www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Мазур Богдан Миколайович Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю
      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
      Веб-уроки
      Здійснення закупівель
      Онлайн послуги
      Відкриті дані
      Карта сайту
      Аудіокниги


        Головна » Ресурси бібліотеки » Наші видання » Їх виколихала Хмельниччина (набір пам’яток для користувачів-учнів 5-9 класів про митців – наших земляків).
      Мазур Богдан Миколайович

         Скульптор, Заслужений художник України, викладач Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка.
         Народився Богдан Мазур у 1969 році в місті Хмельницькому в родині  художників Миколи та Людмили Мазурів. Мати була художником-графіком, займалася мистецтвом витинанки, батько – Народний художник України, відомий живописець, а ще працює з металом, з якого створює унікальні речі. Отже, з дитинства малий Богдан був оточений атмосферою творчості. Першими вчителями його були батьки.
         У 1987 році Богдан вступив до Одеського державного художнього училища ім. Грекова, яке закінчив у 1992 році і відразу ж стає студентом Київського художнього інституту – тепер Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури. Навчався у народного художника, скульптора В.А.Чепелика. Роки навчання в академії – то роки становлення Богдана Мазура як митця. Як каже Богдан, “мистецтвом не можна займатися, а треба жити”. Ще навчаючись в академії, він брав участь у Всеукраїнських виставках, зробив ряд цікавих робіт – твори малої скульптури: “Гість”, “Сон” (1991 р.), “Шлях. Поцілунок Іуди” (1993 р.), “Пан України”, “Ностальгія”, “Апофеоз натовпу”, “Дивлячись на воду”, “Водоноша” (1995 р.), “Георгій Переможець” (1997 р.).
         Закінчивши в 1997 році академію, Б.Мазур ще три роки навчався в аспірантурі. Зараз Богдан Миколайович працює викладачем скульптури в Національній Академії образотворчого мистецтва та архітектури, передає свої знання студентам.
         У 1999 році Богдан Мазур став лауреатом Державної премії України ім. Т.Шевченка за створення пам'ятників С.Параджанову (1997 р.), який встановлений на території Київської кіностудії художніх фільмів та “Ангел” (1998 р.), встановлений у місті Хмельницькому, як пам'ятник репресованим українцям.
         Досить плідним  для молодого митця був початок нового тисячоліття. У 2000 році він створює пам'ятник Т.Г.Шевченку, встановлений у місті Кам'янці-Подільському. Цікава та оригінальна робота – пам'ятник воїнам-інтернаціоналістам “Скорбота” (2000 р.), встановлений у рідному місті Хмельницькому. Займається він і малою пластикою. До речі, той чудернацький бронзовий кіт, що біля Золотих воріт у Києві – теж витвір рук молодого митця.
         Отож, скульптура, безсумнівно, є головною справою життя скульптора Богдана Мазура. В своїй творчості він користується знаковою системою і культурою авангарду: “На сьогодні мистецтво авангарду стало класикою. Є маса людей, які виготовляють якісь об'єкти і речі, що не мають відношення ні до одного з видів мистецтва, і видають їх за авангард… Кожна із складових твору мистецтва сама по собі цінна. Як азбука. Авангард дав зрозуміти, що будь-яка річ сама по собі дуже гарна. І це є цінністю. Він впровадився в форми і розклав їх на молекули. Будь-яка форма, якою користується людина, створена художником. Справжні художники не роблять статистику. Вони передбачають те, що повинно здійснюватися в подальшому”.
         У 2006 році у 15-ту річницю Незалежності України, у Києві, біля Національного художнього музею відкрито пам'ятник легендарному українцю В'ячеславу Чорноволу. Це ще одна прекрасна робота, чудове образне вирішення скульптора Богдана Мазура: у чотириметровому  бронзовому монументі В'ячеслав Чорновіл іде крізь проламану стіну, іде до людей, у завтрашній день, несучи свободу і волю Україні.
         В останні роки у співавторстві з батьком Миколою Мазуром, митець працював над монументальною композицією, призначеною для головної площі міста Хмельницького. Це складна дев'ятиметрова символічна композиція, елементи якої пов'язані з філософським змістом. В центрі композиції – сонце – герб Хмельницької області. Без сонця немає життя. Вгорі – три жіночі фігури – Віра, Надія, Любов, без яких життя втрачає сенс і стає беззмістовним. Вони тримають в руках три стріли, які перетинаються – герб міста Хмельницького. Є в роботі і такі суто українські символи, як калина і бандура – пісня весела і сумна. Отож, головна ідея монумента – гуманна, романтична, наскрізь українська. Ця велична, прекрасна, монументальна скульптура – ода подільській землі. Вона несе радість і світло, ввібрала все найкраще, що є в народній творчості та у класичному мистецтві. Сподіваємося, що найближчим часом цей монумент, втілений у бронзі, буде встановлений на головній площі нашого міста і буде найбільшою його окрасою.
         Сьогодні Богдан Миколайович у творчому розквіті, його життя – суцільна творчість, пошук, праця, неспокій. Нещодавно його проект здобув перемогу у конкурсі на кращий ескізний проект пам'ятника гетьману Пилипу Орлику. Тож нехай щастить йому на цій нелегкій, але прекрасній творчій дорозі, а творіння талановитих рук його нехай уславлюють і увічнюють рідне Поділля та всю Україну.

      Матеріали про життя і творчість Богдана Мазура:

      Про відзначення державними нагородами України працівників підприємств, установ та організацій з нагоди Дня молоді. Присвоїти звання “Заслужений художник України” скульпторові з м. Хмельницького Богдану Мазуру : Указ Президента України // Урядовий кур'єр. – 2003. – 9 липня.
      Вечное искусство Богдана Мазура // Академия. – 2003. – № 5. – С. 43-48.
      Мазур Богдан: “Скульптура – искусство для богатых” // Женский журнал. – 2007. – № 5. – С. 71.
      Мазур Б. “Головне, що сьогодні я маюможливість творити, думати, шукати…“ / Б.Мазур // У Кобзаревій славі. – К., 1999.
      Мосесова Ю. Ода рідній землі : молодий скульптор Богдан Мазур – про час, творчість і патріотизм / Ю.Мосесова // Українська культура. – 2004. – № 1. – С 22.
      Слободянюк Т. “А ще ж додому, ой як далеченько! Дороги дві – небесна і земна…”: Богдан Мазур та його монументальна композиція “Віра. Надія. Любов” // Т.Слободянюк // Подільські вісті. – 2007. – 17 травня.
      Слободянюк Т. Сага про полонянку, або Чи повернеться до Хмельницького “Віра. Надія. Любов”? / Т.Слободянюк // Подільські вісті. – 2006. – 2 березня.
      Чернюк Р. Богдан Мазур – автор пам'ятника В'ячеславу Чорноволу / Р.Чернюк // Проскурів. – 2006. – 31 серпня.
      Щегельська О. Богдан Мазур – наймолодший Заслужений художник в Україні / О.Щегельська // Є! – 2003. – 31 липня.
      Яремчук А. Тому, хто проламував стіни тоталітаризму / А.Яремчук // Українська культура. – 2006. – № 9.


      • 4
      • 3
      • 2
      • 1
      • 2222
      • АРТ територія111
      • Дошкільнятам2

      Бібліотека запрошує

      БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

      Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
      Історичній
      Пригодницькій
      Детективній
      Містичній
      Фентезі
      Мотиваційній







      © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
          Офіційний сайт
      29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
      www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр