www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Юному блогеру. Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю
      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
      Веб-уроки
      Здійснення закупівель
      Онлайн послуги
      Відкриті дані
      Карта сайту
      Аудіокниги


        Головна » Ресурси бібліотеки » Наші видання
      Юному блогеру.

         А чи відомо тобі, що таке блог, як обрати тематику для блога, яким повинен бути якісний блог, що приваблює в ньому читачів, як перетворити випадкових відвідувачів на друзів та багато-багато іншого? Інформація, вміщена до даного видання, допоможе тобі знайти відповіді на ряд важливих питань, які можуть бути цікавими як блогеру-початківцю, так і людині, яка вже певний час займається блогінгом, але прагне продовжувати свій професійний розвиток та зростання.Якщо ти збираєшся займатися блогінгом – визнач направленість, запасись терпінням і пиши, пиши в свій блог унікальні та цікаві статті.

         1.Що таке блог

      Блог (англ. blog, від web log, “мережний журнал або щоденник подій”) – це веб-сайт, основний вміст якого становлять записи, що регулярно додаються.
      Блог є специфічною формою організації спільноти користувачів навколо певного автора чи авторів блога.
      Блогер – людина, яка веде блог.
      Блогосфера – це сукупність усіх блогів в межах одного регіону.
      Розрізняють блоги за тематикою. Є персональні або тематичні блоги.
         Блог може бути чим завгодно до тих пір, поки він є виразником авторської індивідуальності. Себто писати можна про все і висловлювати це якими-завгодно словами. Можна використовувати будь-які думки та ідеї, слова та звороти, підходи та інструменти – головне, щоб за потоком слів та ідей не зникала найважливіша для блогу постать – постать його автора.
         Отож, блог – це онлайн-журнал, інтернет-щоденник, основним наповненням якого є записи, які постійно додаються. Записи містять текст, фотографії, графічні елементи або мультимедіа.
         У блозі  записи зазвичай короткі і згруповані за хронологічною послідовністю. Найчастіше блоги публічні, мають читачів, що вступають в зв'язок з автором блогу за допомогою коментарів до запису, або в своєму особистому блозі.

         2. Для чого блог?

         Блог дає можливість заявити про щось одноразово, щоб багато людей це почули. Кожен прочитає запис у зручний для нього час, або проігнорує його, якщо у нього виникне таке бажання. За допомогою блогу можна заявити про себе, поділитися своїми думками, ідеями, творіннями.
         У разі наявності вільного часу можна використати блог як джерело корисної інформації, розважального читання. Блог багато значить для користувачів у ролі особистого щоденника, записи в якому можна перечитувати згодом. Це дозволить не забути про подробиці подій, що сталися в житті блогера.
         Блог також дає можливість поділитися своїми проблемами і отримати підтримку великої кількості людей. Це своєрідна психотерапія. За допомогою блогу можна формувати свої бачення, впливати на враження, певні події, речі, поширюючи таким чином інформацію про них.

         3. Як вести блог?

         Звісно, як вести блог, кожен вирішує сам. Але для того, щоб твій блог не був  місцем для сварок, суперечок та серйозних конфліктів, а його справді читали для задоволення, існують деякіправила. Їх потрібно хоча б намагатися дотримуватись. Проте,у наш час – час нових технологій це не так вже й популярно.
         Зацікавити читача допоможуть Тім О'Рейлі – винахідник терміну Web 2.0. та Джиммі Вейлз – творець вільної енциклопедії Wikipedia. Вони розробили рекомендації щодо поведінки блогерів, або так званий, “кодекс честі блогера”.  На їхню думку, ці правила змусять власників онлайнових щоденників і читачів блогів вести дискусії цивілізовано, без агресії та нахабства.

       

         4. Отже, “Кодекс честі” блогера від О'Рейлі та Вейлза

         Ми беремо на себе відповідальність за наші власні слова та за коментарі,  які  ми  дозволяємо  лишати  в  нашому  блозі.  Ми  не будемо розміщувати заборонені матеріали і будемо видаляти коментарі, що їх містять.
         Ми не скажемо нашому віртуальному співрозмовнику того, чого не наважилися би сказати йому під час особистої зустрічі.
         Якщо дискусія стане занадто напруженою, ми спробуємо поговорити зі співрозмовником приватно, перед тим як відповісти публічно.
         Образивши когось, ми вдамося до певних заходів. Під “заходами” в кодексі маються на увазі спроби домовитися з особливо емоційним співрозмовником “по-людськи”. У випадку, якщо коментарі, які лишив співрозмовник, образливі, погрозливі, і людину не вдається заспокоїти і змусити вибачитися, блогери можуть поєднати свої зусилля з правоохоронними органами, щоб захистити жертву грубіяна.
         Ми ігноруємо онлайн-провокаторів. Якщо не реагувати на замашки хамів, вони втратять інтерес і перестануть залишати коментарі.
         Ми потребуємо від компаній-хостерів онлайн-щоденників більш активно сприяти тому, щоб користувачі дотримувалися правил користування блогом.
         Зрозуміло, що ці правила загальні, адже в кожному конкретному блозі вони дещо змінені або доповнені. Та для початківців, або для тих, хто ще не визначився зі стилем поведінки в Інтернеті, узагальнений кодекс блогера від О'Рейлі та Вейлза може стати у нагоді. Цей варіант постійно змінюватиметься і поповнюватиметься, відповідно до трансформації самих блогів, адже ми не стоїмо на місці.

       

         5. Створення блогу

         1. Придбати доменне ім'я.
         2. Придбати хостинг.

         Доменне ім'я – це адреса, за якою відвідувачі будуть заходити на твій блог.
         Це дійсно дуже важливий момент – обрати правильне та гарне ім'я для свого веб-корабля! Адже, як корабель назвеш – так він і попливе.
         Порада така – ім'я має бути не довгим, легко вимовлятися, більшість має знати його правильне написання, воно має відображати суть, ідею, зміст твого блогу. Це майбутня адреса твого блогу, яку відвідувачі будуть набирати у браузері, аби потрапити до твого блогу.
         Замислися над тим – ти бажаєш, щоб твій блог відвідували? Тоді не забудь подумати перед вибором імені про своїх відвідувачів, адже саме вони будуть його набирати найчастіше.
         Ще один момент при виборі імені – намагайся, щоб ім'я включало у собі хоч одне з ключових слів (слів, якими ти можеш описати свій блог, які найкраще відображають його зміст). Це тобі згодиться потім при роботі з пошуковими системами.
         Хостинг – це ніби домівка, місце на підключеному до Інтернету сервері, де буде зберігатися вся інформація твого проєкту (файли, зображення, система управління блогом, база даних з твоїми записами).
       Для цього ти можеш скористатися як численними сервісами (wordpress.comtumblr.comblogger.com тощо), так і створити автономний блог, купивши домен та хостинг та скориставшись одним із блогових двигунців. Якщо не можеш обрати між блогом на сервісі та автономним блогом, можливо, тобі в нагоді стане стаття за лінком, наведеним вище.
         Визнач для себе прийнятний темп публікації статей. Але не забувай, що публікувати статті потрібно регулярно. Бажано, щоб частота публікації була не рідшою, ніж 1-2 статті на тиждень, інакше тобі буде важко підтримувати інтерес серед постійних читачів.
         Коли на блозі вже буде 5-10 статей – почни займатися активним просуванням.
         Не забувай про комунікацію. Дуже часто коментарі до статей читати набагато цікавіше, ніж саму статтю. Окрім того, дискусії  в  коментарях  –  один  з  найпотужніших  стимулів  для читача повертатися до твого блога знову і знову і ще більше цікавих ідей можна отримати саме під час спілкування зі своєю аудиторією.
         Потрібно працювати над створенням так званих “ключових матеріалів”тобто статей, які мають високу цінність для твоєї аудиторії, залишаються актуальними протягом тривалого часу і часто виявляються справжнім магнітом для нових відвідувачів. Саме на ключові матеріали ти будеш найчастіше посилатися із інших своїх статей
         Менше копіюй, перекладай, перепубліковуй і більше пишиопираючись на власні думки та досвід. Повір, їх читати завжди набагато цікавіше!
        Пам'ятай про читачаНе пиши нудно. Не пиши багато! Намагайся писати соковито, перетворюючи кожну статтю на шедевр, який хочеться читати і перечитувати.
         Використовуй ілюстрації.

         Пам'ятай, що жоден блог не може стати надпопулярним за одну мить. Якісний блог – це довгостроковий проєкт, який народжується із любові та наполегливості автора. Якщо ти будеш отримувати задоволення від своєї справи і не здаватимешся через дрібні проблеми, то рано чи пізно досягнеш успіху.

       

      Радимо прочитати:

      ♦ Волошина О. Інтернет. Поняття блога та різновиди блогів  / О. Волошина // Інформатика. – 2009. – № 33-34. – С. 11-18.
      ♦ Корицька Г. Блог-технології у процесі навчання української мови  / Г. Корицька // Дивослово. – 2015. – № 1. – С. 2-8.
      ♦ Мимренко В. Блог: що і як? : матеріали до уроку в 9 кл. / В. Мимренко // Інформатика. – 2019. – № 1. – С. 56-63.
      ♦ Попкова О. П. Використання Інтернет-технологій соціальних мереж у початковій школі  / О. П. Попкова // Комп'ютер у школі та сім'ї. – 2012. – № 3. – С. 40-42.
      ♦ Табарчук  І. В. Освітній блог: поняття, особливості, різновиди й алгоритми створення блога вчителя економіки / І. В. Табарчук // Економіка в школах України. – 2012. – № 11. – С. 4-8.
      ♦ Уліщенко В. Блогосфера як нове освітнє середовище  / В. Уліщенко // Дивослово. – 2009. – № 6. – С. 11-14.
      ♦ Чашук О. Створення й оформлення блогу : практ. робота : 11 кл. / О. Чашук // Інформатика. – 2015. – № 4. – С. 18-20.
      ♦ Чернуха О. Блог – новий помічник педагога  / О. Чернуха // Дошкільне виховання. – 2014. – № 6. – С. 13-15.
      Як зробити власнийвідеоблог // Маленький розумник. –  2018. – № 11. – С. 4-5.

       

      Вебліографія:

       Що таке блог і навіщо він потрібний [Електронний ресурс] // Український WordPress. – Режим доступу: https://wordpress.co.ua/stvoryty-blog-na-wordpress/1-what-is-blog-is-it-usefull (дата звернення 18.12.2019 р.). –  Назва з екрана.
      – Створіть цікавий унікальний блог. Це просто ... [Електронний ресурс] // Blogger.com. – Режим доступу: https://www.blogger.com/about/?hl=uk (дата звернення 18.12.2019 р.). – Назва з екрана.
      – Я хочу створити блог! [Електронний ресурс] // Український WordPress. – Режим доступу: https://wordpress.co.ua/stvoryty-blog-na-wordpress/2-i-want-create-blog (дата звернення 18.12.2019 р.). –  Назва з екрана.
      – Блоги для чайників: як розпочати блог в 2020 [Електронний ресурс] // WordPress.org. – Режим доступу: https://www.webhostingsecretrevealed.net/uk/blogging-101/ (дата звернення 10.01.2020 р.). –  Назва з екрана.
       Створення блогу [Електронний ресурс] // Сервіси GOOGLE. – Режим доступу: http://tehnologia2012.blogspot.com/ (дата звернення 18.12.2019 р.). – Назва з екрана.
      – Поради блогеру [Електронний ресурс] // Українська блогосфера. – Режим доступу:  http://blogosphere.com.ua/top-articles/bloger-advice/ (дата звернення 18.12.2019 р.). – Назва з екрана.


      Календар знаменних дат

      Знаменні події 18 квітня

      1. Сігал, Борис Самійлович -- 18.04.1983 р. помер Сігал Б.С.
        з дати події минуло 41 років
      2. Бабляк, Володимир Самійлович -- 1916 р. народився Бабляк В.С.
        До ювілею 7 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 108 років
      3. Радзієвський, Володимир Олександрович -- 18.04.1930 р. народився Радзієвський В.О.
        До ювілею 6 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 94 років
      • 4
      • 3
      • 2
      • 1
      • 2222
      • АРТ територія111
      • Дошкільнятам2

      Бібліотека запрошує

      БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

      Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
      Історичній
      Пригодницькій
      Детективній
      Містичній
      Фентезі
      Мотиваційній







      © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
          Офіційний сайт
      29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
      www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр