www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Юному техніку Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна » Ресурси бібліотеки » Цікаві книжки з книжкового сховища
   Юному техніку

   Юні друзі!


   Ви любите техніку?
   Хочете відкривати захоплюючі сторінки її історії?
   Бажаєте виготовляти своїми руками різноманітні моделі?
   Прагнете вдало штурмувати океан інформаційних технологій?

         Тоді ці книги для вас!

       Кожне наукове відкриття, кожен винахід мають свою іноді щасливу, однак здебільшого драматичну історію. Інколи їм сприяв звичайнісінький випадок, збіг обставин, але зазвичай вони були результатом тривалих   пошуків, болісних невдач. І тільки в поодиноких випадках вони приходили до вчених, фанатів  від науки, мандрівників, мореплавців у хвилини щасливого осяяння. Тож читайте та дізнавайтеся про них.

   Чудеса техніки : ілюстрована енциклопедія для дітей / авт. Ю. В. Грузін – Х. : Ранок, 2005. – 128 с. : ілюстр. – (Я пізнаю світ).

   Герлінгер Ю. Незвичайні перипетії відкриттів і винаходів / Ю. Герлінгер ; пер. із пол. Д.Андрухова. – К. : Веселка, 2005. – 175 с.       Одна з галузей науки і техніки, яка розвивається швидкими темпами – електроніка. А зробити перші кроки в мікроелектроніку допоможуть такі книги:

   Борноволоков Е. Електронні саморобки : наук.-попул. книжка / Е. Борноволоков ; худож-оформ.  В. Тернавського. – К. : Веселка, 1984. – 118 с. : ілюстр.

   Гайдучок Г. Юному радіоаматору : радіоприлади та мікросхеми / Г. Гайдучок,  Р. Ткачук. – К. : Рад. школа, 1980. – 79 с. – (Коли зроблені уроки).       Мабуть, ви знаєте про таку науку, як інформатика. Вона пов'язана з процесами отримання, зберігання, передачі, використання та перетворення інформації за допомогою комп'ютерів. Як набути початкових знань у цій галузі? Ви можете скористатися уроками майстерності, які пропонують автори цих книг:

   Інформатика : персональний комп'ютер ; обладнання та програми ; основи програмування ; комп'ютери навколо нас ; комп'ютерні мережі ; історія та перспективи ; удосконалення ПК / авт.-упоряд. : В.М.Скляренко, О.В.Лисенко ; худож. І.В.Осипов. – Х. : Фоліо, 2005. – 319 с. – (Дитяча енциклопедія).

   Діти і персональний комп'ютер : плекаємо таланти / авт. І. Анохіна. – Донецьк : БАО, 2011. – 304 с. : ілюстр.
       Нікого не залишить байдужим повітряний змій, який здіймається у піднебессі. Отож, пропонуємо вам виготовити найпростіший повітряний змій “Монах” за книгою:

   Звірик О. Повітряні змії / О. Звірник ; худож.-оформ. В. Тернавського. – К. : Веселка, 1972. – 107 с.


   Цього змія (рис. 1) можна виготовити з аркуша писаль-ного або більш цупкого паперу.

       Квадратний аркуш паперу розміром 250x250мм. має по краях склейку завширшки 10мм., що позначена пунктирною лінією (рис. 1, а). Після того, як склейка висохне, заготовку перегинають  по  діагоналі  АА (рис. 1, б). З  однієї сторони (рис. 1, в) складають змій по лінії АВ, але уже в протилежному напрямку, і нарешті відгинають невеликий кут по лінії ВС, відступаючи від краю 70мм. Те ж саме слід зробити з другою стороною, що симетрична першій (рис. 1, г).
       У кутах, позначених буквою С, роблять проколи і прив'язують вуздечку із звичайних котушкових ниток довжиною 500мм. Леєр із цих же ниток, прив'язаний посередині вуздечки, повинен вільно пересуватися по ній. До нижнього кінця змія, позначеного буквою А, прив'язують хвіст довжиною 1200мм., зроблений із лика, тонкої стрічки або жмутка ниток, з нав'язаними на них клаптиками паперу (рис. 1, д).
       Найпростіший повітряний змій “Монах” слід запускати при слабкому вітрі, коли його швидкість не перевищує 4,5м/сек. При повному штилі, за нульової швидкості вітру,  змій можна буксувати за собою на бігу.
       Літає повітряний змій “Монах” непогано і може піднятися на висоту 40-50 м, але, зім'явшись, швидко виходить із ладу. Та не журіться – на виготовлення нового вам буде потрібно значно менше часу.
       У книжці ви також знайдете схеми й плани інших діючих плоских та коробчастих повітряних зміїв, зміїв-ракет і зміїв-ракетоносців та способи їх запусків.       Також допоможуть пізнати світ техніки журнали: “Юный техник”, “Моделист-конструктор”, “Техника-молодежи”, “Радио”, “Левша,  “Для умелых рук”, “Сделай сам”, які у фондах бібліотеки зберігаються з 60-90-х років ХХ ст.  В них ви знайдете цікаві рубрики, які, надіємось, стануть вам у пригоді.

   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр