www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Забіяка. Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю
      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
        Веб-уроки
        Здійснення закупівель
        Онлайн послуги
        Відкриті дані
        Карта сайту
        Аудіокниги


          Головна » Електронна бібліотека
        Забіяка.

        ЗАБІЯКА

           Я давно знаю, що є півні забіяки, що в деяких країнах навіть вирощують такої породи когутів і влаштовують привселюдні змагання – бої між гребе­нястими. Але не думав, що зустріну забіяку у рідної тітки.
           Мене попросили нагодувати собаку, кота і курей. Почав, звичайно, з курей. Набрав у велику миску пшениці, у відро води і поніс все те у закриту сітчасту дротяну вольєру. Відчинив хвіртку і побачив кілька курок, білу качку і червоно-чорного середнього зросту півня.
           Я зайшов у простору вольєру. Причинив хвіртку і почав порядкувати: зерно висипав у два дерев'яні коритця, а воду... а воду з несподіванки порозливав!
           Злякано скрикнув, коли відчув на плечах чиїсь гострі пазурі, які вп'яли­ся в тіло через сорочку. І зразу нападник почав клювати мене то в голову, то в шию. Позасвідомо мої руки миттю знялися вгору, схопили якогось великого птаха, сильно стиснули його і зірвали з плечей. Яке ж було моє здивування, коли побачив, як з рук виривається отой півень, що хвилину тому наїжачений ходив по вольєрі. Забіяка клював мені руки, виривався, аж поки його не пустив на землю.
           Скривавлений, я позадкував до хвіртки, а півень знову весь з'їжився і раз за разом кидався до ніг. Він так сильно бив крильми і лапами, що на моїх гомілках надовго залишилися синці.
           З того пам'ятного ранку я остерігався напасника. Але він завжди при- ловчувався хоч раз кинутися на мене, хоч раз вдарити крильми чи лапами по черевику.
           Сторож з того півня був неабиякий. Якось сороці щось приглянулося у вольєрі, і вона сіла спочатку на хлів, а потім почала підкрадатися до вже величеньких курчат. Забіяка як кинувся на непрохану гостю, то вирвав з неї немало пір'я. Тепер птаха десятою дорогою обминає півнячу заповідну зону.
           Одного разу я вийшов на подвір'я помилуватися вечірніми сутінками і почув якийсь гармидер у хліві. Коли це Бровко як залає, ніби кличе: “Скоріше сюди! Рятуйте курей!”.
           Я прислухався. Справді, ніби у курнику злякано закахкала біла качка, закудкудахкали курки.
          Витягнувши з кишені сірники, я побіг на той шум. Рвучко відчинив двері курника, черкнув сірником. Кури продовжували лементувати, а на підлозі лежав скривавлений півень і міцно тримав ногами за шию якогось чорного звіра. Я підбіг до забіяки, присів. Насилу вивільни: мертвого тхора і викинув на подвір'я. Героя битви заніс до хати, змастив йому рани йодом і поклав лежати на підлозі коло дверей.
           Поки я мив руки, півень поволеньки підвівся, оглянувся, А коли підійшов до нього, то він з'їжився і пішов битися зі мною. Розсміявшись, схопив пораненого і поніс до курника. Правда, забіяка не сидів спокійно, а хоч і кволо, та покльовував мою руку.
           Через кілька днів птах повністю одужав і знову щиро служив курям і качці. І хоч я став йому у пригоді, він не переставав гніватися, коли бачив мої ноги у вольєрі. Нічого не вдієш. Такий вже у півня характер.

        ЗАПИТАННЯ ДО ДІТЕЙ:

           Чи сподобався вам півень?
           А як би ви назвали цього півня?
           Як забіяка врятував курей і качку?
           Як півень розправився з сорокою?
           Чи не зустрічався вам такий півень?


        • 4
        • 3
        • 2
        • 1
        • 2222
        • АРТ територія111
        • Дошкільнятам2

        Бібліотека запрошує

        БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

        Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
        Історичній
        Пригодницькій
        Детективній
        Містичній
        Фентезі
        Мотиваційній







        © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
            Офіційний сайт
        29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
        www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
        Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
        адміністратора, а також активного посилання на сайт.
        створення
        сайту
        Студія Спектр