www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Довідкове бюро.  Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Сторінка юного краєзнавця
   Довідкове бюро.

       Людмила Павлівна Савчук – член Національної спілки письменників України, лауреат премії імені Богдана Хмельницького, дипломант конкурсу “Коронація слова”, справжня українка душею і серцем. Вона любить та шанує рідну мову і майстерно володіє літературним словом.
        Життєва стежина подільської поетеси Людмили Павлівни Савчук розпочалася у с.Шарівка Ярмолинецького району Хмельницької області. Саме тут 1 жовтня 1935 року в сім'ї хліборобів народилася дівчинка Людмилка. Важкі то були часи. Не маючи власного помешкання, сім'я переїжджає до м. Проскурова (нині Хмельницького). Навчаючись у школі, Людмила вже почала писати свої перші вірші. Скінчивши сім класів у Хмельницькій жіночій школі №1, вона пішла у вечірню середню школу. Адже треба було працювати. Спершу – на обласній телеграфно-телефонній станції, а згодом – на заводі ковальсько-пресового устаткування обліковцем, старшим інженером відділу зовнішньої комплектації.

   Життя. Як річка. В бурній течії
   Не раз, буває можна і втопитись.
   Шукайте завжди береги свої,
   Де од  негоди можна захиститись.

       Такими надійними берегами є сім'я Людмили Павлівни. Цечоловік – Леонід Петрович, двоє синів – Ігор та Павло, онуки та вся родина. Саме народження сина вплинуло на те, що Людмила Савчук почала писати для дітей. Не просто писати, а дарувати часточку своєї душі малечі. Твори поетеси зацікавили членів обласного літературного об'єднання, що працювало при редакції газети “Радянське Поділля” (зараз “Подільські вісті”). А незабаром вірші Людмили Савчук зарясніли на сторінках газет “Літературна Україна”, “Прапор юності”, журналах “Перець”, “Вітчизна”,“Дніпро”, “Малятко”.
        У 1969 році побачила світ перша книжечка “Кенгуреня”, яку видало видавництво “Веселка”. Далі одна за одною вийшли збірочки “Вишенька”, “Йде Яринка”, “Підростай, Іваночку”, “Один, два, три…”. Людмила Павлівна плідно працює і за останні роки з під її пера вийшло більше 40 книг. Варто згадати збірки: “Бігла білка”, “Абетка”, “В Україні”, “Горобчики”, “Кого матуся цілувала”, “Треба ділитися”, “Веселий їжачок”, “Ручки-сестрички”, “Смачний малюнок”, “Розгорлався півничок”, “Засріблилась зимонька”, “Я – українка”  та багато інших.
        Герої її творів щирі, усміхнені, веселі, добрі. Вірші Людмили Павлівни допомагають рости, пізнавати навколишній світ, вчать рахувати і читати, виховують найкращі людські почуття, любов до людини, до землі, до праці.


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр