Напередодні Дня вишиванки у бібліотеці відбулася низка цікавих заходів. На стрій-івент "Світ знаків" завітали чудові дослідниці та берегині української традиції − Галина Бернацька та Валентина Когут. Їхня розповідь стала справжнім зануренням у символічний світ українського строю, де кожен елемент несе глибоке значення.

Школярі із зацікавленням слухали про те, що означають візерунки на сорочках, як змінювались орнаменти з плином часу, чим відрізняється вишивка різних регіонів. Вони розглядали старовинні фотографії мешканців Зінькова та давні строї, аби зрозуміти й побачити більше.
Шестикласники з гімназії №20 ім. С. Єфремова взяли участь у флешмобі “Спадок нації!” і разом ми влаштували яскравий вибух українських барв та позитиву!
Флешмоб у вишиванках розфарбував залу живими орнаментами й усмішками. Потім усі поринули в захопливу вікторину про українські традиції. Школярі показали справжній розум та кмітливість!
А конкурси змусили сміятись і змагатись до останнього − дух команди та любов до рідного відчувалися в кожному русі.
Також у святковий день до бібліотеки завітали і молодші школярі. Читачі дізналися чимало корисної та цікавої інформації про вишиванку. Ми говорили про те, що кожен візерунок має своє глибоке значення, що кольори й елементи вишивки несуть у собі закодовані послання й слугують оберегами. Адже вишиванка − це не просто елемент одягу, а жива частина нашої культурної спадщини, що об’єднує покоління і надає сили. Діти спробували створити вишиванки із паперу самі і результати перевищили наші очікування. Поробки вийшли яскравими та милими.
Атмосфера заходу була по-справжньому святкова й пізнавальна − учасники із захопленням брали участь у тематичних вікторинах, відкривали для себе нові, іноді зовсім несподівані факти про українську вишивку.
Для восьмикласників гімназії №27 імені Дмитра Іваха провели культурно-етнографічну годину “Оберіг душі людської”.
Під час якої читачі познайомились з розкішними книгами про вишиванки, дізнались як і з чого виготовляли фарби для ниток і який день в році є святом вишивальниць; подивились відео “Квітка Цісик співає пісню “Два кольори”, “Воїни з передової читають вірш про вишиванку”, “Українська вишиванка – сучасність та традиція”, “Як вишиванки об'єднують українців і світ”.
В кінці зустрічі учні висловили свої думки щодо організації побуту наших предків, закладеного сенсу у символах − кодових записах, котрі були зрозумілі людям. Одні і ті ж символи, з такою послідовністю використовувані в орнаментному мистецтві не могли бути лише прикрасою, вони мали велику оберігаючу і зцілюючу силу. Силу, яку повернути собі нині так важливо!
Усі заходи у бібліотеці відбулися яскраво, тепло й надихаюче, залишивши приємні враження та бажання ще глибше пізнавати традиції нашого народу.

|