www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Бібліотечному фахівцю Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю

    Сайти і блоги бібліотек
    Мережа бібліотек
    Підвищення кваліфікації
    Бібліотеки в ОТГ
    Впровадження УДК
    Методичні матеріали
    Соціологічні дослідження
    Конкурси
    Перелік тем консультацій спеціалістів ХОДБ
    Фахова періодика

   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокнига


    

    

   Бібліотечному фахівцю

     Головна » Бібліотечному фахівцю
   Бібліотечний простір для дітей. Підсумки конкурсу.
   admin
   9 жовтня 2019 р.

      Реалізація “Стратегії розвитку бібліотечної справи в Україні на період до 2025 року “Якісні зміни бібліотек задля забезпечення сталого розвитку України” вимагає перегляду пріоритетів у роботі бібліотек для дітей, створення їх гнучкої та динамічної структури, комфортного середовища, використання інформаційно-комунікативних технологій, що забезпечать надання широкого спектру традиційних та інноваційних послуг. Цьому сприяв обласний конкурс “Бібліотечний простір для дітей” серед дитячих бібліотек Хмельниччини, проведений у липні-вересні 2019 р. Адже організація сучасного бібліотечного простору – один з найголовніших чинників успішної діяльності дитячої бібліотеки.
      На конкурс представлено 16 творчих робіт, які розкривають сучасні, комфортні простори бібліотек для дітей: Деражнянської, Кам’янець-Подільської, Славутської районних, Красилівської, Летичівської, Новоушицької, Полонської, Чемеровецької ОТГ, Хмельницької №12, №4, №10, №15, Кам’янець-Подільської № 6, Нетішинської, Шепетівської, Славутської міських.
      Приємно зазначити, що конкурс активізував творчий потенціал бібліотечних працівників, спонукав їх переглянути простір дитячих бібліотек з метою підвищення ефективності і якості обслуговування дітей, створення комфортного середовища в бібліотеці.
       Дитячі бібліотеки області давно перестали бути місцем, де зберігаються книги, а стали сучасними комфортними центрами, максимально зручними для відвідувачів, з можливістю реалізувати право дітей на вільний доступ до інформації, культурно-освітні, творчі та дозвіллєві потреби. Вони приваблюють дітей сучасними інтер’єрами, відкритими фондами та цікавими книгами, можливістю отримати інформацію через Інтернет, зустрітися з цікавими людьми, поспілкуватися з однолітками, взяти участь у майстер-класах, почитати, послухати музику та просто відпочити. Створено чимало інноваційних моделей зонування бібліотечного простору. В бібліотеках відкрились зони: “SITYBOOKS”, “BOOK-READ”, “ONLINESITI”, “SITIRELAX”, “CREATIVESITI”,  “PLAYGAMES”,  “ARTZONE”, “ТЕРИТОРІЯ ТАЛАНТІВ”, “ЗОНА ВИВЧЕНИХ УРОКІВ”, “КНИЖКОВА КАРУСЕЛЬ ДЛЯ БАТЬКІВ”, “КНИЖКОВА КАРУСЕЛЬ ДЛЯ ДІТЕЙ”, “ІГРОВА ЗОНА”, “ЗОНА ВІДПОЧИНКУ”, “ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК”, “ART-МАЙСТЕРНЯ “КРЕАТИВ-ACИ” тощо.
      В організації простору бібліотеки намагались дотримуватись таких принципів зонування, як: відкритість, комфортність, креативність, трансформованість (мобільність), багатофункціональність, чіткість (навігація по бібліотеці), безпека. Креативно створені зони в Деражнянській та Славутській РДБ, Чемеровецькій ЦДБ, Славутській, Красилівській та Шепетівській МДБ, Летичівській та Новоушицькій селищних ДБ та інших.
       Компетентне журі у складі директорки бібліотеки Валентини Черноус, голови обласної організації профспілки працівників культури Миколи Луценка, фахівців бібліотеки розглянули представлені роботи та визначили переможців конкурсу: 1-е місце – Тетяна Сайпель – завідуюча Деражнянською районною бібліотекою для дітей – проєкт “Бібліотека – мультифункціональний простір для дітей”. 2-е місце – Леся Рибачук –завідуюча Славутською міською бібліотекою для дітей – проєкт “Дитяча бібліотека – це твоя територія”. 3-е місце – Тетяна Пенчук – завідуюча Славутською районною бібліотекою для дітей – проєкт “Дитяча бібліотека – сучасний інформаційно-освітній центр розвитку та відпочинку”. Вони нагороджені грамотами та подарунками.      

    


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Зима 2019-2020”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Валентина Захабура “Ой лише, або З чим їдять вундеркіндів”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Сашко Дерманський “Мері”
   Микита Гайдамака “Кібершулер”
   Сергій Щербаков “Бізнесмаги”
   Роланд Сміт “Пік”
   Рейнбоу Ровелл “Фанатка”
   Катерина Соболь “Дарителі”
   Сер Стів Стівенсон “Агата Містері”
   Рік Ріордан “Син Нептуна”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2020 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр