www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Путівник по бібліотеці Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Про бібліотеку
   Путівник по бібліотеці

   Юні друзі!

       Cвіт, в якому ви живете, безмежний і різнобарвний. Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г. Шевченка різнобарвна як світ. Адже тут зібрані знання з усіх куточків планети. Вони зійшлися в єдине ціле, ніби меридіани на полюсі.
      Зійдіть на цей полюс знань і ви переконаєтесь в цьому, познайомившись з справжнім книжковим царством.

       

   • ВІДДІЛ ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТОКІВ ДОКУМЕНТІВ ТА МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ДІТЕЙ

       У фонді бібліотеки понад 160000 примірників книг, періодичних видань, аудіовізуальних матеріалів, електронних видань. Для користувачів бібліотеки передплачуються різноманітні журнали і газети. Кожен тут знайде видання на свій смак. А щоб книга чи журнал потрапила до вас їх потрібно придбати, заоблікувати, дати чітку адресу, поставити бібліотечні позначки, занести в електронний каталог і передати в інший структурний підрозділ. Цю роботу виконують працівники ВІДДІЛУ ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТОКІВ ДОКУМЕНТІВ ТА МАТЕРІАЛІВ ДЛЯ ДІТЕЙ. Оброблені книги вони передають у ВІДДІЛ ЗБЕРІГАННЯ, ГІГІЄНИ ТА РЕСТАВРАЦІЇ ДОКУМЕНТІВ І МАТЕРІАЛІВ.

   • ВІДДІЛ ЗБЕРІГАННЯ, ГІГІЄНИ ТА РЕСТАВРАЦІЇ ДОКУМЕНТІВ І МАТЕРІАЛІВ

       Працівники цього відділу розподіляють книги між іншими підрозділами. А ще в цьому відділі зберігаються раритетні видання. Серед них - "Кобзар" Т.Г. Шевченка 1918 року видання, книги із серій "Бібліотека світової літератури для дітей", "Бібліотека української літератури", "Казки народів світу", "Золота бібліотека учня", "Скарбничка школяра", "Я пізнаю світ", "Світ навколо нас", "100 знаменитих", "Пригоди. Подорожі. Наукова фантастика", енциклопедії, словники, довідники з різних галузей і загальні та багато-багато інших книг. Працівники відділу слідкують за правильною розстановкою документів на полицях, своєчасно ремонтують і забезпечують довгострокове зберігання документів, задовольняють ваші інтереси і запити. 

   • ВІДДІЛ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БІБЛІОГРАФІЧНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТРЕБ КОРИСТУВАЧІВ

       Мабуть, часто у вас, друзі, виникало запитання: як знайти у величезному морі книг необхідну інформацію? Допоможуть вам у цьому досвідчені бібліографи - працівники ВІДДІЛУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БІБЛІОГРАФІЧНИХ ТА ІНФОРМАЦІЙНИХ ПОТРЕБ КОРИСТУВАЧІВ. Вони створюють електронний каталог, інформаційні покажчики, різноманітні бібліографічні видання. Це - рекомендаційні списки, пам'ятки, буклети, закладки, дайджести тощо. Сподіваємось, що вони зацікавлять вас.
       А ще бібліографи навчать правильно користуватися інформаційними джерелами, підвищать вашу інформаційну культуру.
     Щоб отримати необхідну книгу, інформацію вам потрібно звернутися у відділи роботи з користувачами.

   • ВІДДІЛ РОБОТИ З КОРИСТУВАЧАМИ-ДОШКІЛЬНИКАМИ ТА УЧНЯМИ 1-4 КЛАСІВ

      Найменші читачі – дошкільнята, молодші школярі, а також їх батьки обслуговуються у відділі роботи з користувачами-дошкільниками та учнями 1-4 класів. До ваших послуг абонемент і читальна зала з літературою на будь-який смак: казки, пригоди, детективи, фантастика, пізнавальні та енциклопедичні видання. Юним читайликам дуже легко орієнтуватися у фонді, бо книги презентовані тематичними локаціями: “Дитячий простір”,  “Мур-р-р гав читання”,  “Нудьгуєш? Почитай сучасну українську книгу!”, “Крута фішка – зарубіжна книжка”, “ВООКвоїдам”, “Читаємо польською мовою”. Приємним бонусом для читачів є привабливі фотозони, які часто змінюються. 
      Читальна зала теж має свої родзинки. Тут можна небанально провести свій вільний час, відвідати дегустації книжкових та журнальних новинок, онлайн-зустрічі з модними авторами, взяти участь в крутезних вечірках, батлах, пізнавальних шоу, а можна просто “зависнути” біля книжкових експозицій: “Таємниці динозаврів”, “Лайфхаки для сучасного школяра”, “Прес-читаріум”, “Сімейна PARКовка”.
      У відділі буде цікаво всій родині. Сімейні вікенди “Читаємо. Спілкуємось. Відпочиваємо” збирають активні читацькі сім'ї для спілкування, у Студії розвитку та дозвілля “Мері Поппінс” проходять розвиваючі заняття для малюків, а ще діє служба психологічної підтримки “SOS-ка для батьків”. Крім того працює інклюзивний майданчик, тут проходять заняття для дошкільників з використанням сенсорного обладнання, казкотерапії, театротерапії. А творчих особистостей запрошуємо до майстерки “Креативні ідейки”.
      А загалом тут відбувається ще багато чого прикольного! Усіх відвідувачів відділу привітно зустрічають та обслуговують бібліотекарі-професіонали.

   • ВІДДІЛ РОБОТИ З КОРИСТУВАЧАМИ-УЧНЯМИ 5-9 КЛАСІВ

      Завітайте до ВІДДІЛУ РОБОТИ З КОРИСТУВАЧАМИ-УЧНЯМИ 5-9 КЛАСІВ. Для вас тут створені затишні та комфортні умови, відкриті  сучасні простори, де можна пограти в настільні ігри, використати окуляри віртуальної реальності, розгадати вікторини та кросворди на інтерактивній дошці, вибрати книги сучасних авторів і класиків, твори за шкільною програмою, переглянути улюблені журнали, поспілкуватися з ровесниками та просто цікаво  відпочити.
      У нас ви зможете зробити свої домашні завдання, скориставшись енциклопедіями, словниками, довідниками; підберете матеріали до рефератів та наукових робіт; підготуєтесь до конкурсів та олімпіад.
      Якщо ви хочете бути сучасним і освіченим, запрошуємо вас стати членом клубу морально-правового зростання “Крок”. Зустрічі з психологами, правознавцями, юристами допоможуть вам не заблукати у лабіринтах закону, навчать  знаходити правильний вихід зі складних ситуацій.
      В рамках клубу віртуальних мандрів "Подорож Україною" ви відвідаєте найцікавіші куточки нашої Батьківщини, познайомитеся з природними та архітектурними пам'ятками. Любителів історії України та рідного краю запрошує бібліоліцей "Моя історія свята".
      Пропонуємо цікаве дозвілля для усієї сім'ї в інклюзивному креативному просторі “FreeDreams”: мотиваційні зустрічі з відомими людьми, цікавими спікерами; тренінги, квести, флешмоби, вечірки, майстер-класи тощо. А ще у нас можна пограти в  інтерактивні  ігри, усамітнитися з улюбленою книгою чи гаджетом. Одним словом, у нашому сучасному просторі  не буває нудно!

   • ВІДДІЛ МИСТЕЦТВ


      Є в обласній бібліотеці для дітей імені Т.Г. Шевченка відділ, який одночасно може бути концертним залом, картинною галереєю, музеєм та місцем зустрічі любителів музики. Це - ВІДДІЛ МИСТЕЦТВ.
      Тут можна послухати улюблену мелодію, переглянути фільми та мультики, почитати книги про живопис, музику, оперу, театр, познайомитись з творчістю митців,  полистати журнали...
      Для тих, хто ґрунтовно цікавиться мистецтвом, працює клуб творчих особистостей "Кумири і прихильники", музична платформа "Звук без меж" та мистецький проєкт "Хмельницький художній". Тут читачі дізнаються, як творив великий Бетховен, як на єдиній струні вигравав свої концерти геній Паганіні, які безсмертні дитячі опери залишив український композитор Микола Лисенко.
      У мистецькій вітальні читачі зустрічаються з відомими творчими особистостями. Вони діляться своїми успіхами та досягненнями, планами на майбутнє. Відділ мистецтв є стартовим виставковим майданчиком для всіх талановитих дітей, адже тут організовуються виставки творчих робіт юних художників, крім того в арт-холі бібліотеки виставляються  професійні митці…
      А ще у відділі діє “Арт-територія”, де всі охочі можуть долучитись до майстер-класів з орігамі, малювання, аквагриму, писанкарства, апсайклінгу, витинання; навчитися створювати іграшки, подарунки, листівки та багато іншого.

   • КІМНАТА КАЗОК

    
    
    
       У бібліотеці на вас чекає ще один сюрприз - це кімната дитячої технічної творчості або як її називають діти "КІМНАТА КАЗОК". Тут живуть герої улюблених казок (електронний "Колобок", "кіт та пес"), відтворено події окремих дитячих книг (театр Карабаса Барабаса, лампа Алладина). А також герої фантастичних творів. Насамперед, це робот Кібер, який вміє говорити і ходити, "голова професора Доуеля".
       А створені руками дітей експонати штучного супутника землі, планети Земля та використання світлоефектів створюють імітацію польоту в космос. Тут є можливість подорожувати на інші планети, складати фантастичні оповідання, перевіряти можливості своєї пам'яті.
      Запрошуємо вас відвідати відділи бібліотеки. Ми не готуємо письменників, художників чи композиторів. А допомагаємо своїм читачам стати всесторонньо розвиненою особистістю, яка зможе адаптуватись у сьогоднішньому житті.

   Календар знаменних дат

   Знаменні події 31 січня

   1. Куркчі, Федір Іванович -- 31.01.1942 р. народився Ф.І.Куркчі - художник-кераміст
    До ювілею 4 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 81 років
   2. Солуха, Кость Григорович -- 31.01.1922 р. помер Солуха К.Г.
    з дати події минуло 101 років
   3. Приходько, Віктор Кіндратович -- 31.01.1886 р. народився Приходько В.К.
    До ювілею 3 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 137 років
   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Зима - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Бачинський “Ватага веселих волоцюг”
   Володимир Арєнєв “Сапієнси”
   Любов Відута “Ловці думок”
   Шеннон Мессенджер “Хранителька загублених міст”
   Юн Ха Лі “Драконова перлина”
   Кріс Колфер “Країна історій”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2023 г.
       Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр