www.odb.km.ua Відгуки та побажання
ТРУНОВА І.М. Культура Хмельниччини: сучасний стан тенденції та перспективи. Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю
      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
      Веб-уроки
      Здійснення закупівель
      Онлайн послуги
      Відкриті дані
      Карта сайту
      Аудіокниги


        Головна » Ресурси бібліотеки » Наші видання » Бібіліотека для дітей: нове бачення, нові орієнтири та соціальне партнерство.
      ТРУНОВА І.М. Культура Хмельниччини: сучасний стан тенденції та перспективи.

      Трунова І.М.
      м.Хмельницький

      Культура Хмельниччини: сучасний стан
      тенденції та перспективи

      Шановні гості, учасники Всеукраїнської
      науково-практичної конференції
      “Бібліотека для дітей: нове бачення, нові орієнтири та
      соціальне партнерство”!

         Рада вітати вас на Хмельниччині. Ця земля оповита легендами про ратні походи Київських князів Святослава і Володимира, вона осяяна переможним блиском шабель козацьких військ Петра Конашевича Сагайдачного та Богдана-Зіновія Хмельницького і свято вшановує пам’ять про них.
         Тут відгриміли вікопомні вікторії незламних лицарів України запорозьких козаків в часи національно-визвольної війни під Пилявцями і під Жванцем, тут зі своїми козаками наводили жах на поневолювачів українського люду мужні воїни, кращі шаблі Європи – Северин Наливайко, Максим Кривоніс, Данило Нечай, тут боровся проти пригноблення селян народний месник Устим Кармалюк.
         Хмельниччина народила, виплекала і подарувала Україні та світові одного з перших українських істориків і письменників – Ісайю Кам’янецького, вчених, філологів і поетів братів Герасима і Мелетія Смотрицького, державотворців Костянтина-Василя Острозького та Івана Огієнка, історика, археолога Юхима Сіцінського та мистецтвознавця Володимира Січинського.
         Тут народилися, творили і прославляли Україну композитор Владислав Заремба, письменники і поети Володимир Бєляєв, Кость Гордієнко, Микола Островський, Юрій Клен, Володимир Булаєнко, Микола Бажан, етнограф Кость Широцький, патріарх української байки Микита Годованець.
         Невід’ємною частиною духовного процесу цього незрівнянного краю є культурні надбання поляків, росіян, євреїв, молдаван, вірменів, котрі здавна проживали і нині живуть на Поділлі.
         Подоляни дбайливо зберігають пам’ять про народного російського художника Григорія Верейського, видатну російську поетесу Анну Ахматову і письменника Івана Купріна, засновника хасидизму Ісраеля Баал-Шем-Това.
         За кількістю історико-культурних пам’яток національного значення Хмельниччина посідає третє місце в Україні після Києва та Львова. Всього на території області – близько 3500 тисяч пам’яток.
         Справжніми перлинами культурної спадщини Хмельницької області є Державні історико-культурні заповідники “Межибіж” та “Самчики”, Національний історико-архітектурний заповідник “Кам’янець”.
         Вагоме місце в соціокультурному середовищі регіону посідають і бібліотеки. Пріоритетними напрямками їх діяльності є удосконалення інформаційного забезпечення, впровадження комп’ютерних технологій, збереження, відродження і розвиток історико-культурної спадщини, проектна діяльність. На 1 січня 2011 року мережа бібліотек області складає 884 одиниці, в тому числі в сільській місцевості – 775 бібліотек, 72 публічних бібліотек мають статус “бібліотека-музей”. У невеликих населених пунктах функціонує 212 бібліотечних пунктів та 43 поліфункціональні заклади “клуб-бібліотека”. Публічні бібліотеки об’єднані у 19 ЦБС. З 20 районів тільки 2 – Кам’янець-Подільський та Славутський працюють в умовах повної централізації бібліотечної системи.
         Значним досягненням бібліотечної галузі області є перемога 43 бібліотек області у конкурсі програми “Бібліоміст” (серед них 2 районні бібліотеки для дітей), що дало можливість залучити додаткові кошти на розвиток бібліотек та запровадження нових послуг для читачів.
         Управління культури, туризму і курортів Хмельницької облдержадміністрації та працівники культури області зосереджують свою діяльність на  реалізацію державних та обласних програм:

      –  обласної програми розвитку культури на період до 2012 року, затвердженої рішенням сесії обласної ради від  1 жовтня 2008 р.;
      –  загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” на період до 2016 року”;
      –  обласної програми поповнення бібліотечних фондів на 2008-2011 рр., затвердженої рішенням обласної ради 26 грудня 2007 р.;
      –  Всеукраїнської молодіжної акції “Пам’ятати. Відродити. Зберегти”.

         Третє тисячоліття поставило нові вимоги до бібліотек як соціального інституту. Дитячі бібліотеки області спрямовують свою діяльність на досягнення головної мети – реалізацію прав дитини на вільний доступ до знань та інформації, виховання освічених, соціально-активних громадян, патріотів своєї держави. Обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка як методичний центр з питань дитячого читання докладає всіх зусиль для забезпечення цієї головної мети.
         Важливим напрямком методичної роботи є аналіз стану справ на місцях, надання консультативної допомоги, підвищення професійного рівня бібліотечних працівників, проведення творчих лабораторій та Днів керівника.
         Дитячі бібліотеки області є активними учасниками Всеукраїнського конкурсу “Найкращий читач України”, обласного конкурсу юних дарувань “Кобзарики”, обласного конкурсу малюнка “Намалюй травень, намалюй Перемогу”. Стали традиційними: літературно-мистецьке свято “Іду з дитинства до Тараса”, Шевченківські читання “Юнь шанує Кобзаря”, Магерівські читання “Охоронець рідного слова”, свята рідної мови “Її величність українська мова” та обласних творчих програм підтримки читання “Нове покоління Хмельниччини обирає книгу” та “Ти у світі не один”.
         Діяльність дитячих бібліотек в нових умовах зазнає активних змін як в організації бібліотечного обслуговування, так і в змісті і методах інформаційної та культурно-просвітницької роботи.
         Шановні учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції! Я бажаю вам плідної, творчої роботи на теренах нашої області. Від усієї душі бажаю миру, добра, злагоди, наснаги і натхнення, високих злетів у творчості і в праці.


      Календар знаменних дат

      Знаменні події 28 березня

      1. Руцький, Микола Миколайович -- 28.03.1961 р. народився Руцький М.М.
        До ювілею 7 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 63 років
      • 4
      • 3
      • 2
      • 1
      • 2222
      • АРТ територія111
      • Дошкільнятам2

      Бібліотека запрошує

      БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

      Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
      Історичній
      Пригодницькій
      Детективній
      Містичній
      Фентезі
      Мотиваційній







      © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
          Офіційний сайт
      29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
      www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр