www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Методичні матеріали Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку
   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    

   Методичні матеріали

     Головна » Бібліотечному фахівцю » Методичні матеріали
   Проєктна діяльність – ключ до успіху бібліотеки і ТГ
   admin
   15 грудня 2021 р.

      Центральна бібліотека для дітей Чемеровецької селищної ТГ впродовж останніх років активно працює в проєктній діяльності, що є найбільш значущим інноваційним напрямком її роботи. Нею реалізовано чимало різноманітних за змістом і масштабами проєктів.
      У 2018 р. успішним для бібліотеки став проєкт “Дитяча платформа розвитку”  в рамках програми “Успішні локальні громади”, який спонукав до створення  ГО  “Ініціативні громадяни Чемеровеччини”.

      В рамках даного проєкту було проведенно ряд заходів для дітей та їх батьків. За кошти грантодавця облаштовано дитячий майданчик новим обладнанням для покращення дозвілля дітей.
     Проєкт “Молоді лідери Європи – обмін досвідом, побудова діалогу – Ukraine Calling”, локацією якого став  MДЗМ Освенцим/Аушвіц/Польща, мав позитивний результат – створення контактів між українськими, польськими та німецькими лідерами громадських організацій для обміну знаннями і досвідом. А також дав навички з побудови конструктивного  діалогу в громаді.  Продуктом участі став ряд заходів даної тематики та віртуальна виставка з презентації матеріалів проєкту для юної аудиторії.
    В 2019 р. реалізовано волонтерський проєкт від Львівської освітньої фундації “Краплинка творчості дитячого серця” для дітей з особливими потребами, в рамках якого проведено  заняття спільно з викладачами художньої школи та дітьми-волонтерами по  створенню  10 творчих робіт дітьми з інклюзивного центру.

      Проєкт “Book&кава” об’єднав усі категорії користувачів навколо книги з кавою, розширив можливості та бачення читацької аудиторії про бібліотеку, створивши  неформальний простір для дозвілля і розвитку, а ще приніс для Чемеровецької ЦБД перемогу в регіональному конкурсі-проєкті “Мистецтво створювати бібліотеку…”.

      Візит завідуючої бібліотекою для дітей Ольги Галак до м. Берлін відбувся завдяки проєкту “Збереження культурної та історичної спадщини. Досвід Німеччини”. Він дав можливість імплементувати отримані знання та досвід під час організації та проведення  ivent-заходів для дітей різних вікових категорій, задля популяризації культурних об’єктів місцевого значення, історії, культури і традицій нашого регіону. Продуктом проєкту стала розробка “Плану змін бібліотечної галузі”, який дав можливість команді Чемеровецької ОТГ брати участь в освітньо-тренінговій програмі “Академія культурного лідера”.

      Проєкт “ОсобливаЯ” – офлайн та онлайн фотовиставка з історіями жінок, що руйнують стереотипи в українському суспільному житті, реалізуючи себе в чоловічих професіях. Її створено  в рамках реалізації частини програми Табору Активних Громадян, яка проходила за підтримки  Британської Ради, NGO YouthPlatformГО “Молодіжна Платформа” і є частиною програми House of Europe, що фінансується Європейським Союзом.

      Яскравими представницями від Чемеровецької ТГ стали: Харкавлюк Лідія, Гришина Оксана та Джигун Олександра. Саме їх фотопортрети та інтерв’ю розкажуть про Чемеровеччину в різних куточках України.
   Мобільна школа фінансової грамотності “Шлях грошей” в рамках програми “Молодь змінить Україну” діяла аби, створити розвивально-ігровий простір для дітей з орієнтацією на одержання ними навиків фінансової грамотності. Мобільність проєкту – у створенні 10 локацій в населених пунктах громади з можливістю обміну матеріалами та знаннями.

      В 2021 р. на території Чемеровецької селищної ТГ стартував адвокаційний проєкт “Бережи довкілля – сортуй сміття”, мета якого – привернення уваги жителів до проблеми сортування побутових відходів. Розроблено план заходів по інформуванню та навчанню мешканців громади щодо роздільного сортування сміття, які внесено до “Програми охорони навколишнього природного середовища на території Чемеровецької селищної ради на 2021 рік”.

      Реалізуючи проєкт, при Чемеровецькій ЦБ створено мобільну інфобот-платформу, на якій проводитимуться еко-заходи по сортуванню сміття, встановлено три контейнери для пластику,  організовано екотолоку по ліквідації стихійних сміттєзвалищ на території громади. А селищною радою оголошено конкурс-батл серед торговельних закладів містечка “Твій заклад – твоє обличчя” на краще оформлення урн для сміття. Умовою проєкту є перегляд  5 документальних фільмів на екологічну тематику та їх обговорення жителями ТГ за участі експертів з права, екології, психології.
     Проєкти Чемеровецької ЦБД спрямовані на реальні успіхи своєї громади. Адже  завдяки цій діяльності в громаду залучено  близько 50 тисяч гривень, що сприяло її додатковому розвитку.

    

    

    

   Матеріал підготували                           Цегельник О.М. 
                                                                  Галак О.А.
   Комп’ютерний набір                              Богданова О.Г.
   Відповідальна за випуск                      Черноус В.Ю.


   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Літо - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Кокотюха “Клуб боягузів”
   Олександр Зубченко “Перемагаючи долю”
   Марина Макущенко “Темний бік будинку”
   Наталія Матолінець “Варта у Грі”
   Олександр Гаврош “Музей пригод”
   Рейчел Рассел “Щоденник Ніккі”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2022 г.
      Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua            mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр