Хмельницький національний університет.
В кінці ХІХ століття у Подільській губернії було тільки 900 шкіл, в т.ч. 8 середніх, підпорядкованих церкві і земству. Згідно з переписом 1897 року в губернії було грамотних тільки 15,5% населення. Розвиток освіти, як фактора духовно-культурного піднесення краю, стримувався відсутністю педагогічних кадрів. З 1913 року підготовку педагогів почала здійснювати учительська семінарія. З появою у 1904 році земств почали розвиватися церковно-парафіяльні школи.
На початку ХХ століття на Хмельниччині найчисленнішими були ЦПШ. На Кам'янеччині, наприклад, було 110 церковно-парафіяльних шкіл, 59 шкіл грамоти, а всього було 209 сільських початкових закладів. У Проскурові на цей час було 1 двокласне міське училище з підготовчим класом і жіночим відділенням, початкове двокласне приходське училище та 2 початкові школи.
1 липня 1918 року був заснований Кам'янець-Подільський Державний Український Університет на чолі з ректором, професором І.І.Огієнком.
Сьогодні на Хмельниччині 764 дошкільний заклад, в яких понад 47 тисяч дітей. Функціонують 730 загальноосвітніх шкіл, в яких навчається 131,2 тисяч дітей.
Мережу вищих навчальних закладів області складають 18 вищих навчальних закладів всіх рівнів акредитації та форм власності. Два вищих навчальних заклади мають статус національних – Хмельницький національний університет та Національна академія державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького. У вищих навчальних закладах Хмельниччини навчається 31,0 тисяч студентів.