www.odb.km.ua Відгуки та побажання
ХРАПАЧ Григорій Якович Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Ресурси бібліотеки » Наші видання » Із золотої колекції (кращі твори письменників Хмельниччини для дітей молодшого та середнього шкільного віку).
   ХРАПАЧ Григорій Якович


    

   ХРАПАЧ Григорій Якович

      Член Національної Спілки письменників України, переможець республіканського конкурсу на кращу книгу для дітей, лауреат обласних премій імені Т.Г.Шевченка, імені М.Годованця, імені В.Булаєнка, міської премії імені Б.Хмельницького. Окремі його твори перекладені на півтора десятка мов народів світу, вміщені у шкільні підручники.

    

     

    

   ♦ Храпач Г.Я. Ми живемо в Україні : вірші та загадки / Г.Я.Храпач ; худож. М.Андрійчук. – Хмельницький : Поділля, 2006. – 25 с. : ілюстр.
      Вже багато років плідно трудиться письменник в поезії для дітей. Його оригінальні вірші-мініатюри, загадки, скоромовки чарують своїм лаконізмом і вишуканістю. Ось і ця збірочка містить прості та людяні вірші. В них – турбота про врожай, туга за рідним краєм, любов до природи, Батьківщини:

   Міста і села, ріки могучі,
   Лани безкраї квітучі, родючі,
   Незміряні доли, несходжені гори,
   Степів і морів неосяжні простори, –
   Усе це наш край, на світі єдина,
   Кохана, як матінка – Україна.
    

    

    

    

   ♦ Храпач Г.Я. Сонцекрилка, або Життя та пригоди бджілок : повість-феєрія / Г.Я.Храпач ; худож. О.Лещук. – Хмельницький : Поділля, 1996. – 48 с. : ілюстр.

      У передмові до цієї повісті подільський письменник Броніслав Грищук пише: “У повісті-феєрії, тобто казці, ніщо не нафантазовано. Все відповідає бджолино-комашиній природі. Лише мова – жести, рухи, сигнали – передана зрозумілими нам словами. Автор наш добре знає те, про що пише. До того ж, сам пасічник он скільки літ! Залюблений у мудру організацію і життя бджіл, він узявся і створив про них книжку”. І, справді, це ж треба так досконало вивчити життя і вчинки цих диво-комах! Ця повість – то справжня енциклопедія про бджіл і бджілок. Прочитавши про життя та пригоди бджіл та бджілок, ніхто не залишиться байдужим, бо ця повість спонукає озирнутися довкола себе, бути уважнішим до природи, вчить любові до всього живого.

    

    

    

    

   ♦ Храпач Г.Я. Під хрестом : повість-реквієм / Г.Я.Храпач. – Хмельницький, 1993. – 39 с.
      Як зізнається автор, цю повість-реквієм він написав за три доби під враженням прочитаного у пресі. Дев'ятирічний хлопчик, у якого під час голодомору загинули батьки, залишився з маленькою сестричкою Олечкою. Згодом, у страшних голодних муках помирає і вона. Самотужки хлопчик поховав її у садку. Ця страшна розповідь і спонукала письменника до написання повісті про голодомор 1932-1933 років. Це один із кращих і вражаючих творів у нашій літературі на тему геноциду. Повість мала розголос у Польщі, Канаді, вийшла друком у Німеччині.

    

    

    

    

     

    

    

    

   ♦ Храпач Г.Я. Ріка : вибрані твори для дітей та юнацтва / Г.Я.Храпач. – Хмельницький : Поліграфіст, 2008. – 350 с. : ілюстр.
      Із більш як тридцяти збірок письменника вибрано найкращі загадки, вірші, швидкомовки, абетки, казки, оповідання і повісті для дітей та юнацтва. Вони і увійшли до даної книги. Ці твори вражають, зачаровують, вкарбовуються у пам'ять. Навіть у невеличкому оповіданні чи новелі автор зумів розказати так багато, так правдиво і переконливо. Письменник Броніслав Грищук так висловився про творчість Г.Храпача: “Отак на кільканадцяти сторінках постає епоха. Прочитати б ці новели школярам – ото й був би заразом і урок історії, і літератури, і моралі”.
    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр