www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Клец Микола Захарович Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Сторінка юного краєзнавця » Літературна карта Хмельниччини » Старокостянтинівський район
   Клец Микола Захарович

       Микола Захарович Клец прийшов у цей світ 9 серпня 1949 року в с. Малі Мацевичі на Старокостянтинівщині, де і понині живе. Прийшов, щоб пізнавати життя в усіх його вимірах і проявах та поетично повідувати про свої пізнання – кому те цікаво читати, приємно слухати, корисно обмірковувати.
       До художнього письма почав вдаватися ще за школярства. З часом пробував розсилати власні опуси до різних редакцій. Іноді дещо друкувалося у періодиці – газетах: “Літературна Україна”, “Сільські вісті”, “Зірка”; журналах: “Україна”, “Жінка”, “Перець”; збірнику “Хмельниччина літературна” та в інших періодичних виданнях.
       З благословення письменника Броніслава Грищука 1989 року у видавництві “Веселка” видав першу книжечку своїх ліричних замальовок “Вечірній менестрель”. Друга книжечка етюдів “Крила неземні” та книга поезій “Таємничість” вийшли друком 1996 року у видавництві “Бедрихів край”. Наступні книжки автора “Біль” (2001), “Розкуті октави” (2003), “Одкровення від Бориса” (2005), “Чом-чому зелен-пломінь?” (2006), “Яблуневе багаття” (2009), “Журавлі над планетою” (2010), “Logos– імператив небесний і земний” (2015).
       Микола Клец – член Національної Спілки письменників України з 2004 року, лауреат Літературної премії ім. Микити Годованця.

       ♦ Клец М. Вечірній менестрель : етюди для серед. та ст. шк. віку / худ. О. П. Сосновська / М. Клец. – Київ : Веселка, 1989. – 64 с. : іл.
       До першої книжки прозаїка з Поділля увійшли етюди, в яких оспівані чарівна краса довколишнього світу і людина, котра тонко відчуває природу, прагне пізнати та зберегти її гармонію. “…Гроно маленьких одкровень. Сплески почуттів. Усмішка крізь сльозу. Чиста, гармонійна проза. Читаючи її, мимоволі думаєш: а може, в наш розшматований суперечностями час саме отаких творів вельми бракує нам? Бо вони навчають добра, допомагають завважити красу дерева, трави, єства людського” – писав Броніслав Грищук.
    

       ♦ Клец М. Чом-чому зелен-пломінь : вірші, жвавомовки, загадки, казка / М. Клец. – Городок : Бедрихів край, 2006. – 48 с. : іл.
       Чом-чому зелен-пломінь – сьоме книжкове видання подільського письменника Миколи Клеца, автора який чудово знає і розуміє дитячу психологію, вміє повісти саме те, що зачепить юного читача. Його вірші своєрідні, неповторні і такі щирі в своїй наївній безпосередності, що не можуть не приваблювати. Вони сповнені такими дитинно-первісними почуттями, яких іноді так бракує нам у віці зрілому. Тож читайте їх і кожен читач неодмінно знайде, виокремить для себе щось сокровенне… 

    

    

    

    

    

    

    


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр