www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Булаєнко Володимир Дмитрович Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Сторінка юного краєзнавця » Літературна карта Хмельниччини » Красилівський район
   Булаєнко Володимир Дмитрович

       Володимир Булаєнко народився 8 червня 1918 р. в с. Сорокодуби, Красилівського р-ну – помер 19 серпня 1944 р. Перші вірші поета з'явилися в шкільні роки на сторінках районної газети. В 1938-1941 рр. навчався в Дніпропетровському університеті. Вчителював, добровільно пішов на  фронт. В 1941 році в районі Донбасу потрапив  в оточення, втік з полону, дістався до  рідного села. Працював на спільному дворі, писав  патріотичні поезії, що кликали на боротьбу проти окупантів. Із березня 1944 року знову на фронті. Загинув в бою 19 серпня за місто Бауска (Латвія). В 1961 р. посмертно прийнятий у спілку письменників  України.
     Ім'я Булаєнка присвоєно вулицям у Хмельницькому, Красилові, Сорокодубах, Кошелівській середній школі, райбібліотеці м. Красилова. Відновлено обласну літературну премію ім. В.Булаєнка, ім'я поета  носить літстудія Дніпропетровського університету. У Сорокодубах, на  місці, де стояла батьківська хата, встановлено погруддя поета, працює музей В. Булаєнка. У 2014 році у с. Сорокодуби відкрито меморіальну дошку, встановлену на колишній садибі поета-воїна, яку привіз з Донеччини брат Віктор Крачковський.

    

    

       ♦ Булаєнко В. Поезії  / В. Булаєнко ; упоряд. та вступ. ст. В. О. Забаштанський. – Київ : Молодь, 1974.- 70 с.
       В збірку увійшли передвоєнні та воєнні вірші  Володимира Булаєнка.

    

    

    

       ♦ Булаенко В. Стихотворения 1937-1944 / В. Булаенко ; пер. с укр.,  предисл. Б.Олейника. - Москва : Молод. гвардия. - 1973. - 31 с. - (Имена на поверке).
       Український поет Володимир Булаєнко написав дуже мало. Декілька десятків поетичних мініатюр. Але в них є все те, що створює справжнього поета – громадянська тема, народна правда, оригінальність, простота слова. І життя В. Булаєнка була дуже короткою, як і його вірші. Перед смертю В.Булаєнко передав друзям разом з польовою сумкою зошит віршів, який був виданий окремою книгою у видавництві “Молодь”. “Стихотворения” – перший збірник В. Булаєнка російською мовою.

    

       ♦ Булаєнко В. Поки серце в нас живе… : вірші. Спогади. Присвяти / В. Булаєнко; упорядк., передм. М.Ф.Федунця. - Київ : Молодь, 1992.- 112 с. : іл.
       Творчість поета-воїна Володимира Булаєнка давно здобула визнання у широкого читачів. Однак, у період застою це ім'я несправедливо замовчувалося. Зокрема на Хмельниччині, звідки поет родом, воно не згадувалося протягом двох останніх десятиріч. Підступним наклепникам вдалося зробити чорну справу. У боротьбу за відновлення чесного імені В.Булаєнка вступило десятки людей. З їхніх листів, спогадів, свідчень постає чистий образ воїна-патріота, який боровся і словом, і зброєю.

    

    

       ♦ Булаєнко В. Вибране / В. Булаєнко ; упоряд. ред. М.Федунець. – Хмельницький : Доля, 1993. –  62 с.  – (Поетична Хмельниччина: давнє і сучасне).
       Перше видання серії присвячене 75-річчю від дня народження Володимира Булаєнка (1918-1944) – одного з найяскравіших поетичних талантів України.

    


    

    

    

      ♦ Булаєнко В. Поки серце в нас живе… : (Шляхи-дороги співучого сина Подільського краю) / В. Булаєнко; упоряд. і авт. передм. М.Федунець. – Хмельницький : Поліграфіст, 2007. - 160 с. - (Хранителі рідного слова).

    

    

    


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр