www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Наші книги Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Ресурси бібліотеки » Сторінка книгомана
   Наші книги

    

    

   Мак-Довелл К. Так чи інакше / К. Мак-Довелл ; пер. з англ. Д. А. Москвітіна. – Харків : Ранок, 2022. – 352 с.– Калатання серця, холодний піт, тремтіння пальців… Та ні, це не анонс до фільму жахів, а лише частина того, що відбувається з Пейдж Коллінз, головною героїнею книги Кари Мак-Довелл “Так чи інакше”, коли вона має зробити черговий вибір! Це страх схибити… Адже прийняти одне неправильне рішення дорівнює жалкувати потім усе життя.

    

    

    

    

   Бондар Т. Навчання без стресу, або Як не плакати над домашнім завданням  / Т. Бондар. – Харків : Основа, 2022. – 176 с. – (Для турботливих батьків). Сльози, істерики, нервове напруження, інколи крики та навіть покарання. Всі ці слова давно стали синонімами найстрашнішій нічній примарі батьків – домашньому завданню. Ця книжка допоможе визначити причини, які заважають дитині навчатися, з'ясувати, як правильно перезапустити дитячу мотивацію, зрозуміти, які підходи краще використати, щоб допомогти налагодити процес навчання і розвитку, отримати  цілий комплекс дієвих інструментів та лайфхаків з підготовки домашніх завдань, вправи для розвитку пам'яті та уваги, прийоми дитячого тайм-менеджменту.

    

   Дімаров А. І будуть люди : роман / А. Дімаров ; худож. О. А. Гугалова-Мєшкова. – Харків : Фоліо, 2021. – 973 с. – (Великий роман). Пророчі слова великого Тараса, що “на оновленій землі врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі”стали непохитним переконанням і Анатолія Дімарова. Останній рядок цього твердження він узяв за назву одного з кращих своїх творінь. Історія про колективізацію та голодомор 1932-1933 років, про жорстокість влади і тяжке життя звичайних селян, які працювали, не покладаючи рук. Багато болючих моментів, в яких щиро співчуваєш героям, але попри тяжкі ситуації в книзі присутній і гумор, коли усміхаєшся від душі. Книга рекомендована для прочитання кожному українцю, щоб знати свою історію та виносити уроки, через які пройшло ціле  покоління, заплативши своїм життям.

    

    

   Кірбі Л. Я можу врятувати планету / Л. Кірбі ; пер. з англ. Д. О. Іванова ; худож. А. Ліріус. – Харків : Ранок, 2021. – 32 с. : ілюстр. – (Розумне споживання). Як дитина може врятувати планету, прочитавши цю книжку. Розповіді про дванадцятьох школярів-екоактивістів з усього світу, які мотивують не лише дітей, але й дорослих. Герої книжки свідомі, небайдужі, вигадливі, тож роблять усе можливе для збереження довкілля. Хтось захищає носорогів в Африці, хтось прибирає узбережжя в Австралії, а хтось компостує сміття в Україні.

    

       Пайфер М. Як допомогти дівчинці-підлітку / М. Пайфер, С. Пайфер Ґілліам ; пер. з англ. Є. Ніколаєва. – Харків : Віват, 2021. – 528 с. – (Саморозвиток).Книжка містить корисні поради для дівчат і тих батьків, котрі хочуть, щоб їхні діти почувалися в безпеці. Тут звучать хоробрі й до болю чесні голоси самих дівчат, які потерпають від хаосу підліткового віку, адже  ті приклади, які сучасне суспільство диктує молодому поколінню, іноді просто абсурдні: дівчата від раннього віку прагнуть бути стрункішими, страждають від залежностей, потерпають від насильства. Усе це може призвести до жахливих наслідків, які треба попередити.

    


       Ясіновська Н. Любов, дідусь і помідори: повість / Н. Ясіновська ; ред. М. Савка ; худож. В. Unicorn. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 240 с.
   Тринадцятирічна Олеся мешкає з дідусем і бабусею та живе звичайним життям підлітки: ходить до школи, проводить час зі своїми найкращими подругами Інною та Аліною. Аж поки в один момент усе не змінюється. На заміну її улюбленому вчителеві літератури приходить молодий студент, а дідусь дівчинки раптово захворіває. Олеся лишається наодинці зі своїми переживаннями. Аж поки новий учитель не пропонує учням вести шкільний блог, куди дівчина звіряє свої почуття. Так, крок за кроком, її життя набуває нових і зовсім неочікуваних барв.
    

   Гірш Е. Наука в коміксах. Собаки: від хижака до захисника / Е. Гірш ; пер. з англ. С. Орлова. – Харків : Віват, 2021. – 126 с. : ілюстр.
   Разом із песиком Руді ви дізнаєтеся, як з'явилися собаки, які незвичайні бувають породи, як цуцики сприймають світ та чому вони такі грайливі порівняно зі своїм найближчим родичем вовком. Важливі й пізнавальні факти тут подано в легкій, розважальній формі, тож точно запам'ятаються надовго.    
   Мур Ґ. Дивовижні логічні ігри для розумних дітей : понад 100 головокруток, що стануть чудовою поживою для твого розуму / Ґ. Мур ; пер. з англ. О. Оржицький. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2021. – 192 с.
   Приготуйся випробувати свій мозок на межі можливостей та кинути виклик власному інтелекту! Перевір себе у понад 100 розумових іграх, головокрутках та завданнях на логіку. Химерні числові пазли, заплутані лабіринти з пастками й монстрами, цятки, лінії та кола, які треба з'єднати, щоб отримати ключ-відповідь, логічне доміно, вікторини – справжній мозковий штурм, який не дасть тобі засумувати.
    
   Гантер Е. Темна ріка : роман / Е. Гантер ; пер. з англ.: К. Дудка, О. Українець ; худож. О. Панченко. – Харків : АССА, 2021. – 336 с. : ілюстр. – (Коти-вояки).
   Троє новаків, які отримали силу Зореклану, продовжують відкривати в собі нові можливості: Леволап – бойові навич­ки і неймовірну міць, Падуболапка – стратегічне мислення і мудрість вояцького правильника, Сойколап – дивовижний зв'язок із предками і дар цілителя. Однак разом зі знаннями та досвідом приходять і сумніви, що ставлять новаків перед вибором: вірність Клану чи дружбі, власні амбіції чи доля багатьох котів? Кожному із цієї трійці відома своя таємниця, яка може врятувати або зруйнувати крихкий мир між Кланами.
       Стрижевська Т. Файні товсті дівки, йо!  : повість / Т. Стрижевська ; худож. О. Кузнєцова. – Київ : Наш формат, 2021. – 192 с : ілюстр. – (Почуття).
   Мілка й Зоряна – абсолютно сучасні дівчатка, вони знають геть усе про моду і їхнє життя розписане за канонами провідних жіночих журналів. Та ось одного разу невблаганна доля на цілий місяць закидає їх до бабусі в далеке карпатське село. І тут ґламурність мусить пройти випробування справжністю! “Файні товсті дівки, ЙО!” – це сучасна повість для сучасних дівчаток-підлітків, які полюбляють цікаві психологічні історії, в героях яких вони можуть упізнати себе і своїх друзів, а також для батьків, які прагнуть виховати своїх дітей талановитими й відповідальними особистостями і прививати їм гуманістичні цінності.
       Дж. Кіршнер С. Школа без нудьги. Екскурсія / С. Дж. Кіршнер ; пер. з нім. О. Гладкий ; худож. М. Парцяк. – Харків : Vivat, 2020. – 224 с. : ілюстр. – (Щось цікаве).
   Макс навчається в найнуднішій у світі школі: понад 777 шкільних правил, математика вісім разів на день, сміх і пустощі суворо заборонені, а на уроках панує сонне царство! Аж якось у це царство цілковитої нудьги вривається інспектор Рейвах із таємничого УПЗН із секретною місією – влаштувати шкільну екскурсію. Маленький шпигун терміново мусить дізнатись, що ж замислив інспектор Рейвах, і неодмінно наробити трохи шкоди.

    
   Гантер Е. Прозір : роман / Е. Гантер ; пер. з англ.: К. Дудка, О. Українець ; худож. О. Панченко. – Харків : АССА, 2020. – 368 с. : ілюстр. – (Коти-вояки).
   Продовження пригодницької серії про вже знайомих читачам котів-вояків. Нащадки Вогнезора отримали надзвичайну силу від зоряних предків. Та поки що вони не усвідомлюють, який дар тримають у своїх лапах. Їм доводиться самостійно обирати життєвий шлях, помилятися, шукати себе знову і сподіватися, що в темному і непевному майбутньому Кланів з'явиться хоча б найменший прозір. Аж поки один з них не зрозуміє, що його сила прихована в слабкості, що темрява навколо нього – це насправді дар провидіння.       Гілленбурґ Стівен. Губка Боб. Комікси № 1. Підводні гуморески / С. Гілленбурґ ; ред. К. Даффі ; пер. з англ. Д. Скорбатюк ; худож. Ш. Коен. – Київ : ТУОС КОМІКС, 2020. – 112 с. : ілюстр. – (Комікси Abrams).
   “Губка Боб: Підводні гуморески” – історії про Губку Боба. Будь-які негаразди він долає з посмішкою і не задумується про майбутнє, адже оптимізм, безпосередність і наївність – головні риси Губки Боба. Історії будуть цікавими для будь-якої читацької аудиторії, тут є над чим посміятися малюкам,і є над чим подумати дорослим. Фанатів чекає декілька оригінальних історій не показаних у мультсеріалі.
    
   Гірш Алекс. Кіноісторія в коміксах / А. Гірш ; пер. з англ. О. Г. Лященко ; худож. Disney Enterprises. – Харків : Ранок, 2021. – 204 с. : ілюстр. – (Ґравіті Фолз).
   У графічному романі “Ґравіті Фолз”, створеному за мотивами захопливого анімаційного серіалу від Disneyна вас чекають надзвичайні події! Літні канікули Діппера і Мейбл стають дедалі дивніші, близнюки знов і знов стикаються із загадковими феноменами Ґравіті Фолз. Мейбл керує Хижкою Чудес, що призводить до майже катастрофічних, наслідків. Дивні пригоди тривають!

    
   ГіршЕ. Наука в коміксах. Коти: природа і піклування / Е. Гірш ; пер. з англ. С. Орлова. – Харків : Віват, 2021. – 126 с. : ілюстр.
   Грайливий персонаж, кмітливе кошеня  розповість, як пухнастикам удалося стати домашніми улюбленцями, яка в них будова тіла, як вони полюють та чому інколи так солодко муркочуть та ще багато цікавого про життя різноманітних котів і киць, у тому числі й хижих.

    


   Стронґ Д.Турецькі пригоди з близнятами: повість / Д. Стронг ; пер. з англ. О. Стадник ; худож. Р. Кліффорд. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 152 с. : ілюстр.
   Нікова сімейка вирушає на відпочинок до Туреччини. Але, звісно, відпочити з двома жвавими близнятами, які тягнуть до готелю всіх уподобаних тваринок, не так уже й просто. А ще ж і тато завжди втрапляє в халепи! Як це не дивно, але саме Нік і мама здатні знайти вихід з усіх чудернацьких пригод, які чекають родину на відпочинку. Приготуйтеся – буде дуже-дуже смішно, саме так, як і мріяв автор цієї книжки Джеремі Стронґ.       Бойко М. 104 дні без поліетилену / М. Бойко ; ред. О. Дубчак ; худож. Д. Ткаченко. – Київ : Віхола, 2020. – 192 с. – (Життя).
   Чи намагалися ви колись відмовитися від поліетилену? Ні-ні, ви не зрозуміли: взагалі від будь-якого можливого поліетилену, навіть того, у який загорнені ваші ліки й предмети гігієни. Спробуйте лише роздивитися, скільки його у вашій оселі – на кухні, у ванній, у спальні і навіть на балконі. Сьогодні всі ми знаємо, що поліетилен забруднює довкілля й шкодить нашому здоров'ю, проте далеко не всі можемо відмовитися від нього хоча б на кілька тижнів. Маріанна Бойко прийняла цей виклик, провівши 104 дні без звичних пластикових речей.


    

   Форнасарі Е. Здолай булінг разом із героями казок / Е. Форнасарі ; пер. з англ. А. Ващук ; худож. Д. Орту. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2021. – 72 с. : ілюстр.
   Ви точно впізнаєте цих дванадцятьох відомих лиходіїв-булерів із відомих казок: зведених сестер з казки про Попелюшку, Людожера з казки про Хлопчика-Мізинчика, Королеву-мачуху з казки про Білосніжку та інших. Іноді заздрісні чаклунки, люті велетні та страшні вовки не надто відрізняються від булерів, яких ти можеш зустріти у школі, в парку, на футбольному полі чи в інтернеті. Дізнавайся, якими різними бувають булери і навчися давати їм відсіч. А часом буває так, що й самі булери потребують допомоги. Вони справді можуть змінитися і навіть перетворитися з кривдника на друга, усвідомивши причини та наслідки своєї поведінки.

    


   Бутчарт П. У мою вчительку вселився прибулець! / П. Бутчарт ; пер. з англ. С. Стець. – Київ : Артбукс, 2021. – 176 с. : ілюстр. – (Читати - класно!).
   Під час написання книги жодна вчителька від прибульців не постраждала.Іззі та її друзі ошелешені – їхня вчителька міс Джонс несподівано стала дуже милою. А вона, між іншим, підсміювалася, коли Мейзі Міллер недавно гепнулася зі стільця. А ще у неї на столі з'явився плюшевий ведмедик з написом “Ти чудова”, однак міс Джонс не з тих, хто любить ведмедиків. Її радше можна віднести до жінок типу “ненавиджу цуценят, не терплю котів”.
   "У мою вчительку вселився прибулець" –  книга про дорослих, які за своїми клопотами часто забувають про дітей, і дітей, уява яких перевертає життя з ніг на голову.


    


   Кері Т. Про що думає дитина? / Практична дитяча психологія для сучасних батькі : посібник / Т. Кері ; пер. з англ. Т. В. Євлоєва. – Харків : Ранок, 2021. – 256 с.
   Практичний посібник з виховання дітей 2–7 років базується на сучасних досягненнях доказової клінічної психології. Тут детально розібрано більше 100 сценаріїв, які демонструють найпоширеніші повсякденні ситуації: напади гніву, відмови від сну, суперництво між братами і сестрами і ще багато-багато іншого.    
   365 історій на ніч / пер. фр. В. Наливана. – Київ : КМ-БУКС, 2020. – 192 с. : ілюстр.
   Ця книга стане найкращим подарунком для Вашого малюка! Протягом року Ви щодня зможете прочитати йому нову казку про неймовірні пригоди добрих і привітних звірят. Діти зможуть познайомитися з веселими зайцями, погуляти на пташиному дворі, сходити до школи з лисеням та дізнатися, чому звірята іноді сумують та як розважаються!    
   33 найцікавіші споруди / Ш. Секанінова ; пер. з англ. О. Назарова ; худож. Я. Ценкл. – Харків : Ранок, 2020. – 64 с. : ілюстр.
   Будівлі, що виглядають як кошик, супервисокі вежі, чудові кафедральні собори, дизайнерські вілли, підвісні мости – все це та ще безліч споруд ти побачиш розгорнувшии книгу. Тож вирушаймо до цікавих пригод серед неймовірних архітектурних стилів та будівель!
       33 найвідоміші картинита скульптури / Ш. Секанінова ; пер. з англ. Ю. Каспарова ; худож. Я. Ценкл. – Харків : Ранок, 2020. – 64 с. : ілюстр.
   Хочеш дізнатися більше про загадкову красу Мони Лізи, дужого Давида, величезного Будду, Христа-Спасителя на горі й Маленьку Русалоньку чи помилуватися красою розквітлих соняхів? Тоді приєднуйся до кішки Міни та її подруг дівчаток-близнючок у подорожі до найвідоміших картин і скульптур. Ти дізнаєшся їхню історію та дещо про митців, які їх створили. Хтозна, можливо, прочитавши цю книгу, ти й сам зажадаєш стати митцем?..


       100 фактів про числа, комп'ютери і програмування / Е. Джеймс, Е. Рейнолдс, М. Лейсі ; пер. з англ. Г. Лелів ; худож.: Ф. Маріані, М. Поло. –Київ : Книголав, 2019. –128 с. : іл.
   “100 фактів про числа, комп'ютери і програмування”– ілюстроване видання, у якому зібрано найцікавіші факти про числа, математику, комп'ютери, мережі та програмування.  Діти можуть дізнатися, що таке двійковий код, чому перші сучасні комп'ютери були військовою таємницею, як створюється штучний інтелект і як природа дотримується математичних законів.

    

    

    


   100 фактів про їжу / С. Бер, Р. Фірт, Р. Голл ; пер. з англ. Г. Лелів ; худож.: Ф. Маріані, П. Поло. – Київ : Книголав, 2020. – 128 с. : ілюстр.
   ”100 фактів про їжу” – енциклопедія про їжу, її технології виробництва, а також неочікувані відкриття. У книзі є цікаві факти про продукти, які ми вживаємо у їжу,  історії страв чи дивні смакові вподобання історичних особистостей, а й потрібна базова інформація про поживні речовини, вітаміни, особливості тих чи інших продуктів, а також про те, як їжа може змінити світ. 

    

    

   Бразелл Д.  Як стати успішним ілюстратором / Д. Бразелл, Д. Девіс ; пер. з англ. Л. Базь, Т. Кривов'яз. – Київ : ArtHuss, 2018. – 208 с. : іл. – (Креативна кар'єра).
   Творчі люди цінують свободу, а сучасні технології забезпечують найширші можливості для дистанційної роботи та всіляко сприяють кар'єрі незалежного митця. Дерек Бразелл та Джо Девіс створили покрокову інструкцію для тих художників-ілюстраторів, хто хоче перетворити свою пристрасть на бізнес. Як обрати галузь і знайти своє місце на ринку? Як привабити замовників і відстояти свої права? Як давати собі раду з часом і фінансами? Які навички слід засвоїти насамперед і що робити, аби не відстати від часу? Практичні поради та яскраві приклади з кар'єри відомих майстрів ілюстрації допоможуть початківцям зробити перший крок і стануть корисним довідником для професіоналів.

    

   Кокотюха А. А.Клуб Боягузів : повісті / А. А. Кокотюха ; худож. В. С. Печеник. – Харків : Фоліо, 2019. – 105 с. : іл. – (TeenBookTo).
   Максим з Денисом вирушили у літню подорож до Міста Лева. Хлопці гуляли львівськими вулицями, коли раптом Дениса звинуватили у крадіжці і навіть заарештували. Ось вам і так звана галичанська гостинність! Та коли все з'ясувалося, довелося розплутати таємницю Клубу Боягузів і вивести на чисту воду його засновника – колишнього шкільного вчителя, а нині афериста Василя Драгомира. Та на цьому пригоди не закінчуються.

    

    

    

   Малихіна  М.Дитина у світі емоцій / М. Малихіна ; ред. Н. В. Юрченко. – Харків : Основа, 2018. – 160 с. – (4 MAMAS).
   Емоції оточують нас щомиті, без них життя просто не можливе. Ця книга написана для батьків, які прагнуть розуміти свою дитину, допомогти їй навчитися контролювати свою емоційну поведінку, хочуть дізнатися, що таке емоційний інтелект і як він формується. Дорослі дізнаються, чому в дітей виникають істерики, агресія, страхи і як слід поводитись у подібних ситуаціях. І взагалі, щастя – це теж емоція.


    

    

   Стус Т. Моя Ба / Т. Стус ; худож. Надьожна. – Харків : Ранок, 2018. – 32 с. : іл. – (Слухай серцем).
   У кожної людини в серці є особливий будиночок пам'яті, де живе її рід. На порозі цього будиночка й Ба. Літня бабуся вже зовсім погано рухається, важко говорить, але це не заважає їй та її близьким бути люблячими, терпимими, радісними, цінувати кожну спільну мить, приймаючи одне одного такими, як вони.

    

    


   Расселл  Г.  Рік хюґе по-данськи. Секрети найщасливішої країни у світі / Г. Расселл ; пер. з англ. О. Ліпської. – Харків : Віват, 2019. – 416 с.
   Легка й дотепна історія про переїзд успішної лондонської кар'єристки у данську провінцію, секрети найщасливішої країни світу й пошуки хюґе – комфортного й безтурботного життя. Гелен Расселл досліджує найменші нюанси й відверто пише про плюси й мінуси країни: освіту й виховання дітей, баланс між роботою й дозвіллям. Ця історія надихає на те, щоб скористатися з чужого успішного досвіду й змінити на краще світ і себе.

    

    

    

   Перельман  Я. І.  Жива математика / пер. з рос. В. О. Тадеєв. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 240 с. – (Класики популяризації науки). – (Країна Перельманія).
   Книга містить понад сотню різноманітних математичних задач і головоломок, для розв'язання яких читачеві достатньо знайомства з елементарною арифметикою і початковою геометрією. Лише незначна частина завдань вимагає вміння складати і розв'язувати прості рівняння. Подібні завдання, подані переважно у вигляді захоплюючих розповідей, легко читаються, добре розвивають логічне мислення та пам'ять. Книга адресована учням загальноосвітніх навчальних закладів та всім, хто полюбляє цікаво і з користю проводити своє дозвілля.

    

    

   Дікінз Р. Scratch. Кодування для майбутніх програмістів / Р. Дікінз ; пер. з англ. Н. Гордієнко ; худож. Ш. Нільсен. – Київ : КМ-БУКС, 2019. – 96 с. : іл.
   Ця книга допоможе ознайомитися з основами безкоштовної онлайн-програми і комп'ютерної мови програмування Scratch, розробленої спеціалістами Массачусетського технологічного інституту (США) для дітей віком від 6 років. Мова Scratch широко вивчається і використовується не лише в школах, а й у багатьох університетах світу. З її допомогою можна створювати власні інтерактивні історії, анімації, ігри, музику та твори мистецтва.

    

    

    

    

   Бреніф'є  О.Що таке щастя? / О. Бреніф"є ; пер. М. Абрамова ; худож. К. Мьорісс. – Київ : Дух і літера, 2017. – 95 с. : іл. – (Мистецтво мислити)
   Чи повинні ми будь-якою ціною шукати щастя? Чи воно радше має прийти саме? А якщо твоє щастя завдасть нещастя комусь іншому? Чи взагалі можливо весь час почуватися щасливим? І чи справді сенс життя полягає в пошуку щастя?

    

    

     


   Бреніф'є О. Що таке почуття? / О. Бреніф"є ; пер. М. Абрамова ; худож. С. Блох. – Київ : Дух і літера, 2017. – 95 с. : іл. – (Мистецтво мислити).
   Чи боїшся ти виступати перед класом? Тобі не подобається, коли на тебе дивляться? Але хіба можна зашкодити поглядом? А чи заздриш ти своїм братам і сестрам? Заздриш, тому що хочеш, щоби батьки піклувалися лише про тебе? Та невже любов неподільна? До речі, чому буває так, що ми сваримося з тими, кого любимо? Автор книги  пропонує дорослим не давати дітям готові відповіді, а змалечку розвивати в них здатність думати, аналізувати та знаходити відповіді самостійно.

    

    

   Бреніф'є О. Що добре, а що погано? / О. Бреніф'є  ; пер. М. Абрамова ; худож. К. Мьорісс. – Київ : Дух і літера, 2017. – 95 с. : іл. – (Мистецтво мислити).
   Чи треба з усіма поводитися приязно? Хто має першим виявляти приязність? Чи можна здаватися приязним, але не бути таким? Або навпаки: чи можна бути приязним, але не здаватися таким? Навіщо ти взагалі намагаєшся бути приязним? У книзі багато запитань – вони спонукають відмовитися від шаблонних відповідей, дозволяють бачити різноманіття світу та не боятися думати інакше.

    

    

    

    

   Смаль Ю. Як я була ботом / Ю. Смаль. – Київ : КОМОРА, 2019. –152 с.
   Авторка, якій довелося побувати ботом, розповідає про свій досвід та про те, як влаштовані наші інтернет-хащі. Вона ділиться міркуваннями про вірусну рекламу та природу холіварів, про інтернет-шахраїв та різницю між ботами, тролями і хейтерами, про інформаційну гігієну та збереження здорового глузду в умовах суцільного інформаційного шуму. І, врешті, про те, як соцмережеві паразити впливають на наші реалії.

    

    

   Пуї Ж.-Б.Енциклопедія неуків, бунтівників та інших геніїв / Ж.-Б. Пуї ; пер. з фр. П. Мигаль ; худож. С. Блох. –  Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 141 с.
   На сторінках цієї енциклопедії нас чекають невідомі, пізнавальні історії з життя геніальних особистостей, які залишили вагомий слід в різноманітних галузях: історії, літературі, мистецтві та науці, хоча багато років знадобилося, щоб до них прийшла слава і людство прийняло їх геніальність та їх творчість. Хто б подумав, що з них виростуть великі люди, коли вони були малими дітьми? Спробуй відкрити для себе ці гучні імена по-новому і дізнатися більше про їхні зухвалі юні роки…

    

   Гізер А. Знайомство з мистецтвом для дітей : світові шедеври живопису і скульптури / Г. Александер ; худож. М. Гамільтон.– Харків : Віват, 2019. – 96 с. : іл. – (Енциклопедії)
   Що таке мистецтво? На сторінках цієї книжки ти знайдеш визначні пам'ятки світового мистецтва, які зазвичай можна побачити лише в музеях. “Знайомство з мистецтвом для дітей”–унікальна нагода не лише торкнутися прекрасного, а й створити власний шедевр.

    

    

   Манро Р.А що, як?. : серйозні відповіді на абсурдні запитання / Р. Манро ; пер. з англ. Є. Даскал. – Харків : Vivat, 2019. – 319 с
   А що, як усі люди на Землі одночасно посвітять на Місяць лазерними указками? А що, як комусь удасться осушити всі океани? А що, як усі блискавки на світі вдарять в одне й те саме місце? “А що, як?..” – це така книжка, у якій автор досліджує гіпотетичні головоломки, від філософських до наукових, у яких передбачається цілковите зникнення людства чи хоча б по-справжньому великий вибух, і дає серйозні відповіді на найнеймовірніші запитання, які, можливо, ніколи не спадали вам на думку. Ця книжка – рідкісна комбінація навчання і розваги.

    

   Гаттон С.Крута фізика : суперові факти для дітей  – малих і великих / С. Гаттон ; пер. з англ. Г. Лелів. – Київ : Моя книжкова полиця, 2019. – 112 с. : іл.
   Фізика вивчає Всесвіт – від найбільших галактик до найменших субатомних частинок. На сторінках цієї книжки є цікаві сучасні практичні експерименти: як самотужки складати електричне коло, викликати торнадо у пляшці й вимірювати швидкість світла за допомогою зефірок-маршмелоу.

   Імер  К.Хто Живе в Тобі : історії про Мікробів, для Яких Ти Рідний Дім / К. Імер ; худож. М. -Е. Трамбле. – Київ : Моя книжкова полиця, 2019. – 36 с. : іл.
   Напевно, більшість батьків неодноразово нагадують своїм малюкам про існування шкідливих бактерій, спонукаючи дітлахів мити руки, аби запобігти потраплянню до рота маленьких шкідників, які можуть викликати певні хвороби, та далеко не всі бактерії є ворогами людства, деякі навпаки є вірними помічниками, без яких неможливо обійтися у повсякденному житті. Як відрізнити вірних друзів від заклятих ворогів, та й взагалі, хто такі ці мікроорганізми?  Прочитавши пізнавальну книгу під назвою "Хто живе в тобі”можна з'ясувати багато цікавої та необхідної інформації.

    

   Космолінська Н.Гра в музей : цікава мандрівка Львівською національною галереєю ім. Б. Возницького / Н. Космолінська, І. Магдиш. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 136 с.
   Про що можна говорити з дітьми в музеї чи галереї? Як бавитись, спілкуючись про мистецтво? Автори книги  цікаво та нестандартно розповідають про картини і скульптури, що експонуються у Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького, пропонують різноманітні ідеї для родинного дозвілля та мандрівок цікавими місцинами Львівщини, а також діляться своє рідними асоціаціями до мистецьких творів: музикою, книжками, фільмами. Творять захопливу гру в музей! 

    

    

    

   Вольямс Д.Малий мільярдер : роман / Д. Вольямс ; пер. з англ. І. Ємельянова ; худож. Т. Росс. – Київ : КМ-БУКС, 2019. – 224 с. : іл.
   У Джо є багато причин бути щасливим, у нього є власний гоночний трек, боулінг, кінотеатр і армія домашньої прислуги, адже Джо найбагатший дванадцятирічний хлопчик на світі, та почувається він геть нещасливим. Тому що має мільярд грошей, і жодного друга. Весела та зворушлива історія про дружбу, перше захоплення і усвідомлення, що найкращі речі в житті – безкоштовні.

    

    

   Скицька У.  #Наші на карті світу : історії про людей, якими захоплюється світ / У. Скицька ; худож. А. Селлешій. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. – 320 с.
   “#НАШІ на карті світу” – це 80 історій про непересічних людей, українців за походженням чи місцем народження,  про  #НАШИХ людей, яких визнав увесь світ, вони змінили хід історії, їх досягнення дивують і вражають. Серед героїв книжки є добре знані, а є й ті, хто стане для читачів справжнім відкриттям. Ці люди надихають, і часом їхні біографії настільки дивовижні, що виникає думка – так буває лише в кіно

    

    

    

   Булаховський К.Цікаве мовознавство / К. Булаховський. – Львів : Апріорі, 2019. – 200 с.
   Що таке мова, скільки мов на світі, якими можуть бути мови цивілізацій інших планет, як розшифрували єгипетські ієрогліфи та багато цікавого. І, звичайно,значну увагу у книзі приділено українській мові – нашому з вами духовному
   багатству. Книга запрошує у чарівний світ мовознавства.

    

    

    

    

   Вілліс К. Ботанікум : енциклопедія / К. Вілліс ; пер. з англ. А. Богоніс ; худож. К. Скотт. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 96 с. : іл.
   У книжці-музеї “Ботанікум” зібрано надзвичайну колекцію рослин: від крихітних водоростей до неймовірних рослин-хижаків. Тут також є гриби та лишайники дивовижних кольорів. Дізнайтеся про те, як еволюціонували рослини та як пристосувалися для того, щоб вижити.

    

    

    

   Коломоєць Ю. Незвичайні професії  / Ю. Коломоєць ; худож. А. Гутніченко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2018. – 80 с. : іл.
   У хлопчика Андрія – незвичайна родина. Кожен у ній має улюблену роботу і в кожного – незвикла, але важлива й цікава професія. Мама – флорист, тато – палеонтолог, сестра – обіймачка панд, дідусь – тітестер, а бабуся – сурдоперекладач. Є в родині також склодув і повітроплавець, архітектор та піцайоло. А сам хлопчик ще не знає ким стане, коли виросте. Книжка про дивовижні професії сподобається дітям різного віку.

    

    


   Мартін Р. Космічний світ / Р. Мартін, А. Сандерс ; пер. з англ. Т. Кузьменко. – Київ : Книголав, 2018. – 18 с. : іл. – (Маленькі дослідники) (Дитяча полиця).
   “Космічний світ” – подорож до зірок і планет, під час якої маленький читач дізнається, з чого складається спорядження космонавта, що таке туманності й чорні діри та як людина досліджує космос. Завдяки візуально приємному графічному стилю ілюстратора та лаконічним текстам, інформація легко запам'ятовується, а процес перегляду й читання захоплює сюрпризами, жартами й несподіванками.
    


   Ганачкова П. Світлофор обачності : посібник для маленьких пустунів / П. Ганачкова ; пер. з англ. В. Левицька ; худож. Я. Ченкл. – Київ : Книголав, 2018. – 12 с. : іл. – (Дитяча полиця).
   Книжка популярної чеської авторки Павли Ганачкової пропонує маленькому читачеві діалог-гру для ефективного засвоєння правил безпеки на дорозі, в квартирі, під час занять спортом чи відпочинку. Обов'язок батьків ‒ навчити свого малюка правильно поводитися в тих чи інших ситуаціях, а не допікати надмірною турботою. 
    

    


   Вільямс Р. Атлас тварин  / Р.  Вільямс, Е. Гокінс ; пер. з англ. А. Дрозда ; худож. Л. Лезерленд. – Київ : Книголав, 2018. – 88 с. : іл. – (Дитяча полиця).
   „Атлас тварин” – унікальне видання про мешканців нашої планети містить безліч пізнавальної інформації. Ця книга присвячена неймовірній здатності тварин виживати в дикій природі. Український зоосвіт у виданні представляє річковий бобер. Яскраві, докладні ілюстрації допоможуть запам'ятати та краще засвоїти матеріал книжки.

    

    

    

   Шутко О.Роксолана : люди,  які творили історію / О. Шутько. – Київ : Агенція ІРІО, 2018. – 128 с. : іл. – (Видатні українці).
   Чи говорить вам про щось ім'я Гюррем-Хасекі-Султан? А Анастасія Лісовська? Одна з найвідоміших українок, видатна особистість, жінка, яка увійшла в історію не однієї країни. Мати 6 дітей, кохана дружина Султана Сулеймана І, та, що будувала мечеті, школи, кухні, лікарні та хамами для нужденних. Сильна і мудра жінка. Колись наложниця, а згодом – володарка цілої  імперії – Роксолана, її  біографія – приклад  мудрості, вміння товаришувати з будь-якими обставинами та любові до простих людей.

    

   Костюченко І.Маргарет Тетчер : біографічні нариси для дітей / І. Костюченко. – Київ : Агенція ІРІО, 2018. – 176 с. : іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
   Як саме виник тремін “залізна леді”, що став “другим ім'ям” однієї з найвпливовіших жінок в світі – Маргарет Тетчер. Про це та інші цікаві подробиці ви разом зі своїми дітьми дізнаєтеся з книги про Маргарет Тетчер. Шлях до своєї мрії почався ще в дитинстві, адже вже тоді вона знала, що хоче стати політиком і допомогти своїй країні стати великою. Меггі вірила, що заслуговує всього, чого хоче і на своєму прикладі довела, що це можливо. Історія Маргарет Тетчер яскравий приклад того, як можна досягти успіху завдяки рішучості, сміливості і впертості.
    


   Купріян  О.Щоденник Лоли / О. Купріян ; ред. Т. Стус. – Київ : Книголав, 2018. – 208 с. – (Полиця бестселер).
   Книжка розкриває постать героїні серіалу блогерки Лоліти Гавриленко, показує історію її стосунків, а також причиняє двері до непростого життя Лоли. Вона і популярна школярка і блогерка з кількома сотнями тисяч підписників, і водночас дівчина, яка живе в далеких від інстаграмного гламуру умовах, утримує родину й вирішує усі домашні проблеми. До речі, завдяки щоденнику виявилося, що у Лоліти є улюблена книжка. Та й виконавиці ролей Ніки та Лоли мають, що порадити читати підліткам. Цікаво? Тоді гайда розбиратися, що нового про Лолу розкаже нам її щоденник.

    


   Вокер Н.Чому виникають конфлікти? Причини. Етапи. Розв'язання. Наслідки  / Н. Вокер ; пер. з англ. Г. І. Базецька. – Харків : Віват, 2018. – 79 с. : іл.
   Потік новин двадцять чотири години на добу, журналістика, інтернет, подорожі земною кулею… Наш великий світ стає дедалі ближчим і доступнішим, ніж то було колись, – включно з конфліктами й війною. Незалежно від того, чи стосується конфлікт вашої країни, будь-яке протистояння, будь-яка війна певним чином впливає на життя кожного. Така кількість конфліктів у світі примушує замислитися: чому ж вони виникають?


    

    

   Санчес В., Марія І.Одрі Хепберн / М. І. Санчес Вегара ; пер. з ісп. М. Пухлій ; худож. А. Аррасола. – Київ : КМ-БУКС, 2018. – 28 с. : іл. – (Маленьким про великих).
   Книжка “Одрі Хепберн” – це біографія унікальної жінки ХХ століття. Історія Одрі Хепберн вчить як долати труднощі, бути настирливим та відстоювати свою думку. Актриса знала, що потрібно вірити в себе, в свою унікальність та неповторність.    

    

    

   Санчес В., Марія І.Фріда Кало / М. І. Санчес Вегара ; пер. з ісп. М. Пухлій ; худож. Ї Фань Ен. – Київ : КМ-БУКС, 2018. – 28 с. : іл. – (Маленьким про великих).
   Фріда Кало – найвидатніша представниця мексиканського живопису й одна з найбільших мистецьких легенд ХХ ст. Вона – приклад наполегливості, відваги та готовності до боротьби, який і сьогодні надихає мільйони жінок.


    

    

   Потерянко Ю. Марія Кюрі : біографічні нариси для дітей / Ю. Потерянко. – Київ : Агенція ІРІО, 2018. – 176 с. : іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
   Марія Кюрі – найзнаменитіша жінка-науковець XX століття. Вона отримала дві Нобелівські премії одразу у двох дисциплінах – фізиці та хімії. Найвизначнішими досягненнями Кюрі вважається відкриття радіоактивності і таких елементів як радій та полоній. Вона не прагнула слави і коли вже була відома усьому світові – не припиняла працювати. Марію Кюрі вважають жінкою, яка найбільше надихає у сучасній науці.

    

    

   Гокінґ  С. Великий замисел / С. Гокінґ, Л. Млодінов ; пер. з англ. М. Климчук. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 208 с. : іл.
   Чи є наше життя великим задумом чи можливо – це просто випадковість?
   Історія Всесвіту, в контексті якої автори спростовують традиційну теорію його появи, по-новому осмислюють теорію Великого вибуху та заперечують думку про те, що Земля – єдина планета, на якій є життя. Що, як окрім нашої галактики та всесвіту існує безліч інших унікальних космічних об'єктів?
   Книжка написана живою мовою й розрахована на широке коло читачів без академічних знань з фізики.

    

    

    

    

   Морріс  Г. Татуювальник Аушвіцу / Г. Морріс ; пер. з англ. О. Захарченко. – Київ : Книголав, 2018. – 240 с. – (Полиця бестселер).
   Коли йдеться про Другу світову війну, багато хто з нас ставить собі питання – як людям вдалося її пережити? Звідки люди брали сили йти далі? Роман ”Татуювальник Аушвіцу” дає відповідь та нагадує сучасному читачеві про те, що ніколи не має повторитися, розповідає про те, що надихає й надає сили.

    

    

    
    
   Фавіллі Е. Казки на ніч для дівчат-бунтарок  : 100 історій про непересічних жінок / Е. Фавіллі ; пер. з англ. Т. Савчинська. – Київ : Книголав, 2018. – 224 с. – (Дитяча полиця).
   “Казки на ніч для дівчат-бунтарок” – це сто розповідей про надзвичайних жінок, проілюстровані сотнею яскравих портретів. Їхні таланти вражають, вчинки надихають, їхні досягнення та відкриття – важлива частина історії людства. Кожна з них по-своєму змінила світ. Ця збірка оповідок покликана надихати дівчат.

    

    

    

   Сердюк М. Коко Шанель / М. Сердюк. – Київ : Агенція ІРІО, 2017. – 112 с. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
   Цікаві факти зібрані у захоплюючу розповідь про життя дівчини, на шляху якоїбуло безліч труднощів, проте вона лишилась вірною своїм ідеям, що і зробило її відомою на увесь світ. Історією свого успіху Коко довела, що розпочати власну справу можливо коли завгодно, головне – йти за мрією та вірити в себе.

    

    

    

   Сердюк М. Стів Джобс / М. Сердюк. – Київ : Агенція ІРІО, 2018. – 144 с. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
   Ця книга – захоплююча розповідь про життя новатора в IT-технологіях, творця одного з найвідоміших брендів, геніального оратора, талановитого керівника, людини, що змінила світ. Книжка захопить і дорослого, і дитину. Її цікаво читати разом чи самостійно, це чудовий спосіб проводити дозвілля. У кінці кожного розділу є питання-завдання, котрі не лише допоможуть запам'ятати корисну інформацію, а й підштовхнуть на роздуми, що насамперед потрібно робити, щоб бути першим, як Стів Джобс.

    

    

    

   Потерянко Ю. Альберт Ейнштейн / Ю. Потерянко ; худож. Є. Васильєв. –Київ : Агенція ІРІО, 2017. –104 с. : іл. –(Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
   Книга “Альберт Ейнштейн” статне відмінним джерелом мотивації. Плодами наукових відкриттів фізика-теоретика людство користується й досі, ба навіть більше – без них наш світ виглядав би зовсім інакшим. Але історія життя цього вченого –не тільки сухі факти про науку, атакож історія сильного характеру, волі, життєрадісності та позитивному погляді на світ.


    

    

   Опанасенко О. Нікола Тесла / О. Опанасенко ; худож. О. Макаров. –Київ : Агенція ІРІО, 2017. –112 с. –(Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
   Нікола Тесла – один з найвидатніших вчених та інженерів, його внесок в науку оцінюють нарівні з внеском Леонардо да Вінчі, а його життя схоже на фантастичний роман.

    

    

    

    

   Авраменко О. 100 експрес-уроків української : посібник. Ч. 1 / О. Авраменко. – Київ : Книголав, 2016. –191 с. : іл.
   Цей кишеньковий посібник містить 100 експрес-уроків, які в доступній формі навчають норм сучасної української мови. У легкій і цікавій формі автор розповідає про поширені помилки як у приватному спілкуванні, так і в офіційному. Запропоновані коротенькі уроки з ілюстраціями сприятимуть якнайкращому запам'ятовуванню норм сучасної української мови. 

    

    

    

    

   Бретт Р. Будь дивом : 50 уроків, щоб зробити неможливе можливим / Р. Бретт ; пер. з англ. В. Кучменко. – Харків : Клуб Сімійного Дозвілля, 2016. – 256 с.
   Ця книжка – скарбниця історій, які захоп­люють та надають сил творити добро. На її сторінках звичайні люди відкривають свої серця та діляться уроками про те, як вони змінили життя, зробили неможливе можливим. Вони розкажуть вам, як бачити дива, що відбуваються щодня, та самому стати дивом. Книжка допоможе зрозуміти та прийняти себе і водночас спонукає стати кращим!

    

    

    

    

    

   Атлантова С. Миші : казка-шкряботушка / С. Атлантова. – Київ : Фонтан казок, 2017. –144 с. : іл. – (Добрі пригоди).
   Миші – такі само люди, як і ми з вами. Можуть  накапостити і начуди­ти, – а можуть і подвиг звершити, особливо заради дівчинки чи хлопчика.

    

    


    

    

   Дерманський С. День народження привида : казки / О. Дерманський ; худож. Л. Франко. –Київ : Фонтан казок, 2017. –  48 с. : іл.
   У День народження до привида Сашуки Писуки прийдуть у гості всі його друзі-привиди – і Зловісна Марта, і Гарнюня Гапуня, і Балухатий Блюм, і Рудий Зуб, і Май Онес, і навіть Зелепонь Квартальна. І в кожного буде своя історія – химерна, розбишацька, страшненька, повчальна, добра – і неодмінно весела!

    

    

    

    

   Дерманський С. Жменька тепла для мами / О. Дерманський ; худож. Р. Попський. –Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. –55 с. : іл.
   Вкутане багатолітньою холоднечею місто вже давно не знало літа. Мерзенний пан Прищ, який захопив містян у крижаний полон, погрожує заморити холодом маму маленької Влади. Чи вдасться їй врятувати маму, а заразом і ціле місто від свавілля пана Прища? Чи зможе вона віднайти хоч жменьку тепла для любої матусі?

    

    

   Шрут П. Шкарпеткожери / П. Шрут ; пер. О. Стукало ; худож. Г. Міклінова. – Харків : Школа, 2017. – 232 с. – (Шкарпеткожери)
   Назва “непарний шкарпеткожер” відображає той факт, що шкарпетки загадковим чином пропадають виключно по одному, і ніколи – обидва відразу!
   Шкарпеткожери живуть практично в кожному будинку, і вони майже всі мирні і безпечні. Хоча в їх шкарпеткожерському маленькому світі є свої злочинці, інтриги, зрада, дружба і інші шкарпеткожерські хвилювання.

    

    

    

   Кочубей С. Книга рекордів Говорухи : повість / С. Кочубей ; худож. С. Кочубей. – Київ : Фонтан казок, 2017. – 168 с. : іл. – (Книжка про мене).
   У Андрійка Говорухи, шкільне прізвисько Андроїд, і його друга Юрчика нова халепа: подруги захопилися популярним актором і пе­рестали звертати на них увагу. Але Говоруха не здається! Він ладен сам встановити які завгодно рекорди, щоб прославитися й перемог­ти несподіваного “суперника”
   “Книга рекордів Говорухи” – нова пригода улюблених героїв, ве­села й капосна.

    

    

   Манів Г. Пригоди Тараса в далекому космосі : наук.-фантаст. повість / Г. Манів ; худож. Н. Каламєєць. –  Київ : Фонтан казок, 2017. – 12 с. : іл. – (Добра фантастика).
   У далекому космосі безліч небезпек. Тут зневіриться й досвідчений космонавт – а що вже казати про десятирічного Тараса, який загубився в нескінченних просторах Всесвіту сам-один у своєму зорельоті – а все через те, що погано вчив інтеграли… І, як на зло, більшість істот, яких він зу­стрічає на далеких планетах, годі назвати розумними – бо хоч вони й уміють розмовляти, і навіть мислити, й нерідко володіють геть незлецькими технологіями, проте поводяться нічим не краще від первісних дикунів…

    

   Чапек  Й. Оповідання про песика й кицю. Як вони разом господарювали та ще багато про що / Й. Чапек ; худож. О. Курдюмова. – Харків : Віват, 2016. – 79 с. : іл. – (Мрійники).
   Швидше відкривайте книжку знаного чеського письменника Йозефа Чапека! Познайомтеся з милими й добрими тваринками, які чого тільки не вміють: мити підлогу, пекти торт і навіть давати вистави! А головне  –  вони дуже полюбляють веселитися з дітками!

    

    

    

   Вільямс М.Вельветовий Кролик, або Як  оживають іграшки / М. Вільямс. – Київ : Час майстрів, 2016. – 32 с. : іл. – (Найкраще – дітям).
   Книжка розповідає про те, як простенький вельветовий кролик став улюбленою іграшкою хлопчика. Кролик відчував себе таким потрібним і неймовірно щасливим. Єдине, що трохи засмучувало, це його несправжність. Казка навчає тим істинам, які роблять людину справжньою, здатною любити, прощати і бути потрібною.

    


   Шуберт І. Мій друг пірат / І. Шуберт, Д. Шуберт. – Харків : Віват, 2016.– 32 с. : іл. – (Акварель).
   Хочете познайомитися зі справжнім піратом? Та цей старий морський вовк ні з ким не хоче дружити. Але одного разу на даху свого будинку злий і відлюдний пірат побачив маленького хлопчика...
   Чим закінчиться ця історія? Гортайте сторінки, милуйтеся прекрасними акварельними ілюстраціями і нічому не дивуйтеся!

    

    

    

   Лірник Сашко.Казки Лірника Сашка / С. Лірник ; худож. І. Коршунов. – Київ : Зелений пес, 2014. – 71 с.
   “Казки Лірника Сашка” – це казки на кожен смак, із неодмінним повчальним елементом історичного серпанку. Вони оспівують щирість і щедрість поміж людей, завзяту вправність у справах, терпіння, відданість, усміхнену нескореність перед усілякими невдачами.

    

    

    

   Качан А.За нашим садом грає море : лірика, ігрова поезія / А. Качан ; худож. К. Лавро. – Київ : Веселка , 2016. – 96 с. : іл.
   Збірка дитячих віршів Анатолія Качана стане радістю для всіх дітей та їх батьків, адже твори поета написані крізь призму дитячого яснобачення та поетичного світосприйняття. Завдяки цьому  вірші сповнені невимушеного ліризму та хвилюючої образності.

    

    

    

   Чаклун О. Мікробот : казки / О. Чаклун ; худож. Я. Любарська. –  Київ : Фонтан казок, 2016. – 64 с. : іл. – (Добра фантастика).
   Випадково опинившись на нашій планеті, Мікробот заводить дружбу з дівчинкою Амелією та хлопчиком Пітером, і вони разом перемагають космічного лиходія Сульфура. Упевнившись, що хованки тут неперевершені, він приводить іще сімох друзів-роботів .
   Надсучасні технології, суперможливості, дива техніки органічно поєднуються з живими традиціями доброї казки.

    

    

    

    

   Шуберт І.Історія хороброго мишеняти / І. Шуберт, Д. Шуберт. – Харків : Віват, 2016. – 32 с. : іл.
   Надзвичайно цікава історія про хоробре мишеня та його чарівну мотузку. “А хіба мотузки можуть бути чарівними?” – спитаєш ти. Авжеж! Хоч там як, а наш герой запевняє в цьому свою подружку.

    

    

    

   Паулі Л.Лисичка йде до бібліотеки / Л. Паулі ; худож. К. Шерер. – Харків : Віват, 2016. – 32 с. : іл. – (Маленьке диво).
   Історія про те, як звичайна лисичка випадково потрапила до надзвичайного світу знань. Як це їй вдалося? Вона просто заскочила до бібліотеки. Мерщій за нею!

    

    

    

    

   Яневський Д. Б.Проект "Україна" : відомі історії нашої держави / Д. Б. Яневський ; худож. О. Д. Кононученко. – Харків : Фоліо, 2016. – 287 с. : іл.
   У книжці телеведучого, журналіста, доктора історичних наук Данила Яневського розповідається про те, що відбувалося на землі, яка зараз називається Україною, починаючи з середини Х ст. до об'єднання 1386 року Королівства Польського та Великого князівства Литовського, а потім – до ліквідації полкової системи Гетьманщини та утворення 1781 року Київського намісництва, яке охоплювало всю територію сучасної України від Дніпра до Збруча.

    

    

    

   Кокотюха А.Повний місяць : роман / А. Кокотюха. – 2-ге вид. – Київ : Нора-Друк, 2015. – 368 с. – (Морок).
   Осінь 1944 року. Поділля. Люди кажуть – завівся в тутешньому лісі вовкулака. Розгадати таємницю сатанівського лісу береться бойовий офіцер, фронтовик Андрій Левченко.
   Нова гостросюжетна історія від Андрія Кокотюхи – детективний трилер, виконаний у популярному стилі ретророману. Дія захоплює з перших сторінок. Фінал обіцяє несподіванки, яких не чекав, за його зізнанням, і сам автор.

    

    

    

   Лильо І. Львівська кухня / І. Лильо ; худож. Л. Бейгер. – Харків : Факт, 2016. – 253 с. : іл.
   Книга лише на перший погляд присвячена кухні – одному з найважливіших аспектів львівської історії. Насправді вона набагато цікавіша і змістовніша. Автор поєднав історії з життя відомих людей давнього Львова та Галичини з характерними саме для їхнього характеру рецептами страв,  а рецепти ці передавалися у львівських родинах з покоління в покоління, і сучасні господині охоче їх готують.

    

    

    

    

   Волков О.Вовчий місяць / О. Волков. – Київ : Нора-Друк, 2016. – 464 с. – (Морок).
   Герой роману “Вовчий місяць” – колишній вчитель історії, під Новий рік в глушині українських лісів відкопує унікальну знахідку. В цей же час один з найвпливовіших магнатів Південної Америки таємно вирушає в Україну. Не пов'язані, на перший погляд, між собою події стають основою сюжету, де головний герой змушений протистояти цілому світу. 

    

    

    

    

   Капранови Брати. Забудь-річка : роман / Брати Капранови. – Київ : Нора-Друк, 2016. – 544 с.
   Троє молодих людей потрапляють на війну під одним іменем – Степан Шагута. Комсомолець воює у дивізії “Галичина”, син офіцера УНР – у Червоній армії, а польський жовнір – в УПА.
   Багато років по тому випадково зустрічаються двоє їхніх нащадків і між ними спалахує кохання. Герої ведуть родинне історичне розслідування трьох доль, які переплуталися і стали фактично однією потрійною долею – долею українця у Другій світовій війні.

    

    

    

   Ухачевський С. Казка Старого Мельника / С. Ухачевський ; худож. Ю. Стахівська . – Львів : Кальварія, 2015. – 104 с. : іл.
   Українська казка про перемогу світла над темними силами. Головні герої книжки несподівано для себе стають Воїнами Світла та, попри неймовірну потугу темних сил, звільняють рідну землю від ворожої нечисті й повертають людям мир і спокій.

    

    

    

   Ушкалов Л.Що таке українська література : есеї / Л. Ушкалов ; ред. М. Савка. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. –  352 с.
   До книги увійшли есеї, які вперше побачили світ у 2012-2013 роках на шпальтах газети “Україна молода” в рубриці “Уроки літератури від Леоніда Ушкалова”. У них автор порушує цілу низку питань, важливих для кожної людини: щастя, свобода, любов, правда, поезія, самотність... А героями есеїв є відомі класики.  Написані в яскравій публіцистичній манері, ці “уроки” незаперечно свідчать про одне: українська літературна традиція від давнини до сьогодні – багата, барвиста і надзвичайно цікава.

    

    

    

   Положій Є. Іловайськ : розповіді про справжніх людей / Є. Положій. – Харків : Фоліо, 2016. – 378 с.
   “Іловайськ” – книга про мужність і боягузтво, про подвиги та зраду, про неймовірний героїзм і людяність українських солдат і офіцерів. Це книга про війну, яка, як відомо, нікого ще не зробила краще, натомість, серед крові, вогню та заліза люди залишаються людьми.
   Роман побудований на реальних подіях. У цьому йому допомагали бійці добровольчих батальйонів, без яких ця книжка б ніколи не відбулася. Вони та їхні подвиги – і є ця книга.

    

    

    

    

   Береза Т.Мова – не калька : словник укр. мови / Т. Береза, І. Зубрицька, Ю. Зелений. – Львів : Апріорі, 2016. – 664 с.
   Сучасний словник гарної української мови  розкриває велич і красу рідної мови. У словнику опрацьовано понад  20 000 найбільш проблемних слів та висловів, вкрай потрібних для збагачення мовної культури кожного українця.

    

    

    

    

   Перельман Я. І. Жива математика : математичні розповіді та головоломки / Я.І. Перельман. – Київ : КМ-БУКС, 2016. – 176 с. : іл.
   В книжці зібрані різноманітні математичні головоломки, більшість із яких побудовані на зразок маленьких оповідань. Для їх розв'язання достатньо знань із елементарної математики та найпростіших відомостей з геометрії. Для підлітків та дорослих, котрі шукають розумних і корисних розваг у години дозвілля.

    

    

    

    

    

   Перельман Я. І.Цікава фізика  / Я. І. Перельман. – Київ : КМ-БУКС, 2016. –  496 с. : іл.
   Серед найвідоміших публікацій автора “Цікава фізика” посідає особливе місце. Секрет її популярності пояснюється як підбором тем і різноманітністю матеріалу, так і способом подачі інформації, манерою пояснення наукових понять.

    

    

    

    

    

   Рутківський В.Гості на мітлі : казкова повість / В. Рутківський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 240 с.
   Стара відьма разом зі своїм слугою, чаклунським котом Аристархом, отримала відрядження з Лисої гори. Вона має прилетіти до рідного села, де ще малою зазнала безліч принижень та образ, і викрасти якусь дівчинку для того, щоб зробити її своєю ученицею. Спочатку страшні посланці навіть перевиконують план...

    

    

    

    

   Маску У.Зайченя Стриб шукає друзів / У. Маску ; худож. А. Флад. – Харків : Віват, 2016. – 32 с. : іл.
   Маленький Стриб вирушив на пошуки друга. Та де ж його знайти? Рибка живе у воді, білка – на верхівці дерева, а місяць взагалі мовчки поглядає на нас із небес. Проте Стриб не полишає надії. Аж ось одного разу до нього у двері постукав особливий гість…

    

    

    

    

   Стельмащук  А. Кіт Вікентій і острів скарбів / А. Стельмащук, К. Стельмащук ; пер. з пол. С. Колесник. – Харків : Віват, 2016. – 32 с. : іл. – (Акварель).
   Раді запросити вас у захопливу подорож у компанії з незвичайним котом Вікентієм, де на вас чекають справжній шторм, пошуки скарбів, зустріч із чарівним створінням і ще багато цікавого. Читайте з нами – буде весело!

    

    

    


   Шьоне  К.Хочеш бути моїм другом? / К. Шьоне, Н. Гунтесрайнер. – Харків : Віват, 2016. – 32 с. : іл. – (Акварель).
   Що робити, коли в тебе зовсім немає друзів? Вирушити на пошуки справжнього друга! Саме так і чинить кумедний пес Джек. Щосили він намагається заприязнитися з кожним, кого зустрічає, але весь час потрапляє в безглузді ситуації. Та Джек не сумує. Справжній друг обов'язково з'явиться та буде радий прийняти тебе таким, який ти є!

    

    

    

    

   Екгольм Я. Людвигу Прехитрому – ура-ура-ура! : казкова повість / Я. Екгольм ; худож. В. Харченко ; пер. з швед. Т. Вакуленко. – Харків : Школа, 2015. – 144 с. : іл. – (Дитячий бестселер).
   Улюблена цікава казка шведського письменника Екгольма Яна-Олафа про незвичайних вірних друзів – маленьке пухнасте жовтеньке курчатко Тутта та кмітливе руде симпатичне лисеня Людвіг, які, незважаючи на несхвалення родичів та батьків, не відмовилися від своєї дружби. Чи зможе малюк Людвіг порятувати галасливу курячу родину та чи не поласує  курчатком руде сімейство у лисячому лігві, маленькі читачі дізнаються із цієї чудової ілюстрованої нової книжечки.

    

    

    

    

   Капріа  К. Джо Кораліна : Скарб на дні моря / К. Капріа, М. Мартуччі ; худож. А. Мерлі. – Харків : Пет, 2015. – 108 с. : іл.
   Чи може ключ перетворити звичайний день на справжню пригоду? Якщо його знайшли на засипаному піском горищі, і якщо ніхто не знає, що цей ключ відмикає – відповідь, безсумнівно, ”Так!”. Озброївшись загадковим ключем, Джо, Лазурка, Кобі і його шкідливий братик  Блу проводять розслідування на вулицях Іскристого Каналу, яке приведе їх до найдорогоціннішого скарбу!

    

    

    

   Кінселла С. Пошуки Одрі : роман / С. Кінселла ; пер. з англ. В. Ракуленко. – Київ : КМ-БУКС, 2016. – 320 с.
   Одрі – дівчина,у якої соціофобія і через це вона не виходить з дому та носить чорні окуляри. Одрі зі всіх силах старається стати “нормальною” : виходити в світ,спілкуватись не лише з батьками і своєю лікаркою. Виходить трохи кепсько, особливо з її матір'ю, яка, втративши роботу через хворобу доньки, теж божеволіє по-своєму: читає різні статті та намагається втілити їх у сімейному житті. Зняти свої окуляри та увійти у звичний світ допомагає Лінус, друг старшого брата Одрі.

    

    

    

    

   Капріа К. Джо Кораліна : Мюзикл мрії / К. Капріа, М. Мартуччі ; худож. А. Мерлі. – Харків : Пет, 2015. – 108 с. : іл.
   У Коледжі трьох чеснот настали дні співу і танців. Професор Аквамарина хоче поставити мюзикл і Джо впевнена: її найкраща подруга Лазурка – найкраща претендентка на головну роль! Але сором'язлива русалонька занадто боїться піти на проби, і Джо потрібно придумати, як її підбадьорити.

    

    

   Ліндгрен Б. Лоранга : повість / Б. Ліндгрен ; пер. з швед. Г. Кирпа. – Київ : Видавництво Жупанського, 2015. – 176 с.
   У книжці відомої шведської письменниці Барбру Ліндґрен  йдеться про кумедну родину, яка живе геть не так, як усі нормальні люди. У них на хуторі немає котів і собак, зате є тигри у хліві. А ще є своя жирафа, яка возить їх у крамницю, де вони без грошей купують сосиски.
   Родина живе не так, як прийнято жити, адже герої книжки вибирають лише те, що їм подобається.
   Є в книзі ще чимало героїв, які  дивуватимуть і смішитимуть. Може, ви їм і не повірите, але навряд чи скажете, що так не буває…

    

    

   Щигельський М. Ковчег часу, або Велика втеча Рафала із колись крізь тоді в тепер і назад : повість / М. Щигельський ; пер. з пол. Б. Антоняк. – Львів : Урбіно, 2016. – 232 с.
   Воєнна Варшава. Рафалові дев'ять років і він живе в гетто. Хлопчик не ходить до школи, а сусіди довкола постійно змінюються, тому друзів у Рафала теж немає. Дідусь, який ним опікується, мусить заробляти гроші на прожиття, і його цілими днями не буває вдома. Найчастіше Рафал залишається сам. Проте в нього є книжки й бібліотека – єдине місце в гетто, куди дідусь дозволяє йому ходити самому. Якось бібліотекарка дає йому книжку Герберта Веллса “Машина часу”. Відтоді життя Рафала цілковито змінюється. Починається його велика й небезпечна пригода.

    

    

    

    

   Кінг С. Країна розваг : роман / С. Кінг ; пер. з англ. О. Любенко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 320 с.
   Студент Девін влаштовується на літню роботу в парк атракціонів, сподіваючись забути дівчину, яка розбила йому серце. Але тут відбувається щось моторошне… Ворожка з парку розваг пророкує, що на Девіна чекають дивовижні зустрічі. Темне одкровення навіки змінить його життя!

    

    

    

    

    

   Почепцов Г. Г. Ключ від Міста Чаклунів : казкові повісті / Г. Г. Почепцов ; худож. Ю. Радіч-Демидьонок. – Київ : Країна мрій, 2015. – 352 с. : іл.
   Чого тільки не трапляється в казковій країні міст: злі чаклуни зачаровують жителів країни, королі з доброго дива опановують ремесла, а стривожені феї намагаються відшукати зниклу картину. Аж голова йде обертом від бурхливих подій!

    

    

    

    

   Ролінг Дж. К. Гаррі Потер і прокляте дитя : сценарій п'єси / Дж. К. Ролінг, Д. Тіфані ; пер. з англ. В. Морозов. – Київ : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. – 350 с.
   Події в п'єсі розгортаються через дев'ятнадцять років після пере­можної битви за Гоґвортс, якою закінчується сьома, за­ключ­на, частина “поттеріани”.
   Бути Гаррі Поттером нелегко, а надто тепер, коли він – працівник Міністерства магії, трудоголік, одружений батько трьох школяриків. Доки Гаррі Поттер бореться зі своїм мину­­лим, яке ніяк не хоче відпускати, його молодшому синові Албусові доводиться миритися з тягарем свого знаменитого роду – спадком, якого він не обирав. У той час, як минуле зловісно змішалося з майбутнім, батько і син пізнають сумну істину: інколи темрява виходить звідти, де її ніхто не чекав.

    

    

   Лапікур  В.Мурро і Гавчик. Розслідування починаються / В. Лапікур, Н. Лапікур ; худож. Н. Синегіна. – Харків : Юнісофт, 2016. – 128 с. : іл. –(Дитячий детектив).
   А чи може кіт бути детективом? Ще й як може! Він живе у великому старовинному селі Старобелі. Саме через те, що село налічує багато навіть не десятків, а сотень років, тут живуть не лише люди та їхні тварини, а й домовики, мавки, русалки і навіть привиди. Ще й своя чаклунка є, але то окрема історія. Отож, станеться щось дивне у селі, розкажуть про це Мурро.

    

    

    

   Лапікур В.Мурро і Гавчик. По слідах чупакабри / В. Лапікур, Н. Лапікур ; худож. Н. Синегіна. – Харків : Юнісофт, 2016. – 128 с. : іл. – (Дитячий детектив).
   Напевно, у кожного з нас в житті було таке: страшно, ой, як страшно!... А потім виявлялося, що насправді – нічого там страшного.
   Тож якщо часом  хтось із сусідів галасує: “Злочин, злочин, стр-р-рашний злочин!”–  Мурро вислухає, і навіть вусом не поворушить, тільки пирхне: – Та який там злочин! Звичайнісінька придибенція.

    

    

    

   Слабошпицький  М.Чудасія на балконі : казки / М. Слабошпицький ; худож. А. Потемська. –  Київ : Ярославів Вал, 2013. – 48 с. : іл.
   Ця книжка схожа на хатку-рукавичку, адже у ній живуть цікаве рибеня і зайчик, що вважав себе сміливцем, норвезький кіт у намисті і навіть чудасія на балконі.

    

    

    

   Слабошпицький М.Золоті бджоли: оповідання та казки / М. Ф. Слабошпицький ; худож. О. Мушкетик. – К. : Ярославів Вал, 2014. – 52 с. : іл. – (Бедрик).
   Якщо тобі цікаво дізнатись, чи далеко до Африки і які тварини там живуть, якщо тобі кортить довідатись, хто випасає золоті бджоли і хто врятував горобця Цінь-Цвіріня, якщо тобі не дає заснути питання, де туман живе, тоді ця книжка саме для тебе!

    

    

    

    

   Авіація: найцікавіші факти. – Харків : Віват, 2016. – 24 с. : іл. – (Енциклопедія для малюків)
   Мрія про небо надихала людей з найдавніших часів на створення найфантастичніших літальних апаратів. Книга розповідає про розвиток літакобудування,  перші польоти, види маневрування літака в польоті та багато цікавої інформації про володарів неба.  Яскраві ілюстрації та перевірені факти дуже сподобаються допитливим читачам.

    

    

   Флот: найцікавіші факти. – Харків : Віват, 2016. – 24 с. : іл. – (Енциклопедія для малюків)
   Людина з найдавніших часів прагнула підкорити водну стихію. Книга допоможе дізнатися про різновиди суден та здійснити подорожі до найвіддаленіших куточків океану. Яскраві ілюстрації та перевірені факти дуже сподобаються допитливим читачам.

    

    

    

    

   Мотоцикли: найцікавіші факти. – Харків : Віват, 2016. – 24 с. : іл. – (Енциклопедія для малюків)
   Якими були перші мотоцикли? Чи існують реактивні мотоцикли? Де ж зайти відповіді на всі ці питання? Звичайно, на сторінках цієї яскравої та цікавої книги.

    

    

    

    

    

   Лущевська О. Авіа, пташиний диспетчер : повість / О. Лущевська ; худож. В. Борігард. –Київ : Грані-Т, 2015. –92 с. : іл.
   Авіадиспетчер – украй важлива професія, проте птахи, на відміну від літаків, у польоті –  беззахисні.  Голуб Авіа вирішує стати пташиним диспетчером!
   Хвацька пригодницька історія від письменниці Оксани Лущевської і художниці Віолетти Боригард сповнена карколомних трюків, газетних сенсацій, викриттів і відкриттів у живому телеефірі, а головне – щирого бажання змінити світ на краще.

    

    

    

    

   Чаклун О. Мікроробот : казки / О. Чаклун ; худож. Я. Любарська. –Київ : Фонтан казок, 2016. –64 с. : іл. –(Добра фантастика)
   Маленький робот Мікробот понад усе полюбляє гратися в хованки. Випадково опинившись на нашій планеті, він заводить дружбу з дівчинкою Амелією та хлопчиком Пітером, і вони разом перемагають космічного лиходія Сульфура.
   Надсучасні технології, суперможливості, дива техніки органічно поєднуються в новій книжці сучасного українського дитячого письменника Олега Чаклуна з живими традиціями доброї казки.

    

    

    

   Джорж Н. Маленька паризька книгарня : роман / Н. Джорж ; пер. з англ. О. Захарченко. –Київ : Наш формат, 2016. –352 с.
   “Маленька паризька книгарня” − книга про те, як стати вільним. Вільним від душевних терзань, марних сподівань і туги за нездійсненним майбутнім. Цей чарівний роман змусить багатьох читачів поринути у спогади про своє перше кохання, знову відчути ніжність, любов та легкий відтінок смутку за минулими почуттями.

    

    

    

   Парвела Т. Елла та друзі. Веселі пригоди / Т. Парвела ; худож. Н. Гайда. – Харків : Школа, 2016. – 128 с. : іл. – (Нова дитяча книга)
   Разом із друзями і, звичайно ж, класним керівником Елла переходить до другого классу, де на неї чекає перше кохання до нетямущого Пата і блискучий виступ на шкільній олімпіаді, вистежування жорстокого і невблаганного термінатора, що полює на вчителя, і пригоди в нічній школі. А ще в класі з'являється новачок, що підозріло скидається на прибульця з іншої планети. Тож нудьгувати Еллі та друзям немаєколи!

    

    

    

   Стрековська-Заремба М. Філіпек і шалені канікули / М. Стрековська-Заремба ; пер. з пол. І. Котлярська-Фесюк. – Харків : Школа, 2016. – 144 с. – (Нова дитяча книга)
   “Філіпек і шалені канікули”  – третя книга про веселого хлопчикаФіліпека та його друзів.
   На бешкетника чекає дуже насичена “програма”: викриття шпигуна, поїздка з дідусем у санаторій для літніх людей, спортивний табір з дівчатками-балеринами, “викрадення” власною тіткою, подушкова вечірка та ще чимало розваг.

    

    

    

    

   Сульберґ А. Хто проти суперкрутих : повість / А. Аудгільд Сульберґ ; пер. Н. Іваничук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 208 с.
   Дванадцятилітня Анне Беа вважає себе потворою, та й у школі на неї поглядають співчутливо. А дехто, особливо трійко крутелиць із їхнього класу, взагалі відверто з неї глумляться. Тому дівчинка мало з ким спілкується, і якби не найкращий друг Нільс, її життя було б зовсім нестерпним. Але Анне Беа доведеться поглянути в очі своїм найбільшим страхам і дати відсіч суперкрутим.

    

    

    

    

    

   Баркер К.: Викрадач вічності / К. Баркер ; пер. з англ. С. Крикун. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 195 с. – (Дивовижні світи)
   Дім пана Гуда охоче приймає маленьких гостей і тішить їх нечуваними дивами. Дітлахи, стомлені від сірої буденності й надокучливих батьків, можуть тут відпочивати й розважатися. Однак десятирічний Гарві Свік, трохи погостювавши в чарівному Домі, помічає, що не все так безхмарно. Шукаючи правду, хлопчик виявляє лихе обличчя Дому й дізнається, що за гостинність пана Гуда діти мусять розплачуватися найдорожчим, що в них є...

    

    

    

    

   Малетич Н.: Щоденник Ельфа / Н. Малетич ; худож. : А. Нечаєвський, Д. Нечаєвська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 175 с.
   Всі діти – ельфи, принаймні такими вони народжуються. А коли починається їхнє шкільне  життя, тут вже прозорі крила мають набути сили, аби політ вирізнявся прикметами висоти, переможності, товариської підтримки.  Герої оповідань Наталки Малетич ходять вулицями різних міст і вчаться в різних школах. Вподобання у них різні, та все ж вони багато в чому схожі, коли прагнуть самостійності у вчинках чи втрапляють у халепу.

    

    

    

   Паласіо Р. Дж.Диво : роман / Р. Дж. Паласіо ; пер. з англ. С. Колесник. – Харків : Віват, 2016. – 368 с. – (Світовий бестселер)
      Головний герой роману “Диво” – п'ятикласник на ім'я Огест Пуллмен, хворий на рідкісну хворобу. Риси обличчя хлопчика наче переплутані. Зазвичай це викликає в людей жах…
      Аж ось дитина потрапляє до звичайної школи, де на неї чекають нові труднощі, знайомства та ще багато чого. Читачі дізнаються, що почуття гумору й дружба можуть створити справжнє диво.

    

    

    

    

    

   Чупа О.Вишня і Я : повість / О. Чупа. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2016. – 128 с.
      Ярчик і не підозрює, що найважливішою людиною у його житті стане маленька дівчинка, яку він випадково зустрів у крамниці. Спочатку трохи сторожко і боязко, а чимдалі – тим легше і невимушеніше вони повністю змінюють життя одне одного. Вишня дізнається, а Ярчик по-новому відкриває для себе, якою важкою і водночас потрібною ношею є відповідальність, що таке справжня турбота і наскільки цінним є здобути чиюсь беззастережну довіру.
    

    

    

    

    

   Грін Д. Паперові міста : роман / Д. Грін ; пер. з англ. В. Назаренко. – Київ : КМ-БУКС, 2016. – 320 с.
      Американський письменник і відомий блогерДжон Грінзнається на житті підлітка. Створивши історію про кохання старшокласника Кью Джейкобсона до прекрасної, проте, зухвалої сусідки Марго Шот Шпігельман, бестселлерД. Гріна  завоював всесвітню славу. Автор наголошує на тому, що не варто боятися “загубитися”. Саме це змушує нас рухатися далі. Рух – це вдосконалення. Вдосконалюючись, ми розширюємо межі нашого світобачення, дивимося далі, глибше, споглядаючи на світ через призму уяви.

    

    

    

    

   Карпа І. Baby travel. Подорож  з дітьми, або Як не стати куркою : роман / І. Карпа. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 204 с.
      Перед вами чудова книжка: позитивна, весела, повчальна. Ірена Карпа ділиться власним, набутим у численних подорожах, досвідом. Що робити з дітьми у мандрівці до Індії, Піренеїв у Франції чи по незвіданих пересічнимтуристом Балканах? З малими непосидами Ірену чекають нові відкриття, всілякі пригоди, конфузи і радість від нових вражень. Пригоди з епатажною письменницею і її дітьми починаються!

    

    

    

    

    

   Тур-Коновалов  К. Режисер : роман / К. Тур-Коновалов, Д. Замрій ; пер. з рос. І. Є. Бондар-Терещенко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2014. – 336 с. : іл.
      Олександр Довженко народився в дуже непростий час. І ще в непростіший час жив. Автори книжки майстерно відтворюють атмосферу тієї епохи, яскраві характери, непересічні вчинки і звичайні людські емоції. Наче наживо перед нами розгортаються зйомки фільму “Сумка дипкур`єра”, зрежисованого Довженком, паралельно до яких закручується не менш цікава історія, зрежисована долею, головну роль у якій виконує вже сам Сашко.

    

    

    

    

    

   Ткаченко Г.Спалені мрії : роман / Г. Ткаченко. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 320 с.
      Війна увірвалася й у життя Мар'яниної родини: чоловік не повернувся з фронту. Самотня жінка мріяла, щоб хоч її діти побачили світле майбутнє, та не судилося. Фашисти лютували особливо, коли їм чинили опір: зганяли людей, мов худобу, на бойню, убивали з кулеметів, спалювали живцем! У жахливому полум'ї зникали не лише села, але й надії на світле майбутнє.

    

    

    

    

    

   Талан С. Купеля : збірка / С. Талан. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 240 с. – (Золотий письменник України)
      2004 рік. Вони познайомилися під час буремних подій у самому серці Києва. Софійка була серед мітингувальників, а капітан Волошин стежив, щоб ніхто не постраждав. Вони випадково зустрілися поглядами – і зрозуміли, що відтепер завжди будуть разом. Це було справжнє кохання!

    

    

    

    

    

   Андрусяк І. Зайчикове Різдво : віршоказка / І. Андрусяк. – Київ : Фонтан казок, 2016. – 16 с. : іл. – (Добрі казки).
      Упродовж зимових днів Зайчик сумує за сонцем. Його не тішить сніг, допоки він не отримує сонячний дарунок від Святого Миколая і святкує найсонячніше свято в році – Різдво. Ця книжка запрошує до зимових буднів і свят разом із Зайчиком та його лісовими друзями.

    

    

    

    

    

   Чаклун О. Калюжа : оповідання / О. Чаклун. – Київ : Фонтан казок, 2014. – 16 с. : іл. – (Добрі казки).
      Відкриття далеких-предалеких країв, приголомшливі мандри за моря-океани, пізнання світу, в якому царює стихія води, – усі ці пригоди й насолоди починаються для малюка зі звичайнісінької калюжі! Саме тому всі діти такі охочі до того, щоб у кожнісіньку калюжу на своєму шляху зачалапати, виміряти її вздовж і впоперек, а головне – побачити в ній відображення себе і неба.

    

    

    

    

   Чаклун О. Коротунчик : казки / О. Чаклун. – Київ : Фонтан казок, 2014. – 48 с. : іл.
      Книга розповість чимало цікавого й важливого: про твої улюблені іграшки; про те, що мова тварин і людей не така вже й різна, як це видається на перший погляд, про хитрощі, а головне – про те, що найважливішим у житті є дарувати всім довкола світло і радість, бо насправді як би не змінювався світ і люди в ньому, – а світло і радість завжди будуть найбільшим чаклунством.

    

    

    

   Чаклун О. Банка варення : казки / О. Чаклун. – Київ : Фонтан казок, 2014. – 40 с. : іл. – (Добре чаклунство).
      Як порятувати сестричку, що втрапила в зачаровану банку з-під варення, яке вона сама ж і з'їла, ні з ким не поділившись? На що здатен маленький вітерець, який мріє про великі справи? Хто допоможе вирости кущикові, якого затіняють поважні дорослі дерева? Чи можна врятувати друга, який ніколи не прибирає за собою іграшок?

    

    

    

    

   Андрусяк І. Третій сніг : повість-казка / І. Андрусяк.  – Київ : Фонтан казок, 2015. – 64 с. : іл.
      Ця книжка про те, як не стати вовком у зграї хижаків. Адже, коли живеш у лісі й мусиш щодня хвилюватися, щоб тебе чи найближчого друга бува не з'їли, залишатися добрим і пухнастим ох як нелегко, тим паче коли ти їжак і по суті – хиже й колюче звірятко, хоч і не зле.

    

    

    

    

   Дорожовець О. Старий будинок : повість / О. Дорожовець. – Київ : Фонтан казок, 2015. – 192 с. : іл. – (Книжка про мене).
      Старий будинок – це неодмінно таємниця, іноді навіть містична… Але ті таємниці й та містика, з якою зіткнулася дванадцятирічна Софійка у старому будинку на Тихій вулиці, перевершать усі ваші сподівання! Навдивовижу світла і зворушлива історія про те, яким насправді важливим у нашому житті є все, створене з добром і любов'ю, у що вкладена часточка душі.

    

    

    

    

   Куценко О. Печені яблука / О. Куценко. – Київ : Фонтан казок, 2015. – 24 с. іл. – (Добрі казки).
      Оповідання “Печені яблука” – дебют поетки Оксани Куценко в літературі для дітей – вчить радіти кожному дню життя. Адже довкола стільки прекрасного – просто треба вміти його розгледіти.
      Літо минуло – й тобі трохи сумно? Визирни з вікна – і ти побачиш, що чарівниця-осінь розфарбувала цієї ночі світ у яскраві кольори. Тож вирушай на прогулянку і насолодися цим чудовим осіннім днем.

    


    

     

    

   Кочубей С. Сім нескладух Говорухи : повість / С. Кочубей – Київ : Фонтан казок, 2016. – 104 с. : іл. – (Книжка про мене).
      Височенна як жирафа однокласниця Єва, образившись на Андрійка Говоруху (шкільне прізвисько Андроїд), напророчила йому сім неприємностей – нескладух. І ось вони починають збуватися – і хлопець усе дужче нервує, через що раз у раз потрапляє в усе кумедніші ситуації. Аж доки раптом не з'ясовується, що насправді… Говоруха з Євою одного зросту, а рахувати веснянки на обличчі дівчинки дуже навіть цікаво!
    

    

        

    

   Ільченко О. Зимова казка / О. Ільченко. – Київ : Фонтан казок, 2016. – 48 с. : іл. – (Добрі казки).
      Зима у пташиному світі – час великих випробувань. Соловейко та інші перелітні птахи мають дістатися до омріяного Вирію, здолавши аж два моря. Натомість Крук та інші птахи, що лишаються на зимівлю в наших краях, мусять долати холод, голод, а то й пастки. Тому і для одних, і для інших дуже важливим є Звичай Дружнього Крила – допомога ближнього! Тоді й зимові свята мають особливий смак радості і доброго пташиного щастя.

    

    

    

   Манів Г. Квартирія / Г. Манів. – Київ : Фонтан казок, 2015. – 48 с. : іл. – (Добрі казки).
      Веселі, добрі й трішки збитошні “квартирні” історії  із ніжними, а водночас мило задерикуватими ілюстраціями . Книжка розвиває  фантазію, допитливість, уважність та вміння по-новому поглянути на звичні речі, які оточують вдома.

    

    

    

   Карп'юк В. За руку з черепахою / В. Карп'юк. – Київ : Фонтан казок, 2014. – 48 с. : іл. – (Добрі вірші).
      У цій книжці відомий поет Василь Карп'юк розмовляє природними, справжніми, вільними від умовностей і упереджень образами. Разом з Івасиком, Ісусиком і Марічкою, почавши з казкових Карпат, помандруєте казковими світами – і переконаєтеся, що “за руку з черепахою добре йти…”.

    

    

    

   Лущевська О. Вітер з-під сонця / О. Лущевська. – Київ : Фонтан казок, 2016. – 128 с. : іл. – (Книжка про мене).
      Повість Оксани Лущевської “Вітер з-під сонця”– переможець конкурсу “Напишіть про мене книжку!”, оголошеного видавництвом “Фонтан казок”.
      У героях цієї книжки впізнає себе кожен підліток, який уже мав щастя закохатися. Женька й Рися зустрілися випадково на кораблі. І хоч відтоді вже минув рік,  одначе за цей час дуже багато всього сталося: Рися нервує через те, що цілі канікули мусить працювати, щоб допомогти забезпечити родину, а в Женьки загинув тато, і він дуже болісно переживає цю тяжку втрату…
    

    

    

     

   Чаклун О. Іскра : оповідання / О. Чаклун. – Київ : Фонтан казок, 2014. – 88 с. : іл.
      Що потрібно для того, щоб стати справжнім чарівником? Певно ж – іскра… А ще – мудрий наставник, який не лише навчить усього, що треба знати чарівникові, й не лише по-новому “відкриє очі” на світ і всі процеси та явища, які відбуваються в ньому, а й даватиме все нові й нові завдання – щоразу складніші… І так доти, доки не настане час найскладнішого і найважливішого завдання – того, де без іскри не обійтися… 

    

    

    

    

   Дерманський С. Бигимоти – не медмеді : вірші для дітей / С. Дерманський.  – Київ : Фонтан казок, 2015. – 56 с. : іл. – (Добрі вірші).
      Усі знають Сашка Дерманського як чудового прозаїка, дитячими повістями якого зачитуються і малі, й дорослі. Збірка “Бигимоти – не медмеді” відкриває нову грань таланту улюбленого автора.

   Сплять в булоті бигимоти,
   Жабуринням тхне із рота.
   Ни говорять,ни співають,
   Лиш хропуть, супуть, зітхають.
                                 (“Бигимоти, або Вірш з помилками”).

      І ще одне відкриття цієї книжки – усміхнені ілюстрації молодої художниці Любки Франко, яка вперше приходить до українського читача.

    

   Бабкіна К. Гарбузовий рік : маленька повість для дітей / К. Бабкіна. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 46 с. : іл.
      Перша дитяча книжка Катерини Бабкіної про те,як речі, птахи, овочі та інші рослини, авта, візки, іграшки, трави, тварини, люди й діти взаємодіють між собою? Вони багато що знають і вміють, особливо овочі. Будьте  до них уважні– і вони все вамрозкажуть, а дещо навіть покажуть.

    

    

    

   Бачинський А.140 децибелів тиші : повість / А. Бачинський. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 127 с.
      В автомобільній аварії юний музикант Сергій втрачає не тільки батьків, сестричку, але й слух. Тепер він мусить навчитися по-новому спілкуватися з ровесниками в інтернаті, подолати зневіру і відчай, аби важка втрата не вбила в ньому повністю бажання жити,атакож вирватися зі злочинного кола і врятувати названу сестру від лиха...

    

    

    

    

    

   Лис В. Камінь посеред саду :   роман / В. Лис. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 256 с.  
      Жив собі звичайний чоловік, до міри успішний, до міри щасливий... Але в житті, мабуть, кожного настає мить, коли розумієш, що все летить шкереберть. І те, що здавалося міцним і справжнім, виявляється марнотою. А можна нарешті наважитися й підняти таємничий камінь із саду своєї душі.
       Чи вийде це в Андрія?

    

    

    

    

   Макнаб К.Як вижити в екстремальних умовах : прийоми і методи, які використовує спецназ / К. Макнаб ; пер. з англ. В. Скоробогатов.–Х. : Книжковий клуб, 2015. –320 с. : іл.
      Цей підручник з виживання, який засновано на досвіді підрозділів спеціального призначення, містить безцінну інформацію.Корисні поради й чіткі інструкції допоможуть вам залишитися живими в надзвичайних ситуаціях і різних кліматичних умовах.
      Ви навчитеся розводити вогонь, будувати укриття з підручних матеріалів, добувати воду та їжу, відрізняти їстівні рослини від отруйних, полювати й розставляти пастки, орієнтуватися на місцевості й правильно подавати сигнали, надавати першу медичну допомогу.

    

    

    

    

   ДочинецьМ. Книга надиху : уроки світу, Неба і людей / М. Дочинець. –Мукачево : Карпатська вежа, 2015. –248 с.
      Ця книжка – про життя як безнастанний дар; про духовні вершини Афону і маленькі карпатські верховини; про те, що робить істоту вільною і безсмертною; про вічні істини і про вічний пошук щоденних крихт радості; про особисте і вселюдське; про земне і небесне, що дарує надих.

    

    

    

    

    

   Рутківський В. Джури і Кудлатик : роман / В. Рутківський. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2015. – 271 с.
      “Джури і Кудлатик” – четвертий роман відомого українського письменника Володимира Рутківського “Джури”. Ця книжка – історична й сучасна, смішна і мудра. В ній ідеться про життя і смерть, про земне й небесне, про перші ніжні почуття, про переміщення в часі, де вірність і дружба залишаються незмінними. Буде цікаво довідатись про те, що Куций через 500 років після козацьких часів перевтілився в Кудлатика. До того ж Кудлатик виявився ще й чудовим оповідачем.

    

    

    

    

   ДочинецьМ. Карби і скарби : посвіт карпатського світу / М. Дочинець. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 288 с.
      На сторінках книги ви доторкнетеся до споконвічної мудрості українського народу, що зберігають Карпатські гори, ви віднайдете ту одвічну гармонію, що є основою нашого існування на землі. Ця книга – неспішна дружня оповідь про відчуте й спостережене, пережите й побачене. Мозаїка образів підкуповує своєю щирістю, простотоюта  мудрістю.

    

    

    

    

    

   Малетич Н.Щоденник Ельфа / Н. Малетич. –Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. –175 с.
      Всі діти – ельфи. Принаймні такими вони народжуються. А коли починається їхнє школярське життя,тут вже прозорі крила мають набути сили, аби політ вирізнявся прикметами висоти, переможності, товариської підтримки й звичайного порозуміння з колишніми ельфами – батьками. Герої оповідань Наталки Малетич ходять вулицями різних міст і вчаться в різних школах, і вподобання у них неоднакові, та все ж вони багато в чому схожі, коли прагнуть самостійності у вчинках чи втрапляють у халепу. І навіть якщо ви не вважаєте себе ельфом, книга все одно про вас.

    

    

    

    

   Захарченко О. Хутір / О. Захарченко ; худож. Л. Федай. –Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. –236 с. : іл.
      Христинка оселяється на хуторі в бабусі, коли тата звільняють з роботи в університеті, бо він – за незалежну Україну.  Там вона не лише знаходить нових друзів, а й вчиться розуміти мову звірят, птахів і міфічних істот – русалок і мавок. Адже насправді вона – не проста собі дівчинка, а Лісова Князівна. У книзі “Хутір”  Олени Захарченко буденність, пригоди, історія та міфологія переплітаються так само тісно, як гілля дерев у таємничому лісі біля села, де ще навіть можна знайти… криївку зі справжнісінькими повстанцями.

    

    

    

    

    

   Зелінський А.Соняхи. Тільки любов здатна на перемогу! : духовність на час війни / А. Зелінський. –Львів : Видавництво Старого Лева, 2015.–127 с.
      Ця книжка написана військовим капеланом, який постійно здійснює своє служіння в зоні АТО, стоїть пліч-о-пліч із тими, про кого пише, підтримує їх і проводжає в останню путь. Книга  про друзів і для друзів, а тому написана з любов'ю та щирою вдячністю. Адже хлопці, про яких ідеться, – молоді офіцери Збройних Сил України, – втілення відданої та жертовної служби своєму народу, щирої, щедрої та до кінця вірної любові. Відтак книжка водночас є даниною світлій пам'яті тим, хто в час, коли Україну огорнула темрява і страх, запалав соняхами на полях української журби.

    

    

    

    

    

   Дешнер Д.Бігун у лабіринті : роман / Д. Дешнер. –К. : КМ Publishing, 2015. –384 с.
      Ця книга відрізняється від деяких популярних книжок тим, що в ній немає магії чи паранормальності. У світі, вигаданому Дешнером, краще розвинені технології, є таємна організація, яка стежить за головними героями, є секрет. А ще є дружба і любов. У Лабіринті, зробленому з каміння, знаходиться  Галявина. Уночі Лабіринт закривається і охороняє мешканців Галявини від механічних монстрів, які знаходяться в Лабіринті.

    

    

    

    

    

   Шкляр В. Чорне Сонце : збірка / В. Шкляр ; худож. М. Пащук. –Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. –304 с. : іл.
      Російсько-українська війна – очима бійця полку "Азов".
      Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє  Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.

    

    

    

    

    

   Екман П.Чому діти брешуть : як батьки можуть заохотити дітей бути чесними / П. Екман. - К. : КМ Publishing, 2015. - 208 с. : іл.
      Чи мають дорослі моральне право засуджувати дітей за обман, якщо вони самі відверто брешуть в присутності дітей? Авторпояснює, чому деякі діти брешуть більше, ніж інші,якийзв'язок між брехливістю дітей і їх пристосованістю до подальшого життя.  Книга буде корисною не тільки фахівцям, які в своїй професійній діяльності стикаються з брехнею дітей – вчителям, психологам, слідчим, суддям, батькам, які вже мали справу з обманом з боку власних дітей, або яким ще належить боротися з ним.

    

    


    

    

   Мацко І.Шпинат для мізків : замальовки, новели / І. Мацко. –Львів : Піраміда, 2015.– 88 с.
       Збірка “Шпинат для мізків”– це страва дозволена усім мислячим людям. Її споживають як сирою, так і під соусом з власних вражень, чи приправою з обговорень. Ну звісно, варто поцікавитись рецептами автора, аби краще зрозуміти спосіб дії шпинату для мізків.
       У свіжоспожитому “Шпинаті для мізків” міститься найбільша кількість корисних складників, які живитимуть думки та почуття. Усі наступні перечитування виявлять досі невідомі смакові відтінки та родзинки, які автор вправно заховуєміж рядків.

    

    

    


    

   Старк У. Диваки і зануди : роман / У. Старк. –Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. –160 с.
      Симоні – дванадцять і в її житті повно прикрощів: через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой.  У новій школі Симона мимоволі стає… Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується…

    

    


    

    

   Орвелл Д.1984 : роман / Д. Орвелл ; пер. з англ. В. Шовкун. –К. : Вид-во Жупанського, 2015. –312 с. –(Майстри світової прози).
      "1984" –  один з найголовніших і найважливіших романів минулого сторіччя, який би без зайвої манірності, настільки ж чітко, правдиво і жорстоко поставив перед загалом важливу проблематику:  що таке влада, яка її природа, куди прямує сучасне суспільство, що таке свобода і як вона співвідноситься з владою?

    

    

    

    


    

   Мориквас Н.Корнелія : роман-есей / Н. Мориквас. –Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. –208 с.
      Найбільше місця в серці юної красуні Корнелії займає відомий поет-молодомузівець Петро Карманський... Це твір глибокого проникнення письменниці у буття галичан 30-50-х років минулого століття. Серед учасників романного дійства – конкретні і вигадані особи, які, творячи свої біографії і достовірні історії, стали жертвами і героями епохи. Роман-есей є своєрідним пророцтвом, застереженням до трагічних реалій нашого часу.

    

    

    

    

    

   Лі Г. Вбити пересмішника : роман / Г. Лі. – К. : КМ Publishing, 2015. – 384 с.
      Роман  був вперше опублікований 11 липня 1960 року і відразу став бестселером, а у 1961 роціотримав престижну Пулітцеріську премію. З тих пір у всьому світі було продано 30 мільйонів примірників книги. 1999 року читачі американського „Бібліотечного журналу” назвали „Вбити пересмішника” кращим романом століття.

    

    


    

    

   АндрусякІ.Сорокопуди, ябо Як Ліза і Стефа втекли з дому : дівчача повість / І. Андрусяк ; худож. О. Бугренкова. – К. : Час майстрів, 2015. – 96 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).
      Сестрички Ліза і Стефа приїхали до бабусі і прабабусі у село відпочивати від київської метушні. Дві непосидючі дзиги постійно знаходять пригоди на свої голови. Цього разу вони вирішили втекти з дому…

    

    

    

   Колпакова О.Принцеса, яка аж ніяк не принцеса / О. Колпакова ; худож. О. Кандиба. – Х. : Віват, 2015. – 80 с. : іл. – (Мрійники).
      Зачарована принцеса, яку іноді можна зустріти в дитячому садочку, сама зачарує кого завгодно. І якщо деякі дорослі вже не літають на повітряних кулях, не гойдаються на гойдалках, не ліплять пасочки, не їдять квіти бузку з п'ятьма пелюстками, не приносять додому кошенят та цуценят і не стрибають на ліжках –значить, саме час звернутися до неї по допомогу. Будьте певні –чари здійсняться. Ото буде втіха!

    

    


    

   200 дитячих ігор,конкурсів, лічилок / уклад. Л. А. Копецька. – Х. : Книжковий Клуб "Клуб Сімійного Дозвілля", 2015. – 80 с. : іл.
      Веселі ігри, конкурси й лічилки для дітей різного віку.
   У захопливі й різноманітні ігри хлопчики та дівчатка зможуть грати вдома й на вулиці, на пляжі й у транспорті, взимку і влітку.

    

    

    

    


    

   Заржицька Е.Китеня Тимко. Ч. 2 / Е. Заржицька ; худож. О. Л. Желєзняк. – Х. : Юнісофт, 2015. – 64 с. : іл. – (Читаю сам).
   Кого зустріне малюк на своєму шляху – добрих друзів чи грізних ворогів? Чи вдасться йому врятувати Летючу Рибку, а, може її з'їсть ненажера Альбатрос?

    

    

    

    

    

   МартіноС. Інфографіка для дітей : книжка про все на світі / С. Мартіно ; пер. з англ. А. Вавенко ; худож. В. Баркер. – Х. : Віват, 2015. – 48 с. : іл. – (Стисло. Наочно. Зрозуміло).
       Дивовижна книжка про все на світі для найменших, де матеріалпредставленийу графічній формі. Тут міститься інформація про флору та фауну, тіло людини, цікавинки про тварин, планети й континенти та найвідоміші споруди. А супроводжується інформація додатковими завданнями, що допоможуть хлопчикам та дівчаткам запам'ятати матеріал, а також розвинути увагу та фантазію.

    

    

    

   Журавльова А. Домашня логопедія : книга для батьків, які хочуть самі навчити дитину правильно вимовляти звуки / А. Журавльова, В. Федієнко. – Х. : Школа, 2015. – 48 с. : іл.
       Якщо ви стурбовані тим, що дитина не вміє вимовляти деякі звуки, то ця книга, саме для вас. Завдяки різноманітним ігровим вправам, наведеним у посібнику, ви не тільки навчите дитину вимовляти важкі для неї звуки, але й зможете розвинути її фонематичний слух, мовленнєве дихання, пам'ять, увагу тощо.

    

    

       Мій дім іречі в нім. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 12 с. : іл.
       І з чого маляті найперше розпочинати пізнання світу, як не з рідного дому, де повно таких різних і таких потрібних речей? Сторінка за сторінкою перед зачудованими оченятами поставатимуть різні кімнати і те, що є в них – і ліжечко, і капці, і горнятко, і кран, і улюблені іграшки. Роздивлятися на картинці, водити пальчиком, відшукувати потрібне, вимовляти або навіть виспівувати назви, копіюючи тата чи маму. Книжка "Мій дім і речі в нім" пропонує безліч можливостей для навчання, розвитку і спільних родинних приємностей.

    

    

   Як змайструвати автомобіль / авт. М. Содомка ; пер. з чеськ. Т. Савченко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 58 с. : іл. 
     
       Двоє друзів, пацючок Арні і горобець Зила, надумали змайструвати автомобіль. До них приєднався жабун Крістіан, який вміє роздобувати все необхідне, тож можна весело братися до роботи. Наші герої живуть на околиці, поблизу старих дворів, майстерень і великого звалища. У такому середовищі меткий розум і гострий язик їм аж ніяк не зашкодять. Читаючи цю історію, сповнену пригод і труднощів, ви зрозумієте, як влаштований автомобіль і як він функціонує. Ви зможете дізнатися, як працюють двигун, зчеплення, гальма, а також  чимало цікавого.

    

    

    

    

    


   Щербаченко Т. Біла, Синя та інші / Т. Щербаченко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 31 с. : іл. 
       Легка й грайлива книга змусить замислитися дорослих і дітей про те, що є у пташок – ноги чи лапки,скільки лапок у павучків, якого кольору бувають звірі, чи літають ті, в кого немає крилець…

    

    

   Цілик  І. Таке цікаве життя / І. Цілик ; худож. Х. Лукащук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 41 с. : іл. 
       “Таке цікаве життя” Ірини Цілик – дійсно цікаве і насичене. Читаючи цю книгу,ви дізнаєтеся про те, що ґава – дуже розумний птах, що театр починається з вішака, а машиністка київського фунікулера дружить з білками, про те, чому не можна їсти сніг, хто в музеях слідкує за тим, щоб відвідувачі не кидали обгортки від цукерок і не крали картини, як улітку падають зірки, хто такий Боб Марлі та чому коти розумні, але іноді так і не скажеш. А ще на сторінках книги–безліч веселих малюнків. Словом, читати цю книжку не перечитати, дивитися не передивитися.

    

    

    

    

   Схапман К. Мишачий дім Сема і Джулії / К. Схапман ; фото Т. Боуер. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 565 с. : іл.
       Мишачий дім збудовано як декор для цієї дитячої книжки. Дім виготовлений з картонних коробок і пап'є-маше. Для інтер'єру використаніавтентичні тканини 50-70-их років та різний дріб'язок. Мишачий дім має фасад, бік та тильну сторону, і в ньому є понад сто кімнат, коридорів та балкончиків. 

    

    

    

    

    

    

   Семенчук  Г. MORE віршів і пісень / Г. Семенчук ; упоряд. М. Савка. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 79 с. : іл.
       “MORE” – друга поетична збірка Григорія Семенчука, літератора, музиканта. До неї увійшли як суто поетичні тексти, так і написані для гурту “DrumТиатр”.

    

    

    

    

    

   Романишин Р. Зірки і макові зернята / Р. Романишин, А. Лесів. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 22 с. : іл.
       Маленька дівчинка на ім'я Дора понад усе любила рахувати. Числа, цифри та всілякі формули оточували Дору змалку, адже її батьки – відомі математики. Перед сном, на відміну від інших дітей, які, аби задрімати, рахували слоненят, Дора лічила всіх звірів на світі, навіть ламантинів, тапірів та качконосів.

    

    

    

    

   Оуржеднік  П. Європеана. Коротка історія двадцятого століття : роман / П. Оуржеднік ; пер. з чеськ. О. Севрук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 160 с. : іл. 
        Жанр цієї експериментальної прози балансує на межі художньої оповіді та есеїстики. ХХ століття постає перед читачем не як послідовність історичних подій, а як набір фактів – хаотичних, на перший погляд, але насправді ретельно дібраних, щоб витворити образ минулого, який западає у пам'ять, спонукає до роздумів і переосмислень.

    

    

    

    

    

   Нанетті  А. Мій дідусь був черешнею / А. Нанетті ; пер. з італ. А. Маслюх ; худож. А. Стефурак. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 135 с. : іл.
       Проста і казкова водночас родинна історія хлопчика Тоніно, розказана від його імені, зачепить кожного знайомими ситуаціями, подіями, фразами і страхами. У Тоніно є батьки, які не завжди знаходять спільну мову. Ця розповідь – повернення в дитинство, нагадування про те, що дива існують поряд з нами, і що, попри сум, несправедливість та розпач, ми таки зуміємо їх побачити, якщо тільки відкриємо до них серце.

    

    

    

   Мозер Е. Мануель і Діді : велика книга маленьких мишачих пригод / Е. Мозер ; пер. з нім. Л. Нор. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 183 с. : іл.

       Життя двох мишенят Мануеля і Діді сповнене пригод. Тут друзі проявляють свою допитливість, дотепність, винахідливість та відвагу. Мануель завжди має багато ідей, а Діді щоразу готовий допомогти йому реалізувати їх. Книжка приваблює  короткими текстами і симпатичними малюнками, допомагає знаходити у житті дивовижне, бачити прекрасне і пізнавати нове, атакож дізнатися про те, що найдорожчий скарб – твій друг.


    

    

   Грін С. Напівдикий : роман / С. Грін ; пер. з англ. В. Морозов. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 400 с.
      У сучасній Англії, де серед людей живуть Чорні й Білі чаклуни, які ворогують між собою, сімнадцятилітньому Натанові ведеться дуже непросто. На нього полюють Білі маги, його не сприймають Чорні. Натан здобув свій унікальний чарівний Дар, але опанувати його дуже важко. Проте, навчившись керувати своїм Даром, Натан допоможе відновити втрачений баланс сил у відьомському світі, і нарешті, визначиться, який же він: добрий чи все-таки лихий?

    

    

    

    

    


   Вдовиченко Г. 36 і 6 котів : вусато-хвостата історія для дітей / Г. Вдовиченко ; худож. Н. Гайда. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 135 с. : іл.
       36 і 6 котів оселилося одного дощового вечора в помешканні пані Крепової попри її бажання. Але серце непоступливої господині до котів-безхатьків прихилила киця-сфінкс Баронеса. Ані пані Крепова, ані її племінник Стас навіть уявити собі не могли, чим обернеться вторгнення у їхнє маленьке помешкання 36 дорослих і 6 маленьких котів.

    

    

    

   Кокотюха А. Привид із Валової : роман / А. Кокотюха ; худож. Л. П. Вировець. – Х. : Фоліо, 2015. –283 с. : іл. – (Ретророман).
       “Привид із Валової” – друга книжка серії  “Ретророман”. Події відбуваються у Львові, надворі 1909 рік. В цій книзі можна знайти не тільки захоплюючий сюжет, а й історію однієї з культурних столиць нашої України.    

    

    

       
   Воннеґут  К. Бойня номер п'ять, або Дитячий хрестовий похід : роман / К. Воннеґут ; пер. з англ. : В. Дібров, Л. Діброва. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 320 с. – (Вавилонська бібліотека). 
       Цей роман – низка гротескних і химерних пригод головного героя Біллі Пілігрима, який пережив страхіття Другої світової війни. З гострим сарказмом і дошкульною іронією автор викриває сьогоднішню американську дійсність, гнівно засуджує фашизм і вояччину.    

        

   Андрусяк І. Закоханий Бурундук та інші розбишацькі історії : повість / І. Андрусяк ; худож. Ю. Пилипчатіна. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 93 с. : іл. 
        Вона вчиться в його школі, має каштанові косички та чудове ім`я – Зірка... Заради неї Іван Бурундук готовий на будь-що! Але як звичайному хлопцю привернути до себе увагу? Для початку Бурундук розпочинаєсправжнє детективне розслідування. Весела та цікава книжка, що захопить не лише хлопчиків і дівчаток, а й дорослих, які пам`ятають, як були дітьми!        

      
     Андрухович С.Фелікс Австрія : роман / С.  Андрухович. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. – 289 с. 
      Розповідь про життя і курйози однієї сім'ї  на тлі епохи "щасливої Австрії", де місцеві жителі захоплюються ілюзіоністами, карнавалами, новомодними корсетами та пишними гостинами. Читаючи роман Софії Андрухович, можна ґрунтовно поповнити свій словниковий запас галицької говірки, адже пояснення до усіх діалектних слів є одразу ж в кінці кожної сторінки.

     

    

   Жадан С. Біг Мак. Перезавантаження : збірка / С. Жадан. Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 304 с. 
       Подорож –це завжди зустрічі, і часто досить дивні: митці, дисиденти, диваки, наркомани... Ці герої вже відомі, їхні історії зі щасливим кінцем давно переказані. Але, на думку автора, головне –нічого не забути. Бо забуття –це найбільша зрада, якої ніхто й ніколи не пробачить.
    

    

     Кокотюха  А. Адвокат із Личаківської : роман / А. Кокотюха ; худож. Л.П.Вировець. – Х. : Фоліо, 2015. – 283 с. : іл. – (Ретророман). 
       Книга “Адвокат із Личаківської” переносить  на початок ХХ століття, а саме 1908 рік та розповідає про молодого киянина Клима Кошового, який дивом вирвався з тюрми й тікає від переслідувань царської влади до Львова.    


     


    

      
   Енде М.
   Нескінченна історія : роман / М. Енде ; пер. з нім. Ю. Прохасько. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2014. –557 с. –(Дивовижні світи).
       До хлопчика Бастіана потрапляє книжка «Нескінченна історія», з якої він довідується про чарівну країну Фантазію, про дивовижних жителів цієї країни та про смертельну небезпеку, яка загрожує існуванню Фантазії. Гортаючи сторінки книги,  Бастіан довідується, що врятувати Фантазію може лише той, хто придумає нове їм'я володарці країни. Попереду багато таємниць та випробувань...    
    

     

   Гавальда А. Мені б хотілось, щоби хтось мене десь чекав : збірка новел/ А. Гавальда ; пер. з фр. Є. Кононенко. –Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. –144 с.
      У цій книзі 12 новел, які зуміли підкорити світ і серця читачів.Їх перекладено на понад 30 мов. Це перша збірка новел Анни Гавальди, яка здобула популярністьу читачів. Новели прості, але не примітивні, душевні, але не сентиментальні, щирі, але без шокуючих подробиць.

    
    

    

    

   Людкевич М. Ярко і змій Головастик / М.  Людкевич ; худож. М. Шутурма. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 59 с. : іл.
      Чудова історія про несподівану дружбу Ярка та паперового кольорового змія на ім'я Головастик, про польоти до космосу, таємничі чарівні подорожі, про незвичайні індіанські вігвами, дракона Пончика. Книга для справжніх мрійників, шанувальників пригод.

    

    

    

   Рот В. Дивергент.  Нескорена : роман / В. Рот ; пер. з англ. Н. Вишневська. –К. : ОСМА, 2015. –384 с. –(Дивергент).
      В Чикаго далекого майбутнього все не так, як сьогодні. Шістнадцятирічна Беатрис стоїть перед вибором: вона має приєднатися до однієї з п'ятьох наперед визначених фракцій, що й вирішить її долю до кінця життя. Але рішення виявляється не таким простим, адже Беатрис не така, як усі, й у наперед визначені рамки вона не пасує. Та й світ, у якому вона живе, схоже, не такий уже й ідеальний.    

    

    

    

   Монтгомері Люсі-Мод. Енн у Домі Мрії : роман / Л-М. Монтгомері ; пер. з англ. А. Вовченко. – Львів : Урбіно, 2014. – 272 с.
      Перша книга про Енн Ширлі з'явилася на світ у 1908 році. Її успіх був миттєвим і нечуваним. Познайомившись із пригодами маленької героїні, читачі прохали письменницю написати продовження. Роман “Енн у Домі Мрії” – п'ята книга із циклу про Енн.

    

    

    

   Доленга-Мостович, Т. Знахар : роман / Т. Доленга-Мостович ; пер. з пол. Б. Антоняк. –Львів : Урбіно, 2014.–304 с.
      За мотивами роману Тадеуша Доленги-Мостовича було знято кілька кінофільмів, проте найбільший розголос і популярність мав «Знахар», знятий у 1981 році знаменитим режисером Єжи Гоффманом зі славетними Єжи Біньчицьким та Анною Димною в головних ролях. Завдяки фільму роман набув шаленої популярності.    


    

    

    

   Абеді І. 5 зірок для Лоли : повість / І. Абеді ; худож. Д. Генце. – Х. : Ранок,
   2015. – 288 с. : іл.

      Кризи, кризи, скрізь і в усьому кризи… Як дати цьому раду? Ізнову Лола вночі обертається на знаменитого кухаря, єдиного в світі знавця таємних властивостей прянощів та приправ. Її дивовижними стравами захоплюються зірки кіно і поп-музики, індійські гуру і знамениті ресторанні критики... А вдень вона бере участь у шкільному проекті “Ідеальна вечеря”, і цей, здавалося б, нехитрий конкурс несподівано допомагає нашій героїні не тільки навчитися готувати по-справжньому, а й розв'язати безліч своїх і чужих проблем.

    

    

    

    

   Горбачевський, Ю. Фестиваль планет : оповідання для дітей / Ю. Горбачевський ; худож. Я. Семячко. –К. : Ярославів Вал, 2014. –  80 с. : іл.
      "Фестиваль планет" – цікавий курсзастрономії для дітей середнього віку. Події в цій книжці відбуваються на теренах Сонячної системи. Завдяки цьому художньому сюжету читачі пізнаватимуть енциклопедичні особливості кожної з восьми планет.


    

    

   Романишин Р. Війна,що змінила Рондо / Р. Романишин, А. Лесів ; худож. : Р. Романишин, А. Лесів. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2015. – 36 с. : іл.
      “Війна, що змінила Рондо” –  книга про те, що війна не має серця і не розуміє жодної мови, зате торкається кожного і на всіх залишає шрами. Та якщо спільно збудувати машину світлаі навчитися співати попри все, тоді навіть найтендітніші істоти зможуть вистояти й перемогти.    

   Шевченко Т. Г. Кобзар : вибрана поезія / Т. Г. Шевченко ; упоряд. С. А. Гальченко ; худож. Т. Г. Шевченко. – Х. : Аргумент-Принт, 2014. – 447 с. : ілюстр. – (Одвічні істини).
      З-поміж багатьох всесвітньо відомих книг є ті, що мають для певного народу заповітне значення. До них належить “Кобзар”– духовний скарб українського народу. Поява збірки у квітні 1840 року стала епохальною подією не лише в українській, а й загалом у слов”янській літературі.
    

    

   Савчук Л. П. Один, два, три... : вірші / Л. П. Савчук. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2013. – 36 с. : ілюстр.
      Книга Людмили Савчук  – рідкісний  дарунок для дитсадівських вихователів і вчителів молодших   класів. Бо вона вчить рахувати, і робить це дуже просто й легко – запам'ятовується враз:

   “Ходить бусол по воді: Чап! Чап!
   Лічить жабок по одній: Хап! Хап!
   Перелякані жабки: – Ква! Ква!
   Пострибали під листки: Раз! Два!”.

      І оформлена вона  яскраво, в національному стилі, що подивуєшся: тут і жабки  як царівни у віночках, і білочки міняють гарні вишиванки на ще кращі, а що вже синички чепурунки!.. А зозуля! А курочки! А півень який красень! Ліпше один раз побачити, аніж сто почути. А подивишся один раз – обов'язково захочеться  і два, і три…

    

   Шевченко Т. Г. Кобзар / Т. Г. Шевченко ; упоряд. О. В.
      Зав”язкін ; худож. Д. С. Турбаніст. – Донецьк : БАО, 2013. – 192 с. : ілюстр.
      “Все йде, все минає”, – сказав Великий Кобзар. Але Тарас Шевченко залишається безсмертним, поки живе Україна. І сьогодні Кобзареві ідеали – Україна, Мати, Воля, Правда, Любов – священні для нас.
    

   Шмурікова-Гаврилюк Н. М. Барвистий Дивокрай: збірка віршиків для дітей / Н. М. Шмурікова-Гаврилюк; худож. С. В. Якубовська. – Хмельницький : Сторожук О.В., 2013. – 80 с. : ілюстр.
      Вірші, які увійшли до збірки вчать поважати батьків, друзів, спонукають розуміти і любити навколишній світ, природу, рідний край, гарно навчатися і прищеплюють віру у власну країну, любов до неї через трепетне ставлення до рідної мови.

   Соловейко навесні
   У саду щебече,
   Переливи чарівні
   У світанок мече.
   Як в Шевченкових гаях,
   Знов у “темнім гаї”
   Цей маленький ніжний птах
   “Сонце зустрічає”.
   – І витьохкуй, і співай
   Нам пташино мила.
   Хай квітучий рідний край
   Розправляє крила.

   Радушинська О.П. Зелен-день, або Чарівні русалчині коралі : пригодницько-казковий роман / О. П. Радушинська.– Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2013. – 180 с. : ілюстр.
      Чи багато дітей можуть похвалитися тим, що ніколи-ніколи в житті не робили ніяких бешкетів? Близнюки Соломійка та Нестор однозначно не належать до когорти чемних дітей, що вони не втнуть – усе не так! А може, все саме так? Так, як має бути у тих, котрі шукають заховані панські скарби, знаються з Домовиками, Водяником, середземноморськими піратами, лютим чаклуном Крачуном та озброєними “братками”? А ще від них залежить доля русалки Олесі й існування села Русалівка!.. Чи до снаги дітям вийти сухими не лише з води (котрої в романі, ой, як багато!), а й з усіх пригод? І яку неймовірну таємницю дізнаються вони від бабусі Тоні?.. Про все це – у казковому романі Оксани Радушинської “Зелен-день, або Чарівні русалчині коралі”.


    

    

    

    

   Кульбовський М.М. Цікавинки для малечі / М.М. Кульбовський. – Хмельницький : Цюпак А. А. , 2013. – 28 с. : ілюстр.
      У книгу подільського письменника  М.М.Кульбовського “Цікавинки для малечі” війшли оповідання пізнавального та виховного змісту, які вчать бути чемними, розсудливими та слухняними, формують у дітей повагу до оточуючих. Оповідання вчать дітей розуміти, що кожна людина у цьому світі іде своєю життєвою дорогою, але ні в якому разі не можна забувати про інших та зневажати їхню думку. Оповідання доречно використовувати на уроках “Я і Україна”, в позакласному читанні та на виховних годинах.


    

    

    

    

    

   Кульбовський  М. М. Голоси Полісся : народні прислів'я, приказки, примовки, притчі / М. М. Кульбовський. – Хмельницький : Цюпак А. А , 2013. – 128 с.
      Прислів'я та приказки були й залишаються енциклопедією народного життя. Ми не знайдемо такої ділянки побуту, взаємин між людьми і природним довкіллям, які б не знайшли відображення в народній мудрості.


    

    

    

        

   Кульбовський  М. М. З Подільського кореня. Кн.7. / М. М. Кульбовський. – Хмельницький : Цюпак А. А. , 2013. – 228 с.
      В сьомій  книзі “З подільського кореня” автор продовжує досліджувати художнім словом риси характерів сучасних митців Хмельниччини, їх творчої значущості і моральної громадянської непохитності. Подільські художники, письменники, керівники творчих гуртків, балетмейстери, артисти – кожний з них у своєму жанрі творить портрет подолянина, а в сукупності витворюють барвистий культурно-духовний портрет нашого краю, творять мистецький літопис Поділля.

    

    

    

    

    

    

   Храпач Г. Я. Тридзвін і відлуння: вибрані твори  / Г. Я. Храпач ; ред. І. Храпач. – Хмельницький : Поліграфіст-2, 2013.– 160 с.
      У видавництві “Поліграфіст” вийшла книга подільського письменника  Г.Храпача “Тридзвін і відлуння”,  до якої увійшли  історичні повісті про три історичні періоди минулого: колективізацію (1924 –1930 рр), голодомор в Україні (1932 – 1933рр), війну Радянського Союзу із Німеччиною (1941 – 1945рр.) та відлуння – наслідок боротьби попередніх поколінь. Кожна сторінка книги – біографічна. Батьків автора було репресовано, пережив Григорій Якович голодомор, брав участь у Великій Вітчизняній війні.

    

    

    

    

    

   Горбатюк В.І. Слово і меч : роман / В.І.Горбатюк. – К. : Ярославів Вал, 2013. – 512 с. : ілюстр.
      “Слово і меч” – вже третій роман Василя Івановича. До цього вийшов друком його роман “Кручі”,  а 2012 р. – документальний роман  “Ще настане наша пора”. “Слово і меч” – це художньо-документальний роман і, водночас, захоплююча розповідь про майже невідомого сьогодні українського письменника, журналіста, літературознавця, літературно-театрального критика, бібліографа, редактора, політичного і військового діяча, дійсного члена Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка, а також архіваріуса Кам`янець-Подільського державного університету в 1919-1920 роках Павла Олександровича Богацького. Слово і меч – це два види зброї, різні за силою, впливом, призначенням. І Слову, і Мечу служив Павло Богацький ротягом усього свого життя. Автор роману май­стерно поєднав життєпис П.О.Богацького з документальними матеріалами, які досить виразно переда­ють атмосферу  аціонально-визвольного руху українського народу 1917-1920 рр., літературне та наукове життя Поділля.

    

    

    

    

   Мазур Я. Кіберкоманда "Смайлик” / Я. Мазур ; худож. В. Д. Хорошенко. – Х. : Ранок, 2012. – 132 с. : ілюстр. – (Книжки для всієї родини).
       “Кіберкоманда "Смайлик” –  нова книга Яни Мазур розповідає про захопливі пригоди, у яких беруть активну участь незвичайні герої – комп'ютери.

    

    

    

    

    

    

   В аеропорту : що? де? коли? навіщо? чому? / худож. Е. Барсотті. – Х. : Елвик, 2013. – 24 с. : ілюстр.
      Зі сторінок цієї книги ти дізнаєшся про літаки, зали очікування і термінали, про реєстрацію перед посадкою у літак і митний контроль.
    

    

    


    

   Андрусяк І. Пінгвінік : повість / І. Андрусяк ; худож. О. Шикура. – К. : Грані-Т, 2013. – 82 с. : ілюстр.
      Уперше йти в садочок дуже цікаво, адже там багато діток з якими можна погратися. Але коли ходити в садочок стає першим обов'язком, коли з'являються перші розчарування, прикрощі і навіть конфлікти. ”Пінгвінік” Івана Андрусяка – чи не перша в сучасній українській літературі психологічна повість для дошкільнят, у якій цікаво й доступно мовиться про адаптацію малюка в садочку.

    

    


    

    

   Переможці та герої : вірші, оповідання, казки, легенди, міфи, перекази, балади, билини, приказки, прислів'я, вислови видатних людей.–  Х. : Ранок, 2013. – 192с. –  (Книга для додаткового читання).
       Книга знайомить з народними та літературними творами різноманітних жанрів: віршами, оповіданнями, казками, пізнавальними статтями, міфами та легендами народів світу, прислів'ями,  приказками тощо.
    

    

        

   Жолдак Б. Про чисті ручки : оповідання / Б. Жолдак ; худож. Н. Клочкова. – К. : Грані-Т, 2011. – 32 с. : ілюстр. – (Книготерапія).
      У жаб'ячому містечку живе непосидючий жаблик- Стрибайлик. Цілісінькі дні він бавиться у пісочку з іншими жабенятами, будує хатинки для пупсика й стрибає через очеретини. І раптом мудрий дідусь занепокоївся – жаблик втратив апетит і припинив гратися…
      Як лікували пустуна, і головне – як уберегтися від мікробів – розкаже ця книжка із серії “Книготерапія”.
    

    

   Історії для хлопчиків : вірші, оповідання, казки, міфи, притчі,байки, приказки, прислів"я, вислови відомих людей. – Х. : Ранок, 2013. – 192с. –  (Книга для додаткового читання).
      Із цією книгою ти не тільки цікаво проведеш час, а й поліпшиш техніку читання, ознайомишся з розмаїттям літературних жанрів, сформуєш гарний літературний смак.

    
    

    

    

   Рябченко О. В. Чого бояться монстри  / О. В. Рябченко ; худож. Е. Барсотті. –Х. : Елвик, 2013. – 32 с. : ілюстр. – (Книга у подарунок).
       Ти боїшся темряви, не хочиш залишатися один вдома?.. Тоді ця книга для тебе. Зі сторінок книги ти дізнаєшся що містичні та навіть лякаючі створіння можуть бути милими й кумедними.

    

    

    

        

   Крюкова Т. Дім догори дригом / Т. Крюкова ; худож. Н. І. Гордієнко. – Х. : Ранок, 2012. – 132 с. : ілюстр.– (Книжки для всієї родини).
       Чи доводилось вам зустрічатись з Агатою? Не з якоюсь зразковою й слухняною дівчинкою, а з тією самою у якої ні дня не минає без пригод. Ні? Тоді саме час познайомитися.
    

    

    

    

    

   Вздульська В. Вертихвіст : повість / В. Вздульська ; худож. Н. Каламєєць. – К. : Грані-Т, 2013. – 100 с. : ілюстр.
       Межа між радістю і сумом, сміливістю і боягузтвом, добром і злом – дуже тонка. Лис-чарівник Вертихвіст відчув це на власній шкурі. Усі дива в еко-казці почалися з Вертихвостових капостей.

    

    

    

    

   У місті : що? де? коли? навіщо? чому? / худож. Е. Барсопт. – Х. : Елвик, 2013. – 24 с. : ілюстр. – (Я відкриваю світ).
       Книга розповість про те як споруджуються будинки, райони, навіщо потрібна карта, що таке навігатор.    

    


    

   Найцікавіше про... коней :  цікаві факти, міфи про коней, казки та оповідання / упоряд. Ю. В. Каспарова . – Х. : Ранок, 2013. – 84 с. : ілюстр.
       Шовковиста грива, великі добрі очі, тепле дихання на долоні… Якщо ви в захваті від коней, якщо ви мрієте мчати назустріч вітрові верхи на прудкому скакуні, вам неодмінно сподобається ця книга.

        

     

   Найцікавіше про...собак : цікаві факти, міфи про собак, казки та оповідання / уклад. Я. В. Грудій ; худож. В. Скаканді. – Х. : Ранок, 2013. – 84 с. : ілюстр.
       М'яка шерсть, добрі довірливі очі, вологий ніс… Якщо ви мрієте мати вірного чотирилапого друга – ця книга вам неодмінно сподобається.

    

    

    

    

                            

   Найцікавіше про...котів :  цікаві факти, міфи про котів, казки та оповідання / упоряд. Я. В. Грудій. – Х. : Ранок, 2013. – 84 с. : ілюстр.
      Граційні рухи, приємне муркотіння, м'яка шерсть… Якщо ви в захваті від котів найрізноманітніших порід і забарвлень, тоді ця книга саме для вас.

    

    

    

    

    

   Нікітінський Ю. Життя та зазвичайні пригоди Тамарочки Павлівни / Ю.Нікітінський ; пер. Є. В. Ковальчук ; худож. Н. Чернишева. – К. : Майстер-клас, 2012. – 56 с. : ілюстр. – (Рекомендуємо прочитати).
      Ця книга обов'язково підніме вам настрій! Розповідь про “зазвичайні” пригоди вчительки літератури Тамарочки Павлівни та її винахідливих учнів сповнена найрізноманітніших пригод.    
    

    

    

    


    

   Лущевська О. Найкращі друзі : повість / О. Лущевська ; худож. Н. Гайда. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2012. – 172 с. : ілюстр.
      Ксеня – дівчинка із провінційного українського містечка, має вірного друга, який мешкає за океаном. Ерік і Ксеня листуються з того часу, як дівчинка відвідала англомовний табір у Сполучених Штатах. Ксеня мріє про зустріч з другом. Ерік приїжджає в Україну, на гостину до Ксені. Але не сам…


    

    

    

        

   Сайко О. Новенька та інші історії : повість / О. Сайко ; худож. Н. Гайда. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2012. – 185 с. : ілюстр. – (Класні історії).
       13-річним героям оповідань Оксани Сайко доводиться зробити рішучий вибір на користь добра або зла. Так вони пізнають людей  і пізнають себе. Що робити, коли товариш в біді? Чим “віддячити” не надто доброзичливому учителеві? Спробуйте разом їз героями цієї книги знайти відповіді на ці не прості питання.  
    

    

    

    

    

   Щербаченко Т. Як не заблукати в Павутині / Т. Щербаченко ; худож. Д.Кузьменко. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2013. – 103 с. : ілюстр.
       Як зробити з Інтернету друга-порадника, а не пожирача часу? Книжка “Як не заблукати в Павутині” доступно, переконливо й мотивовано розкриває широкі можливості Всесвітньої Павутини.

    

    

    

    


    

    

   Абеді  І. Лола – любляче серце. Кн.7 : повість / І. Абеді ; худож. Д. Генце. – Х. : Ранок, 2012. – 320 с. : ілюстр.
       Лола намагається з'ясувати, як треба поводитися з немовлятами, адже вона готується до народження брата або сестри. У школі вона познайомилася зі старшокласницею Саллі. Їх пов'язують не тільки танці, а й те, що Саллі вже може працювати нянею. Прочитай цю книгу і Лола стане тобі справжньою подружкою.
    

    

    


    

   Бонзельз В. Пригоди бджілки Майї / В. Бонзельз ; пер. з нім. Р. Матієв. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2012. – 200 с. : ілюстр.
       Гадаєте, навчатися, з радістю пізнавати світ і потрапляти у різні халепи можуть тільки діти?.. Помиляєтеся! Казкова бджілка Майя, яка не погоджується жити за чітким розкладом свого вулика, робить це справді талановито.

    

    

    

    

    

    

    

   Енциклопедія юного детектива / уклад. М. О. Панкова. – Х.: Луговий С. М., 2012. – 112 с. : ілюстр.
       Книга адресована тим, кому подобається розгадувати заплутані загадки, кому цікаво, як детективи виконують свою роботу, які знання вони для цього застосовують, як проводять різноманітні експертизи, та  розв'язують складні логічні завдання.

    

    

    

    

    


    

   Нікітінський Ю. Дівчатка, які в мене закохані / Ю. Нікітінський ; худож. М.Крутіков. – К. : Майстер-клас, 2013. – 64 с. : ілюстр. – (Рекомендуємо прочитати).
       Ви закохані, чи комусь подобаєтеся? Якщо ні, то скоро це неодмінно станеться. А ця книга вас просто розвеселить і, можливо, чогось навчить, адже її написав веселий та мудрий письменник Юрій Нікітінський. 

    

    

    

    


    

    

   Лущевська О. Друзі за листуванням  / О. Лущевська. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2011. – 185 с. – (Класні історії).
       У далекiй заокеанськiй країнi, в англомовному таборi для дiтей з усього свiту українська дiвчинка Ксеня знаходить собi вiрного друга Ерiка – американського хлопчика, з яким, виявляться,так багато спiльного, так легко i радiсно, що взагалi не хочеться розлучатись.

    

    

    

    

    

    

   Бондаренко І. Першокласники UA. Роздуми маленької школярки : оповідання / І.Бондаренко ; худож. Г. Осадко. – Тернопіль : Навчальна книга-Богдан, 2013. – 192 с. –(Казка-не казка, а батькам підказка).      
       Книга написана від імені шестирічної дівчинки Ліни, яка іде у перший клас. Що хвилює дитину, що залишає у її душі найяскравіші сліди? За чим вона спостерігає, як переносить перші невдачі та успіхи? Які емоції та враження залишає школа у “першачків”? Поспішайте їх прочитати!

    


    

    

   Сухомлинський В. Всі добрі люди – одна сім'я : збірка творів / В. Сухомлинський ; худож. О. Макієва. – Х. : Школа, 2012. – 160 с. : ілюстр. – (Дитячий бестселер).
       До нової збірки художніх творів для дітей  увійшли не тільки твори, де дійовими особома є люди. На її сторінках ви зустрінетеся з олюдненими тваринами, рослинами і навіть природними явищами. Пронизані любов'ю до всього живого твори навчають  у кожній ситуації прислухатися не до своїх примх і амбіцій, а до голосу людського серця.


    

    

    

    


    

   Чарівний світ фей та ельфів / уклад. : В.В. Гуріна, В.Г. Біляєв. – Х. : Белкар-книга, 2011. – 64 с. : ілюстр. – (Пізнаємо світ разом).
      Ця збірка про чарівний світ фей та ельфів: як знайти чарівне царство ельфів, які бувають феї, чи можна з ними спілкуватися. На ці та багато інших питань ви знайдете відповіді у цій чудовій книжці, познайомитесь з відомими казками та легендами про фей та ельфів. Якщо ви вірите в чудеса, то ця книга саме для вас!    

    

        

   Мотоцикли / авт. І.В. Родіонов. – Х. : Ранок, 2012. – 128 с. : ілюстр. – (Кращий подарунок для хлопчика).
       Книга присвячена не тільки історії мотоцикла та етапам його розвитку, але й тим, хто конструює ці прекрасні машини, будує їх, удосконалює, подорожує на них та бере участь у змаганнях.


    

    

    

    
    

   Нестайко В. Пригоди журавлика / В. Нестайко ; худож.С. Рудиков. – К. : Майстер-клас, 2012. – 112 с. : ілюстр. – (Рекомендуємо прочитати).
       Маленький журавлик вирушає на пошуки свого нового друга чижика Ціві-Тівіка. Попереду його чекають пастки підступного кота Мордана та небезпеки великого незнайомого міста. Сміливість і кмітливість журавлика допомагають йому стати справжнім героєм.

    
    
    
    
    
    
    

   Любим дівчаткам : вірші з іменами , повчальні оповідання іказки про красунь / К. Бородай ; худож. М. Єфімова. – Х. :Ранок, 2011. – 48 с. : ілюстр.
       Ця книга – спеціально для вас, любі дівчатка. У ній ви знайдете вірші з іменами, оповідання, казки.

    
    
    
    
    

    

   Любим хлопчикам : вірші з іменами , повчальні оповідання, казки про богатирів / К. Бородай ;  худож. Т. Ярова. – Х. : Ранок, 2011. – 48 с. : ілюстр.
      Ця книга – спеціально для вас, любі хлопчики. У ній ви знайдете вірші з іменами, оповідання, казки.    
    
    
    
    
    


    

   Найкращі футболісти світу / авт. тексту Д.С. Шаповалов. – Х. : Талант, 2010. – 64 с. : ілюстр.
      Футбол по-праву називають найпопулярнішою командною грою на планеті. У нього професійно грають десятки тисяч людей, подивитися ж гру найславетніших майстрів прагнуть мільйони. Про спорт номер один, про минуле й прийдешнє зірок світового футболу, їхнє особисте життя й секрети професійного успіху ви дізнаєтеся зі сторінок цієї книги.


    
    
    
    
    
    


    

   Вілсон Д. Опівночі : повість / Д. Вілсон ; пер. з англ. В. Чернишенка. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2011. – 256 с. – (Дівчатка Джаклін).
       Книги Джаклін Вілсон – історії про звичайні пригоди незвичайних дівчат. У одному англійському місті живе незвичайна дівчинка на ім'я Вайолет. Вона мріє про світ ельфів та фей, казкових палаців і драконів, обожнює книги Каспера Дріма – відомого ілюстратора, який створює дивовижні світи, і сама мріє колись створити власний казковий світ. Між тим здається, що у буденному світі щось пішло не так. Неприємності у школі, важкі стосунки у родині. Але вихід із кризи доводиться шукати у реальному, а не вигаданому житті. І Вайолет його знаходить.


    
    
    
    
    
    
    
    

   Маслова М. Пригоди Туп-Тупів : казка / М. Маслова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2012. – 48 с.
       Ведя Медівна та Дмитро Михайлович Туп-Тупи були дружною сімейною парою. За все своє довге ведмеже життя вони ні разу не посварились. У Веді Медівни було таке ім'я тому, що вона дуже любила вареники з малиною та медом. Так-так, вони були ведмедями. Дмитро Михайлович нічим не прославився – хіба тим, що дуже любив спати.


    
    
    
    
    
    
    

    

   Ушинський К. Чотири бажання : казки та оповідання для дітей / К. Ушинський ; пер. з рос. О.П. Макаренка. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2012. – 36 с.
      До збірки "Чотири бажання" видатного українського викладача й педагога К. Д. Ушинського ввійшли твори, які вже протягом понад сто років захоплено читають маленькі школярі. Автор створив унікальний підручник, який у формі казок та оповідань познайомить вас із величним, неповторним, різноманітним і цікавим світом довкола.


    
    
    
    
    
    
    
    
    

   Рицарі / уклад. : В.В. Гуріна, В.Г. Біляєв ; худож. : К.В. Самойлов, Л.В. Белякова. – Х. : Белкар-книга, 2011. – 64 с. : ілюстр. – (Пізнаємо світ разом).
       Чи не кожен хлопчик мріє мати блискучий лицарський обладунок, гострий спис та вірного коня. Про те, як готували безстрашних воїнів, про нелегкі будні лицарів, знамениті битви, перемоги та поразки, полювання із соколом, бенкети і все, що цікавить допитливих хлопців та дівчат.


    

   Чумарна М. Як зайчики зимували : казки / М. Чумарна ; худож. В. Чипурко. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2012. – 48 с. : ілюстр.
       Марія Чумарна є авторкою книг для дітей – казок, оповідок, притч і байок, об'єднаних тематикою добра, любові, краси та їхнім значенням у людському житті. У калейдоскопі захоплюючих, веселих і повчальних пригод ви пізнаєте закони життя, навчитеся любити, бути добрими й милосердними.


    
    
    
    
    


    

   Хрустальова О. Лісова сторожа : повість-казка / О. Хрустальова ; пер.  з рос. Н. Кирян ; худож. В. Новосьолов. – К. : Національний Книжковий Проект, 2011. – 192 с. : ілюстр. – (Детективчик).
       У зарослях таємничого лісу назріває  жахлива змова! Школа чарівних наук і всі лісові мешканці в небезпеці! Чи зуміють троє відважних  друзів: мишеня Шустрик, бабченя Жужко і жабка Гріна запобігти біді?


    
    
    
    
    
    
    


    

   Чеповецький Ю. Веселі пригоди Мицика і Кицика / Ю. Чеповецький ; пер. Н. Забіли ; мал. В. Харченка. – Х. : Школа, 2012. – 160 с. : ілюстр. – (Дитячий бестселер).
       Веселі історії про пригоди мишенятки  Мицика та його вірного товариша – кота Кицика  навчать вас  дивитися на все з оптимізмом та знаходити вихід із будь-яких несподіваних ситуацій. Особливістю книжки є подані після кожного оповідання вірші, завдання на кмітливість, схеми саморобок, рецепти, фокуси та інші цікавинки. Прочитавши книгу до кінця, ви здобудете відповідні навички а також отримаєте диплом фахівця з  мишознавства та котології.

    
    
    
    
    
    
    
    

    

   Успенський E. Вірші та казки / Е. Успенський ; пер. з рос. Б.В. Бойка ; худож. : Є. Запесочна, Т. Черкасова. – К. : Національний Книжковий Проект, 2012. – 128 с. : ілюстр. – (Дитячий формат).
       Едуард Миколайович Успенський – один з найпопулярніших і улюблених дитячих письменників наших днів. Його вірші, казки, оповідання та веселі повісті подобаються не тільки дітям, а й дорослим. До збірки увійшли кращі твори Едуарда Миколайовича Успенського для найменших  читачів: про дітей, які погано їдять у дитячому садку, про мокрі штанці, казкова розповідь про Чебурашку і крокодила Гену, стару Шапокляк, про Віру і мавпочку Анфісу, про хлопчика дядька Федора та його друзів.

    
    
    
    
    
    
    

    

   Воронина Л. Хлюсь та інші : оповідання / Л. Воронина ; худож. К. Штанко. – К. : Грані-Т, 2010. – 56 с. : ілюстр.
      Світ, у якому ти живеш, незвичайний! Озирнись навколо – скрізь і всюди сновигають кумедні чарівні істоти. У воді з бульбашками мешкає зеленкуватий опецькуватий водяник на ім'я Хлюсь. А білі жаби – насправді прибульці з іншої планети, які сплять головою донизу, щоб зберегти вічну молодість. Чи варто згадувати про домашніх улюбленців, адже вони здаються такими звичайними. Але й серед них зустрічаються коти-вегетеріанці, папуги-феномени та інші кмітливі звірятка. На власні очі їх бачила і зобразила талановита художниця Катерина Штанко. Придивись уважніше, може й до тебе зі сторінок цієї книги посміхнеться хтось кумедний.

    

    
    
    
    
    
    
    

   Мірошнікова В.В. Дивовижні птахи світу / В.В. Мірошнікова. – Х. : Фактор, 2007. – 192 с. : ілюстр.
       Книга познайомить вас із дивовижним світом птахів. Ви дізнаєтесь про маленьких колібрі та велетнів страусів, про знайомих горобців та незнайомих туканів, про казкових Жар-Птиць і кровожерливих сирен, а також про звички, міграції та спосіб життя наших крилатих сусідів.
    
    

    

    

   Надэмлинский  Алексей. О Антонио Страдивари; Михаиле Грушевском;  Джиме  Корбетте;  Леониде Утесове; Сальвадоре Дали / А. Надэмлинский;  худож. Е. Коркищенко. - К. : Грани-Т, 2007. - 144 с. : ил. - (Жизнь замечательных детей).
      Ця книга – незвичайна. У ній головні герої - п'ятеро хлопчаків, не схожих один на одного, із різних країн і часів. Але  у них є щось спільне – вміння мріяти, любити і вірити. Хлопці виросли і стали відомими людьми. І досягти цього допомогла їм мрія, любов і віра. Адже якщо чогось дуже сильно захотіти – все обов'язково здійсниться.


    

    

        

   Касдепке Гжегож. Нові турботи детектива Ниточки / Г. Касдепке; худож. П. Рихеля; пер. з пол. А.Озємбловської. - К. : Грані-Т, 2007. - 72 с. : ілюстр.
      Завдяки цій книзі і діти, і дорослі зможуть бодай на хвилинку стати детективами. Для вас відкриються таємниці, що спільного з доказами у слідстві має орфографія, чи п'ють у Туреччині каву по-турецьки та як слід поливати кактуси.
    

    

    


    

   Моост Нелє. Моллі Махлюй - маленька чарівниця зовсім велика! / Н. Моост; пер. з нім. К.Фьолькер; худож. Н.Сняданко. - К. : Грані-Т, 2007. - 104 с. : ілюстр.
      Магічна книга для читання вголос і самостійного читання, з-під пера авторки бестселерів Нелє Моост, яка у дитинстві сама прагнула стати чарівницею. І ось вона вирішила спробувати свої сили по-дорослому і зазирнула до забороненого у її віці “Великого довідника для чарівниць і чарівників cтарших за 100 років”. Що було далі…? дізнаєтесь, прочитавши книгу.
    

    

    

    

    


    

   Литовченко С.Д.  Історія  земель  українських  / С.Д. Литовченко. – Х. : Фактор, 2008. – 200 с. : ілюстр. - (Україна. Вчора, сьогодні, завтра).
      Книга  розповідає про історію нашої Батьківщини – славетні перемоги і гіркі  поразки, великі сподівання і розчарування, крізь які пройшов український народ, щоб здобути свою незалежність.


    

    

    

    


    

   Ушаков Д.О Видатні  українці / Д.О.Ушаков. –  Х. :  Фактор, 2008 – 200 с. : ілюстр. – (Україна. Вчора, сьогодні, завтра).
      Книга розповідає про видатних діячів мистецтва, науки, політики і військової справи, які зробили значний внесок у становлення й розвиток нашої держави, залишивши свій
     вічний слід в історії України.

    

    


    

   Ілюстрована  енциклопедія  динозаврів. –  Х. : Фактор, 2008. – 128 с. : ілюстр.
       Динозаври панували на землі понад 150 мільйонів років. Існувало дуже багато їх видів – велетенських і крихітних, повільних і метких, лютих і сумирних, рогатих і з крилами, укритих панциром, пір'ям…
       Ця чудово ілюстрована книжка містить інформацію про захоплюючі гіпотези і незвичайні відкриття в палеонтології.
    

    

    

    

    

   Железняк Г.В. Відкритий космос. Земля. Всесвіт /  Г.В. Железняк. – Х. : Фактор, 2008. – 192 с. : ілюстр.
      Книга знайомить із феєричною красою далеких світів, відкриває шлях до дослідження космосу, розповідає про планети та супутники, зірки та комети, галактики та чорні діри.    

    

        

   Чуб Н. Азбука хоробрості /  Н.Чуб. – Х. :  Фактор,  2008.  – 112 с. : ілюстр. – (Енциклопедія для маленьких вундеркіндів).
      Ця книга – справжня казкотерапія, яка допоможе вам позбутися найпоширеніших страхів – темряви, павучків, лікарень, ліфтів.
    

    

    


    

   Чуб Н. Енциклопедія дитячих свят / Н.Чуб. – Х. : Фактор, 2008. – 112 с. :  ілюстр. – (Енциклопедія для маленьких вундеркіндів).
       Хочете, щоб звичайні свята перетворилися на справжню казку, щоб  Новий  рік  став  чарівним, а Різдво і Великдень – найулюб- ленішими  святами? Тоді ця книжка саме для вас. Беріть на озброєння пропоновані ідеї, залучайте на допомогу свою фантазію – і незабутні враження вам забезпечені.
    

    

    


    

   Секретні матеріали: про Попелюшку, Бабу-Ягу, гномів, драконів і всіх-всіх-всіх… /  худож. :  Л.А. Бутенко,  Г.С. Червонна,  О.О. Дерновий та ін. – Х. :  Фактор,  2008.  – 112 с. :  ілюстр.
        Ця книжка розповідає про незвичайне життя казкових героїв. Ви  дізнаєтесь про те, хто створює чарівні  речі й допомагає виправляти помилки в зошиті, як потоваришувати з Бабою-Ягою та перемогти Бабая.


    

    

    

    

    

   Процюк Степан. Марійка і Костик / С. Процюк;  худож. О. Полоскіна. - К. : Грані-Т, 2008. - 64 с. : ілюстр.
       Про кохання Марійки і Костика, здається,  знала  вся школа. Поза очі їх називали  Ромео і Джульєттою, їм заздрили, чинили перешкоди й не хотіли зрозуміти. Однак від того вони ще дужче вірили у своє кохання. А тому ця історія має інший фінал, аніж у шекспірівських героїв.


    

    

    

    
    

   Де Сантіс Амадео. Міфічні  істоти / Амадео  де Сантіс. – Х. : Фактор, 2009.  – 128 с. : ілюстр.
       До книжки увійшли міфи й легенди Давньої Греції, Єгипту, Китаю, Японії та нших країн світу. В ній описані фантастичні істоти й монстри, створені багатою фантазією наших предків.    

    

    

    

    


    

   Ільченко Олесь. Місто з химерами / О. Ільченко.  -  К.  : Грані-Т,2009. - 160 с.
       Перша  в українській літературі оповідь про життя  і творіння архітектора, розповідь історично достовірна, й, водночас, містична, детективна…  Знаний київський будівничий Владислав Городецький став легендою ще за життя. А Київ  –  місто найвищого творчого злету Городецького, і досі приховує багато таємниць.

    

    

    

        

   Маєр Стефені. Затемнення :  роман / С. Маєр;  пер. з англ. О. Риди, К. Плугатир.  -  К.  :   Країна  Мрій,  2009.  -  480  с.  - (Сутінкова сага).
       Сієтлом  прокотилася  хвиля  загадкових  убивств. Невже це зловісний вампір  намагається комусь помститися? І в цьому вирі знову опиняється Белла Свон, якій цього разу доводиться обирати між коханням Едварда та дружбою Джейкоба.    

    

    

        

   Кокотюха  Андрій. Таємниця  козацького  скарбу : пригодницький детектив / А. Кокотюха; іл. А. Василенка. - К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2010. - 224 с. : ілюстр. 
       Перед  тобою  справжній  детектив,  у якому  беруть  участь твої   ровесники  –  тямущий Данько і спортивний Богдан. Йдеться, звичайно, про козацький скарб – бочку золотих монет і золоту козацьку булаву. Понад три століття ведуться пошуки цього безцінного скарбу, і лише в наші дні двоє школярів, під час літніх канікул, випадково наближаються до розгадки таємниці…
    


    

   Національний олімпійський комітет України про баскетбол та Анатолія Поливоду, Сергія Коваленка, Олександра Сальникова, Олександра Білостінного, Олександра Волкова : оповідання / текст  Г. Палій.  -  К. :  Грані-Т,  2010. - 80 с.  : ілюстр. - (Життя видатних дітей).
       Книга  із спортивної частини добре відомої вам серії  “Життя видатних дітей”. На її сторінках перед вами постануть найкращі і найвідоміші спортсмени  України у тому віці, коли вони ще не були найкращими і найвідомішими. Історії відомих баскетболістів схожі на ваші власні, можливо допоможуть вам виявити саме той неповторний талант, що зробить вас видатною особистістю.    

    

    


    

   Костенко Ліна. Записки українського самашедшого :  роман / Л. Костенко. – К.  : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011. –  416 с.  – (Перлини сучасної літератури).
       Перший опублікований прозовий роман видатної української поетеси. За жанровою стилістикою ”Записки українського самашедшого” — насичений мікс художньої літератури, внутрішніх щоденників, сучасного літописання і публіцистики. Роман написано від імені 35-річного комп'ютерного програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує усі вивихи нашого глобалізованого часу.

    

    

    

   Несбіт Е. Книга драконів / Е. Несбіт; пер. з англ. В.Чернишенко; іл. Д. Ракової. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2010. – 207 с. : ілюстр.
       “Книга драконів” – це збірка казок, героями яких є дракони. Однак не слід думати, що дракони тут головні дійові особи, вони швидше виконують допоміжну роль. Головні персонажі у казках Едіт Несбіт – хлопчики та дівчатка, принци та принцеси, які у звичайному світі натрапляють на незвичайні речі.
    

        

   Все, що ви хотіли знати про комах. – К. : Перо, 2011. – 32 с. : ілюстр. – (Дитяче довідкове бюро).
       Дізнатися про перетворення гусениці на метелика, життя різних видів мурашок, процес плетіння павуком павутини, порахувати ніжки багатоніжки зможете разом з книгою ”Все, що ви хотіли знати про комах”. А яскраві малюнки допоможуть побачити все на власні очі.


    

    

    

    

   Чуб Н. Азбука бізнесу / Н.Чуб. – Х. : Фактор, 2011. – 96 с. : ілюстр. – (Енциклопедія для маленьких вундеркіндів).
       Ця книжка в легкій ігровій формі пояснить вам, що таке гроші й звідки вони беруться. Прочитавши історію про маленького хлопчика Сергійка, який побував у чарівній Країні Гномів, ви зрозумієте, що гроші просто так у гаманці ваших батьків нез'являються, що їх потрібно заробити, а для цього слід багато працювати.    

    
    

   Чуб Н. Азбука здоров'я / Н.Чуб. – Х. : Фактор, 2011. – 96 с. : ілюстр. – (Енциклопедія для маленьких вундеркіндів).
       “Азбука здоров'я” в ігровій казковій формі розповість вам, як важливо дбати про своє здоров'я, що потрібно робити, щоб не хворіти і бути здоровим.

    

    


    

    

   Емец Д.А. Мефодий Буслаев. Танец меча : повесть/ Д.А.Емец. – М. : Эксмо, 2011. – 384 с. – (Мефодий Буслаев).
       Ця книга – гарний подарунок для вас, підлітки. Вона допоможе вам зрозуміти, що до поставленої мети “потрібно іти, не поспішаючи, щоб не перегоріти, але і без відпочинку, щоб не дозволити собі  розслабитись. Не думаючи про те, скільки пройдено і скільки залишилось пройти”.

    


    

    


    

   Гайтана радить, як стати суперзіркою. – К. : Країна Мрій, 2010. – 48 с. : ілюстр.
       У книжці є все, про що хочуть знати дівчатка: як стати привабливою, модною, популярною, як навчитися жити у злагоді з однокласниками, як завоювати увагу хлопців, як побороти невпевненість. Тут є тести, рецепти краси, успіху і поради справжньої суперзірки Гайтани.    

    


    

    


    

   Кривич О.Я. Енциклопедія для дівчаток : усе про тебе саму / О.Я.Кривич, Є.В.Левінштейн. – Х. : Пегас, 2011. – 112 с. : ілюстр.
       Дівчатка, у цій енциклопедії ви знайдете розповіді про видатних жінок, дізнаєтеся, як спілкуватися з товаришами, як знаходити спільну мову з батьками. Книга розповідає про те, як зі смаком одягатися, обрати свій стиль, зорієнтує  вас у виборі професії, а ще дасть цінні поради – одним словом, вона буде цікавою і корисною.    

    

    


    

   Дракони. – К. : Махаон-Україна, 2010. – 128 с. : ілюстр. – (Твоя перша енциклопедія).
       Дракони – бідолашки, в них така лиха слава!  Нумо знайомитися з численним драконячим сімейством. У цій книжці знайдуться відповіді на будь-які запитання про драконів: якими вони були? чим відрізнялися один від одного? чому зникли? На кожному розвороті книжки ховаються ці дивовижні створіння. У книжці вміщено поради щодо виготовлення симпатичного паперового Дракончика, який допоможе вам осягнути початки драконознавства.
    

    

    

    

   Чуб Н. Азбука дружби / Н.Чуб. – Х. : Фактор, 2010. – 112 с. : ілюстр. – (Енциклопедія для маленьких вундеркіндів).
       Ця книжка про пригоди чотирьох малят: Білого Ведмедика Андрійка, Полярної Сови Люсі, Оленятка Сергійка та Пінгвінчика Павлика. Усі вони хочуть дізнатися, що таке дружба. З цією метою звірята вирушають до Великого Кита та по дорозі переживають різні пригоди, потрапляють у біду і допомагають одне одному, радіють і сумують. Зрештою, герої розуміють, що вони стали справжніми друзями, які  разом подолають будь-які негаразди.

    

    

    

    

   Зіркові історії успіху : від зірок українського спорту. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2010. –  85 с . : ілюстр.   
       Історії від зіркової команди українських спортсменів не залишать байдужими ні дітей, ні дорослих, бо всі вони підтверджені справжніми перемогами. Вони змінюють наше уявлення про можливості людського тіла і духу. Кому, як не їм, бути прикладом для молодого покоління, ділитися своїм життєвим досвідом і надихати на тернистий, важкий, а все ж такий прекрасний шлях до успіху. Фото з приватних колекцій, шаржі та щирі розповіді розкриють всі таємниці українського спорту.    

    

    

    

    

   Бердт В. Марципан Пломбірович : повість-казка про першу у світі державу свійських тварин / В. Бердт; іл. Н. Ярової. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2009. – 150 с. : ілюстр. – (Чотири лапи).
       Добре бути котом в елітних господарів, спати на пухових перинах, їсти самі делікатеси, і лише вилизуватися, щоб бути білим і пухнастим. Оце так щастя! Та одного дня все може зникнути, разом із твоїм багатим господарем. І ось тоді почнеться справжнє життя, сповнене пригод, випробувань і  вірних друзів!
    

    


    

   Особиста зброя : дитяча ілюстрована енциклопедія. – Х. : Веста, 2010. – 144 с. : ілюстр. – (Хочу все знати).
       Зброю почали виготовляти з прадавніх часів. Зі зброєю в руках люди захищали себе, свою оселю та майно від зазіхань хижих звірів і войовничих сусідів. Із ходом історії озброєння удосконалювалося, ставало дедалі потужнішим, проте особиста зброя, з допомогою якої кожен міг захистити свою честь, гідність і життя, супроводжувала людей в усі часи. Таким видам зброї, а також засобам захисту від неї і присвячено цю книгу.  

    

    

    

   Усе про виживання у поході : абетка туриста. – Х. : Веста, 2010. – 64 с. : ілюстр.
       Похід – це не лише випробування фізичних сил. Це – перевірка на міцність характеру й особистісних якостей людини. Це можливість зрозуміти, що таке оптимізм, сміливість, ризик і особиста відповідальність. А ще – відчути, що таке дружба й командний дух. І, звісно ж, похід – це спілкування з природою. Адже недарма кажуть, що не лише людина пам`ятає про місце, але й місце пам`ятає про людину.    

    

    


    
    

   Гридін С. Федько, прибулець з Інтернету / С. Гридін. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2011. – 151 с. : ілюстр.
       Герої цієї історії – звичайні хлопці Сашко та Петрик – з волі зовсім не звичайного інтернетного віруса потрапляють у віртуальний світ, де їм доведеться зустрітися з жорстокими піратами, дикими людожерами, голодними крокодилами та потворними чудовиськами.
    

    
    

   Владимирські Г. та П. Хлопчик, якого подарували цуцику : повість / Г. та П. Владимирські. – К. : Грані-Т, 2011. – 80 с. : ілюстр. – (Книготерапія).
       Найкращий подарунок на день народження, без сумніву, – собака. Немає значення, якої породи чи масті, головне, щоб це був живий, теплий і люблячий пес. Цю просту, як світ, істину знає кожен третьокласник, більше того – її знає кожен цуцик! Адже й для цуценяти, певна річ, найкращий подарунок – хлопчик!    

    

    

   Черкаська Л.О. Щастя маленької артистки / Л.О.Черкаська. – Х. : Веста, 2011. – 272 с. : ілюстр. – (Дівочі історії).
      Захоплююча повість “Щастя маленької артистки” повна дивних подій. Чесність та добре серце героїні книги Лізоньки Окольцевої допомагають пройти всі важкі випробовування, що випали на її долю на шляху до щастя.
    


    

    


    

   Функе К. Чорнильна кров / К. Функе. – Вінниця : Теза, 2010. – 510 с.
       У книжці “Чорнильна кров” Вогнерукий – вогнедув, вичитаний із чорнильного світу, зневірився, що коли-небудь повернеться до коханої Роксани. Та якось він знаходить горе-поета, який зачитує його назад у книжку. Слідом до нечувано лихого чорнильного світу потрапляють Меґі та її рідні. Страшна оповідка проковтує їх. Але чи відпустить?    

    

    


    

   Гаврош О. Про Григора Пинтю, Олександра Духновича, Івана Силу, Адальберта Ерделі, Августина Волошина : оповідання / О. Гаврош. –  К. : Грані-Т, 2011.  – 128 с. : ілюстр.   – (Життя видатних дітей).
       Читайте про дитинство одного з найвідоміших карпатських опришків Григора Пинтю, і дізнавайтеся, як полювати на диких вепрів і долати життєві перешкоди. Прямуйте до мети разом із духовним батьком закарпатців Олександром Духновичем, який став творцем першого українського букваря народною мовою. Загартовуйте тіло і дух, знайомлячись із життям Івана Сили – відомого важкоатлета й циркача, чемпіона Європи з культуризму, який ще хлопчиком зумів здійснити один із подвигів Геракла. Дізнайтеся про небезпечні дитячі пригоди одного з найвідоміших і найдорожчих українських художників Адальберта Ерделі, а також відкрийте для себе секрети майбутньої успішності Августина Волошина – Президента Карпатської України, який вперше легітимним шляхом проголосив незалежну українську державу.    

    

    

    

   Ільченко О. Жук та інші поважні особи : наук.-попул. проза / О. Ільченко. – К. : Грані-Т, 2011. – 56 с. : ілюстр.
      Страшний на вигляд рогач із велетенськими рогами і милий бедрик, улюбленець дітвори, оспіваний шевченковим генієм  хрущ, без якого неможливо уявити чарівних українських вишневих садків, і містичний скарабей – священна істота в стародавніх єгиптян, дивовижний світлячок і химерний богомол, співоча цикада і прудка бабка – усі вони, а також чимало інших жуків та поважних істот є героями цієї книжки.    

    
    

   Ільченко О. Абсолютний чемпіон : повість / О. Ільченко. –  К. : Грані-Т, 2011. – 80 с. : ілюстр. – (Дівчата зі спорту).  
       Дитиною Аня прийняла перше самостійне рішення – стати гімнасткою, як і мама. Тоді навіть батьки до нього особливо не прислухалися – сказано, мала ще, не розуміє, як важко доводиться професійним спортсменам. Згодом, у Пекіні, дівчина здобула свою першу олімпійську нагороду, відтак був титул абсолютного чемпіона світу з художньої гімнастики, а за ним - нові тренування, нові вправи й нові чемпіонати. Бо чемпіонам відпочивати не можна - якщо хочеш іти далі...


    

    


    

   Іванцова М. Заради мрії : повість / М. Іванцова. – К. : Грані-Т, 2011. – 72 с. : ілюстр. – (Дівчата зі спорту).    
       Чи важко займатися легкою атлетикою? Певно, що так. Цей спорт – для прудких і витривалих людей, які прагнуть жити насичено – всюди прибігти вчасно й отримати за це медаль і визнання. Коли Олена Говорова,  героїня цієї книжки,  у дитинстві почула від лікарів, що шлях у спорт для неї закритий, вона не зійшла з дистанції, навіть попри батьківські застороги. Наполеглива дівчинка з приморського містечка довела, що сила волі дужча за хворобу.

    
    

    


    

   Зброя.  – Х. : Ранок, 2011.  – 144 с. : ілюстр. – (Кращий подарунок для хлопчика).
       Зброю люди почали виготовляти з прадавніх часів. Зі зброєю в руках вони захищали себе, свою оселю та майно від зазіхань хижих звірів і войовничих сусідів. Із ходом історії озброєння ускладнювалося, ставало дедалі потужнішим, проте особиста зброя, з допомогою якої кожен міг захистити свою честь, гідність і життя, супроводжувала людей в усі часи. Таким видам зброї, а також засобам захисту від неї і присвячено цю книгу.
    

    


    

    

   Автомобілі – Х. : Ранок, 2010.  – 144 с. : ілюстр. – (Кращий подарунок для хлопчика).
       Неможливо оцінити всі ті блага і зручності, що прийшли до нас разом із одним із чудес технічної цивілізації — автомобілем! Адже ще століття потому відстань у сотню кілометрів здавалась надто великою. В енциклопедії вся інформація викладена цікаво, легко, популярно, незважаючи на велику кількість конструкторських подробиць і достовірність усіх технічних характеристик різних марок автомобілів.    

        

    

   Військова техніка – Х. : Ранок, 2011.  – 144 с. : ілюстр. – (Кращий подарунок для хлопчика).
       Протягом історії людства відгриміло не менше п'ятнадцяти тисяч воєн, і вже з глибокої давнини військова техніка та різноманітні винаходи відігравали в них величезну роль. Книга адресована справжнім чоловікам середнього шкільного віку і є найкращим для них подарунком.


    

    

    
    

   Вишивка стрічками  – Х. : Ранок, 2011.  – 128 с. : ілюстр. – (Кращий подарунок для дівчинки).
       Нині дедалі більшої популярності набувають предмети, зроблені своїми руками. Прочитавши цю книгу, ви зможете самостійно виготовити оригінальні прикраси, подарунки для друзів, прикрасити свій одяг вишивкою і зробити стильні вироби для своєї кімнати. Інструкції, описані в книзі, прості, креслення доступні всім, а реалізація проекту приносить задоволення. У цій книзі зібрано понад 80 виробів, які супроводжуються докладним описом та ілюстраціями.    

    

        

   М'яка іграшка – Х. : Ранок, 2011.  – 128 с. : ілюстр. – (Кращий подарунок для дівчинки).
       Шиття іграшки — одне з прадавніх рукоділь, яке з'явилося в кінці 19 століття і продовжує бути популярним і тепер. Сьогодні у продажу можна знайти багато всіляких іграшок, від традиційних лялечок до героїв фентезі. У книзі автор дає інструкції щодо виготовлення іграшки, яка вам сподобалась. Усі моделі прості і доступні у виготовленні, вони будуть цікаві як новачкам, так і досвідченим умільцям.    

    

        

   Паоліні К. Ерагон.Спадок або склеп душ. Кн. 4 / К.  Паоліні. – Х. : Ранок, 2007. – 909 с.
       Довгі місяці тренувань та битв принесли  не тільки перемоги і надію, але також вони принесли і втрати, що розбивають серця. Та все ж у Ерагона та Сапфіри справжня битва ще тільки попереду: вони повинні подолати Гальбаторикса. Якщо вони на це відважаться, то їм належить бути надто сильними, щоб побороти титана. Якщо і вони не зможуть перемогти – ніхто більше не зможе. Другого шансу не буде.

      Вершник та його дракон повинні зайти так далеко, як ніхто і ніколи навіть не мріяв. Але чи зможуть вони подолати злого короля та відновити справедливість в Алагезії? І якщо так, то якою ціною?    

    

    

   Навчаємось готувати – Х. : Ранок, 2011.  – 128 с. : ілюстр. – (Кращий подарунок для дівчинки).
       У книзі зібрано 28 чудових рецептів, кожний з яких супроводжується детальними інструкціями та ілюстраціями. З допомогою цієї книжки ви зможете до маминого приходу приготувати сюрприз або запросити друзів на день народження і влаштувати свої кулінарні похвастеньки.    

    

    


    

   Чарівний бісер – Х. : Ранок, 2011.  – 128 с. : ілюстр. – (Кращий подарунок для дівчинки).
       Зараз усе популярнішими стають предмети, зроблені своїми руками. Інструкції, подані в книзі, прості, схеми – доступні всім, а готовий виріб приносить задоволення. Кілька стібків, крапля клею і трохи бісеру - от і зроблено перший проект майбутньогодизайнера. Подругам залишається тільки заздрити! У цій книзі зібрані чудові дрібнички, дуже прості у виготовленні, які можна зробити самим, з подружками або всією сім`єю.
    

    

    

    

   500 найцікавіших питань та відповідей щодо народів України  – Х. :  Школа,  2010. – 112с. : ілюстр.
       У книзі ви знайдете  відповіді на маловідомі питання з історії звичаїв, традицій та обрядовості, народного костюму, особливостей будівництва, транспорту, їжі й харчування, усної народної творчості, народних свят, релігійних вірувань народів України. Розповіді доповнені яскравим та інформативним ілюстративним матеріалом.
    

    
    

   Воронина Л. Смак олімпійського золота : повість / Л. Воронина. –  К. : Грані-Т, 2011. – 80 с. : ілюстр. – ( Дівчата зі спорту). 
       У кожного видатного спортсмена – своя історія успіху. Адже для того, щоб досягти великих перемог, недостатньо мати талант – його треба повсякчас розвивати, долаючи найрізноманітніші перешкоди й гартуючи характер. Про дитинство славетної олімпійської чемпіонки світу Інни Осипенко-Радомської, захоплююче розповідає в цій книжці відома українська дитяча письменниця Леся Воронина.


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр