www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Кравчук Василь Іванович Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Сторінка юного краєзнавця » Літературна карта Хмельниччини » Ізяславський район
   Кравчук Василь Іванович

       Кравчук Василь Іванович (08.06.1929 р. – 25.11.2015 р.) народився в селі Кіндратка Ізяславського району Хмельницької області. До війни закінчив 4 класи місцевої початкової школи. У 1947 закінчив Білівську семирічну школу.
       Навчався в Острозькому педагогічному училищі, Рівненському педагогічному інституті, Житомирському музичному училищі.
       У 1959-1989 роках – директор Ізяславської музичної школи.
       В 1979 році в бібліотеці журналу “Перець” виходить перша збірка “Павук і муха”. Загалом Василь Іванович є автором понад 50 книг. Був постійним дописувачем дитячих журналів, понад 20 років випускав сторінку для дітей “Калинова сопілка” в газеті Зоря Надгориння. Ним створено біля двохсот пісень на власні тексти та тексти інших авторів. Зокрема Василь Іванович є автором Гімну Ізяслава.
       Член Національної спілки письменників України. Заслужений працівник культури України. Член Всеукраїнської музичної спілки.  Почесний громадянин міста Ізяслав.
       Лауреат премій імені Микити Годованця, імені Степана Руданського, імені Степана Олійника, імені Наталі Забіли, імені Якова Гальчевського “За подвижництво у державотворенні” та Міжнародної премії фонду “Святої Марії».
       Обірвалось життя письменника у 86 років 25 листопада 2015 року. 

    

       ♦ Кравчук В.І. А Понора тече у вічність… / В.І. Кравчук. – Шепетівка : Шепетівська міжрайонна друкарня, 2008. – 200 с.
       Книга “А Понора тече у вічність…” адресована дітям та юнацтву. Це повісті та оповідання, написані авторами – братами, патріотами свого краю, які завжди серцем линули до рідної домівки, до пахучих берегів малих річечок, які нагадували їм дитинство і юність. Ця книга – сповідь душі вірних синів свого краю, які в думках своїх носили найсвітліші почуття любові і відданості рідній землі, що народила їх.

    

    

    

    

       ♦ Кравчук В.І. Василеві веселинки : вірші / В.І. Кравчук ; худож. О. Золотник. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2008. – 32 с. 
       Збірник віршів “Василеві веселики”. Тепло, любов, житейську мудрість  містять ці невеличкі віршики, колискові, співаночки, примовки. Героями їх є звірі, птахи, рослини, явища природи.

    


    

       ♦ Кравчук В.І. Веселі Василі : гумор “Азбука квітів”, “Азбука зоопарку” / В.І. Кравчук ; худож. О. Лещук. – Хмельницький : Поділля, 1996. – 40 с.
       Гумор – невід'ємна риса нашого народу. Дотепне слово завжди цінувалось і цінується у всіх сферах нашого суспільства. У цій книжці вміщені веселі вірші про шкільне життя, про відносини дітей і вчителів, дітей і батьків. Книжка стане в нагоді учасникам учнівської самодіяльності. Зацікавить і вихователів дитсадків, бо у ній вміщено аж дві азбуки – “Азбука квітів” і “Азбука зоопарку”, що допоможуть дітям в засвоєнні абетки.

    

    

    

    

       ♦ Кравчук В.І. Веселі ізяславці : сатира, гумор / В.І. Кравчук. – Ізяслав, 2010. – 33 с.
       Ця книга містить сатиричні та гумористичні вірші із нового доробку поета. Є тут сатира, адресована дорослим читачам, а є й дотепні, гумористичні вірші для школяриків.

    

    

    

    

    

       ♦ Кравчук В.І. Вірші з маминої хати / В.І. Кравчук. – Ізяслав : Партнер – Прес, 2006. – 56 с.
       Книга складається з двох розділів. Перший розділ – ліричні вірші про матір, рідну домівку, про красу рідного краю. Зі сторінок другого розділу – “Василеві веселики” – читач отримає заряд бадьорості, хорошого настрою.

    

    

    

    

       ♦ Кравчук В.І. Втеча від погибелі : повість, оповідання / В.І. Кравчук. – Хмельницький : Доля, 1997. – 70 с.
       В збірку ввійшли повість та оповідання про трагічні роки колективізації, голодомору, репресій, Другої світової війни на Поділлі.

    

    

    

    

       ♦ Кравчук В.І. Дні непокори : худож. документ. роман / В.І. Кравчук ; худож. М. Андрійчук. – Хмельницький : Поділля, 1999. – 238 с.
       В книзі панорамно висвітлені дії підпільників і партизан Ізяславщини, Славутчини, Білогірщини в роки Другої світової війни. Розповідь будується на архівних матеріалах, листах і спогадах учасників тих подій, багатьох з яких автор знав з дитинства. Книга Василя Кравчука безперечно збагатила українську художньо-історичну романістику періоду Другої світової війни.

    

    

    

    

    

       ♦ Кравчук В.І. Жайворонкова школа : вірші, загадки / В.І. Кравчук. – Ярмолинецька районна друкарня, 1994. – 44 с.
       Чергова збірка віршів, загадок, скоромовок для дітей, яка зацікавить і малюків, і вихователів дитячих садків та батьків.

    

    

       ♦ Кравчук В.І. За власним бажанням : байки і гуморески / В.І. Кравчук. – Львів : Каменяр, 1983. – 34 с.

       Байки і гуморески, що ввійшли до другої книги В. Кравчука, здебільшого морально-етичного плану. Під сатиричний приціл автора потрапили бюрократи, ледарі. Всілякі нечестивці, ті, хто любить поживитися за суспільний рахунок. Від його сатирично-гумористичного заряду перепадає п'яницям, міщанам, анонімникам, невігласам. Твори невеликі за розміром, свій початок беруть у здоровому народному гуморі.

    

    

    

    

       ♦ Кравчук В.І. Йшов грибочок на горбочок : вірші, скоромовки / В.І. Кравчук ; худож. К. Деряжна. – Київ : Веселка, 1994. – 16 с.
       Василь Кравчук не забуває про своїх маленьких читачів, які знають його як дідуся Василя. Про його небайдужість до дитячої тематики в творчості і свідчить ця збірочка.

    

    

    

    

       ♦ Кравчук В.І. Квокче квочка в холодочку : вірші / В.І. Кравчук ; худож. М. Ткачук. – Київ : Веселка, 1989. – 16 с.
       Книжечка для дітей, написана з любов'ю та розумінням дитячої психології. Вірші, що ввійшли до неї, – не просто вірші. Вони написані за принципом скоромовки, де перегукуються приголосні, створюючи звуковий настрій.

    


    

    

    

       ♦ Кравчук В.І. Мамин день / В.І. Кравчук. – Ізяслав : Партнер-Прес, 2006. – 104 с.
       Збірка “Мамин день” це поезії різних років, присвячені незабутньому образу матері, рідному селу, батьківській хаті.

    

    

    

    

    

       ♦ Кравчук В.І. Мобілочка для білочки : вірші для дітей молодшого шкільного віку / В.І. Кравчук ; худож. М. Ткачук. – Ізяслав : Ізяславська друкарня, 2012. – 30 с.
       Вірші для дітей молодшого шкільного віку.

    

    

    

    

    

    

       ♦ Кравчук В.І. На стежці болю удовиній : вірші / В.І. Кравчук. – Шепетівка : Шепетівська друкарня, 2012. – 60 с.
       Книга присвячена матерям дітей війни, солдатським вдовам.

    

    

    

       ♦ Кравчук В.І. На теплих крилах лелек : повість-спогад / В.І. Кравчук. – Хмельницький : Поділля, 2006. – 160 с.

       Нова книга відомого українського письменника В. Кравчука “На теплих крилах лелек” написана на основі реальних фактів з життя автора. Важке повоєнне дитинство, голодна й холодна студентська молодість, перші кроки на педагогічній ниві – про це в повісті розповідається тепло, хвилююче.
       У книзі також поміщено кращі поезії В. Кравчука, для яких властиві тонкий ліризм, патріотичні почуття.

    

       ♦ Кравчук В.І. Останній візит душогуба : повість-хроніка / В.І. Кравчук. – Ізяслав : Рай. друкарня, 1993. – 110 с.
       Проживаючи довгі роки в старовинному Ізяславі і добре знаючи його нелегку історію, автор не міг залишитися байдужим до тих подій, що відбувалися в Ізяславі і навколишніх селах в довоєнні роки та в час жорстокого нашестя фашистів на нашу землю. Ці матеріали і лягли в основу повістей “Багрянились хвилі Горині” та “Останній візит душогуба”. Якщо в першій повісті розповідається про боротьбу і загибель підпільника М. Машерука та юної партизанки Ані Сошенської, то в другій гостросюжетній повісті автор показує, як глибоко може впасти людина, що зрадила свій народ, свій край.
       Повість “Криниці та ковбані” написана з глибокою симпатією до простої людини – хлібороба, наділеної спостережливим розумом і кмітливістю. В цій повісті чимало веселих картин народного життя, багато справжнього сміху.

       ♦ Кравчук В.І. Пам'ять коренів роду : вибр. твори / В.І. Кравчук. – Ізяслав : Кучма В.І., 2009. – 238 с.
       Витоки творчості Василя Кравчука із його рідного села Кіндратка. До книги вибрано найкращі твори письменника. До розділу “Роздуми на світанку” ввійшли найкращі поезії про рідну батьківську землю, Україну, героїчні подвиги та невтомну працю земляків, про те, що найдорожче серцю поета. Розділ “Нашій малечі на веселий вечір” містить вірші та казки для дітей. До окремих розділів входять байки та гуморески, повісті та драма “Простіть мене, мамо”, в якій змальовано трагічні сторінки в історії України початку 30-х років минулого століття.

    

    

    

       ♦ Кравчук В.І. Синьоцвіт Горині : вибране / В.І. Кравчук. – Хмельницький : Поділля, 2003. – 222 с.
       У книгу “Синьоцвіт Горині” відомого подільського письменника, лауреата кількох престижних літературних премій увійшли кращі поезії, гумористичні мініатюри, байки, пародії, пісні. Автор звітує перед читачами за 50 років своєї творчої діяльності.

    

    

       ♦ Кравчук В.І. Третя місячна ніч : повісті / В.І. Кравчук ; худож. М. Ткачук. – Хмельницький : Поділля, 1999. – 263 с.
       Книга адресована учнівській молоді, якій не байдужа новітня історія України. Розповідає вона про період колективізації на Поділлі, воєнні і повоєнні роки життя старовинного Ізяслава та Ізяславщини. Більшість повістей (в збірку їх включено 6) побудована на історичному матеріалі 30-60-х років.
       Хоча персонажі творів мають переважно своїх прототипів, з якими особисто був знайомий автор, але образи створені ним виписані яскраво, соковито, об'ємно. Письменник зворушливо і щиро розповідає про дітей, які разом з дорослими боролися з німецькими окупантами, зокрема про Аню Сошенську.
       Ця збірка сповнена високого громадянського і національного звучання, викликає повагу до історичних і духовних надбань нашого народу.

    

    

       ♦ Кравчук В.І. Хатина Діда Василя : вірші. – Шепетівка : Шепетівська міжрайонна друкарня, 2007. – 40 с.
       Вірші для дітей молодшого шкільного віку.

    

    

    

    

    

       ♦ Кравчук В.І. Чия хатка – кра! кра! – краща : казки / В.І. Кравчук ; худож. М. Андрійчук. – Хмельницький : Поділля, 2002. – 25 с.
       Кожна казочка несе в собі чітко визначену морально-етичну ідею. Казкові образи змальовані яскраво, колоритно. Їх сприйняття підсилене чудовими ілюстраціями художника М. Андрійчука. Такі образні та кумедні малюнки допомагають дітям краще зрозуміти зміст, запам'ятати прочитане.

    

    

    

    

    

     ♦ Кравчук В.І. Чом зозуля каже “Ку-ку”? : вірші для дітей / В.І. Кравчук ; худож. В. Стецюк. – Тернопіль : Підручники і посібники, 2010. – 32 с.
       Чергова збірка віршів для дітей.

    

    

    

    

    

    


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр