www.odb.km.ua Відгуки та побажання
ЗВОЛЬСЬКИЙ Станіслав Тимофійович Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Ресурси бібліотеки » Наші видання » Їх родовід починається на Хмельниччині (вчені – наші земляки)
   ЗВОЛЬСЬКИЙ Станіслав Тимофійович

   ЗВОЛЬСЬКИЙ
   Станіслав
   Тимофійович

      Доктор геолого-мінералогічних наук.
      Народився Звольський С.Т. у 1925 році у селі Садовому Деражнянського району. Дитинство та юнацькі роки майбутнього вченого були тяжкими: він пережив голодомор 1932-1933 років та фашистську окупацію, брав участь у Великій Вітчизняній війні.
      Після звільнення Деражнянщини від німецьких загарбників Звольського С.Т. призвали до лав Радянської армії. Фронтові дороги молодого зенітника пов’язані з 2-м та 4-м Українськими фронтами. Він бере участь у бойових операціях по звільненню Карпат від німецької окупації. Під час одного з боїв його важко поранено, отримав інвалідність. Демобілізувавшись, у серпні 1945 року екстерном закінчує середню школу. Згодом навчається на фізико-математичному факультеті Вінницького педагогічного інституту ім. М.Островського. Потяг до науки привів його у 1952 році до аспірантури Київського педінституту. Отримавши у 1956 році вчений ступінь кандидата фізико-математичних наук, Звольський розпочинає трудову діяльність у відділі гідрогеологічних проблем Інституту геологічних наук, де його плідна науково-дослідна робота тривала до 1995 року. Тут відбувається його загартування як дослідника. З 1982 року він очолює лабораторію ізотопних методів досліджень в гідрогеології ІГН АН УРСР.
      У 1950-х роках особлива увага вченого приділялась розвитку практичних гідрогеологічних та інженерно-геологічних робіт, пов’язаних з розвідкою корисних копалин та будівництвом гідротехнічних  споруд   на   півдні  України.  Інженерно-геологічна тематика “захопила”та визначила коло наукових уподобань Станіслава Тимофійовича на все життя і принесла йому заслужену славу серед фахівців геологічного профілю.
      Набутий досвід науково-практичних робіт дозволяє Звольському розробити методичні та апаратурні засади ядерно-фізичних методів для застосування їх у геологічних дослідженнях.
      Вчений Звольський у 1970-1980 роках брав участь у багатьох рейсах у Чорне море, Атлантичний та Індійський океани, де безпосередньо знайомився зі специфікою морських геологічних досліджень, що в подальшому сприяло розробці нових модифікацій приладів та їх застосування при пошуках і розвідці морських родовищ корисних копалин, в морських інженерно-геологічних дослідженнях для будівництва на морському дні.
      Звольський С.Т. започаткував визначення показників фізичного стану гірських порід і донних відкладів за допомогою ядерно-фізичних методів, розробив їх теоретичні та технічні основи у натурних гідрогеологічних, інженерно-геологічних та морських геологічних дослідженнях. Вчений розробив прилад нейтронного каротажу для визначення вологості та нейтронопоглинальних параметрів геологічних середовищ.
      Наукова скарбниця вченого складає понад 125 друкованих робіт, з яких 6 монографій, 8 репринтів, чисельні статті, 40 науково-популярних брошур.
      Наукові напрацювання Звольського С.Т. високо оцінені державою. У 1984 році його було нагороджено вищою академічною нагородою – премією ім. В.І.Вернадського АН України.

   Прочитайте:

   ♦ Звольський Станіслав Тимофійович // Енциклопедія Сучасної України. Т. 1. – К., 2010. – С. 464.
   ♦ Галерея славетних імен нашого краю // Кохановський О. Деражнянщина древня і вічно юна : ілюстрований історичний нарис / О.Кохановський, В.Куцюк. – Тернопіль, 2008. – С. 87.

   –  http://cyberleninka.ru/article/n/zvolskomu-stanislavu-timofiyovichu-80-rokiv
   http://dspace.nbuv.gov.ua/bitstream/handle/123456789/44955/09-Polovka.pdf?sequence=1


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр