей період накопичено безцінний досвід бібліотечно-бібліографічної роботи, запроваджено наукові підходи в роботу обласної бібліотеки та дитячих бібліотек області. Серед них слід відзначити: соціологічні дослідження “Що читають діти області”, “Читаюча дитина – цінність ХХІ століття”, “Бібліотека очима дітей”. Зроблено десятки аналітичних аналізів діяльності бібліотеки та дитячих бібліотек області. Запроваджувала у практику інноваційні підходи з наукової організації праці, нові державні стандарти 
      та норми часу. Вона на високому рівні організовувала підвищення кваліфікації в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Розробляла програми професійних навчань бібліотечних працівників області, творчих лабораторій заступників директорів ЦБС з питань роботи з дітьми. Багато уваги приділяла організації змістовної культурно-просвітницької діяльності дитячих бібліотек. Ініціювала запровадження в дитячих бібліотеках області інноваційних підходів: програм, літніх читань, літературних проєктів. З її ініціативи в області запроваджені Шевченківські читання. З метою підтримки читання та популяризації книжкової культури Антоніна Миколаївна розробила творчу програму “Нове покоління Хмельниччини вибирає книгу”, “Ти у світі не один”. Працює над підвищенням якості методичної роботи, спрямованої на модернізацію діяльності дитячих бібліотек області та підвищення їх іміджу, зростання фахового рівня, впровадження інноваційних методик і технологій бібліотечного обслуговування дітей.
         Постійно вивчала діяльність бібліотек області з питань роботи з читачами-дітьми, надавала методичну і практичну допомогу, готувала методично-бібліографічні матеріали, узагальнювала кращий досвід роботи.
         Антоніна Миколаївна – відповідальний і добросовісний працівник, віддана своїй справі, користується повагою в колективі бібліотеки та бібліотек області, неодноразово нагороджувалась Грамотами обласної ради та обласної державної   адміністрації,  Міністерства  культури  і  туризму України. Нагороджена Бронзовою медаллю ВДНГ СРСР (1987 р.), Почесною відзнакою Міністерства культури і мистецтв України “За досягнення в розвитку культури і мистецтв” (2004 р.), Грамотою Верховної Ради України (2013 р.). У 2011 р. стала лауреатом обласної премії Хмельниччини в галузі бібліотечної справи ім. Мелетія Смотрицького.   
       
         Карякіна Тетяна Володимирівна народилася 20 лютого 1975 р. в м. Хмельницький. У 2001 р. закінчила Хмельницький технологічний університет Поділля (нині ХНУ). Довгий час працювала в редакції газети “Є”. З 2020 р. – в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Тетяна Володимирівна здійснює обслуговування користувачів в Інтернет-центрі. Надає їм консультативну допомогу з питань роботи в мережі Інтернет, пошуку інформації та її обробки. Веде заняття з медіаграмотності для читачів двох вікових груп: дітей молодшого шкільного віку та дітей середнього і старшого шкільного віку. Організовує роботу хабу “Дія. Цифрова освіта”.
         Тетяна Володимирівна доєднується до участі в заходах з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників. Виступає з консультаціями на обласному пленері для працівників відділів роботи з користувачами-дошкільниками та учнями 1-4 класів бібліотек для дітей, відділів роботи з читачами-дітьми центральних бібліотек та завідуючих центральними бібліотеками ТГ.
         Проводить заняття з основ комп'ютерної та медіаграмотності з метою вироблення у користувачів-дітей практичних навичок технології пошуку та роботи з інформацією.
         Під час Всесвітнього тижня медійної та інформаційної грамотності Карякіна Т.В. проводить навчання щодо орієнтування у медіапросторі. Допомагає дітям вчитися критично мислити, аналізувати інформацію в медіапросторі, реагувати на фейки та захищати свій гаджет. Веде заняття клубу “Code clab”.
       
         Копаничук Тамара Вікторівна народилася 1 вересня 1964 р. в с. Рівне Мурованокуриловецького району Вінницької області. Після закінчення Київського державного інституту культури з 1986 р. працює в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка: методист (1986-1997 рр.), на посаді завідуючої відділом забезпечення інформаційних та бібліографічних потреб користувачів – з 2014 р. Тамара Вікторівна удосконалює інформаційно-бібліографічну роботу обласної бібліотеки та бібліотек області, зокрема впроваджує нові форми інноваційної бібліографічної роботи, удосконалює діяльність бібліотек з виховання інформаційної культури читачів, запроваджує нові інформаційні технології в бібліографічну та інформаційну роботу.
         Копаничук Т.В. веде бази даних “Книги та статті з періодичних видань” в електронному каталозі бібліотеки, корпоративний проєкт по створенню WEB-уроків “Формування інформаційної культури читачів”, проводить бібліотечно-бібліографічні заняття для дітей, готує бібліографічні посібники малих форм, веде блог відділу “Бібліогід”.
         Враховуючи вимоги часу, Копаничук Т.В. удосконалює форми консультативної допомоги бібліотекам області, бере участь у творчих лабораторіях, семінарах, здійснює виїзди з метою надання практичної допомоги з питань бібліографічного та інформаційного обслуговування читачів. Бере участь у Всеукраїнських вебсемінарах та навчаннях, організованих АКККіМ. 
       
         Коровецька Олена Вадимівна народилася 4 червня 1976 р. в м. Могилів-Подільський Вінницької області. В 1995 р. закінчила бібліотечний факультет Кам'янець-Подільського училища культури і в цьому ж році розпочала трудову біографію в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. З 2001 по 2016 рр. працювала в інших установах. Заочно закінчила Відкритий міжнародний університет розвитку людини “Україна”. У 2017 р. повернулася на посаду бібліотекаря ІІ категорії відділу мистецтв в обласну бібліотеку для дітей імені Т.Г.Шевченка. За час роботи в бібліотеці проявила себе творчим, уважним, сумлінним працівником. Вона гарно спілкується з читачами, вивчає психолого-педагогічні особливості дітей, їх потреби та захоплення. Бере активну участь в роботі бібліотеки. Відповідально і творчо ставиться до підготовки і проведення масових заходів: ювілейних вечорів митців, годин мистецтва, концертів, конкурсів, майстер-класів. Такі особисті якості, як креативність, відповідальність Олени Вадимівни, відіграють важливу роль в організації та проведенні різноманітних цікавих майстер-класів для дітей. Вона також організовує роботу мистецького проєкту “Хмельницький художній” та клубу “Кумири і прихильники”.
         В роботі активно використовує новітні технології. Самостійно створює відеоогляди, онлайн-ресурси, відеомайстер-класи. Бере активну участь у проєктній діяльності. За її участі подано два проєкти до Українського культурного фонду. Олена Вадимівна відповідально працює над оформленням відділу мистецтв, у підготовці книжкових виставок, інсталяцій, виставок творчих робіт у відділі мистецтв та Арт-холі бібліотеки. Олена Вадимівна тактовна з користувачами і колегами по роботі. 
       
         Косюк Оксана Аркадіївна народилася 12 квітня 1971 р. в м. Хмельницький. Професію вчителя української мови та літератури здобула в Донецькому державному університеті. Працювала вихователем групи продовженого дня, вчителем в школах м. Хмельницького. З 2002 р. працює в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка, на посаді завідуючої відділом збереження, гігієни та реставрації документів – з 2007 р.
        Оксана Аркадіївна проявила себе дисциплінованим, відповідальним, активним працівником. Вона забезпечує виконання перспективного плану-графіку інвентаризації книжкового фонду бібліотеки, підведення підсумків та оформлення необхідної документації. Багато уваги приділяє зберіганню та використанню фонду центрального книгосховища. Активно запроваджує різноманітні форми: тиждень поверненої книги, День пробачення боржників, листи нагадування. Використовує також різноманітні форми популяризації незаслужено забутої літератури.
         Косюк О.А. вільно володіє інформаційними технологіями, вивчила програмне забезпечення, обслуговування читачів в електронному режимі. Оперативно оновлює та наповнює віртуальну Шевченкіану, веде рубрику “Цікаві книжки з книжкового сховища” на сайті бібліотеки.
         Косюк О.А. надає консалтингову допомогу бібліотекам області. Бере участь у семінарах, творчих лабораторіях, професійних навчаннях та інших формах підвищення кваліфікації бібліотечних працівників.
       
         Коцемир Ірина Миколаївна народилася 24 грудня 1982 р. в м. Хмельницький. Закінчила Хмельницький національний університет (кваліфікація “Соціальний педагог та практичний психолог”). З 2006 р. працює в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Ірина Миколаївна відповідальний, старанний, добросовісний працівник. 
         Працює у відділі роботи з користувачами-дошкільниками та учнями 1-4 класів. Знає і вивчає дитячу літературу, читацькі інтереси та запити і задовольняє їх. Вона співпрацює з вчителями початкових класів, організаторами дитячого читання, батьками. Ірина Миколаївна бере активну участь в роботі відділу та бібліотеки. Готує і проводить різноманітні масові заходи, зокрема: веде Студію розвитку та дозвілля дітей “Мері Поппінс” для дітей віком від 1 до 6 років, використовуючи педагогічні та психологічні методики, блог “Сімейна бібліокомора”, бере активну участь у проведенні днів сімейного відпочинку та родинних свят, свята іменинників, у театралізованих дійствах,  проводить майстер-класи. Разом з колегами реалізовувала проєкт від УКФ “Інтегрована вистава з елементами сенсорної терапії “Подорож до сонечка”.
         Коцемир І.М. володіє комп'ютерними технологіями. Тактовна з користувачами та колегами, сумлінно ставиться до своїх обов'язків. 
       
         Лифар Оксана Петрівна народилася 25 травня 1976 р. в с. Масівці Хмельницького району. В 1994 р. закінчила Кам'янець-Подільське училище культури, у 2000 р. – Київський державний інститут культури. Трудову біографію розпочала в 1994 р. в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка на посаді бібліотекаря. У 2011-2018 рр. – завідуюча відділом удосконалення методики і практики бібліотечної роботи з дітьми. Організовувала Всеукраїнські та обласні конкурси серед дитячих бібліотек області, активно популяризувала конкурс “Кращий читач року”, започаткувала сучасні формати проведення підвищення кваліфікації для бібліотечних працівників області.
         З серпня 2018 р. – заступник директора з наукової роботи бібліотеки. Активно долучилась до проєктної діяльності. Починаючи з 2019 р., в бібліотеці успішно реалізовано три проєкти від УКФ: “Особлива книга для особливих дітей” (2019 р.), “Інтерактивна вистава з елементами сенсорної терапії “Подорож до сонечка” (2020 р.), “Інклюзивний креативний простір “FreeDreams” (2021 р.).
         Оксана Петрівна має досвід координації діяльності структурних підрозділів обласної бібліотеки, контролю виконання поставлених завдань, реалізації власних бібліотечних програм та проєктів. 
         Лифар О.П. проводить аналіз роботи мережі спеціалізованих бібліотек для дітей Хмельницької області, моніторингові дослідження системи обслуговування користувачів-дітей, контролює впровадження інноваційних форм і методів роботи в діяльності бібліотек регіону. Вона здійснює орієнтування роботи бібліотек з врахуванням умов адміністративно-територіального реформування, аналітико-прогнозуючу діяльність з питань залучення дітей до читання, вдосконалення системи фахового зростання працівників області із залученням інформаційних технологій, налагодження партнерських відносин з обласними організаціями для запровадження творчих ініціатив. 
       
         Лучинська Оксана Іллівна народилася 25 вересня 1964 р. в с. Пилипи Деражнянського району. У 1985 р. закінчила Київський державний інститут культури і почала працювати в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Пройшла професійний шлях від бібліотекаря до завідуючої відділом роботи з користувачами-учнями 5-9 класів.
         Оксана Іллівна грамотний професіонал. Знає і володіє всіма формами і методами роботи з читачами-дітьми. Вільно володіє інформаційними технологіями. Знає програмне бібліотечне забезпечення, готує пропозиції для удосконалення системи обліку та оперативного обслуговування читачів в електронному режимі.
         Відділ роботи з користувачами-учнями 5-9 класів, який очолює Оксана Іллівна, забезпечує освітню функцію бібліотеки, запроваджує різноманітні форми роботи: уроки на замовлення, дні шкільних предметів, заняття бібліоліцею “Моя історія свята”, реалізовується проєкт “Вивчай англійську в бібліотеці” та “Зроби уроки в бібліотеці”.
         Оксана Іллівна сприяє вивченню інтересів читачів та задоволення їх запитів. З цією метою організовуються різноманітні книжкові інсталяції: “3G ранець”, “Вікіпедія Offline”, “Модна читанка”, діє прес-бар, де читачі не тільки знайомляться з новою періодикою, а й можуть скористатися зоною WI-FI. У відділі діють проєкти: “Нове покоління Хмельниччини читає”, “Дитяча бібліотека у 3D-форматі”, “Моя мала Батьківщина”, “Інклюзивний креативний простір “FreeDreams”. Бере активну участь у проєктній  діяльності, зокрема у 2021 р. в реалізації проєкту від УКФ “FreeDreams”.
         Оксана Іллівна надає консалтингову допомогу, практичні поради дитячим бібліотекам області, бере участь у проведенні круглих столів, тренінгів, бібліотечних форумів. Постійно підвищує свій професійний рівень. Вона порядний, добросовісний, чесний та відповідальний працівник.
       
         Марчук Любов Василівна народилася 21 вересня 1958 р. в с. Червоний Кут Волочиського району. У 1973-1976 рр. навчалася у Кам'янець-Подільському культурно-освітньому училищі. Трудовий шлях розпочала на посаді бібліотекаря Волочиської районної бібліотеки для дітей. У Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка – з 1979 р. У 1982 р. закінчила Київський державний інститут культури. 
         Любов Василівна за 43 роки роботи в бібліотеці пройшла шлях від методиста до головного бібліографа бібліотеки. 17 років як високопрофесійний, вимогливий, творчий спеціаліст очолювала відділи: формування інформаційних потоків документів та матеріалів для дітей та відділ удосконалення методики і практики бібліотечної роботи з дітьми. Сьогодні як головний бібліограф керує найбільш складною ділянкою інформаційно-бібліографічної роботи, відповідає за довідково-бібліографічне забезпечення користувачів у бібліотеках для дітей області.
         Саме Любов Василівна доклала чимало зусиль щодо впровадження нових інформаційних технологій у бібліотеці. Досконало вивчивши комп'ютерні технології, вона створює у бібліотеці електронний каталог та власні електронні бази даних. Багато зусиль і творчості докладає до наповнення WEB-сайту бібліотеки, виконує віртуальні бібліографічні довідки об'єднаної довідкової служби бібліотек України, створює  списки  кращих  Інтернет-ресурсів  для  дітей, веде електронний покажчик “За знаннями – в електронний світ”, укладає та готує до видання інформаційні бібліографічні посібники. Марчук Л.В. – принциповий, справедливий, вимогливий, доброзичливий та коректний працівник.
       
         Мельник Валентина Олександрівна народилася 27 листопада 1976 р. в с. Великий Карабчіїв Городоцького району. Після закінчення в 1995 р. Кам'янець-Подільського училища культури працювала завідуючою Пільноолексинецькою сільською бібліотекою Городоцького району. З 1999 р. працює в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка: бібліотекар, бібліо-текар І категорії, а з 2010 р. – завідуюча відділом формування інформаційних потоків документів та матеріалів для дітей. У 2012 р. заочно закінчила Національну академію керівних кадрів культури і мистецтв. 
         Валентина Олександрівна докладає багато зусиль для створення якісної ресурсно-інформаційної бази бібліотеки. Вона забезпечує поповнення фонду бібліотеки новими виданнями на основі вивчення інтересів і запитів користувачів, вивчає книжковий ринок України. Підтримує тісні зв'язки з видавництвами, книжковими магазинами та Інтернет-магазинами, забезпечує передплату читачам широкого спектру періодичних видань відповідно до їх запитів.
         Мельник В.О. впроваджує інформаційні технології в бібліотечну практику: створює електронний каталог, відповідні бази даних, що пришвидшує пошук книг і оперативність надання інформації читачам. Валентина Олександрівна – ініціатор акції “Подаруй бібліотеці нову книгу”. Вона постійно веде пошук альтернативних джерел комплектування фонду.
         Мельник В.О. – висококваліфікований, творчий, відповідальний фахівець, здібний організатор, користується авторитетом та повагою колективу бібліотеки. 
       
         Мельченко Наталія Віталіївна народилася 25 листопада 1985 р. в м. Ташкент (Узбекистан). Закінчила Хмельницьку середню школу та Хмельницький національний університет (соціальний педагог, практичний психолог). Працювала в музичному училищі ім. В.Заремби, з 2007 р. – в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Бібліотекар, бібліотекар ІІ категорії, з 2012 р. – завідуюча відділом мистецтв.
         Наталія Віталіївна забезпечує організацію конкурсів, творчих зустрічей, спрямованих на розвиток творчого потенціалу дітей. Здійснює підтримку дітей з особливими потребами шляхом проведення адаптованих масових заходів.
         У відділі під керівництвом Наталії Віталіївни реалізовується проєкт “Хмельницький художній”, працює вітальня “Мистецькі виднокраї”, музична платформа “Звук без меж”, бібліотечний кінозал “Чарівний екран”, Арт-територія (проведення майстер-класів), еко-майстерня з апсайклінгу “Веселі ідеї”.
         Мельченко Н.В. організовує виставки творчих робіт дітей-вихованців школи мистецтв, художньої школи, обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, студентів ВПУ № 25, візити користувачів бібліотеки у майстерні художників Хмельницького.
         Наталія Віталіївна налагоджує партнерські відносини задля проведення спільних заходів з музеями, обласною організацією НСХУ, освітніми мистецькими закладами, общинним центром “Тхія”, студією “Відродження” та ін. Виступає з консультаціями з питань творчого розвитку дітей для працівників різних категорій спеціалізованих бібліотек для дітей області.
       
         Олійчук Вікторія Вікторівна народилася 22 лютого 1976 р. в м. Хмельницький. Трудову біографію розпочала в 1999 р. в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г. Шевченка. У 2003 р. закінчила Хмельницький гуманітарно-педагогічний інститут за спеціальністю “Дошкільне виховання”. 
         За час роботи в бібліотеці проявила себе відповідальним, творчим, сумлінним працівником. Вивчає психолого-педагогічні особливості дітей середнього та старшого шкільного віку, читацькі запити, слідкує за змінами в шкільній програмі. Толерантно спілкується з читачами та їх батьками. Веде роботу по вивченню незадоволеного попиту, знайомиться з новинками книжкового ринку. Проявила себе  грамотним та ерудованим працівником. 
         Її відповідальність та обізнаність допомагають організувати роботу відділу. Вона активно працює з волонтерською командою “Книжкові робінзони”, планує і веде бібліоліцей “Моя історія свята”. Старанно і відповідально ставиться до проведення масових заходів. Готує і проводить літні читання, Дні сімейного спілкування, літературні вікенди. Креативно проводить народні свята, зокрема, Великдень і Андріївські вечорниці, організовує уроки на замовлення.
         Вікторія Вікторівна підтримує зв'язки з школами міста, подільськими письменниками, проводить спільні заходи з Центром соціально-психологічної реабілітації “Подолянчик”. 
         Добре володіє інформаційними технологіями, обслуговує читачів в електронній системі. Готує відеопрезентації та відеоролики. Велику увагу приділяє індивідуальній роботі з читачами. Витримана, ввічлива, тактовна з читачами та колегами по роботі.
       
         Павлович Яків Мар'янович народився 15 грудня 1940 р. в с. Моньки Красилівського району. Закінчив Ашхабадське художнє училище ім. Шота Руставелі. Закінчивши навчання, працював у Торговій палаті та Міністерстві побутового обслуговування Туркменії. Після дванадцяти років проживання в Туркменії, Яків Мар'янович повернувся на рідне Поділля. З 1971 р. працював у Хмельницьких художньо-виробничих майстернях, де понад десять років був головним художником. Упродовж 1995-2000 рр. очолював Хмельницьку обласну організацію Національної спілки художників України, а у 2000-2005 рр. був її відповідальним секретарем.
         Павлович Я.М. в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка працює з 2004 р. Яків Мар'янович як професійний художник використовує нові сучасні технології та підходи до оформлення книжкових виставок та композицій бібліотеки: “Виклик Гаррі Поттеру”, “З “Пізнайком” в країну Читалію”. Оформляє також друковані видання бібліотеки, буклети, запрошення тощо. До оформлення бібліотеки підходить надзвичайно творчо, враховуючи вікову специфіку і диференціацію читачів.
         Яків Мар'янович розуміє всі особливості книжкової виставки для дітей. Кожна його виставка – це театр книги. В його арсеналі книжкові виставки, присвячені знаменним датам, подіям, визначним особистостям: “Кобзар. Перша свічка генія”, “Україно, ясен мій світе”, експозиції “Буду я навчатись мови”, “Державна символіка України” та інші.
       
         Поліщук Ольга Олегівна народилася 17 листопада 1988 р. в м. Дніпропетровськ. Вищу освіту здобула в Дніпропетровській державній фінансовій академії. З переїздом в м. Хмельницький у 2013 р. розпочала трудову діяльність в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. За час роботи проявила себе відповідальним, ерудованим і творчим працівником. Вивчає дитячу літературу, читацькі запити, слідкує за змінами у шкільній програмі. Толерантно спілкується з читачами та їх батьками. Знайомиться з новинками книжкового ринку, вивчає читацькі інтереси підлітків. 
         З ініціативи Ольги Олегівни відкрита фотозона для читачів відділу роботи з користувача-учнями 5-9 класів та їх батьків. Вона регулярно змінюється та доповнюється і є популярною не тільки у підлітків, а й у найменших читачів бібліотеки.
         Досконало володіє інформаційними технологіями, обслуговує читачів в електронній системі. Готує відеопрезентації та ролики в програмах “Кіностудія” та “Sony Vegas Pro”, підготувала віртуальну виставку “Вітер далеких мандрів”, буктрейлер “У пошуках скарбів”, проморолик “Зависай тут!”. Вперше розробила і підготувала відеозапрошення для читачів на Гарбузове паті, яке стало популярним та набрало значну кількість переглядів. 
         Старанно і відповідально ставиться до проведення масових заходів. Активно проводить літні читання, літературні вікенди та дні сімейного відпочинку. Удосконалює свої знання та прагне до розвитку.
       
         Рогульська Вікторія Валентинівна народилася 7 березня 1985 р. в с. Іванківці Хмельницького району. У 2007 р. закінчила гуманітарно-педагогічний факультет Хмельницького національного університету і в цьому ж році розпочала працювати в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. За час роботи проявила себе відповідальним, творчим та енергійним працівником. Працювала у відділі роботи з користувачами-учнями 5-9 класів, відділі інновацій, реклами та організації дозвілля, де проявила свої комунікативні та організаторські здібності. З її ініціативи були започатковані такі інноваційні форми, як читацький Х-фактор, літературний фестиваль “Молодіжний формат”. На посаді завідуючої відділом мистецтв підняла роботу відділу на якісно новий рівень. Розпочато серію нових майстер-класів для дітей, започатковано цикл Room-концертів за участю “Мистецької сотні”, фестиваль молодіжної музики, музичну платформу “Звук без меж”, обласний фотопроєкт “Повертайся живим”, обласне свято Коляди.
         Налагодила співпрацю з факультетом мистецтв гуманітарно-педагогічної академії та факультетом дизайну ХНУ, залучає викладачів до проведення майстер-класів. Співпрацює з обласним художнім музеєм в рамках проєкту. Рогульська В.В. вільно володіє інформаційними технологіями, створює відеофільми, буктрейлери, бере активну участь у підвищенні кваліфікації працівників області. Ввічлива, тактовна з читачами та колегами.
       
         Сагайдак Наталія Григорівна народилася 26 липня 1977 р. в с. Сорокотяжинці Немирівського району Вінницької області. В 1999 р. закінчила Вінницький педагогічний університет і здобула кваліфікацію вчителя української мови та літератури. З 2004 р. – в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. За цей час Наталія Григорівна пройшла шлях від бібліотекаря до завідуючої відділом інновацій, реклами та організації дозвілля. Зарекомендувала себе відповідальним, ініціативним, творчим, висококваліфікованим, добросовісним працівником. 
         Свою роботу вона спрямовує на залучення дітей міста до читання, змістовну організацію їх дозвілля, запровадження нових інноваційних форм роботи. З її ініціативи проводяться флешмоби, літературні проєкти, акції, Дні бібліотеки в школі. Для цих заходів притаманні масштабність, яскравість, цікавість та новизна.
         Новим етапом в роботі бібліотеки стала співпраця з Головним управлінням Національної поліції у Хмельницькій області. Восени 2016 р. було створено патріотичний проєкт “Майбутнє України будуємо разом” спільно з патріотичноправовим рухом “ХОМА” (Хмельницьке об'єднання молодих і активних), роботу в якому забезпечує Наталя Григорівна. Національно-патріотичне виховання є пріоритетним напрямком діяльності. У співпраці з ювенальною превенцією, Національною академією прикордонних військ, організацією “Пласт”, іншими громадськими та молодіжними осередками організовано та проведено низку заходів: “День добровольця”, патріотичні форуми, благодійні та промо-акції тощо.
         Наталя Григорівна приділяє велику увагу співпраці з Центром соціальної реабілітації дітей “Подолянчик”, організовує  заходи для дітей цього закладу,  залучаючи  до роботи молодіжні та партнерські організації.
         Сагайдак Н.Г. готує цікаві матеріали про роботу бібліотеки на сайт та наповнює інформацією соцсторінки у мережі Фейсбук та Інстаграм, різноманітну рекламну продукцію. Важливим напрямком її діяльності є налагодження партнерства із засобами масової інформації – радіо, телебаченням, навчальними закладами, письменниками тощо.
       
         Сопрук Наталя Степанівна народилася 24 грудня 1976 р. в м. Екібастуз Павлодарського краю (Казахстан). У 1995 р. закінчила Кам'янець-Подільське училище культури. В цьому ж році була прийнята на посаду бібліотекаря сільської бібліотеки с. Івки Старосинявського району. З 1997 р. працює в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Вона обрала професію бібліотекаря за покликанням. Повну вищу освіту здобула в Хмельницькому інституті соціальних технологій Міжнародного університету розвитку людини “Україна”.
         Працюючи у відділі роботи з користувачами-дошкільниками та учнями 1-4 класів, Наталя Степанівна проводить велику культурно-освітню, інформаційну роботу серед дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Вона активно запроваджує інноваційні форми роботи: мультимедійні презентації, літні читання, флешмоби, фанакції, театралізовані, літературно-мистецькі свята. Творчо організовує роботу з дітьми в рамках пізнавально-ігрового проєкту “Країна дошкілля запрошує”.
         Велику увагу приділяє залученню дітей дошкільного та молодшого шкільного віку до читання. В рамках творчого проєкту “Сім'я. Книга. Бібліотека” проводить сімейні читання, свята читаючої крихітки, дні сімейного  відпочинку,  бібліопрем'єри нових книг тощо.  
      Проводить велику індивідуальну роботу з читачами, співпрацює з батьками, вчителями, вихователями дитячих садків.
         У 2020 р. Сопрук Н.С. була координатором проєкту від Українського культурного фонду “Інтерактивна вистава з елементами сенсорної терапії “Подорож до сонечка”. В рамках проєкту було створено інклюзивний майданчик, який використовується у відділі роботи з користувачами-дошкільниками та учнями 1-4 класів.
         Готує методичні рекомендації для бібліотечних працівників області, бере участь у творчих майстернях, професійних навчаннях, заняттях з підвищення кваліфікації працівників дитячих бібліотек області. Сопрук Н.С. – висококваліфікований, відповідальний, творчий, ініціативний фахівець. Користується авторитетом та повагою колективу бібліотеки та читачів.
       
         Токарєва Наталія Анатоліївна народилася 6 жовтня 1976 р. в м. Хмельницький. З 1995 р. працює в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. В 1997 р. закінчила Кам'янець-Подільське училище культури. Вона відповідальний, старанний, добросовісний працівник. Працюючи у відділі роботи з користувачами-дошкільниками та учнями 1-4 класів, знає і вивчає дитячу літературу, що дає їй змогу рекомендувати книги дітям і батькам. Вивчає читацькі інтереси та запити і задовольняє їх, співпрацює з вчителями початкових класів, організаторами дитячого читання, батьками.
         Наталія Анатоліївна бере активну участь у роботі відділу та бібліотеки. Готує і проводить різноманітні масові заходи, зокрема: цикл заходів з етикету, історичний проєкт “Мій дідусь – Герой”, гурток “Книга і лялька”, дні сімейного відпочинку та родинні свята, Дні бібліотеки в школі, літературні акції, літні читання. Організовує і веде Студію розвитку і дозвілля дітей “Мері Поппінс”, яка користується великою популярністю серед маленьких хмельничан. На заняттях студії Наталія Анатоліївна активно використовує методику Монтессорі, ігрові форми навчання та дозвілля. Творчо підходить до оформлення книжкових виставок і тематичних полиць.
         Токарєва Н.А. активно співпрацює з освітніми закладами міста, обласним притулком для неповнолітніх, оздоровчо-реабілітаційним центром “Школа життя”, садочком “Журавлик” для дітей хворих на ДЦП. Добре володіє комп'ютерними технологіями. Тактовна з користувачами та колегами, сумлінно ставиться до своїх обов'язків.
       
         Фурман Юлія Миколаївна народилася 2 лютого 1999 р. в с. Яблунівка Деражнянського району. У 2020 р. закінчила Хмельницький національний університет і в 2021 р. розпочала трудову діяльність у відділі мистецтв обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка.
         Юлія Миколаївна бере участь у роботі відділу і бібліотеки в цілому. Відповідально і творчо ставиться до підготовки і проведення масових заходів: ювілейних вечорів митців, годин мистецтва, концертів, конкурсів, майстер-класів. Організовує роботу бібліотечного кінозалу “Чарівний екран”. Веде блог “ART-територія”.
         Юлія Миколаївна працює над оформленням відділу, у підготовці книжкових виставок, інсталяцій, виставок творчих робіт. Наполегливо працює над своїм професійним ростом, вчиться у досвідчених колег, читає професійні періодичні видання, оперативно використовує онлайнресурси.   
       
         Цісарук Олена Миколаївна народилася 29 липня 1973 р. в с. Нова Ободівка Тростянецького району Вінницької області. В 1997 р. закінчила Вінницький державний педагогічний інститут, отримавши професію вчителя української мови та літератури. Працювала в школі та закладах соціальної сфери. З 2013 р. – в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. За цей час вона зарекомендувала себе як відповідальний, старанний, добросовісний працівник.
         Працюючи у відділі реклами, інновацій та організації дозвілля, Олена Миколаївна готує і проводить загальнобібліотечні заходи. Вона активно співпрацює з громадськими та освітніми закладами міста. Добре володіє комп'ютерними технологіями та використовує свої вміння і навички у роботі: розробляє та створює електронні ресурси, працює в програмах Windows, Live Movie Maker, Audacity, онлайн-сервісах зі створення графічного дизайну “Canva”, “Vista Create”. 
         Цісарук О.М. відповідає за комунікацію з громадськістю та ЗМІ. Займається висвітленням діяльності та рекламою послуг, які надає бібліотека. Є адміністратором трьох соціальних сторінок бібліотеки у мережах “Фейсбук” та “Інстаграм”. Олена Миколаївна – піар-менеджер проєктів, які реалізовує бібліотека за підтримки Українського культурного фонду за програмою “Інклюзивне мистецтво” – “Особлива книга для особливих дітей”, “Інтерактивна вистава з елементами сенсорної терапії “Подорож до сонечка”, “Інклюзивний креативний простір “FreeDreams”. Вона готує та проводить різноманітні заходи для членів ГО Хмельницького обласного товариства інвалідів. Постійно працює над підвищенням своєї кваліфікації – взяла участь у тренінгах “SMM–SMART−FАCEBOOK” у Хмельницькому інституті соціальних технологій Університету “Україна” та “Робота PR-офісів бібліотек в умовах децентралізації”, організованого в рамках проєкту “Пульс” Міжнародної організації IREX.

      Служба матеріально-технічного
      і господарського обслуговування

      Інженер                Шульган Д.В.
      Електрик              Тартаковський С.І.
      Гардеробниці       Боролюк І.Б.
                                    Пасічник Р.В.
      Двірник                 Багрійчук В.П.
      Прибиральниці    Кочмар Н.І.
                                    Чудо В.Б.

       

      ЇХ ІМЕНА В ІСТОРІЇ БІБЛІОТЕКИ

         Андрушко Тамара Степанівна народилася 1 січня 1954 р. в с. Бронівка Волочиського району. Після закінчення Київського державного інституту культури в 1975 р. розпочала трудову діяльність в обласній бібліотеці для дітей у відділі роботи з користувачами-учнями 4-9 класів. Зокрема, працювала на абонементі 4-5 класів. Небайдужа, активна, відповідальна, вона спрямувала свою роботу на вивчення інтересів юних читачів, популяризацію книги, організацію індивідуальної та масової роботи, ліквідацію заборгованості, ремонт книг, проведення екскурсій, навчання основам бібліотечної професії читачів-дітей. Під керівництвом Тамари Степанівни гарно працював гурток “Юні книголюби”. В бібліотеці працювала до 1985 р.
       
         Басс Раїса Менделівна народилася 6 вересня 1949 р. в м. Хмельницький. Після закінчення середньої школи працювала у Хмельницькій обласній науковій бібліотеці. Заочно закінчила бібліотечний факультет Кам'янець-Подільського культурно-освітнього училища. У 1967 р. розпочала трудову діяльність у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей (бібліографічний відділ). Брала участь у складанні та веденні довідково-бібліографічного апарату бібліотеки, проводила заняття з бібліотечно-бібліографічної грамотності для читачів-дітей. В бібліотеці працювала до 1975 р. 
       
         Белінська Олена Анатоліївна народилася 11 січня 1971 р. в м. Хмельницький. У 1988 р. після закінчення середньої школи розпочала трудову діяльність в обласній бібліотеці для дітей. Пізніше закінчила Кам'янець-Подільське культурно-освітнє училище. Відділ обслуговування читачів-дошкільників та учнів 1-4 класів став улюбленим місцем роботи молодого бібліотечного фахівця. Вона вивчала інтереси маленьких читачів, гарно знала книжковий фонд для їх задоволення. Із завзяттям готувала казкові вистави для дітей і з дітьми в гуртку “Книга і лялька”, вела засідання “Школи ввічливих дітей”, цікаво проводила заняття з формування культури читання юних читачів. В бібліотеці працювала до 1996 р. 
       
         Білик Марія Григорівна народилася 24 жовтня 1937 р. в с. Баглаї Старокостянтинівського району. З 1955 по 1979 рр. працювала завідуючою сільською та шкільною бібліотеками, закінчила Кам'янець-Подільське культурно-освітнє училище. З 1979 р. – бібліотекар відділу збереження, гігієни та реставрації документів обласної бібліотеки для дітей, пізніше технічний працівник, гардеробниця. Марія Григорівна активно працювала над вивченням та вдосконаленням технологічних процесів переведення книжкових фондів і каталогів на бібліотечно-бібліографічну систему класифікації, вивчення книжкових фондів і очищення їх від застарілих та непрофільних видань. А обізнаність у своїй справі, високий професіоналізм дозволяли їй виконувати найскладніші читацькі запити. В бібліотеці працювала до 2012 р.
       
         Боровська Любов Павлівна народилася 11 серпня 1932 р. в м. Богодухів Харківської області. Після закінчення Харківського бібліотечного інституту працювала викладачем Чернівецького культосвітнього технікуму, завідуючою бібліотекою Хмельницького будинку офіцерів, методистом Хмельницької ОУНБ, а з 1970 р. – в обласній бібліотеці для дітей. Тут вона працювала старшим бібліотекарем, завідуючою відділом комплектування та обробки літератури. В ці роки фонд бібліотеки активно поповнюється діафільмами, грамплатівками, діапозитивами. Вимоглива до себе та оточуючих, високопрофесійний спеціаліст, працелюбна та безкомпромісна – такою знали Любов Павлівну колеги. В бібліотеці працювала до 1981 р.
       
         Бронштейн Маргарита Борисівна народилася 13 вересня 1929 р. в смт. Стара Синява Хмельницької області. Після отримання середньої освіти навчалася в Кам'янець-Подільському педагогічному інституті. Працювала вчителем у школах Летичівського та Старосинявського районів, Старосинявській районній бібліотеці. З червня 1975 р. – бібліограф, старший бібліотекар Хмельницької обласної бібліотеки для дітей. Працюючи у відділі мистецтв, професійно і грамотно вела довідково-бібліографічний апарат літератури з питань мистецтва (картотеки назв, композиторів, виконавців), досконало знала мистецьку літературу, організовувала та проводила цікаві мистецькі заходи. В бібліотеці працювала до 1988 р.
       
         Буркун Іван Олександрович народився 6 грудня 1941 р. в с. Мала Медведівка Шепетівського району Хмельницької області. Навчався в Великопузировецькій середній школі, служив в армії. У 1965 р. повернувся працювати на Хмельницький залізобетонний завод, пізніше – робота в ДТСААФ, технічному училищі №1, а з 1983 р. – керівник радіолабораторії Хмельницької станції юних техніків. У 1973 р. закінчив Кам'янець-Подільський індустріальний технікум, у 1978 р. – Тернопільський державний педагогічний інститут (заочно). 
         З 1985 р. працював у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей, продовжуючи традиції технічної творчості. З його   приходом  у  бібліотеку  кімната   казок переросла у кімнату технічної творчості дітей. З'явилися нові експонати:  космічний  комплекс, міні-електронна обчислювальна машина, “Електронік”, “Робот-бережливчик”, електронні казкові герої “Кіт у чоботях”, театр “Буратіно”. З метою популяризації технічної творчості дітей постійно проводив екскурсії до кімнати технічної творчості, широко висвітлював у засобах масової інформації. В бібліотеці працював до 2018 р.
       
         Везденецька Єфросинія Олексіївна народилася 1 листопада 1939 р. в с. Шумівці Хмельницького району. Після закінчення Кам'янець-Подільського культурноосвітнього училища працювала у Висоцькій районній бібліотеці Рівненської області. З 1959 по 1975 рр. – завідуюча Пашковецькою сільською бібліотекою Хмельницького району. В 1975 р. призначена на посаду старшого бібліотекаря обласної бібліотеки для дітей, пізніше завідуючої відділом роботи з користувачами-дошкільниками та учнями 1-4 класів. За участі Єфросинії Олексіївни і під її керівництвом у відділі функціонувала “Школа ввічливих дітей”, працював ляльковий театр “Книга і лялька”, урізноманітнювались форми і методи роботи з читачами молодшого шкільного віку. Активність та небайдужість Єфросинії Олексіївни, знання психології дітей молодшого шкільного віку, створили позитивний імідж відділу та бібліотеки в цілому. В бібліотеці пропрацювала до 1980 р.
       
         В'язовецька Світлана Володимирівна народилася 27 січня 1978 р. в м. Хмельницький. Працювала бібліотекарем військової частини. Отримавши диплом бібліотекаря, у 2001 р. почала працювати в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Бібліотекар, провідний бібліотекар, завідуюча відділом формування інформаційних потоків документів і матеріалів для дітей. На посаді завідуючої відділом організовувала комплектування та обробку документів, їх облік, вела службові та читацькі каталоги і картотеки бібліотеки, забезпечувала передплату періодичних видань для читачів. В бібліотеці працювала до 2010 р.   
       
         Гаврилова Валентина Петрівна народилася 12 грудня 1957 р. в с. Гнатівці Хмельницького району Хмельницької області. В 1965-1975 рр. навчалася в Гнатовецькій середній школі. Після закінчення школи працювала старшою піонервожатою. В 1976 р. вступила в Хмельницьке педагогічне училище, яке закінчила в 1978 р. У 1978-1981 рр. працювала вихователем дитячих садків у м. Кам'янець-Подільський та Хмельницький.
         В грудні 1981 р. зарахована на посаду бібліотекаря, пізніше методиста Хмельницької обласної бібліотеки для дітей. Заочно закінчила історичний факультет Чернівецького державного університету. За час роботи в бібліотеці швидко опанувала бібліотечну професію, постійно працювала над підвищенням фахового рівня. Проявила себе творчим, ініціативним та відповідальним фахівцем. Надавала методичну і практичну допомогу бібліотекам для дітей,    аналізувала їх діяльність, готувала  методичні  рекомендації. Користувалась авторитетом і повагою у своїх колег. В бібліотеці працювала до 1986 р.
       
         Головко Єлизавета Федотівна народилася у 1928 р. в с. Рахни-Собові Дашівського району Вінницької області. Після закінчення середньої школи навчалася в Харківському державному бібліотечному інституті і в 1953 р. розпочала трудову діяльність у Хмельницькій обласній науковій бібліотеці. У 1954 р. переведена на посаду завідуючої абонементом у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей. З 1962 по 1974 рр. – завідуюча відділом комплектування та обробки літератури. Єлизавета Федотівна продовжувала роботу по комплектуванню фонду бібліотеки різними типами і видами видань. У ці роки збільшується щорічна кількість надходжень книг і періодичних видань. Головко Є.Ф. доклала немало зусиль для поповнення фонду бібліотеки діафільмами, грамплатівками, діапозитивами. Любила чіткість і порядок, ділилася з молоддю професійними знаннями та багатим досвідом. 
       
         Гомілко Валентина Іванівна народилася 22 травня 1940 р. в с. Довжок Кам'янець-Подільського району. Навчалася у Довжоцькій середній школі, у 1954-1958 рр. – в Кам'янець-Подільському індустріальному технікумі. Після закінчення технікуму працювала в БУ № 1 місті Сніжне Донецької області, на Київському заводі художнього скла, бухгалтером  Новоушицької  ветлабораторії. У 1968-1970 рр. – бібліотекар  Новоушицької  районної  бібліотеки для дітей.
         У зв'язку з переведенням чоловіка по службі в УВС у Хмельницькій області, з 1970 по 1974 рр. працювала креслярем МХ 324/98. У 1974-1981 рр. – інженер Південно-Західного ОУМТіСВ МВС у Києві. З 1981 р. розпочала трудову діяльність у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей: реставратор книг, завідуюча сектором МБА, а у 1982-1988 рр. – заступник директора з господарської роботи бібліотеки.
         Працьовита, відповідальна, ініціативна Валентина Іванівна багато зробила для створення сучасних інтер'єрів бібліотеки, зміцнення її матеріально-технічної бази. Гомілко В.І. користувалась заслуженим авторитетом серед колег.
       
         Гончарук Алла Степанівна народилася 16 квітня 1958 р. в с. Комарівці Барського району Вінницької області. Після закінчення середньої школи в 1984 р. вступила в Азербайджанський державний педагогічний інститут. У 1984-1989 рр. працювала бібліотекарем, старшим бібліотекарем у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Після значної перерви повернулась до бібліотеки у 2007 р. і пропрацювала до 2013 р. Працюючи у відділі роботи з читачами-учнями 5-9 класів, постійно вдосконалювала свою фахову майстерність, активно впроваджувала сучасні методики роботи з користувачами.
       
         Грабовська Галина Володимирівна народилася 20 вересня 1985 р. в с. Окниця Окницького району (Молдова). З переїздом в Хмельницьку область закінчила Кам'янець-Подільське училище культури. У 2003 р. розпочала працювати бібліотекарем відділу роботи з користувачами 5-9 класів в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Сумлінно і старанно ставилася до виконання своїх обов'язків, активно популяризувала нову художню та науково-популярну книгу. В бібліотеці пропрацювала до 2011 р.   
       
       
         Григоренко Вікторія Михайлівна народилася 20 липня 1982 р. в м. Дунаївці. У 2003 р., закінчивши Кам'янець-Подільське училище культури, розпочала трудову діяльність в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Працюючи у відділі роботи з користувачами-дошкільниками та учнями 1-4 класів, проводила обслуговування читачів, брала участь в масових заходах. В бібліотеці пропрацювала до 2016 р.
       
       
       
       
       
         Грищенко Мальвіна Петрівна народилася 12 травня 1953 р. в с. Новаки Коростенського району Житомирської області. Навчалася у Хотинівській середній школі цього ж району, Кам'янець-Подільському культурно-освітньому училищі. Після закінчення училища була направлена на роботу у Волочиську районну бібліотеку для дорослих, де пропрацювала до серпня 1975 р. Заочно закінчила Київський державний інститут культури. З вересня 1975 р. – методист обласної бібліотеки для дітей.
         За час роботи в бібліотеці проявила себе здібним, активним, творчим фахівцем. Систематично надавала методичну і практичну допомогу бібліотекам області, брала участь у проведенні заходів з підвищення кваліфікації бібліотечних працівників області, готувала методично-бібліографічні матеріали. В бібліотеці працювала до 1979 р.
       
         Дехтяр Іван Іванович народився 27 травня 1920 р. в с. Правдівка Ярмолинецького району Хмельницької області. Закінчив Шарівську семирічну школу, курси підготовки вчителів у м. Кам'янець-Подільський. З 1938 р. почав працювати вчителем математики і фізики Волудринецької НСШ. У 1941-1943 рр. брав участь у Другій світовій війні. У 1944-1948 рр. працював директором Кадиївецької семирічної школи, у 1948-1954 рр. – Рублянської семирічної школи Антонінського району, у 1954-1972 рр. – Баламутівської восьмирічної школи. Заочно закінчив Бердичівський державний педагогічний інститут за спеціальністю “Вчитель природознавства та географії”. 
         У 1972-1985 рр. працював у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей. Тут була створена кімната казок, працював клуб за інтересами “ФОТОН”. Під керівництвом Дехтяря І.І. “фотонівці” моделювати і створили робота Кібера, фантастичну “розмовляючу голову професора Доуеля”, чарівну лампу Аладдіна, казковий механічний Колобок тощо. Іван Іванович спільно з колегами-бібліотекарями робив усе, щоб прилучити дітей до сучасної науки, техніки, навчити їх технічно мислити, розвивати технічну творчість через книгу. Робота Дехтяря І.І. широко висвітлювалась у засобах масової інформації. Він неодноразово нагороджувався Почесними Грамотами Міністерства культури України, обласної ради. 
       
         Димкова Лариса Іванівна народилася 4 лютого 1966 р. в смт. Поліське Київської області. У 1984-1988 рр. навчалася в Київському державному інституті культури, після закінчення якого розпочала трудову діяльність в обласній бібліотеці для дітей бібліотекарем відділу роботи з користувачами-дошкільниками та учнями 1-4 класів. Активно залучала до читання дошкільників та учнів молодшого шкільного віку, проводила індивідуальні та групові бесіди, прем'єри книг, зустрічі з дитячими письменниками тощо. В бібліотеці працювала до 1994 р.
       
       
       
         Дитинник Людмила Вікторівна народилася 21 березня 1965 р. в с. Теперівка Деражнянського району. Після закінчення середньої школи вступила на бібліотечний факультет Київського державного інституту культури. Свій трудовий шлях розпочала у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей у 1986 р. Працювала бібліотекарем, старшим бібліотекарем абонементу для користувачів-учнів 5-9 класів до 1992 р. Людмила Вікторівна – творчий, добросовісний спеціаліст, проводила велику індивідуальну роботу з читачами-дітьми абонементу, влаштовувала книжкові виставки, активно популяризувала художню книгу. Зараз працює директором бібліотеки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.
       
       
         Дудченко Наталія Валеріївна народилася 16 листопада 1979 р. в с. Кормильче Чемеровецького району. Після закінчення Кам'янець-Подільського училища культури з 1998 р. працювала в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка: бібліотекар, старший бібліотекар, завідуюча відділом мистецтв. Відділ активно співпрацював з творчими спілками міста, науково-методичним центром естетичного виховання учнівської молоді, музичним коледжем ім. В.Заремби, художньою та музичними школами міста. У відділі продовжував працювати клуб “Сходинки в прекрасне”, фан-клуб “Кумири і прихильники”, факультатив “Із скарбниці українського і світового мистецтва”. З ініціативи Наталії Валеріївни проводилися активні форми роботи: променад-концерти, музичні круїзи, зустрічі з мистецькими родинами, фестивалі аматорської творчості з національними меншинами. В бібліотеці пропрацювала до 2015 р.
       
         Євланова Ганна Дмитрівна народилася 9 серпня 1939 р. в м. Холм у Польщі. В 1945 р. сім'я переїхала в м. Теремне Волинської області, яке згодом було приєднане до м. Луцьк. З 1953 по 1956 рр. навчалась у м. Ківерці Волинської області у технікумі підготовки культурно-освітніх працівників. Закінчила заочне відділення Харківського державного бібліотечного інституту в 1964 р.
         Ганна Дмитрівна розпочала свою роботу за спеціальністю у 1956 р. на Волині: працювала завідуючою бібліотеками с. Носачевичі та с. Копачівка Рожищенського району, селища Луків Турійського району. У 1974 р. доля привела її на Поділля, де вона працювала завідуючою Орининською сільською бібліотекою для дорослих.
         Основну частину трудової діяльності Євланова Г.Д. віддала Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка, в якій пропрацювала з 1977 по 1998 рр. Була прийнята на посаду бібліотекаря, а з 1978 р. – завідуюча науково-методичним відділом. Ганна Дмитрівна – творчий, здібний працівник. Під її керівництвом здійснювалось надання методичної та практичної допомоги бібліотекам області з питань роботи з читачами-дітьми, вівся пошук ефективних форм масової роботи. Вона працювала над розширенням функцій методичного відділу, впровадженням елементів дослідницької роботи, вивченням інтересів дітей. Євланова Г.Д. розробляла методичні рекомендації по проведенню обласних заходів: конкурс юних дарувань “У вінок Україні”, телерадіовікторина “Війні немає забуття”, радіовікторина “Пилявецька битва в історії України”, заочна читацька конференція “Діти. Сім'я. Бібліотека” та ін. В практику роботи  відділу  ввійшли творчі  лабораторії,  очно-заочні навчання, круглі столи, семінари-практикуми для різних категорій бібліотечних працівників.
       
         Желєзко Неоніла Трохимівна народилася 8 січня 1944 р. в с. Карасиха Білогірського району. Після закінчення в 1963 р. Снятинського культурно-освітнього училища працювала в бібліотеках Хмельницької області. З 1977 р. в обласній бібліотеці для дітей: старший бібліотекар, бібліограф бібліографічного відділу. Організація та ведення систематичної картотеки газетно-журнальних статей, краєзнавчої картотеки, створення малих форм бібліографічних посібників, проведення бібліотечно-бібліографічних занять з читачами-дітьми – це досить неповний перелік справ, в яких брала активну участь Неоніла Трохимівна. В бібліотеці працювала до 1984 р.
       
         Загурна Валентина Павлівна народилася 20 листопада 1938 р. в с. Буренці Ярмолинецького району. Після закінчення середньої школи з 1955 р. працювала методистом будинку культури, завідуючою бібліотекою, вихователькою дитячого садка, бібліотекарем військової частини. З 1989 по 1996 рр. – бібліотекар відділу роботи з користувачами-учнями 5-9 класів обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка. Працюючи в бібліотеці та маючи веселу вдачу, прищеплювала читачам любов до рідного краю, знайомила з піснями, звичаями, традиціями наших пращурів. Активно розвивала читацьке об'єднання “Соняшник”. На заняттях об'єднання допомагала читачам вивчати історію України, Подільського краю, рідного міста, знайомила з нетлінними скарбами народної творчості, традиціями, звичаями, обрядами українського народу і подолян зокрема. Запровадила в практику роботи проведення українських вечорниць, народознавчих свят – Великодня, Андрія та ін. Валентина Павлівна згуртувала колектив бібліотеки: всі вивчали і співали українські народні, подільські пісні, танцювали українські танці, яких потім навчали підростаюче покоління.
       
         Заробник Раїса Самойлівна  народилася 30 жовтня 1956 р. в смт. Стара Синява Хмельницької області. Закінчивши Ленінградський державний інститут, працювала в науковій бібліотеці Іркутського державного університету. З переїздом в м. Хмельницький, в 1981 р. зарахована в обласну бібліотеку для дітей. Працюючи у відділі мистецтв, вона професійно знала мистецьку літературу, цікаво проводила заняття клубів та лекторіїв, вела довідковий апарат відділу. В бібліотеці працювала до 1987 р.
       
       
       
       
       
         Калашникова Надія Андріївна народилася 3 травня 1988 р. в м. Хмельницький. У 2011 р. закінчила Хмельницьку гуманітарно-педагогічну академію. З 2012 по 2019 рр. працювала в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Працюючи в читальному залі відділу роботи з користувачами-учнями 5-9 класів, започаткувала проєкт “Читацький Instagram”, надавала практичну допомогу школярам у вивченні англійської мови в рамках програми “English  time”.  Вивчала  психолого-педагогічні  особливості правового зростання “Крок”, проводила спільні заходи з притулком для неповнолітніх та реабілітаційним центром “Школа життя”. Відповідальна, творча, комунікабельна. Була учасником “Літньої школи молодого бібліотекаря”.
       
         Кисельова Валентина Юріївна народилася 15 вересня 1947 р. в с. Лісові Гринівці Хмельницького району. В 1972 р. закінчила бібліотечний факультет Східно-Сибірського державного інституту культури. Працювала бібліотекарем у військовій частині, педагогічному училищі, політехнічному інституті. У 1980 р. була зарахована бібліотекарем обласної бібліотеки для дітей, пізніше – старший бібліотекар, завідуюча відділом збереження, гігієни та реставрації книжкових фондів. Очолюючи відділ збереження бібліотечних фондів, досконало знала свою роботу. Ретельно та старанно ставилася до проблем збереження бібліотечних фондів, піклувалася, щоб кожна книга, кожне періодичне видання були в належному стані. В бібліотеці працювала до 1994 р.
       
         Клейман Наталія Олександрівна народилася 2 вересня 1956 р. в м. Львів. Після закінчення Київського державного університету в 1977 р. почала працювати у відділі роботи з користувачами-учнями 5-9 класів. Кваліфікований, досвідчений працівник, брала активну участь у роботі відділу та бібліотеки в цілому. Творчо та професійно організовувала масову роботу з читачами старшого шкільного віку. Проводила активні форми роботи: обговорення книг, дискусії, читацькі конференції. З її ініціативи почав працювати поетичний клуб “Слово”, на засіданнях якого старшокласники зустрічалися з відомими письменниками, глибше вивчали літературу, писали і читали свої вірші. Активна, небайдужа, ерудована – такою знали Наталію Олександрівну колеги. В бібліотеці працювала до 1986 р.
       
         Козак Віра Степанівна народилася в серпні 1928 р. в с. Солобківці Ярмолинецького району Хмельницької області. Закінчила 6 класів Солобковецької середньої школи. Після звільнення області від німецько-фашистських загарбників вступила у 8-й клас Солобковецької середньої школи. Навчалася на філологічному факультеті Кам'янець-Подільського учительського інституту, пізніше – в Кам'янець-Подільському педагогічному інституті (заочно). Працювала вчителем, у виборних комсомольських органах. 
      З вересня 1955 р. – бібліотекар, бібліограф, головний бібліограф, заступник директора з наукової роботи Хмельницької обласної бібліотеки для дітей. За час роботи в бібліотеці працювала з читачами-дітьми, готувала рекомендаційні списки, покажчики, вела довідково-бібліографічний апарат, пропагувала бібліотечно-бібліографічні знання серед різних вікових груп читачів-дітей. Багато уваги приділяла методичній роботі: наданню методичної і практичної допомоги бібліотекам області, підвищенню фахового рівня бібліотечних фахівців. В бібліотеці працювала до 1978 р.
       
         Кокарєва Лідія Дем'янівна народилася 14 березня 1927 р. в м. Хмельницький. Трудову діяльність розпочала в 1944 р. в обласній бібліотеці для дітей. Освіту бібліотекаря здобула в Кам'янець-Подільському культурно-освітньому училищі. З 1955 по 1965 рр. у зв'язку з переїздом чоловіка в м. Станіслав в роботі була перерва. В 1965 р. Лідія Дем'янівна знову почала працювати в обласній бібліотеці для дітей, де пропрацювала до 1992 р. Бібліотекар, секретар-друкарка, заступник директора з господарської роботи – це сходинки в біографії Кокарєвої Л.Д. в бібліотеці. На якій би ділянці не працювала Лідія Дем'янівна, вона була відповідальним, старанним, дисциплінованим працівником.
       
         Колесникова Маргарита Сергіївна народилася в 1930 р. У 1952 р. закінчила Харківський державний бібліотечний інститут і призначена на посаду завідуючої читальним залом обласної бібліотеки для дітей. З 1963 р. – завідуюча відділом роботи з читачами-учнями 4-8 класів. Завдяки старанням та професіоналізму цієї енергійної, творчої жінки робота з читачами піднялась на більш якісний рівень. Вона організовувала колективні обговорення книг, бесіди, читацькі конференції, диспути, усні журнали, проводила значну бібліографічну роботу. Налагодила облік та значно покращила збереження книжкового фонду відділу. 
         Брала активну участь в наданні методичної  допомоги  районним, міським, сільським та шкільним бібліотекам області. В бібліотеці працювала до 1968 р.
       
         Крупа Галина Петрівна народилася 7 вересня 1938 р. в с. Соколівка Ярмолинецького району в учительській родині. Закінчивши середню школу, у 1956 р. вступила до Кам'янець-Подільського технікуму культури. Працювала бібліотекарем у селах Чорноострівського району. Згодом – у Хмельницькій районній бібліотеці для дітей, а з 1971 по 1995 рр. – в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. У 1982 р. закінчила Київський державний інститут культури.
         Енергійна, творча, надзвичайно відповідальна, віддана бібліотечній справі людина. Її весела вдача, вміння спілкуватися з людьми, володіння методиками бібліотечних процесів допомагали їй у роботі. На якій би ділянці не працювала Галина Петрівна – чи то бібліотекарем у відділі збереження книжкових фондів, чи на посаді головного бібліотекаря у методичному відділі – скрізь проявляла працьовитість і творчість, зацікавленість у впровадженні нових, передових методів бібліотечної роботи. Та найбільше її творчі здібності розкрилися на посаді головного бібліографа бібліографічного відділу: урізноманітнювала форми масової і групової інформації, брала активну участь у створенні малих форм бібліографічної продукції, вела активну пропаганду бібліотечно-бібліографічних знань серед читачів. Особливу увагу приділяла впровадженню передових форм бібліографічної роботи в бібліотеках області.
       
         Кухар Світлана Іллівна народилася 9 серпня 1960 р. в с. Женишківці Віньковецького району Хмельницької області. У 1967-1977 рр. навчалася в середній школі. Закінчила бібліотечне відділення Миколаївського факультету Київського державного інституту культури. У 1981 р. за направленням інституту розпочала трудову діяльність у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей на посаді методиста. У 1984 р. переведена на посаду головного бібліотекаря, у 1992 р. – головного бібліографа бібліотеки.
         Як справжній фахівець Світлана Іллівна теоретичні знання активно використовувала в практичній діяльності, вивчала традиційні форми методичної роботи. Швидко зростала в професійній діяльності і як головний бібліотекар науково-методичного відділу систематично здійснювала вивчення діяльності та надання кваліфікованої практичної допомоги бібліотекам області, що обслуговують дітей, готувала методично-бібліографічні матеріали, узагальнювала досвід роботи, запроваджувала нові нетрадиційні форми популяризації книги і читання.
         Згодом Світлана Іллівна реалізовувала свої проєкти з читачами 5-9 класів: актив читачів, сучасні підходи до популяризації української книги, інновації та активне просування читання серед юних читачів. Своєю працелюбністю, самовідданістю, професіоналізмом здобула справжній авторитет серед колег. В бібліотеці працювала до 2013 р.
       
         Левченко Катерина Сергіївна народилася 23 листопада 1923 р. в с. Крячки Неткачівського району Сталінградської області. Закінчивши у 1940 р. середню школу, вступила в Алма-Атинський педагогічний інститут, але з початком Другої світової війни його не закінчила, а змушена була переїхати в Україну. Працювала в комсомольських органах, вчителем географії, завідуючою Волочиською районною бібліотекою для дітей. У 1959 р. почала працювати у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей. Бібліотекар, старший бібліотекар, методист, завідуюча сектором МБА, завідуюча відділом – сходинки Катерини Сергіївни у бібліотеці. Чуйність, любов до книги і юного читача, високий професіоналізм, відповідальність, активність і творчість – головні риси К.С.Левченко. В бібліотеці пропрацювала до 1982 р.
       
         Лєдєньова Наталія Дмитрівна народилася 6 червня 1964 р. в м. Хмельницький. По закінченню середньої школи у 1981 р. вступила на бібліотечний факультет Київського державного інституту культури. У Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка працювала з 1987 до 2003 року. Бібліотекар, старший бібліотекар відділу роботи з користувачами-учнями 5-9 класів, завідувачка відділу мистецтв. Наталя Дмитрівна – активний, ініціативний працівник. Започаткувала книжкові інсталяції, проводила цікаві масові заходи для читачів старшого шкільного віку: літературні дуелі, прем'єри книг, творчі зустрічі з письменниками, митцями. Наразі працює в бібліотеці гірничого університету м. Дніпро. 
       
         Лєскова Ліліана Миколаївна народилася 12 вересня 1974 р. в м. Кременчук Полтавської області. Закінчила Львівський поліграфічний технікум за спеціальністю “Товарознавство книги” і працювала в Хмельницькому книготорзі. Трудову діяльність в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка розпочала в 1995 р. Працюючи у відділі мистецтв, брала активну участь у роботі відділу і бібліотеки в цілому. Відповідально і творчо ставилася до підготовки і проведення масових заходів: ювілейних вечорів митців, годин мистецтва, концертів, конкурсів, майстер-класів. В бібліотеці працювала до 2012 р.
       
         Лукащук Надія Володимирівна народилася 25 лютого 1957 р. в с. Ружичанка Хмельницького району. Після отримання середньої освіти, закінчила філологічний факультет Київського державного педагогічного інституту. Трудову діяльність розпочала вчителем Осташківської восьмирічної школи. У 1981 р. перейшла працювати бібліотекарем в Хмельницьку обласну бібліотеку для дітей. Свої знання і вміння Надія Володимирівна реалізувала у відділі обслуговування читачів-дошкільників та учнів 1-4 класів. Вона вміло, диференційовано обслуговувала юних читачів, вивчала їх інтереси і запити. Забезпечувала діяльність клубу за інтересами “Юні чомучки”, готувала вистави гуртка “Книга і лялька”, проводила активні форми роботи: вікторини, конкурси, подорожі, виготовлення саморобок. В бібліотеці працювала до 1988 р.
       
         Луцюк Світлана Василівна народилася 25 червня 1957 р. в с. Чапаївка Красилівського району. У 1978 р. після закінчення Київського державного інституту культури (Рівненське відділення) розпочала працювати в обласній бібліотеці для дітей: бібліотекар, старший бібліотекар. Працюючи у відділі збереження, гігієни та реставрації книжкових фондів, добросовісно ставилась до виконання своїх обов'язків, ведення довідкового апарату відділу, правильної розстановки та списання літератури, професійного виконання запитів читачів. В бібліотеці працювала до 1985 р.
       
       
       
         Луцюк Тетяна Мефодіївна народилася 14 січня 1948 р. в м. Первомайськ Миколаївської області. Трудову діяльність розпочала після закінчення Харківського державного інституту культури в 1974 р. в обласній бібліотеці для дітей. Бібліотекар, старший бібліотекар, завідуюча відділом комплектування та обробки літератури. Якісне формування книжкового фонду бібліотеки, організація та ведення довідкового апарату, зв'язки з бібліотечним колектором та книжковими магазинами були важливими завданнями і обов'язком Тетяни Мефодіївни. Працювала старанно, відповідально, чітко вела всю документацію. Контактність, повага до особистості, людяність – такі риси характеру були притаманні Луцюк Т.М. В бібліотеці працювала до 1983 р.
       
         Малкова Тетяна Яківна народилася 9 березня 1938 р. в м. Пенза (Росія). Після навчання в Пензенському державному педагогічному інституті працювала завідуючою бібліотеками військових частин. Після переїзду в 1980 р. в м. Хмельницький почала працювати в обласній бібліотеці для дітей (відділи роботи з користувачами, комплектування та обробки літератури, збереження, гігієни та реставрації книжкових фондів). Її зацікавленість роботою і велика працездатність давали можливість спрямувати свою діяльність на максимальне задоволення потреб користувачів у книзі та інформації. Притаманні їй ініціативність, наполегливість, дисциплінованість, вимогливість до себе, відданість улюбленій справі дозволяли буди досвідченим професіоналом, шанованою серед бібліотечної спільноти людиною, яка ніколи не залишала без уваги жодної дитини. В бібліотеці працювала 22 роки, до 2002 р.
       
         Марцонь Марина Леонідівна народилася 31 березня 1967 р. в м. Хмельницький. Після закінчення Ужгородського педагогічного інституту працювала вчителем Хмельницької середньої школи. З 1991 по 1996 рр. – бібліотекар відділу роботи з користувачами-дошкільниками та учнями 1-4 класів обласної бібліотеки для дітей імені Т.Г.Шевченка. Знання психологіч-них особливостей читачів-дітей вона вміло використовувала в індивідуальній та масовій роботі, влаштовувала книжкові виставки, організовувала масові заходи.
       
       
       
       
         Марченко Тамара Арсентівна народилася в 1926 р. в с. Григорівка Чернігівської області. В 1946 р. закінчила Ніжинський бібліотечний технікум. Працювала в Рівненській обласній бібліотеці для дітей, Проскурівській міській дитячій бібліотеці. З 1952 р. – у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей. Працюючи у відділі роботи з читачами, велику роботу проводила по залученню дітей до читання, запроваджувала актуальні на той час форми роботи з юними читачами: голосні читки, бесіди, тихі години, літературні ранки, уявні подорожі по книгах тощо. Враховуючи, що в цей період значно зростав книжковий фонд літератури для дітей, приділялась увага його розкриттю, зокрема книжковими виставками і тематичними полицями, створювались тематичні ілюстровані каталоги для дітей молодшого шкільного віку. В бібліотеці працювала до 1971 р.
       
         Міщенко Любов Романівна народилася 20 липня 1943 р. в с. Олексіївка Старосинявського району. Після закінчення Хустського культурно-освітнього училища працювала завідуючою сільською бібліотекою та бібліотекою Хмельницької міської лікарні. З 1977 р. – бібліограф обласної бібліотеки для дітей. Працюючи у бібліографічному відділі, Любов Романівна активно навчала читачів-дітей бібліографічної грамотності, вела довідковий апарат бібліотеки, займалася інформаційною діяльністю. В бібліотеці працювала до 1984 р. 
       
       
       
         Нікітюк Валентина Петрівна народилася 25 листопада 1958 р. в с. Копачівка Волочиського району. Після закінчення Хмельницького педагогічного училища працювала вчителем в школах Ізяславського району, завідуючою Віньковецьким дитячим садком. У 1985 р. зарахована бібліотекарем обласної бібліотеки для дітей. Після значної перерви у 1994 р. знову повернулася на роботу в бібліотеку, де пропрацювала до серпня 1999 р. Працюючи у відділі мистецтв, продовжувала гарні традиції відділу: забезпечувала діяльність клубу за інтересами “Сходинки в прекрасне”, лекторію “Там, де музика живе”, факультативів “Мальовнича Україна”, “Із скарбниці українського мистецтва”. Підтримувала також творчі зв'язки з художниками, співаками, музичною та художньою школами. В цей час велика увага приділяється вивченню народних звичаїв, обрядів, традицій. У відділі працював клуб за інтересами “Джерельце”, влаштовувались цікаві виставки народних умільців, старожитностей та ін.
       
         Остапишина Ніна Федорівна народилася 12 липня 1930 р. в с. Гути Тульчинського району Вінницької області. Семирічку закінчила у 1947 р. З 1947 по 1950 р. навчалася на бібліотечному факультеті Тульчинського технікуму підготовки культурноосвітніх працівників. Працювала інспектором райвідділу культури, вчителем у Вінницькій області. Заочно закінчила філологічний факультет Вінницького педагогічного інституту.
         З липня 1957 р. – у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей (бібліотекар, методист, головний бібліотекар, завідуюча науково-методичним відділом). За період роботи в бібліотеці проявила себе творчим, енергійним, ініціативним працівником. Роботу з дітьми в бібліотеках переорієнтувала на посилення уваги до кожного юного читача, вивчення та задоволення читацьких інтересів та запитів, пошук ефективних форм масової роботи. Надавала методичну і практичну допомогу бібліотекам області з питань роботи з читачами-дітьми, готувала методично-бібліографічні видання, узагальнювала кращий досвід роботи з юними читачами. В бібліотеці працювала до 1976 р.
       
         Паламарчук Тетяна Володимирівна народилася 6 жовтня 1959 р. в м. Самарканд (Узбекистан). Трудову біографію розпочала в Хмельницькому проєктному інституті, а з 1978 по 1994 рр. працювала в обласній бібліотеці для дітей. Професію бібліотекаря здобула в Київському державному інституті культури. Пройшла шлях від бібліотекаря до завідуючої відділом мистецтв. За сприяння Тетяни Володимирівни творчим надбанням відділу мистецтв став салон мистецтв, який з часом переріс у мистецьку вітальню. Було налагоджено творчу співпрацю з обласною організацією НСХУ, мистецькими навчальними закладами міста. Відділ мистецтв став своєрідною студією Хмельницького музичного училища. Вона велику увагу приділяла удосконаленню форм і методів естетичного виховання читачів. Грамотна та інтелігентна Тетяна Володимирівна користувалася авторитетом серед своїх колег.
       
         Пасічник Раїса Володимирівна народилася 17 березня 1955 р. в смт. Шумськ Тернопільської області. В 1972 р. закінчила середню школу і вступила в Кам'янець-Подільське культурноосвітнє училище. Здобувши професію бібліотекаря, у 1974 р. розпочала трудову діяльність завідуючою абонементом Білогірської районної бібліотеки для дорослих. Пізніше працювала в бібліотеках області: Теофіпольській районній бібліотеці для дорослих, бібліотеці с. Ладиги Старокостянтинівського району, Старокостянтинівській районній бібліотеці для дітей, обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка, Ярмолинецькій районній бібліотеці для дітей. З 1992 р. знову працює в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка на посаді завідуючої відділом роботи з користувачами-дошкільниками та учнями 1-4 класів. 
         За час роботи в бібліотеці проявила яскравий талант пропагандиста дитячої літератури, вихователя, організатора. Велику увагу приділяла залученню дітей міста до читання. Вона творчо співпрацювала з вчителями початкових класів шкіл міста, вихователями дитячих садків, батьками, дитячими письменниками.
         Завдяки зусиллям Раїси Володимирівни для маленьких хмельничан проводилися цікаві форми роботи: подорож Читай-містом, День малюка, Дні сімейного спілкування, Дні іменинника, свято рідної мови, літні читання. З її ініціативи у відділі активно працював клуб “Подорож у казку”, школа “Так-не-так”, Служба інформаційного комфорту сім'ї. У літературній світлиці оформлена експозиція “Буду я навчатись мови”, проводилися цикл бібліопрем'єр “Читайликам є нова книга”, цикл зустрічей “Літературні світочі Поділля”. Працював бібліотечний театр книги. Раїса Володимирівна активно використовувала нестандартні підходи до організації інформаційної зони, запроваджувала інноваційні книжкові виставки.
         Як спеціаліст з питань обслуговування дітей, надавала допомогу бібліотекам області, проводила семінари-практикуми, творчі майстерні, майстер-класи для бібліотекарів області.
       
         Пісклова Людмила Юхимівна народилася 17 грудня 1953 р. в м. Хмельницький. У 1971 р. закінчила Кам'янець-Подільське культурно-освітнє училище і розпочала трудову біографію на посаді завідуючої читальним залом Хмельницької міської бібліотеки №3, пізніше – старший бібліотекар бібліотеки № 13. Закінчивши Київський державний інститут культури, у 1978 р. перейшла працювати у Хмельницьку обласну бібліотеку для дітей. Тут вона пройшла шлях від бібліотекаря до завідуючої відділом обслуговування читачів-учнів 1-3 класів. Працюючи на посаді завідуючої, творчо збагатила роботу з дітьми, зробила її більш емоційною, насиченою, цікавою та різнобарвною.  Людмила Юхимівна забезпечувала діяльність клубів за інтересами у відділі, впроваджувала нові форми роботи, надавала консультаційну допомогу з питань організації роботи з дошкільниками та учнями молодших класів бібліотекам області. В бібліотеці працювала до 1988 р.
       
         Піскунова Наталія Делюокерівна народилася 21 серпня 1952 р. в м. Хмельницький. Після закінчення середньої школи, трудову діяльність розпочала у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей у 1969 р. Закінчила Кам'янець-Подільське культурно-освітнє училище. Працюючи у відділі обслуговування читачів молодшого шкільного віку, відповідально і творчо ставилася до своїх обов'язків, вміло організовувала масову та індивідуальну роботу з читачами, постійно впроваджувала в практику роботи відділу все нове, що з'являлося в роботі бібліотек з молодшими читачами.  В бібліотеці працювала до 1976 р.
       
         Погребнова Валентина Василівна народилася 7 квітня 1953 р. в смт. Смотрич Дунаєвецького району. У 1980 р. закінчила Хмельницьку середню школу і розпочала трудову біографію на заводі. У 1972-1974 рр. навчалася на бібліотечному факультеті Кам'янець-Подільського культосвітнього училища. Після закінчення навчання працювала у бібліотеці с. Кривачинці Волочиського району, Хмельницькій міській бібліотеці, бібліотеці Хмельницького національного університету. З 1979 по 2019 рр. – в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Працюючи у відділах роботи з користувачами, формування інформаційних потоків, забезпечення інформаційних та бібліографічних потреб, у відділі збереження, Валентина Василівна завжди вважала для себе головним читача з його потребами, інтересами, запитами. Ерудована, добре обізнана з  дитячою літературою, кваліфіковано й неординарно проводила з дітьми бесіди, конкурси, творчі зустрічі. Вона працювала наполегливо, ніколи не рахуючись з особистим часом, під девізом: “Кожному читачеві – потрібну для нього книжку”. 
       
         Поліщук Тетяна Степанівна народилася 6 жовтня 1974 р. в м. Хмельницький. У 1997 р. закінчила Кам'янець-Подільське училище культури за спеціальністю “Народна художня творчість”. Працювала методистом Хмельницького районного будинку культури. З 2002 р. – в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка: бібліотекар, провідний бібліотекар відділу мистецтв. Маючи мистецьку освіту, вміло проводила заходи з популяризації літератури з питань мистецтва, організовувала роботу клубів та об'єднань за інтересами. В бібліотеці працювала до 2013 р.
       
       
         Починок Діна Тимофіївна народилась 15 січня 1925 р. в м. Боровичі Новгородської області. Напередодні Другої світової війни закінчила 8 класів середньої школи. Саме там, серед воєнного лихоліття, в 1944 р. Діна Тимофіївна пов'язала своє життя з подолянином М.І.Починком та переїхала в Україну. 
         Після закінчення Кам'янець-Подільського технікуму підготовки культосвітніх працівників у 1952 р. працювала в бібліотеках міст Кам'янця-Подільського, Славути, Грицева, Волочиська. Саме у Волочиську, завдяки її зусиллям, в 1961 р. було збудоване двоповерхове приміщення районної бібліотеки. 
         У 1968 р. за значні досягнення в бібліотечній сфері Діні Тимофіївні, першій серед бібліотекарів області, присвоєно почесне звання Заслуженого працівника культури України. З 1972 по 1977 рр. р. вона працювала завідуючою відділом мистецтв обласної бібліотеки для дітей. Великий досвід роботи, творчість, любов до книги і дітей допомогли зробити бібліотеку центром естетичного виховання читачів. Влаштовувались книжково-ілюстративні виставки та виставки картин місцевих художників, проводились літературно-музичні години, зустрічі з акторами, музикантами, художниками. В 1977 р. Діна Тимофіївна очолила обласну бібліотеку для юнацтва, яку будувала і розвивала.
       
         Савчук Ніна Миколаївна народилася 19 березня 1936 р. в Ростовській області. Після закінчення Ростовського бібліотечного технікуму та Східно-Сибірського інституту культури працювала в бібліотеках Росії, викладачем Хабаровського інституту культури. З переїздом в м. Хмельницький з 1977 р. працювала в обласній бібліотеці для дітей у відділі роботи з читачами молодшого шкільного віку та бібліографічному. Вивчала інтереси і запити читачів та з найбільшою повнотою задовольняла їх, розкривала книжкові фонди та проводила цікаві масові заходи для дітей: літературні ранки, дні казки, заняття гуртка “Юні любителі природи”. Долучилась до створення довідково-бібліографічного апарату, складання рекомендаційних списків, пропаганди бібліотечно-бібліографічних знань. В бібліотеці працювала до 1982 р.
       
         Сафонова Ніна Миколаївна народилася 29 липня 1959 р. в с. Солдатське Воронезької області. Після закінчення Липецького культосвітнього училища працювала в бібліотеці у Воронезькій області. У 1983-1997 рр. – в обласній бібліотеці для дітей. Працюючи на посаді методиста, Ніна Миколаївна забезпечувала надання методичної і практичної допомоги бібліотекам області з питань роботи з читачами-дітьми, а у відділі збереження, гігієни та реставрації документів проводила заходи по якісному збереженню та ефективному використанню документів. 
       
       
       
       
         Ситюк Людмила Іванівна народилася 2 серпня 1950 р. в м. Таллінн. Після закінчення Хмельницької середньої школи працювала в статуправлінні та будівельно-монтажному управлінні. У 1971-1975 рр. стаціонарно навчалася в Київському державному інституті культури. У 1975 р. була зарахована на посаду бібліотекаря в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка, де пропрацювала до 2019 р. Пройшла шлях від бібліотекаря до завідуючої відділом: 10 років очолювала відділ формування інформаційних потоків документів та матеріалів для дітей.
         Людмила Іванівна досконало знала підходи і методику формування книжкових фондів дитячої бібліотеки. Ефективно співпрацювала з видавництвами та книжковими магазинами, вивчала цінові пропозиції на літературу. Проводила активну роботу по поповненню книжкового фонду бібліотеки, організовувала акції “Подаруй бібліотеці книгу”, “Обласні бібліотеки – бібліотекам села”. 
       
         Смисловських Галина Олександрівна народилася 20 листопада 1930 р. в м. Коломна Московської області. Після закінчення Московського державного бібліотечного інституту з 1952 р. працювала в бібліотеках військових частин, будинків офіцерів. З 1975 по 1980 рр. – в обласній бібліотеці для дітей: бібліотекар, старший бібліотекар, завідуюча відділом мистецтв. Під керівництвом Смисловських Г.О. продовжували роботу лекторії, налагоджувалися тісні зв'язки з музичними та художньою школами, впроваджувалися в практику роботи години мистецтва. Розумна, інтелігентна, приємна у спілкуванні, вона викликала повагу у своїх колег та читачів.
       
       
         Суховірська Олена Андріївна народилася 14 вересня 1951 р. в с. Гнатівці Хмельницького району. У 1968 р. закінчила середню школу і розпочала трудову біографію на посаді бібліотекаря шкільної бібліотеки. Згодом у 1974 р. закінчила Київський державний інститут  культури. 
         У 1975 р. доля привела Олену Андріївну в Хмельницьку обласну бібліотеку для дітей. Пройшла шлях від бібліотекаря до завідуючої відділом забезпечення інформаційних та бібліографічних потреб користувачів, який очолювала з 1981 по 2019 рр. За цей період вона зарекомендувала себе як творчий, ініціативний, відповідальний та високопрофесійний працівник. Олена Андріївна працювала над удосконаленням інформаційно-бібліографічної  роботи  обласної   бібліотеки   та   бібліотек області. З її ініціативи було запроваджено нові форми роботи – “розкопки за столом”, “мозкова атака” з популяризації бібліографічних знань, працювала Служба інформаційної культури читачів. 
         Олена Андріївна внесла значний вклад у розвиток бібліографії, зокрема краєзнавчої. Вона щорічно готувала і видавала 3-4 бібліографічні видання. Це – бібліографічні покажчики, інформаційні та бібліографічні довідки, довідники юного краєзнавця, літературно-мистецькі календарі, набори пам'яток, комплекти закладок тощо. Великою популярністю у читачів-дітей та бібліотекарів області користуються біобібліографічні покажчики, присвячені ювілеям, життю і творчості подільських письменників. Всі ці видання, крім цікаво підібраного матеріалу, гарно та естетично оформлені.
         Суховірська О.А. добре знала і любила свою роботу. Вона неодноразово нагороджувалась Грамотами обласної державної адміністрації, обласної Ради, Міністерства культури і туризму України.
       
         Тарнавська Вікторія Веніамінівна народилася 27 листопада 1950 р. в м. Харків. У 1956 р. сім'я переїхала до м. Хмельницький. Тут з 1957 по 1967 рр. навчалася в середній школі  № 17. Заочно закінчила Кам'янець-Подільське культурно-освітнє училище. Трудову діяльність розпочала в 1969 р. завідуючою читальним залом Хмельницької міської бібліотеки № 3, а у 1973 р. перейшла на роботу в Хмельницьку обласну бібліотеку для дітей, де працювала бібліотекарем читального залу. У 1982 р. закінчила бібліотечний факультет Київського державного інституту культури. У 1978-1982 рр. працювала в Хмельницькій обласній бібліотеці для юнацтва, а в січні 1984 р. повернулася в обласну бібліотеку для дітей (старший, головний бібліотекар, завідуюча відділом), де пропрацювала до лютого 1996 р.
         За час роботи в бібліотеці зарекомендувала себе творчою, ініціативною, завжди сповненою нових ідей і планів. Готувала методично-бібліографічні рекомендації, узагальнювала кращий досвід роботи бібліотек області, здійснювала виїзди в бібліотеки області з метою надання методичної та практичної допомоги з питань роботи з читачами-дітьми. Значну увагу приділяла профорієнтаційній роботі з читачами, оформила кабінет профорієнтації в бібліотеці, запровадила методи соціологічного вивчення інтересів і запитів читачів.
         Тарнавська В.В. тривалий термін очолювала профспілкову організацію бібліотеки. За професійну та громадську діяльність нагороджувалася грамотами обласної ради, адміністрації, Міністерства культури України.
       
         Тимошенко Тамара Василівна народилася 18 грудня 1935 р. в с. Попівка Комишнянського району Полтавської області. Після звільнення Полтавщини у 1943 р. від німецько-фашистських загарбників, пішла в Миргородську середню школу ім. П.Мирного, яку закінчила у 1953 р. В цьому ж році вступила на історико-філософський факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка. У 1958 р. розпочала трудову діяльність в редакції Дунаєвецької районної газети. У 1960-1969 рр. працювала в м. Хмельницький літредактором, завідуючою відділом газет “Прапор юності”, “Радянське Поділля”, “Корчагінець”.
         У 1985 р. розпочала трудову діяльність редактором в обласній бібліотеці для дітей. Талановитий, досвідчений журналіст Тамара Василівна редагувала методично-бібліографічні видання бібліотеки, узагальнювала кращий досвід роботи бібліотеки і друкувала його на сторінках всесоюзних і республіканських періодичних видань, у професійній пресі. Готувала сценарії обласних заходів, які користувалися популярністю у бібліотекарів та читачів. В бібліотеці працювала до 1993 р.
       
         Тищенко Валентина Олексіївна народилася 7 квітня 1937 р. в м. Алчевськ Луганської області. В 1958 р. закінчила Дрогобицький педагогічний інститут ім. І.Франка. Працювала вчителем, бібліотекарем військової частини. У 1983 р. сім'я переїхала в м. Хмельницький і в 1985 р. Валентина Олексіївна почала працювати у відділі збереження, гігієни та реставрації документів обласної бібліотеки для дітей. Дбайливо займалася вивченням книжкових фондів, пошуком нових підходів до довготривалого збереження бібліотечного фонду, його широкодоступності, наближення до читача. Вона як досвідчений спеціаліст оперативно здійснювала обслуговування читачів, задовольняючи їх запити. В бібліотеці працювала до 1993 р.
       
         Ткаченко Ганна Оксентіївна народилася в с. Редвинці Хмельницького району. Після закінчення Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка працювала вчителем української мови та літератури, а з 1977 р. – в обласній бібліотеці для дітей. Бібліотекар, старший бібліотекар, завідуюча відділом мистецтв. Працюючи у відділі мистецтв, вона не тільки продовжила традиції своїх попередників, а ще ширше організувала популяризацію мистецької літератури. Був створений клуб “Сходинки в прекрасне”, лекторій “Джерела творчості”, проводилися заняття “Музичного словничка”, запроваджувалися активні форми роботи з естетичного виховання читачів-дітей. В бібліотеці працювала до 1985 р.
       
         Токар Раїса Анатоліївна народилася 15 травня 1968 р. в с. Западинці Красилівського району. Після закінчення середньої школи навчалася на бібліотечному факультеті Київського державного інституту культури. У 1989 р. розпочала трудову діяльність в обласній бібліотеці для дітей. Працювала бібліотекарем абонементу для читачів-учнів 5-6 класів. Згуртувала навколо себе актив читачів, які допомагали ремонтувати книги, брали участь у літературних святах, годинах, бесідах. Активно вивчала і популяризувала серед читачів сучасну українську та зарубіжну книгу. В бібліотеці працювала до 1996 р.
       
       
         Трачук Марія Михайлівна народилася 26 жовтня 1938 р. в с. Волиця Славутського району Хмельницької області. Після закінчення семирічки, у 1954 р. вступила у Славутське педагогічне училище. Працювала старшою вожатою в середній школі с. Вербка Летичівського району, у 1959-1970 рр. – в комсомольських органах Летичівського та Хмельницького районів. Заочно закінчила філологічний факультет Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка.
         У 1970-1981 рр. – методист, головний бібліотекар Хмельницької обласної бібліотеки для дітей. За час роботи в бібліотеці розробляла методичні матеріали, сценарії масових  заходів, постійно виступала на семінарах бібліотечних працівників. 
       
         Френклах Тетяна Абрамівна народилася 11 вересня 1928 р. в м. Речиця Гомельської області. Після закінчення середньої школи у 1947-1951 рр. навчалася в Харківському державному бібліотечному інституті. Трудову діяльність розпочала у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей на посаді завідуючої відділом комплектування та обробки літератури, пізніше завідуючою науково-методичним відділом та відділом обслуговування читачів 1-4 класів. 
         Тетяна Абрамівна досконало знала книжковий фонд бібліотеки, займаючись питаннями його комплектування, привела в порядок алфавітний та систематичний каталоги, брала участь у проведенні семінарів з працівниками районних, міських та шкільних бібліотек області. Працюючи у відділі роботи з читачами молодшого шкільного віку, створила клуб за інтересами “Юні чомучки”, урізноманітнила форми роботи: проводила вікторини, конкурси, подорожі. В бібліотеці працювала до 1978 р.
       
         Хрущова Людмила Миколаївна народилася 18 листопада 1940 р. в м. Кам'янськ-Шахтинськ Ростовської області. Середню освіту здобула в Білорусії. Після закінчення Мінського бібліотечного технікуму працювала завідуючою сільською бібліотекою у Віньковецькому районі, пізніше у Хмельницькій міській бібліотеці № 5. 
         У 1967 р. розпочала трудову діяльність у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей (бібліотекар, старший бібліотекар, завідуюча відділом обслуговування читачів 4-8 класів). Молодіжний запал, енергійність, працьовитість і творчість – характерні риси Людмили Миколаївни. Вона організувала у відділі роботу так, щоб розширити зону обслуговування читачів. В цей період бібліотека обслуговувала 3-4 табори відпочинку дітей, з'явилися нові форми роботи: пресконференції, захист читацького формуляра, зустрічі за круглим столом, уроки мужності та ін. В бібліотеці працювала до 1983 р.
       
         Цегельник Олена Михайлівна народилася 22 вересня 1971 р. в с. Савинці Ярмолинецького району. У 1988 р. розпочала трудову діяльність бібліотекарем наукової бібліотеки Хмельницького інституту побутового обслуговування (нині ХНУ), де пропрацювала до 2015 р.
         У 1992 р. закінчила заочне відділення бібліотечного факультету Кам'янець-Подільського училища культури, а у 2002 р. – Рівненський державний гуманітарний університет. 
         З  2015  р. –  в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка на посаді провідного методиста, а з 2020 по 2022 рр. – завідуюча відділом удосконалення методики і практики бібліотечної роботи з дітьми.
         Цегельник О.М. забезпечувала інформаційний та методичний супровід діяльності дитячих бібліотек та бібліотек, які надають бібліотечні послуги дітям області. Вона запроваджувала інноваційні методики та бібліотечно-інформаційні технології в практику діяльності, вивчала та розповсюджувала кращий досвід роботи, забезпечувала діяльність методичного онлайн-офісу в сучасних умовах.
         Вона надавала методичну допомогу бібліотекам області з актуальних питань бібліотечної роботи з дітьми, готувала  інструктивно-методичні  матеріали,  забезпечувала участь у Всеукраїнських та регіональних конкурсах, акціях. В бібліотеці працювала до березня 2022 р.
       
         Цепульова Ольга Леонідівна народилася 26 січня 1958 р. в с. Велика Боровиця Білогірського району. Після закінчення Київського державного інституту культури з 1978 р. працювала в обласній бібліотеці для дітей (методист, бібліотекар, провідний бібліотекар науково-методичного відділу, відділу комплектування та обробки літератури, відділу збереження, гігієни та реставрації документів). Фахівець високого рівня, грамотна, ініціативна, вона вміло проводила роботу по зберіганню бібліотечних ресурсів та їх популяризації. Користувалася авторитетом серед колег. В бібліотеці пропрацювала 35 років, до 2013 р.
       
       
         Черненко Валентина Ігорівна народилася 2 травня 1964 р. в м. Бережани Тернопільської області. Після закінчення Київського державного інституту культури в 1985 р. розпочала роботу у відділі мистецтв обласної бібліотеки для дітей. В цей період у бібліотеці вже склалась цілісна система естетичного виховання читачів, яку продовжувала Валентина Ігорівна. Вона вела засідання клубів за інтересами і лекторіїв, популяризувала літературу з питань мистецтва, вчила дітей бачити в красі навколишнього світу духовне благородство і утверджувати прекрасне в собі. В бібліотеці працювала до 1995 р.
       
       
       
         Шаргородська Катерина Абрамівна народилася 5 травня 1929 р. в м. Коростишів Житомирської області. В 1951 р. закінчила Київський педагогічний інститут і працювала вчителем географії. В 1977 р. почала працювати в обласній бібліотеці для дітей: бібліотекар, старший бібліотекар відділу комплектування та обробки літератури. Грамотно та відповідально вела довідковий апарат бібліотеки, організовувала обробку нових надходжень. В бібліотеці працювала до 1984 р.
       
       
       
       
       
         Шашуріна Ганна Михайлівна народилася 14 жовтня 1935 р. в м. Хмельницький. Після закінчення Хмельницької середньої школи працювала в обласному бібколекторі, пізніше – у Хмельницькій міській бібліотеці № 1. Заочно закінчила Кам'янець-Подільський культосвітній технікум. У 1964-1977 рр. працювала у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей. Працюючи у відділі обслуговування читачів-учнів 4-8 класів (бібліотекар, завідуюча відділом), удосконалювала диференційоване обслуговування читачів середнього та старшого шкільного віку, забезпечувала роботу абонементів 4-5 та 6-8 класів, впроваджувала нові форми масової роботи, велику увагу звертала на індивідуальну роботу з читачами.
       
         Швець Ніна Федорівна народилася 6 серпня 1934 р. в м. Дмитрів Московської області. Закінчила Хмельницьку середню школу і вступила в Харківський бібліотечний інститут. У 1957-1965 рр. працювала у Хмельницькій обласній науковій бібліотеці. У 1967 р. почала працювати у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей (бібліографічний відділ). У ці роки як окремий структурний підрозділ утворюється бібліографічний відділ і Ніна Федорівна брала активну участь у створенні довідково-бібліографічного апарату, організації довідково-бібліографічної та інформаційної роботи. В бібліотеці працювала до 1976 р.
       
         Шевчук Тетяна Борисівна народилася 15 січня 1978 р. в с. Жищинці Городоцького району. Після закінчення Кам'янець-Подільського училища культури з 1995 р. працювала в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. 
         Професійно організовувала масову та індивідуальну роботу з користувачами, вивчала та прогнозувала читацькі запити, проводила соціологічні дослідження, анкетування. Досконало володіючи комп'ютером, створювала презентації, проводила облік документів і читачів у програмі “ІРБІС”. Тетяна Борисівна – наполегливий, відповідальний працівник. Вона надавала консультативну допомогу дитячим бібліотекам області з питань роботи з читачами-дітьми. В бібліотеці пропрацювала до 2014 р.
       
         Шевчук Тетяна Олександрівна народилася 3 вересня 1976 р. в м. Хмельницький. Після закінчення Кам'янець-Подільського культурно-освітнього училища з 1993 р. працювала в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. Працюючи у відділі збереження, гігієни та реставрації книжкових фондів, вона чудово орієнтувалася в морі книг, забезпечувала правильну розстановку та збереження фонду бібліотеки, дбала про його якісне використання. В бібліотеці працювала до 2002 р.
       
       
       
         Шиманська Марія Ілларіонівна народилася 17 травня 1928 р. в с. Махаринці Старокостянтинівського району. Після навчання в школі закінчила Кам'янець-Подільське педагогічне училище, а згодом, у 1958 р. – історико-філологічний факультет Кам'янець-Подільського педагогічного інституту. Свій трудовий шлях розпочала вихователем дитячого садка в смт. Летичів, потім працювала в апараті Летичівського райкому комсомолу. Переїхавши з сім'єю до Хмельницького, працювала у дошкільних закладах міста.
         З 1961 по 1997 рр. Марія Ілларіонівна працювала у Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей. Спочатку бібліотекарем читального залу, згодом – з 1971 по 1983 рр. – завідуючою відділом збереження, гігієни та реставрації книжкових фондів.
         Сімнадцять років із загального бібліотечного стажу вона працювала безпосередньо з читачами. Любов до книги і читача, високий професіоналізм, активність і творчість, особлива увага роботі з читачем, запровадження нових форм у бібліотечній роботі – усе це її якісно виділяло з-поміж колег. Як людина великої творчої енергії, робила все можливе для створення якісних фондів літератури для дітей. Дбайливе ставлення до книжкового фонду, турбота про його збереження і максимальне використання – основні аспекти її діяльності як завідуючої відділом.
         М.І.Шиманська надавала консультативну і практичну допомогу районним, міським та сільським бібліотекам області. Неодноразово нагороджувалась Почесними Грамотами Міністерства культури України, обласного управління культури, туризму і курортів облдерж-адміністрації. Таких, як Марія Ілларіонівна по праву називають патріотом бібліотечної справи.
       
         Шкробот Ванда Францівна народилася 12 грудня 1943 р. в м. Городок Хмельницької області. Після закінчення середньої школи працювала в бібліотеках м. Городок та заочно навчалася в Кам'янець-Подільському культосвітньому училищі, яке закінчила у 1965 р. Згодом працювала в Чемеровецькій районній бібліотеці, а з 1980 р. – в обласній бібліотеці для дітей. Пройшла шлях від бібліотекаря до завідуючої відділом збереження, гігієни та реставрації книжкових фондів. 
         Любов до книги, її популяризація, постійне підвищення професійного рівня проходить через все її життя. Вона вільно володіла теоретичними основами бібліотечної справи, творчо застосовувала в роботі свої знання та навички, оперативно розв'язувала поставлені завдання.
         На посаді завідуючою відділом Вандою Францівною зроблено великий внесок у формування та використання фонду бібліотеки. Реалізовано міні-програму “Збережемо дитячу книгу”. Підготовлено ряд консультативних  матеріалів для бібліотек області з питань збереження інформаційних ресурсів для дітей. Застосовано інноваційний підхід до інвентаризації фонду бібліотеки. Маючи великий професійний досвід, знаючи всі процеси бібліотечної роботи, Ванда Францівна щедро ділилася ним з колегами, передавала їм свої знання.
         В.Ф.Шкробот неодноразово нагороджувалась Почесними Грамотами обласної державної адміністрації, обласної ради, обласного управління культури, президії обкому профспілки працівників культури. В бібліотеці пропрацювала 33 роки, до 2013 р.
       
         Щесняк Наталія Леонідівна народилася 28 квітня 1995 р. в с. Нижнє Деражнянського району. Після закінчення у 2013 р. Кам'янець-Подільського коледжу культури і мистецтв розпочала трудову біографію в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г.Шевченка. За час роботи у відділі мистецтв проявила себе творчим, уважним, сумлінним працівником.
         Креативність та відповідальність Наталії Леонідівни відіграли важливу роль в організації “Школи сучасних модниць” та проведенні різнопланових занять з дівчатками-підлітками. Організовувала роботу музичної платформи “Звук без меж” та клубу “Кумири і прихильники”. Наталія Леонідівна брала участь в IT-конкурсі “Сучасний бібліотекар-2” та зимовій школі молодих бібліотекарів, в результаті яких стала впевненим користувачем інформаційних технологій, займалася виготовленням відеопродукції, підготовкою інтерактивних ресурсів, веденням блогу “Арт-територія”.
       
         Юнусова Софія Славіївна народилася 22 жовтня 1962 р. в м. Хмельницький. Свій трудовий шлях розпочала у 1978 р. у відділі роботи з користувачами-дошкільниками та учнями 1-4 класів обласної бібліотеки для дітей. У 1981 р. закінчила Кам'янець-Подільське культурно-освітнє училище. Набувала досвіду роботи під керівництвом досвідчених фахівців. Обслуговувала юних читачів, проводила індивідуальну та масову роботу. Пізніше працювала у відділі мистецтв, де організовувала заняття клубів за інтересами та лекторіїв, груп за інтересами. В бібліотеці працювала до 1995 р.
       
       
       
       
       
         Яковініч Євдокія Мойсеївна народилася 6 лютого 1935 р. в с. Зибіно Борисівського району Бєлгородської області. У 1954 р. закінчила 10 класів Дмитрієвської середньої школи і вступила в Харківський бібліотечний інститут. Після завершення навчання (1958 р.) була направлена в Хмельницьке обласне управління культури, яке направило її в Михайлівську районну бібліотеку для дітей. З 1962 р. працювала бібліотекарем, завідуючою читальним залом Ружичнянської бібліотеки для дітей. 
         В грудні 1962 р. розпочала трудову діяльність в обласній бібліотеці для дітей, де пропрацювала до вересня 1981 р. спочатку бібліотекарем, старшим бібліотекарем відділу роботи з читачами-дошкільниками та учнями 1-4 класів. А з 1975 по 1981 рр. на посаді завідуючої бібліографічним відділом бібліотеки. Вона як знаючий спеціаліст, багато сил та енергії доклала для впровадження в практику передового  досвіду з питань бібліографії. В ці роки  під керівництвом Євдокії Мойсеївни широко практикувалися різноманітні форми масової, групової та індивідуальної інформації, готувалися та видавалися друкарським способом малі форми рекомендаційної бібліографії, був організований та поповнювався довідковий апарат бібліотеки.  

      Працівники, які в різні роки
      працювали в бібліотеці

      Аветисян А.К.                        Завіруха І.М.
      Бадя Є.Ю.                             Задворна Т.В.
      Бардик В.М.                          Іванцова М.С.
      Белінська З.С.                       Калинюк Т.Г.
      Берегова Н.П.                       Карташова С.В.
      Березовська О.В.                 Касакович Л.В.
      Білецька Л.В.                        Кашталяр А.С.
      Бойко Д.М.                            Коваль Л.В.
      Бурденюк Г.Л.                       Козачук О.В.
      Величко О.В.                        Коломієць І.З.
      Вербицька Г.В.                     Коротинська П.А.
      Вільдерман Б.М.                  Косяченко О.І.
      Вирвич О.Р.                          Котомкін В.О.
      Вирвич Р.І.                            Коширець С.Л.
      Возняк А.В.                           Кравчук С.О.
      Войтова О.М.                       Кравчук С.Я.
      Воронцова З.І.                     Кудлай О.А.
      Гершанік Г.Д.                        Кукурудза М.В.
      Гірник Г.Е.                             Купрата Г.Г.
      Главацька А.І.                       Кушта А.В.
      Горенштейн П.Ф.                  Лапушкіна О.А.
      Григорчук О.Ф.                      Левицька Л.М.
      Грицишина Т.М.                    Ленченко В.В.
      Гутман Р.М.                           Лещук К.Д.
      Дзисько З.Й.                         Ликова Н.А.
      Дитинюк Г.Д.                         Ликова Т.А.
      Зазулинська А.В.                 Лисак А.В.
      Егле Л.Р.                               Лукомська А.Б.
      Єкімова А.С.                        Лундишева Г.М.
      Завальнюк Н.В.                   Сідлецький О.П.
      Майнгардт І.М.                     Слободянюк І.В.
      Маринюк Л.О.                      Смагіна Н.С.
      Марченко С.П.                     Смолінкіна Т.П.
      Матвієнко О.Д.                     Снігур М.С.
      Мацькова Т.В.                      Сниця Т.Є.
      Машевська О.Б.                   Соловйова І.Ю.
      Мельник О.Л.                       Стадник Л.М.
      Миронова Н.В.                     Стадник Н.М.
      Мишак О.А.                          Степанова О.М.
      Недбайло С.М.                    Теслюк Л.С.
      Новикова Т.С.                      Топоровська Л.О.
      Овідько Т.В.                         Ульяненко Т.В.
      Оганесян Є.Д.                      Усачик Н.М.
      Остроголова І.А.                  Федик А.В.
      Палагіна Т.П.                       Фесун Р.Р.
      Паламарчук П.Т.                  Філіпчук І.М.
      Пивовар В.І.                         Чижевська Л.А.
      Перехрест Т.Ю.                    Чекерда Л.Д.
      Потапова О.М.                     Чопик В.С.
      Прозор І.А.                           Чорнокозинецька С.А.
      Проніна В.Б.                        Шараварська О.Б.
      Пшенична Н.Є.                    Шаталіна Л.М.
      Распопіна Г.Ф.                     Шуляк С.Д.
      Роєнко Н.І.                           Яворська Л.М.
      Саковська О.Б.                    Ягольнік С.К.
      Саксонік Л.Л.
      Синиця О.В.

      Редактори

      Богуславська М.Р.
      Грищук Г.А.
      Козаков Б.О.
      Марценюк А.В.
      Печайко В.І.
      Суботін І.Н.
      Сумишин М.Ф.

      Художники

      Дейнека Г.А.
      Жолкевський Г.С.
      Литвиненко Т.О.
      Локазюк В.І.
      Ромасюкова Т.Є.
      Сахарук І.В.
      Слободянюк І.В.
      Чорнобай В.Ф.

      Інженери

      Ведіщев А.В.
      Гибелинда П.О.
      Герета В.А.
      Гуторов В.В.
      Данчук В.І.
      Даньков А.Б.
      Заузолков Д.В.
      Іващенко Б.Ю.
      Калиновський В.В.
      Каяфа О.П.
      Краковецький О.Ю.
      Кузьмінський М.С.
      Лисицин В.В.
      Новіцький О.О.
      Олійник А.Ю.
      Погребнов О.А.
      Попов М.А.
      Рекрутняк О.Я.
      Романішин А.А.
      Фурман В.В.
      Шульган Д.В.

      Оператори

      Жолкевський Г.С.  

      Бухгалтери 

      Буслаєва Н.В.
      Садловська О.С.
      Саковська О.А.
      Шкуратова Ю.А.

      Секретар-друкарки 

      Жмурко Н.В.
      Клейн К.В.
      Лосевська Т.А.
      Самоткалова О.І.
      Ярмощук Т.Г.  

      Завгоспи 

      Гончарук О.С.
      Ковальов М.Ю.
      Лисак М.Ф.
      Скоробогатов П.М.

      Гардеробниці

      Бабич Л.Д.
      Барчишен В.Б.
      Боролюк І.Б.
      Бродська А.Н.
      Григоренко Я.С.
      Дідух Г.В.
      Жмакіна В.О.
      Кокарєва Н.М.
      Лазарєва А.Д.
      Любченко О.Г.
      Осипова Є.І.
      Охріменко В.В.
      Савицька Л.Л.
      Токарєва Г.С.
      Ціолтан Н.А.
      Шевчук Л.М.
      Шуцька В.О.

      Робітники

       

      Бабич В.Я.

      Електрики

      Барман М.І.
      Бойко В.В.
      Бресь М.С.
      Григор'єв О.В.
      Оліх В.І.
      Поворозник В.В.
      Тартаковський С.І.

      Технічні працівники

      Бойко Т.С.
      Бураковська Н.Д.
      Вальчук І.М.
      Вінник Т.Я.
      Гоголь Г.С.
      Головко Л.В.
      Грищук Г.І.
      Дзенглюк А.А.
      Дзяна Л.М.
      Довженко О.В.
      Журба Р.В.
      Кияшкіна А.М.
      Козловська М.В.
      Лазарєва Ф.Т.
      Лукашек У.К.
      Мандзійчук Л.М.
      Мельникова Є.В.
      Муляр Л.П.
      Навернюк М.М.
      Нігрей Є.П.
      Олійник О.В.
      Пікаєва Н.А.
      Регеша Н.І.
      Рибак М.Є.
      Савчук Г.В.
      Сас К.І.
      Ухова З.В.

      Двірники

      Бубновецька В.Г.
      Вознюк К.В.
      Ганжук М.Г.
      Дика Г.Л.
      Дикий І.О.
      Кулик В.М.
      Лазарєва Є.Т.
      Чорнобрива Т.В.
      Швець Л.М.
      Шевчук Н.В.
      Шеремета В.О.
      Яцишина Г.С.

      Водії

      Гайдайчук В.І.
      Забурмеха В.М.
      Лічман А.П.
      Машевський В.О.
      Миколайчук С.І.
      Панасюк О.В.
      Погребнов А.В.
      Садловський В.П.
      Садовський А.В.
      Свистун А.П.
      Щесняк В.А.

      Трансформація відділів бібліотеки
      Колись… і тепер…

      Вестибюль бібліотеки

      Відділ роботи з користувачами-
      дошкільниками та учнями 1-4 класів

      Відділ роботи з користувачами-учнями
      5-9 класів

      Відділ мистецтв

      Кімната казок

      Відділ інновацій, реклами та
      організації дозвілля

      Відділ забезпечення інформаційних та
      бібліографічних потреб користувачів

      Відділ формування інформаційних потоків
      документів та матеріалів для дітей

      Відділ збереження, гігієни та реставрації
      документів та матеріалів для дітей

      Відділ удосконалення методики і практики
      бібліотечної роботи з дітьми
       

      Інтернет-центр

      Музей бібліотеки

       
        

       

       


      • 4
      • 3
      • 2
      • 1
      • 2222
      • АРТ територія111
      • Дошкільнятам2

      Бібліотека запрошує

      БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

      Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
      Історичній
      Пригодницькій
      Детективній
      Містичній
      Фентезі
      Мотиваційній







      © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
          Офіційний сайт
      29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
      www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр