www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Борисов Володимир Володимирович Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю
      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
      Веб-уроки
      Здійснення закупівель
      Онлайн послуги
      Відкриті дані
      Карта сайту
      Аудіокниги


        Головна » Сторінка юного краєзнавця » Літературна карта Хмельниччини » Летичівський район
      Борисов Володимир Володимирович

          Володимир Володимирович Борисов народився 14 жовтня 1956 р. в с. Адампіль Старосинявського району Хмельницької області.
          З 1964 року навчався в Адампільській восьмирічній школі. Після закінчення у 1974 р. Паплинецької середньої школи поступив до Кам'янець-Подільського державного педагогічного інституту ім. В.П. Затонського на факультет філології (відділення української мови та літератури).
          В 1978 р. направляється на роботу в Летичівський район учителем української мови та літератури. Працював у Летичівський середній школі № 1, Грушковецькій восьмирічній та Новокостянтинівській середній школах, зав. методкабінетом і методистом Летичівського райво, кореспондентом “Летичівської газети”, співробітником творчого колективу районного незалежного видання “Провінція”. З квітня 2009 р. – по березень 2011 р. – редактор “Летичівської газети”. Зараз – бібліограф-краєзнавець Летичівської ЦРБ.

          ♦ Борисов В.В. У полум'ї війни… : (Летичівщина в роки Другої світової війни) / В.В.Борисов. – Хмельницький : Крисюк С.Г., 2016. – 556 с.
          Летичівщина… ЇЇ земля рясно полита солдатською кров'ю та кров'ю мирних жителів у роки Другої світової війни. Кров наших земляків проростає червоними маками на полях бойовищ Східної та Центральної Європи.
          У пропонованому читачам виданні розповідається про бойові дії на теренах краю періоду радянсько-німецької війни 1941-1944 років, показано трагічну долю оборонців Летичівського УРу “остарбайтерів”, масове винищення мирного населення – Холокост  єврейського народу, боротьбу українських підпільників-націоналістів і діяльність радянського підпілля та партизанських загонів, возвеличується мужність і героїзм захисників рідної землі та трудовий подвиг мешканців району.
          Документально-публіцистичні розповіді доповнено архівними матеріалами.

       

          ♦ Залізний старшина : Яків Гальчевський і Летичівщина / авт.-упоряд. В. Борисов. – Хмельницький :  Крисюк, 2014. – 168 с.
          Книга “Залізний старшина” – про діяльність на теренах Летичівського краю одного з українських патріотів, полковника УНР, керівника Подільської повстанської групи  у 1922 р. та командуючого повстанськими загонами й підпіллям Правобережної України в 1922-1925 роках Якова Васильовича Гальчевського та його сподвижників.


       

       

          ♦ Борисов В. Трагедія і подвиг (Старосинявщина в роки Другої світової війни) / В. Борисов. – Хмельницький :  Крисюк, 2014. – 304 с.
          Старосинявщина… Її земля пам'ятає залізну ходу полків Богдана Хмельницького, гуркіт гармат Пилявецької битви, звитяжну славу 42-ї Щорсівської дивізії, бійці якої громили білополяків у 1920 р. Але найбільш рясно вона була полита солдатською кров'ю та кров'ю мирних жителів, слізьми та потом у роки Другої світової війни.
          У пропонованому виданні розповідається про бойові дії 1941-1944 років на теренах Старосинявського району, показано руйнівні наслідки панування гітлерівського режиму, трагічну долю оборонців Летичівського УРу та остарбайтерів, масове винищення мирного населення – Холокост єврейського народу, возвеличується мужність і героїзм захисників рідного краю.
          Видання розраховане на широке коло читачів, рекомендоване історикам і краєзнавцям, усім, хто цікавиться минулим Поділля та Старосинявщини.

          ♦ Інтернаціоналісти / авт.-упоряд.В. Борисов. –Хмельницький :  Крисюк, 2014. – 304 с.
          25 років минуло з того часу, коли радянські війська залишили Афганістан. Воїни-афганці вже стали батьками й дідусями, багато з них відійшло за межу вічності вже у післявоєнний постафганський період. Більшість неохоче розповідає про свою участь у тій війні. У кожного з них там, “за речкой”, була своя війна і мало хто знає, як важко їм довелося виконувати свій військовий обов'язок. 
          Мета цього видання – залишити пам'ять про тих, хто, ризикуючи життям, пройшов крізь пекло боїв на афганській землі, виконуючи інтернаціональний обов'язок, віддав своє молоде життя у тій далекій так і не зрозумілій до кінця країні. І не тільки. Ця книга й про тих, хто підтримував завоювання соціалізму на теренах Північної Кореї, Угорщини, Чехословаччини, Анголи, В'єтнаму, Ефіопії. Вони гордо і з честюнесуть по житті звання “воїна-інтернаціоналіста”.

          ♦ Борисов В. Забутий генерал / В.Борисов. – Хмельницький, 2013. – 52 с.
          Майже 80 років панування радянської влади на території однієї шостої частини Земної кулі в країні, що називалася СРСР, – це мить для історії. Але ця мить включає у себе долі мільйонів людей, здобутки й трагедії тих, хто жив у цій країні, боровся, трудився, любив, ростив дітей, гинув у бою за рідну землю, за краще майбуття для нащадків. Одним з тих, хто вірив у світле комуністичне завтра, був генерал-майор Червоної Армії Іван Павлович Шевчук. На сторінках пропонованого видання на основі малочисельних документальних джерел розповідається про життєвий і бойовий шлях забутого на Летичівщині уродженця с. Чапля, героя громадянської війни І.Шевчука. На першій сторінці обкладинки пам'ятник борцям за Радянську владу на Далекому Сході скульптора, Заслуженого діяча мистецтв РРФСР О.І.Тенети. На фасаді постамента слова: “Борцам за власть Советов на Дальнем Востоке. 1917-1922 гг.”. На протилежній стороні напис:

           “Этих дней не смолкнет слава,
           Не померкнет никогда!
           Партизанские отряды
           Занимали города”.

          ♦ Борисов В. Позначені знаком OST” / авт.-упоряд. В. Борисов. – Хмельницький, 2013. – 180 с.
          Летичівщина, як і інші окуповані райони України, сповна зазнала руйнівних наслідків панування гітлерівського режиму в різних галузях політичного і соціально-економічного життя. У пропонованому виданні висвітлюється політика німецьких загарбників щодо мирного населення краю, показана трагічна доля військовополонених Летичівського концтабору, примусове вивезення жителів Летичівщини на каторжні роботи до Німеччини, Холокост єврейського народу.

       

          ♦ Володимирів Б. Гордість і слава Летичівщини : літерат.-худож. вид. / Б.Володимирів.– Київ : Пантюк С., 2010. – 210 с.
          В книзі “Гордість і слава Летичівщини” розповідається про знаменитих земляків нашого краю – Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, кавалерів ордена Слави трьох ступенів, Героїв України – людей, по праву якими гордиться наше славне Поділля.

       

       


       

          ♦ За Україну! За її волю! –  Київ : Видавництво Сергія Пантюка, 2010. – 255 с.
          Пропоноване читачам видання познайомить їх з періодом визвольних змагань Богдана Хмельницького на теренах Поділля, діяльністю Устима Кармалюка, боротьбою Я. Гальчевського, отаманів Подільської групи проти комуно-більшовицької влади на Летичівщині.
          Розкриваються на сторінках книги і діяльність Летичівського антигітлерівського підпілля в 1941-1943 роках, боротьба ОУН та УПА з фашистськими та комуністичними режимами під час Другої Світової війни та у повоєнний період.
          Окремим розділом виділено матеріал про утворення в Летичеві організації Народного Руху України (за перебудову) наприкінці 80-х років ХХ століття.

          ♦ Володимирів Б. Обпалені війною долі / Б.Володимирів. – Хмельницький : А.Цюпак, 2009. – 416 с.
          Книга “Обпалені війною долі”  – розповідь про нелегкі фронтові будні учасників Другої світової війни, тих, хто пережив важкі роки окупації та німецької неволі, тих, хто не схилив голови і зі зброєю в руках боровся у підпіллі та гинув у застінках гестапо, наших молодих сучасників, які виконували військовий “інтернаціональний обов'язок” далеко від рідного Поділля – в Демократичній Кореї, Угорщині, Чехословаччині, Афганістані, інших гарячих точках планети.

       

       

          ♦  Володимирів Б. Легенда для  нових борців / Б.Володимирів. – Летичів : Синтез, 2004.
         Пропоноване читачам видання познайомить їх з періодом визвольних змагань 20-х років, з боротьбою, яку продовжували отамани Подільської групи, керовані полковником армії УНР Я. Орлом-Гальчевським, проти комуно-більшовицької влади на теренах Летичівщини.
          Розкривається на сторінках книги і діяльність Летичівського націоналістичного підпілля в 1941-1943 роках, боротьба ОУН та УПА з фашистськими та комуністичними режимами на території Поділля під час Другої світової війни та в повоєнний період.

       

          ♦ Володимирів Б.  Без права забуття / Б.Володимирів. – Вінниця : Консоль, 2008. – 168 с.
          У пропонованій читачам книзі вміщено свідчення тих, хто пережив одну з найжахливіших трагедій людства – Голодомор-геноцид 1932-1933 років, спрямований на винищення українського народу, розповіді про політичні репресії 30-40-х років минулого століття.
          Списки жертв Голодомору, спогади очевидців, зібрані працівниками Летичівської централізованої бібліотечної системи, журналістами, краєзнавцями впродовж багатьох років, доповнені документальними матеріалами, прізвищами репресованих у ті жахливі роки, дають змогу побачити дію страхітливого механізму знищення українського люду, відновити трагічні сторінки історії нашого краю.
          В книзі є розділ про участь наших земляків у “незнаменитій” радянсько-фінській війні 1939-1940 років та публікуються списки тих, хто поклав свої голови в далекій країні Суомі.

          ♦ Володимирів Б. Повернення із забуття / Б.Володимирів. – Летичів : Синтез, 2004. – 67 с.
          “Білі плями” в нашому минулому, не такому вже й далекому,  залишаються не зважаючи на хрущовську “відлигу”, горбачовські “гласність і перебудову”,  роки незалежності України.
          Пропоноване видання стирає одну з таких “білих плям” і знайомить читача з маловідомими широкому загалу сторінками діяльності Летичівського антифашистського підпілля в часи Другої світової війни, розповідає про життя людей – мужніх лицарів, синів і дочок своєї матері України, чий подвиг хотіли викреслити з нашого минулого.

       

       

       

       

       

       


      Календар знаменних дат

      Знаменні події 28 березня

      1. Руцький, Микола Миколайович -- 28.03.1961 р. народився Руцький М.М.
        До ювілею 7 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 63 років
      • 4
      • 3
      • 2
      • 1
      • 2222
      • АРТ територія111
      • Дошкільнятам2

      Бібліотека запрошує

      БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

      Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
      Історичній
      Пригодницькій
      Детективній
      Містичній
      Фентезі
      Мотиваційній







      © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
          Офіційний сайт
      29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
      www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр