www.odb.km.ua Відгуки та побажання
З комп’ютером на “ти” Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю
      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
      Веб-уроки
      Здійснення закупівель
      Онлайн послуги
      Відкриті дані
      Карта сайту
      Аудіокниги


        Головна » Ресурси бібліотеки » Наші видання
      З комп’ютером на “ти”
       
      ДРУЖЕ

          Скористайся словничком комп'ютерних термінів. З його допомогою ти швидше навчишся володіти комп'ютером та комп'ютерною технікою! Будь з комп'ютером на "ти"!

      • Принтер
       
         Друкувальний пристрій, що підмикається до комп'ютера. Друкує букви, цифри та графічні зображення на папері. Всі сучасні принтери здатні друкувати як текст, так і графіку. Принтери можна поділити на три великі групи: матричні, струйні і лазерні. Найвисокоякісніші – лазерні. Вони друкують швидко, якісно і безшумно.

      • Сканер
        
       
         Пристрій, призначений для перетворення зображення на папері – фотографії, малюнка – у комп'ютерний файл. Коли закладаємо аркуш з малюнком у сканер і він починає працювати, відбувається так звана “оцифровка зображення”, тобто цяточки, з яких складається цей самий малюнок на папері, перетворюються на цяточки, з яких складається цей самий малюнок на екрані. Цей малюнок можна зберегти на диску і обробити з допомогою будь-якої програми, наприклад щось домалювати.
       

      • Системний блок
       
         Це справжній король комп'ютера, основна його складова частина. Зовні він схожий на ящик або скриньку, в якій знаходяться процесор, пам'ять, дисковод для магнітних дисків та інші пристрої. Але він не тільки об'єднує всі частини комп'ютера, а й усім керує. В системному блоці проводяться обчислення, тут зберігається інформація, здійснюється загальне керування комп'ютером.

      • Монітор
        
       
         Це найчарівніша частина комп'ютера. Він схожий на телевізор. На екрані монітора відображається інформація, з якою працює комп'ютер. 

      • Курсор
       
         Мітка, яка використовується для реда-гування текстового поля і має вигляд риски, чи прямокутника, що підсвічується. Положення цієї мітки вказує, де з'явиться нова буква чи символ, коли знову натиснеш на відповідну клавішу. Курсор можна переміщати по екрану за допомогою клавіш руху, що знаходяться внизу праворуч від алфавітно-цифрової панелі.

      • Інтернет
        
       
         Комп'ютери, розташовані в будь-якій точці планети, можна з'єднати за допомогою телефонних ліній і модемів. Така система зв'язку названа Інтернетом. Перша комп'ютерна мережа була створена наприкінці 1960-х років на замовлення уряду США як надійний засіб зв'язку на випадок війни. Основними складовими частинами Інтернету є електронна пошта, служба телеконференцій, FTP- сервіс, IRK-ram та Всесвітня Павутина WWW. Сьогодні Інтернетом користується понад 40 млн. чоловік. 

      • Комп'ютер
       
         Програмована електронна обчислювальна машина, яка приймає, обробляє і дає інформацію.
          Сучасні комп'ютери – це електронні пристрої, здатні запам'ятовувати і переробляти потоки інформації. Вони з'явилися у 1940-х роках. Продуктивність комп'ютерів – мільярд операцій за секунду, тому ними користуються, щоб вирішувати найрізноманітніші задачі: від прогнозів погоди до розробки і виробництва інших комп'ютерів.
          У 1945 році американці Джон Мочлі та Преспер Екерт побудували один із перших електронно-цифрових комп'ютерів ЕНІАК. Він складався з 19 тисяч електронних ламп, завбільшки кожна з долоню, а займав 2 кімнати і важив як 5 слонів. Ці лампи за заданою програмою регулювали порядок надходження і силу електричних сигналів. Комп'ютери стали компактніші в 1950-х роках, коли на зміну громіздким радіолампам прийшли крихітні напівпровідникові прилади – транзистори. Перший персональний комп'ютер був створений Стівом Джобсом і Стівом Возняком у 1978 році. Спочатку лише дехто міг дозволити собі мати комп'ютер, але минуло 20 років і персональні комп'ютери стали звичним технічним засобом, який можна зустріти і в установі, і в школі, і вдома.

      • Чіп
       
         Електронний мозок комп'ютера. Складається з тисяч елементів і з'єднань. У 1960-х роках вчені зуміли розмістити всю цю складну систему на кількох крихітних пластинках (чіпах) із кремнію. Цей пристрій називається “інтегральною мікросхемою”. Сьогодні один чіп складається приблизно із 250000 електронних компонентів, які управляють роботою комп'ютера. Різноманітні інтегральні мікросхеми комп'ютера призначені для виконання різних операцій. Вони здатні обробляти і зберігати інформацію, вирішуючи практично будь-які завдання.

      • Диск (дискета)

       

         Усі дані та комп'ютерні програми зберігаються на жорстких і гнучких магнітних дисках у вигляді електронних сигналів. Перші гнучкі диски (дискети) були виготовлені американською компанією “ІВМ” у 1970 році. У 1983 році у продажу з'явилися компакт-диски – пластикові диски з металевим покриттям, що містять велику кількість інформації, яка зчитується лазером.
       
      • Клавіатура
       
         Завжди знаходиться перед монітором. На ній безліч клавіш з літерами та різними значками. Вона потрібна для того, щоб набирати букви, цифри, різні знаки. Але не тільки це. На клавіатурі є клавіші зі стрілочками. Вони, як і “миша”, можуть пересувати курсорчик по екрану.

      • "Миша"
       

         Пристрій, керований вручну, який, переміщуючись по плоскій поверхні, примушує курсор відповідним чином рухатись по екрану. Комп'ютерна “миша” дозволяє перемістити курсор у будь-яку точку екрана, щоб ввести інформацію в комп'ютер, наприклад, додати нові деталі до створюваного за допомогою комп'ютера виробу. Комп'ютерна “миша” створена в США у 1964 році Дугласом Енглхартом. Він також винайшов комп'ютерного “пацюка”, керованого за допомогою ніг. Але цей винахід не здобув такого поширення, як “миша”.

       

      У словничок входять визначення термінів:

      ● Принтер

      ● Сканер

      ● Системний блок

      ● Монітор

      ● Курсор

      ● Інтернет

      ● Комп'ютер

      ● Чіп

      ● Диск (дискета)

      ● Клавіатура

      ● "Миша"

       

      Матеріал підготувала                           Суховірська О.А.
       
      Комп'ютерний набір                              Богданова О.Г.
                                                                     Марчук Л.В.
       
      Відповідальна за випуск                       Черноус В.Ю.

       


      • 4
      • 3
      • 2
      • 1
      • 2222
      • АРТ територія111
      • Дошкільнятам2

      Бібліотека запрошує

      БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

      Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
      Історичній
      Пригодницькій
      Детективній
      Містичній
      Фентезі
      Мотиваційній







      © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2024 г.
          Офіційний сайт
      29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
      www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр