www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Правила користування Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Про бібліотеку
   Правила користування

   ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

      Правила користування бібліотекою розроблені у відповідності до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу із змінами і доповненнями та на підставі "Типових правил користування бібліотеками в Україні", затвердженими Наказом Міністерства культури і мистецтв України №319 від 25.05.2001р.

   ПРАВА КОРИСТУВАЧІВ

      Кожний громадянин України незалежно від статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних та релігійних переконань, місця проживання, а також підприємства, установи, організації має право на бібліотечне обслуговування. Формами обслуговування є абонементи, в т.ч. міжбібліотечний, система читальних залів, дистанційне обслуговування засобами телекомунікації.

   Користувачі бібліотеки мають право:

   ♦ безоплатно користуватися інформацією про склад бібліотечних фондів через довідково-пошуковий апарат (крім комерційних баз даних);
   ♦ безоплатно отримувати консультаційну допомогу в пошуку та виборі джерел інформації;
   ♦ безоплатно отримувати в тимчасове користування документи з фондів бібліотеки, крім документів, придбаних за кошти, одержані від господарської діяльності бібліотеки;
   ♦ одержувати документи або їх копії через міжбібліотечний абонемент (МБА);
   ♦ одержувати інформацію з інших бібліотек, користуючись каналами зв'язку;
   ♦ користуватися іншими видами послу, у тому числі на платній основі;
   ♦ брати участь у роботі бібліотечних рад.

      Користувачі мають право виносити документи за межі бібліотеки, якщо вони записані у формулярі на абонементах. Термін користування документами на прохання користувача може бути продовжений, якщо на них відсутній попит інших користувачів.
       Рідкісні та цінні книги, альбоми, атласи, довідкові видання, а також видання і актуальні матеріали, що є в бібліотеці в одному примірнику, додому не видаються. Ними користуються тільки в читальному залі.
     При наданні користувачам документів, які мають підвищений попит, додому бібліотекою визначається розмір коштів, що передаються користувачами як забезпечення виконання ними зобов'язань щодо повернення одержаних у бібліотеці документів. За дітей кошти вносять батьки або особи, під наглядом яких перебувають діти. Якщо одержані в бібліотеці у такий спосіб документи не повертаються користувачами в зазначені терміни і дії щодо їх повернення не мають результату, то кошти зараховуються на поточний рахунок бібліотеки і використовуються на придбання чи оправлення бібліотечних документів.
      У разі відсутності в бібліотечному фонді потрібних документів, користувач має право отримати їх з інших бібліотек через МБА.
    Особи, які тимчасово проживають в зоні обслуговування бібліотеки, мають користуватись тільки її читальними залами або одержати документи додому у порядку, зазначеному в пункті 2.6. даних правил.
      Окремі категорії користувачів мають право на пільги, які встановлюються бібліотекою.

   ОБОВ'ЯЗКИ КОРИСТУВАЧІВ

     Для запису до бібліотеки громадяни пред'являють паспорт або документ, що його замінює, ознайомлюються з правилами користування бібліотекою, дають відомості для заповнення читацького формуляра. У разі зміни місця проживання, зазначеного в паспорті, користувач повинен повідомити про це бібліотеку у місячний термін.
     Діти віком до 16 років записуються до бібліотеки на підставі документа, який пред'являють їхні батьки, установи або особи, під наглядом яких перебувають діти.
       При записі до бібліотеки, користувач повинен внести відповідну плату за надання послуг в оформленні реєстраційних документів.
     У разі втрати читацького квитка користувач повинен заявити про це в бібліотеку, відшкодувати вартість його в розмірі, що відповідає витратам на його виготовлення і отримати дублікат читацького квитка.
       Користуючись документами з бібліотечного фонду, читач повинен дбайливо ставитися до них: при одержанні документів має перевірити їхню кількість та наявність пошкоджень і в разі виявлення дефектів попередити про це бібліотекаря, який зобов'язаний зробити на документах відповідну позначку. В іншому разі відповідальність за виявлені у документах дефекти несе користувач.
     Кожний документ, виданий на абонементі, фіксується в читацькому формулярі і підтверджується підписом користувача.
      Користувач, який втратив або пошкодив документ з фонду бібліотеки, повинен замінити його аналогічним чи документом, визнаним бібліотекою рівноцінним, або відшкодувати його ринкову вартість.
     За втрату або псування документа з фонду бібліотеки неповнолітнім користувачем відповідальність несуть його батьки, навчальний заклад, установа або особа, під наглядом яких він перебуває.
     Користувач, який порушує правила користування бібліотекою, позбавляється права користуватися її послугами. Матеріали про злісне порушення правил користування бібліотекою передаються до суду згідно з чинним законодавством України.
     Користувачі мають дотримуватись тиші в бібліотеці. Особи в нетверезому стані й неохайному вигляді до бібліотеки не допускаються. Палити в приміщенні бібліотеки забороняється.
      Документи, одержані з фондів бібліотеки, користувач повинен повертати в установлені терміни. У разі порушення термінів користування документами сплачується пеня за кожний прострочений день. Розмір пені визначається бібліотекою.
     Користувачі несуть відповідальність за несанкціоноване використання створених бібліотекою баз даних, інших об'єктів інтелектуальної власності згідно із законодавством.


   ОБОВ'ЯЗКИ БІБЛІОТЕКИ З ОБСЛУГОВУВАННЯ КОРИСТУВАЧІВ

   Бібліотека зобов'язана:

   ♦ інформувати користувачів про всі види послуг, що їх надає бібліотека, в т.ч. й платні, перелік яких затверджено Постановою Кабінету Міністрів України № 534 від 5.06.1997 року;
   ♦ створювати умови для використання бібліотечного фонду, роботи в бібліотеці, надавати допомогу в доборі потрібних документів;
   ♦ дбати про культуру обслуговування користувачів;
   ♦ формувати в користувачів потребу в інформації, користуванні бібліотеками, сприяти підвищенню культури читання;
   ♦ задовольняти потреби в створенні при бібліотеці читацьких об'єднань, клубів за інтересами;
   ♦ систематично здійснювати контроль за своєчасним поверненням до бібліотеки виданих користувачам документів;
   ♦ враховувати читацькі запити при формуванні інформаційних ресурсів, проведенні масових заходів;
   ♦ звітувати перед користувачами бібліотеки та громадськістю.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    


   Календар знаменних дат

   Знаменні події 9 лютого

   1. Гаєвський, Аркадій Гнатович -- 9.02.1937 р. народився Гаєвський А.Г.
    До ювілею 4 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 86 років
   2. Хмельовський, Петро -- 09.02.1848 р. народився Хмельовський П.
    Ювілей цього року (інтервал 5 років), з дати події минуло 175 років
   3. Севець, Віктор Степанович -- 09.02.2017 р. помер Севець В.С.
    з дати події минуло 6 років
   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Зима - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Бачинський “Ватага веселих волоцюг”
   Володимир Арєнєв “Сапієнси”
   Любов Відута “Ловці думок”
   Шеннон Мессенджер “Хранителька загублених міст”
   Юн Ха Лі “Драконова перлина”
   Кріс Колфер “Країна історій”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2023 г.
       Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр