www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Слово про Василя Горбатюка. Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Ресурси бібліотеки » Інтерактивні ресурси
   Слово про Василя Горбатюка.

       Одним із поціновувачів рідної мови, рідного слова є український письменник, член Національної спілки письменників України (від 1984 року), голова Хмельницької обласної організації Національної спілки письменників України з лютого 2010 року Василь Іванович Горбатюк.
       Його життєвий шлях розпочав свій відлік якраз у Новий рік – 1 січня 1956-го в простій селянській родині одвічних хліборобів, котрі трудилися й жили на цій великій прекрасній землі в с.Гнатівці Хмельницького району Хмельницької області (дізнайся більше).
      
     Закінчивши Гнатовецьку середню школу, навчався у Чорноострівському профтехучилищі, служив в армії. Працював токарем на Хмельницькому заводі тракторних агрегатів, бібліотекарем у рідному селі.

      Після закінчення філологічного факультету Кам'янець-Подільського державного педаго-гічного інституту (1977-1981) – на журналістській роботі. З 1990 до 2000 року – редактор Хмельницької обласної молодіжної газети “Ровесник”. 2000-2005рр. – відповідальний секретар обласної організації Національної Спілки журналістів України.
      Чимало робить Василь Іванович для розвитку літературного життя на Поділлі як директор обласного літературного музею (дізнайся більше).

      Дуже велику дослідницьку роботу в літературній царині здійснює цей заклад, який з 2006 року очолив письменник. З його приходом музей перетворився в унікальний духовний центр українства, плекання нових літературних талантів, відкриття нових творчих імен. Мабуть, тут дуже показовим прикладом може слугувати впорядкування Горбатюком книжки “Микола Матвіїв – одинокий лелека поезії” про унікального подільського поета, якого за життя не було належно поціновано. Видання цієї книжки ще раз підтверджує істину, що рукописи тоді не горять, якщо на них звернуть увагу люди, небайдужі до літератури.
      Василь Іванович Горбатюк бере активну участь у популяризації українського слова, а саме, за його організації проводяться зустрічі з відомими письменниками та поетами, проходять презентації, круглі столи, конференції, видаються альманахи. Василь Іванович також допомагає у творчому зростанні молодим обдаруванням, активно і наполегливо працює на ниві відродження української духовності та культури.
      Про діяльність Василя Горбатюка як голови обласної організації НСПУ окрема мова, та з його приходом на цю посаду  там також з'явилося більше системності в роботі. 
   (дізнайся більше)
      Василь Горбатюк – лауреат літературних премій – Хмельницької міської імені Богдана Хмельницького (2001), обласних – імені Микити Годованця (2004), імені Григорія Костюка (2005), імені Тодося Осьмачки (2015), обласної премії з публіцистики ім. Дмитра Прилюка (2016), другої премії всеукраїнського конкурсу оповідання “Що записано в книгу життя” (2003), регіональних премій “Скарби землі Болохівської” (2008), імені Якова Гальчевського “За подвижництво у державотворенні” (2010), Міжнародної премії імені Івана Кошелівця (2012).

    

    


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр