www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Куян Катерина Петрівна Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Сторінка юного краєзнавця » Літературна карта Хмельниччини » Красилівський район
   Куян Катерина Петрівна

       Катерина Куян народилася 14 травня 1958 р. в с. Ключівка – померла 13 липня 2000 р., с. Ключівка.
       Батьки – Петро Васильович та Ганна Ананіївна – прості роботящі люди, трудилися в місцевому господарстві. З дитинства до праці привчали двох своїх дочок. Після закінчення Великоорлинської восьмирічної школи вступила на курси машинопису та стенографії в Одесі. У 1974 поступила, а в 1978 році закінчила автодорожний технікум.
       Трудову діяльність розпочала секретар-друкаркою Одеської філії Київського інституту “Укрремшляхпроект”, проте туга за рідним краєм примусила її переїхати до Хмельницького. Ще навчаючись у технікумі, почала писати вірші. Першими читачами стали однокурсники. Друкуватися почала в 1985 році в обласній пресі. Згодом її вірші стали з'являтися у республіканських газетах, журналах, колективних збірках “Вітрила”, “Сто поезій ста поетів”, “Плекаймо час добра”, часописі “Березіль”.  Багато віршів поетеси присвячено дітям. Віршовані збірочки “Білі балеринки” та “Метелик на долоні” допомагають маленьким читачам у звичних речах побачити неповторне, дивовижне, прекрасне.
       Катерина Петрівна співпрацювала з композитором Іваном Пустовим та співачкою Раїсою Осиповою, з якими створено ряд чудових пісень: “Любов моя”, “Подаруй мені букет жасмину” та інші. Всього на її вірші створено понад три десятки пісень.
       У 1995 році важка недуга прикувала Катерину Петрівну до ліжка, проте вона продовжувала писати: “Не гасне світло в моєму житті, гасне моє життя”, – звірялася вона своєму щоденнику. У 2000 році вийшли у світ дві останні збірочки поетеси: “Я загубилася в житті” та “Любов, залишена в снігах”.
       Її життєва стежина обірвалася у рідній батьківській хаті в Ключівці 13 липня 2000 року. Коли буяли зеленню сади і трави, відійшла у вічність жінка, творчість якої перебувала у зеніті.
       13 липня 2001 року на батьківщині поетеси в с. Ключівка вперше було організовано Куянівські поетичні читання. За пропозицією редакції газети “Красилівський вісник” започатковано літературну премію імені Катерини Куян, якою нагороджують місцевих жінок-поетес, котрі друкуються на сторінках газет.
       За життя Катерини Куян побачили світ 16 збірочок, одна вийшла після її смерті, ще чотири,   підготовлені до друку,  увійшли до збірки  “Я у долі своїй – як стеблинка в полі…” (Спогади. Відгуки. З неопублікованого).

    

    

       ♦ Куян К. День в сонячному капелюшку / К. Куян : вірші для дітей, пісні / К. Куян – Хмельницький, 1991. – 42 с.
       Книжку складають оригінальні вірші для дітей, позначені новизною ритмічного малюнка, свіжістю тем і образів, які будуть повчальними і цікавими для маленьких читачів.

    

    

    

    

    

       ♦ Куян К. Дівчинка-стеблинка : новели, мініатюри / К. Куян. – Хмельницький :  Доля, 1996. – 31 с.
       Видатний літературознавець сучасності, академік М.Г. Жулинський так відгукнувся про лірику К. Куян: “Усе в поезіях є: і скорбота, і тихий жаль, і світла любов, і тривога за людину, за її душу і стан почуттів…”. Ці слова точно визначають і атмосферу цієї нової, справді оригінальної книжечки поетичних новел-мініатюр.

    

    

    

    

       ♦ Куян К. І проростуть з джерел троянди молоді : ліричні пісні / К. Куян. – Хмельницький, 1991. – 14 с.
       У книзі лірики молодої подільської поетеси ви прочитаєте вірші, які пройшли крізь її серце, почуття, душевні переживання. Твори Катерини Куян вирізняються ніжністю голосу, стишеністю інтонацій, акварельною витонченістю. Книга містить розділи: “Полинове стебельце”, “Мозаїка долі”, і пісенний – “Любов палає цвітом бузини”.

    

    

    

       ♦ Куян К. Метелик на долоні  : загадки / К. Куян ; худож. О. В.Лещук. – Хмельницький, 1995. – 14 с.
       Книжечка загадок подільської поетеси К. Куян запрошує дітвору в дивовижний світ рідної природи. Продовжується довірлива розмова з маленьким читачем, розпочата книжками “Білі балеринки” і “День в сонячному капелюшку”.

       ♦ Куян К. Любов залишена в снігах : лірика, пісні / К. Куян. – Хмельницький, 2000. – 40 с.

       ♦ Куян К. Проліски з карими очима  : [інтимна лірика] / К. Куян. – Хмельницький : Позиція, 1994. – 30 с.
       Це трепетна сповідь жіночого серця, яке вічно прагне любові, ніжності, ласки. Деякі поезії  просто вражають метафоричними спалахами почуттів, магічною таїною мистецького відтворення їх.

       ♦ Куян К. Серце любить і мовчить : лірика, пісні / К. Куян. – Хмельницький : Евріка, 1998. – 48 с.

    

    

       ♦ Куян К. Соловейкова пісенька : вірші для дітей / К. Куян ; худож. О. В. Ліщук. – Хмельницький :  Майбуття, 1996. – 16 с. : іл.
       Книжечка оригінальних поезій для дітей старшого дошкільного і молодшого шкільного віку хмельницької поетеси К. Куян приваблює свіжістю поетичної форми, теплотою, душевною образністю.

    

    

    

    

    

       ♦ Куян К. Тополинка  : вірші для дітей / К. Куян. – Хмельницький : Поділля, 1995. – 14 с.
       У веселковий і чарівний поетичний дивосвіт запрошують своїх чутливих і уважних маленьких читачів поетеса Катерина Куян і художник Олександр Лещук. Вони будуть раді, як ця книжечка подарує дітям хороший настрій і усмішку.

    

    

    

    

       ♦ Куян К. Якби я пташкою була  : лірика / К. Куян. – Хмельницький : Доля, 1995. – 30 с.
       Вчора ми ще не знали, що хочемо. Тому сьогодні очікуване сподівання лише навіює спогади з того минулого, з якого ми обережно висмикуємо рядки наших почуттів і надій. Зверніть на ці твори свій зір, – і ви придбаєте гарну можливість очиститись.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр