www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Скульптурна монументальна композиція “Віра, Надія, Любов” Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Ресурси бібліотеки » Цікаві книжки з книжкового сховища
   Скульптурна монументальна композиція “Віра, Надія, Любов”

      Головний майдан нашої області – майдан Незалежності увінчує незвичайної краси монументальна композиція “Віра, Надія, Любов”, яка символізує триєдність нашого національного буття: минулого, теперішнього, майбутнього – в їхній історичній, духовній і філософській суті.
      Після десяти років очікування (саме стільки років було потрачено на виготовлення скульптурної композиції у Київському художньо-виробничому комбінаті “Художник”, збір коштів та інші перипетії) нарешті цей монументальний витвір мистецтва було урочисто відкрито 22 вересня 2011 року – в день народження Хмельницької області.
      Композицію встановлено на місці чорного квадрата, в центрі майдану Незалежності. Її розміри: 9 х 7,5 х 5 метрів. Змонтовано цю композицію майже з тисячі складових, які виготовлено із новітнього композитивного складу полімерних смол, що нагадує мармур.
      Талановиті подільські митці – народні художники Микола та Богдан Мазури створили диво, якого немає в жодній країні світу. Ця унікальна композиція наповнила простір хмельницького майдану красою та витонченістю української національної символіки.
      “Основа композиції – витончені і граціозні постаті трьох давніх українських богинь Віри, Надії, Любові – берегинь роду людського. Бо немає життя без любові до родини та Батьківщини, немає щастя без надії на благополуччя рідних дітей, немає краси душі без віри у Бога… Тріада летючих богинь розміщена на великому колі – це вічне, нерозривне коло буття і спадкоємності поколінь. У цьому ж колі – фігури лелек, яких українці вважають священними птахами за їхню вірність рідній землі. Кетяги калини, грона винограду – символи родючості і єдності. Рушники, якими здавна матері благословляють своїх дітей. Кобзар з кобзою – виразник дум і надій українського народу, захисник нашої духовності. У центрі зовнішнього кола розміщене коло внутрішнє у вигляді сонця – древнього і нинішнього герба Поділля. Є тут і три схрещені стріли – герб нашого міста” – так описує цей витвір мистецтва відома подільська журналістка Тетяна Слободянюк (Подільські вісті. – 2011. – 17 березня). Отож, ця красива і велична монументальна композиція надзвичайно символічна. На високому мистецькому рівні тут відтворено національну символіку, дух і красу нашого краю.
      Швидко плине час. Якісь події забуваються, щось загубиться в нашій історії як непотріб, а щось залишиться на віки, як оця сліпучо-біла величава скульптура, як оберіг, як пам'ять, як духовно-мистецький символ землі Подільської.

   Прочитайте:

      ♦ Демків Б. Наша Віра, Надія, Любову… риштуванні/ Б.Демків // Проскурів. – 2010. – 19 серпня.
      ♦ Слободянюк Т. Віра, Надія, Любов / Т.Слободянюк // Подільські вісті. – 2013. – 12 лютого.
      ♦ Слободянюк Т. Із вірою в Бога, з любов'ю до життя, з надією – на майбутнє України / Т.Слободянюк // Подільські вісті. – 2011. – 22 вересня.
      ♦ Слободянюк Т. У прийдешнє – з вірою, надією, любов'ю / Т.Слободянюк // Подільські вісті. – 2013. – 17  березня.
      ♦ Слободянюк Т. Рідні богині благословили Поділля на віру, надію, любов / Т.Слободянюк // Подільські вісті. – 2011. – 27 вересня.


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр