www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Пам’ятники Богдану Хмельницькому Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Ресурси бібліотеки » Цікаві книжки з книжкового сховища
   Пам’ятники Богдану Хмельницькому

      Величний пам'ятник Богдану Хмельницькому в нашому обласному центрі встановлено на Привокзальній площі біля залізничного вокзалу ще у 50-ті роки. На початку 1954 року в країні широко відзначалося 300-річчя возз'єднання України з Росією. З нагоди цієї події, на честь видатного державного діяча Б.Хмельницького місто Проскурів було перейменовано у Хмельницький, а Кам'янець-Подільську область – у Хмельницьку. Отож, постало питання про встановлення пам'ятника гетьманові в обласному центрі.
      За виконання цього пам'ятника взялися одні з найкращих на той час скульпторів – народні художники України М.К.Вронський та О.П.Олійник, архітектор О.Сидоренко. Це були досить відомі, талановиті митці, лауреати Сталінської премії за скульптуру Т.Шевченка у м. Києві. За півроку роботу було завершено. Відтак, 31 липня 1955 року, в День залізничника на Привокзальній площі було урочисто відкрито пам'ятник Б.Хмельницькому.
      Пам'ятник являє собою повнофігурну залізобетонну скульптуру заввишки 3,5 м. підняту на чотиригранний цегляний постамент заввишки 4 м.
      Богдан Хмельницький зображений у козацькому гетьманському одязі. У зігнутій до грудей правиці він тримає символ державної влади – булаву. У величній постаті Богдана втілено незламність духу, гідність, велич видатного гетьмана. Елементи одягу створюють враження на мить призупиненого руху, який був характерним для всього життя цього великого українця.
      Пам'ятник вдало вписується у екстер'єр Привокзальної площі, добре проглядається з усіх сторін. Вдале розташування і значимість особи, на честь якої встановлено пам'ятник, зробили його одним із найкращих символів міста Хмельницького, його своєрідною візитівкою.
      Ще один пам'ятник Богдану Хмельницькому встановлено у 1993 році біля обласної філармонії у 500-ту річницю міста Хмельницького. Його авторами є В.Борисенко та архітектор М.Копил.
      Цей пам'ятник являє собою кінну бронзову скульптуру: Богдан Хмельницький на баскому коні зображений справжнім державцем. Фігура Богдана у русі, у його правиці високо здійнята булава, лівою він притримує стремена. Встановлено скульптуру на плоскому трапецієподібному постаменті, оббитому плитами.

     

       Монумент Богдану Хмельницькому гарно проглядається із вулиці Кам'янецької, є своєрідним символом і прикрасою невеличкої площі перед обласною філармонією.
      На території Національної академії Прикордонних військ України імені Богдана Хмельницького встановлено погруддя Б.Хмельницькому (автор – архітектор К.Коржев). До речі, у місті Хмельницькому ще є четвертий пам'ятник Б.Хмельницькому, який встановлено у 2007 році біля головного корпусу інституту МАУП. Це ще одне  підтвердження глибокої шани подолян до славного сина України Богдана Хмельницького, ім'я якого носить наше місто.

    

    

   Прочитайте:

      ♦ Гостинна Д. Богдан Хмельницький започаткував галерею українських героїв / Д.Гостинна // Подільські вісті. – 2007. – 1 листопада.
      ♦ Єсюнін С. Найбільше Богданів у Хмельницькому : 55 років тому у Хмельницькому з'явився перший пам'ятник Б.Хмельницькому / С.Єсюнін // Є! – 2010. – 30 липня.
      ♦ Монастирський Д. Пам'ятник Богдану Хмельницькому (біля обласної філармонії) / Д.Монастирський // Хмельницький культурний: з минулого в майбутнє. – Хмельницький, 2006. – С. 42-44.
      ♦ Рожко-Павленко Л. Пам'ятник Богдану Хмельницькому/ Л.Рожко-Павленко // Хмельницький культурний: з минулого в майбутнє. – Хмельницький, 2006. – С. 44-45.
      ♦ Ще один пам'ятник Богданові Хмельницькому з'явився у нашому місті// Проскурів. – 2007. – 1 листопада.


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр