www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Римарук Ігор Миколайович Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Сторінка юного краєзнавця » Літературна карта Хмельниччини » Красилівський район
   Римарук Ігор Миколайович

       Ігор Римарук народився 4 липня 1958 р. в с. М'якоти, Ізяславського району – поет,  Лауреат Національної Премії України ім. Т.Г.Шевченка  - помер 3 жовтня 2008 р.).
       З 1957 р. батьки проживали с. В.Орлинці, а з 1964  р в с. Западинцях Красилівського району. В 1974 році Ігор Римарук закінчив Западинецьку середню школу з золотою медаллю. В 1979 р.  закінчив Київський державний університеті ім.Т.Шевченка, факультет журналістики. Працював у редакції газети “Вісті з України”, у видавництві “Молодь”. У 1991-1994 р.р. – завідувач редакції видавництва “Дніпро”. З 1994 р. – заступник головного редактора, головний редактор журналу “Сучасність”. Президент Асоціації українських письменників (2004 р).
       Перше друковане слово з'явилося на світ в 1976 році у журналі “Дніпро”. Потім друкувався у журналі “Жовтень", альманасі "Вітрила", газеті “Літературна Україна".
       В І984 році вийшла перша книга "Висока вода", поет був прийнятий до Спілки письменників України. У 1988 р. вийшла збірка “Упродовж снігопаду”, а в 1991 р. – “Нічні голоси”. Збірка була удостоєна обласної літератургої премії імені ім.В.Булаєнка.
       Римарук І. є  упорядником антології нової української поезії “Вісімдесятники”.
       У 1996 р. в Німеччині вийшла збірка “Золотий дощ” (Goldener Regen) німецькою та українською мовами. У 1998 р. вийшла збірка “Діва обида”, в 2002 р. виходить 2-е видання збірки і присуджується Національна премія України імені Т.Шевченка. У 2007 р. виходять останні дві збірки одного з провідних модерністів сучасної української літератури “Бермутський трикутник”, “Сльоза Богородиці”.
       Вірші поета перекладено багатьма мовами світу, надруковано в англо-, іспано-, польсько-, російсько-, румуно-, шведсько-, німецько-мовних антологіях української поезії.
       Ігор Римарук постав у сучасній українській літературі як один із духовних проводирів “Генерації 80-х років, що уособлював фаховість та ерудовану інтелегентність покоління”.
       Помер 3 жовтня 2008 р. у Львові.

    

    

       ♦ Римарук І. Бермудський  трикутник : поезії / І. Римарук. – Київ : Брама , 2007. – 112 с.
       До  книги Ігоря Римарука увійшли вірші, написані на початку третього тисячоліття.

    

    

    

    

    

       ♦ Римарук І. Божественний вітер : останні вірші / І. Римарук. – Чернівці : Букрек, 2012. – 272 с. – (Третє тисячоліття: українська поезія).
       Ігор Римарук спалахнув яскравим метеоритом на поетичному небосхилі 80-х. Його дебютна збірка “Висока вода”, як і наступні “Упродовж снігопаду”, “Нічні голоси” та удостоєна Шевченківської премії “Діва Обида”, залишили слід генія в національній літературі, – слід, який прочитувати наступним поколінням. Книга “Божественний вітер” вмістила майже все, написане поетом у ІІІ тисячолітті і збережене спадкоємцем і упорядником.

    

    

    

       ♦ Римарук І. Діва Обида. Видіння. Відлуння / І. Римарук. – Вид. 2-е, доп. – Львів :  Кальварія, 2002. – 160 с.
       Перше видання цієї книги, здійснене Івано-Франківським видавництвом “Лілея-НВ”, стало переможцем конкурсу “Книга року-2000” в номінації “Голос душі”. “Феномен Римарука у тому ж, у чому й феномен (і загадка) найдавнішого українського мелосу, зокрема – колядок і щедрівок: закохані у них слова – то насправді слова посаджені і пророслі, слова вкорінені, слова, що дають плоди…” – писала про “Діву обиду” Маріанна Кіяновська.

    

    

    

       ♦ Римарук І. Нічні голоси : поезія  / І. Римарук. – Київ :  Молодь, 1984. – 72 с.
       До збірки українського поета – представника покоління вісімдесятників – увійшли вірші, в яких історичні ремінісценції переплетені з болісними роздумами про місце творчої особистості в суперечливому, складному світі, про важливість непроминущих древніх заповідей й любові у сучасному мінливому бутті.

    

    

    

       ♦ Римарук І. Сльоза  Богородиці : вибране / І. Римарук.  – Київ : Дніпро, 2008. – 400 с. : іл.
       До книги увійшли вибрані твори з попередніх збірок Ігоря Римарука – лауреата Національної премії імені Тараса Щевченка, президента Асоціації українських письменників, головного редактора часопису “Сучасність”. Вірші Ігоря Римарука перекладалися багатьма мовами світу, друкувалися в англо-, іспано-, румуно-, шведсько-, німецькомовних антологій української поезії.

    

    

    

    

       ♦ Римарук І. Упродовж  снігопаду : поезії  / І. Римарук.  – Київ :  Молодь, 1988. – 120 с.
       Мотиви духовної спадкоємності поколінь, беперервності історичного зв'язку між ними – визначальні  у другій книзі молодого українського поета Ігора Римарука. Людина кінця ХХ сторіччя у складному, перемінному світі – в центрі його уваги.

    

    

    

    

    

    

    

    

    


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр