В рамках Національного тижня безбар’єрності в бібліотеці проведена панельна дискусія “Створення безбар’єрного простору у бібліотеці. Успішні напрацювання” спільно з Департаментом інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації.
Обговорили тему формування у суспільстві культури безбар’єрності, мотивацію до змін. Представили позитивні приклади із власних напрацювань в цьому напрямку.
Заступник директора бібліотеки з наукової роботи Оксана Лифар акцентувала увагу на роботі у програмі “Бібліотечна інклюзія: інформаційний простір для особливих дітей”. А також на реалізованих проєктах від Українського культурного фонду в програмі “Інклюзивне мистецтво”, зокрема “Особлива книга для особливих дітей” зі створення аудіокниги за повістю “Метелики в крижаних панцирах” Оксани Радушинської. Аудіокнига конвертована у формат DAISY і розміщена на Інтернет-ресурсі першої української дейзі-бібліотеки, платформі першої онлайн-бібліотеки аудіокниг українського проєкту “Слухай”, веб сайті бібліотеки. Представила проєкт “Інтерактивна вистава з елементами сенсорної терапії “Подорож до сонечка”, який сприяв створенню умов для творчого розвитку та успішної соціальної адаптації користувачів бібліотеки, в тому числі із порушеннями зору, облаштуванню ігрового майданчика із використанням сенсорного обладнання.


Говорили про проєкт “Інклюзивний креативний простір “FreeDreams”. Завдяки його реалізації в бібліотеці створені умови для розвитку, соціалізації та рівних можливостей доступу до якісних бібліотечних послуг шляхом переформатування простору – поєднання інтерактивних зон для відпочинку, самореалізації та неформального навчання. У межах простору розміщені настільні та підлогові ігри, є VR-окуляри для ознайомлення з освітнім, історичним або культурним контентом. Для зустрічей обладнані два майданчики: “Територія ідей” (тут відбуваються яскраві івенти, обговорення, виставки, ігри, квести та “Лабораторія успіху” (тут всі бажаючі мають нагоду набути практичних навичок у тій чи іншій діяльності під час майстер-класів, тренінгів, воркшопів від митців та професіоналів).

Спільно з Валентиною Лукашук, начальником управління культури Департаменту інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької обласної державної адміністрації та Ніною Власюк, головним спеціалістом управління обговорили напрацювання по створенню різноманітних послуг для дітей в напрямку безбар’єрності.

|