www.odb.km.ua Відгуки та побажання
РУДАЯ П.М. Створення позитивного іміджу “буковинчиків”. Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю
      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
      Веб-уроки
      Здійснення закупівель
      Онлайн послуги
      Відкриті дані
      Карта сайту
      Аудіокниги


        Головна » Ресурси бібліотеки » Цікаві книжки з книжкового сховища
      РУДАЯ П.М. Створення позитивного іміджу “буковинчиків”.

      Рудая П.М.
      м. Чернівці

      Створення позитивного іміджу
      “буковинчиків”

         Бібліотека, як добрий чарівник, до якого приходять, ледь навчившись читати. Не можна уявити своє життя без бібліотеки, куди можна прийти, щоб отримати необхідну інформацію, “підзарядити”свою душу духовними багатствами, залишеними нам у спадок.
         Чернівецька обласна бібліотека для дітей – це найбільший культурний, освітній, інформаційний та дозвіллєвий центр  для дітей на Буковині з 66-річною історією та своїми традиціями. Крім того, вона є регіональним соціологічним та методичним центром з питань дитячого читання та роботи з дітьми для бібліотек області. Бібліотека знаходиться в центральній (історичній) частині міста на вул. Шевченка, 29 (колишній Новий світ), яку ще можна назвати Меморіальною через численні меморіальні дошки. Йдучи до бібліотеки, діти дізнаються, що на цій вулиці свого часу проживали Ольга Кобилянська, яка зустрічалася тут з Лесею Українкою, філолог, професор Чернівецького університету, академік АН України Степан Смаль-Стоцький, в якого гостювали М. Лисенко, М. Коцюбинський, І. Франко, історик і етнограф Раймунд Кайндль, художник Юстин Пігуляк, художниця Августа Кохановська, народна артистка України Галина Янушевич, історик і публіцист Георг Дроздовський. До бібліотеки досить зручно доїхати міським транспортом або дійти пішки.
         Для гармонійного забезпечення роботи бібліотеки працюють такі відділи: відділ обслуговування дошкільників та учнів 1-4 класів, відділ обслуговування учнів 5-9 класів, відділ зберігання та реставрації документів, відділ комплектування та обробки документів, відділ інформаційної та довідково-бібліографічної діяльності, відділ бібліотечного прогнозування та інновацій.
         Бібліотечна діяльність ускладнюється з кожним роком. Це пов'язано із запровадженням новітніх технологій, примноженням інформаційних ресурсів, постійним розширенням змістовного аспекту обслуговування користувачів. Тому важливою складовою роботи бібліотеки є постійне підтримання позитивного іміджу, який залежить від щоденної праці і формується впродовж багатьох років.
         Однією із складових іміджу є бібліотечні фонди. До послуг користувачів – універсальний фонд, розрахований на різні смаки й уподобання, який налічує 100532 документи: книги – 95578, аудіовізуальні видання – 19, періодичні видання – 4911, на електронних носіях – 24. Бібліотека передплачує щорічно понад 100 назв газет і журналів, що дають змогу задовольняти потреби користувачів. За останні три роки на комплектування бібліотечних фондів було виділено: 2008 рік – 20,9 тис. грн., 2009 рік – 33,9 тис. грн., 2010 рік – 36 тис. грн. До бібліотеки надійшло: 2008 рік – 2258, 2009 рік – 2351, 2010 рік – 1143 документів.
         Основним засобом створення іміджу є фірмовий стиль: фірмовий знак або емблема бібліотеки, логотип, слоган, який має бути коротким, динамічним та легко запам'ятовуватись. Розробляючи свій стиль, ми враховували край, де ми проживаємо, його традиції, звичаї, залучили до цього місцеву художницю з обласного лялькового театру Наталю Балабан. На зеленому кольорі, що символізує дерева і гори Карпати, зображені дівчинка-буковиночка і хлопчик у традиційному вбранні. У хлопчика – шапочка у вигляді букового горішка. Шапочку дарують кожній дитині під час посвяти у читачі. Наш логотип – “буковинчики” ЧОБД, за яким нас пізнають. Фірмовий знак розміщується на видавничій продукції бібліотеки: “Провідні бібліотеки Буковини для дітей: адреси, телефони, факси”, “Аналітичний огляд діяльності дитячих бібліотек Чернівецької області”, книжкових закладках, буклетах, методично-бібліографічних виданнях та ін.
         Іміджу бібліотеки додає наочна реклама: вивіски, оголошення, книжкові виставки, тематичні полиці, поличні роздільники, а також виставки малюнків, фотовернісажі. Книжкові виставки залишаються однією із форм зорової реклами, яка має ціллю просування кращих книг до читача: “Нові книги – нові відкриття”, “Періодика для тебе та твоїх батьків”, “Наш книжковий ювілейний календар”, “Україна – ЄС: стратегія і партнерство”, краєзнавчий куточок “Мій край – частинка України” із розділами: “Отут я, брате мій, родився”, “Чернівці – столиця букового краю”, “І славен рід гуцульський борцями і митцями”. Вагому частку іміджу бібліотеки складає усна реклама: бібліотечні огляди, тематичні вечори, презентації книг, читацькі конференції, інформаційні години, дискусії, диспути, а також  засоби масової інформації: місцеві газети “Крайова освіта”, “Буковина”, “Буковинське віче”, обласне радіо “Культурно-мистецькі новини”, телебачення: облдержтелерадіокомпанія “Буковина”, ТВА, МТРК “Чернівці”.
         Ефективність бібліотечної реклами визначається за кількістю користувачів та частотою їхніх звернень до бібліотечних послуг. Чернівецька обласна бібліотека для дітей щорічно обслуговує понад 10,3 тис. користувачів.
         Ще однією складовою іміджу є веб-сайт бібліотеки, електронні каталоги. При створенні веб-сайту ми також враховували історію, звичаї і традиції краю, щоб відвідувач, зайшовши на головну сторінку, відчув атмосферу нашого краю. Краєзнавчий електронний каталог “Буковиніана” налічує понад 1000 записів.
         Не менш важливою складовою формування позитивного іміджу є діяльність бібліотеки як дозвіллєвого центру, де діти мають можливість поспілкуватися на основі спільних інтересів й уподобань. З цією метою у бібліотеці працюють клуби за інтересами: “Буковинчики”, “Цікаві зустрічі” та гурток “Любителі оригамі”.
         Зробити собі ім'я, відмінне від інших, вирізнитися, запам'ятатися, привернути увагу – ось основні напрямки до успіху Чернівецької обласної бібліотеки для дітей. Імідж нашої бібліотеки створюється також  кадрами, головними якостями яких є професіоналізм, інтелект, креативність, красномовство, працездатність, невпинний пошук нових ідей. 28 працівників бібліотеки різні за освітою, віком, але всі бажають зробити свою бібліотеку центром освіти, дозвілля та спілкування, знайти стежку до кожного читача. Тому ми вкотре стверджуємо, що бібліотека – це саме те місце, куди може прийти дитина, не залежно від своїх матеріальних можливостей і соціального статусу і отримати всю потрібну інформацію.


      • 4
      • 3
      • 2
      • 1
      • 2222
      • АРТ територія111
      • Дошкільнятам2

      Бібліотека запрошує

      БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

      Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
      Історичній
      Пригодницькій
      Детективній
      Містичній
      Фентезі
      Мотиваційній







      © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
          Офіційний сайт
      29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
      www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр