www.odb.km.ua Відгуки та побажання
У кублі душі Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Електронна бібліотека » Письменники Хмельниччини - дітям » Стукав сніг...
   У кублі душі

   У кублі душі

      Гілочка до гілочки звивають птахи свої гнізда. Слово до слова будуємо ми кубла своїх душ, наповнюючи їх смерканнями і досвітками, сміхом, турботами, радощами та негараздами. І зігріває нас, мов перелітних птахів, сонечко щастя, підманувши непостійним теплом, звабивши стати осілими лелеками у світі, засніженому вдосвіта.
      І злостиво гудуть вітри у облисілих по осені гілках... І настирливо тарабанить у життя злодюжка-доля, опираю­чись на кострубату палицю ночей, ховаючи за пазухою викрадену з криниці зірку...
      Самотіють гнізда на розлапистих деревах життя, тулячись одне до одного і шукаючи тепла, котре згубив старий підсліпуватий вітер, як повертався додому з весняного ярмарку. Ніби ж і купив його, виторгувавши за три жмені дитячого сміху і гладущик меду купальського... Та чи мішок був дірявим, чи коні занадто швидко мчали – впало тепло із воза і проросло підсніжниками обабіч розбитого шляху. Нічиє воно тепер. Вкрадеш – пропаде, вирвеш – зів'яне... Тільки і віддзеркалюють у очицях маленьких квіточок перші громовиці весняні, сінокоси і різдвяні дівочі гадання. А півень сонний, із сідала в світлицю принесений, якби ж він тільки знав, що долю дівчині віщує: чи обручку золоту ухопивши, чи люстерко дзьобнувши, чи...
      То сніг над світом, то дощ колючий, то буревії...
      І коли вже стає зовсім темно, знаходимо ми у закуточку своєї душі маленький образочок Божої Матері, запалюємо перед ним прадавню лампадку віри і висвячуємо тим світлом (мов дивом найпершим) почорнілі від образ кутки нашого життя. Хоч і не все до ладу у нім, і не квітами обсіяно та рушниками-вишивками застелено, але пише тоді на скрижалях часу мороз – інеєм, а дощ – краплями сльотавими, що все одно після хурделиць-сніговиць, після вітрів та лихого воронячого каркання спряде весна перед ранком тоненькою ниточкою несміливий промінчик людської радості, осяйнувши ним, наче сонцем, захололі душі.
      А ми, повіривши у те диво, будемо берегти його у замерзлих долонях від погляду лихого, від лютого, холодного слова і думки ворожої, від непроханих гостей нічних із поганими звістками, зігріваючи подихом наше (хай не найкраще) маленьке кубло душі.


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр