www.odb.km.ua Відгуки та побажання
Про бібліотеку Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
  Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
   Про бібліотеку

    Новини
    Анонси
    План заходів
    Про нас пишуть
    Правила користування
    Путівник по бібліотеці
    Відгуки та побажання
    Звіт перед громадськістю
    Структура бібліотеки
    Послуги
    Режим роботи
    Контакти
    Статут

   Ресурси бібліотеки
   Сторінка юного краєзнавця
   Проекти та програми
   Героїв пам’ятаєм імена
   Бібліотечному фахівцю
   Конкурси для дітей
   Електронна бібліотека
   Веб-уроки
   Здійснення закупівель
   Онлайн послуги
   Відкриті дані
   Карта сайту
   Аудіокниги


    
     Головна
   Про бібліотеку

      Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка – сучасний  центр інформації, освіти, дозвілля та розвитку творчих здібностей дітей. Бібліотека створена в 1937 році. Рік за роком вона модернізувалася, перетворюючись у справжню скарбницю знань, стала храмом книги. В 1974 році бібліотека перейшла в новозбудоване приміщення із своєрідним цікавим інтер'єром. Колектив бібліотеки пишається тим, що у 1989 році бібліотеці присвоєно ім'я великого сина українського народу, національного генія, поета, художника Т.Г.Шевченка. Бібліотека нагороджена Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України (1978 р.). Вона – лауреат обласних премій імені Т.Г.Шевченка (1993 р.) та М.Смотрицького (2000 р.), володарка кришталевого пам'ятного знака “Серце віддаю дітям” (2003 р.).
      Щороку послугами бібліотеки користуються понад 17,5 тисяч дітей міста і області. Щоденно бібліотеку відвідує близько 400 дітей. Гордістю бібліотеки є чарівна кімната казок, яка гостинно приймає відвідувачів і відома по всій Україні. Адже у ній живуть казкові герої, улюбленці дітвори робот Кібер та його помічник. Чарівна лампа Аладіна та загадковий світ космосу манять мрійників і фантазерів, магічна куля Гаррі Поттера здійснює бажання відвідувачів.
      З 2003 року у бібліотеці розпочато процес автоматизації. Діють медіа- та Інтернет-центри для юних користувачів. Створюється електронний каталог та власні електронні бази. Бібліотека, використовуючи нові інформаційні технології, створює цікаві віртуальні виставки, буктрейлери, які виставлені в сервісі You Tube, блогах, на соціальних сторінках та сайті бібліотеки. Досить потужним інформаційним ресурсом бібліотеки є WEB-сайт. Він представляє бібліотеку з високим рівнем комфортності та інформаційних можливостей в електронному світі. Сайт бібліотеки отримав перемогу у Всеукраїнському конкурсі з популяризації читання на сайтах бібліотек в номінації “Кращий сайт 2015 року”. Бібліотека стала переможцем Всеукраїнського огляду-конкурсу обласних бібліотек для дітей в номінації “Електронні ресурси”.
      Сьогодні Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка не лише книгозбірня, а заклад у якому діти творчо розвиваються і навчаються. Для наймолодших читачів працює студія творчого розвитку та дозвілля дітей “Мері Поппінс”, гурток акторської майстерності “Книга і лялька”. Дівчатка відвідують заняття Школи маленьких модниць, майбутні митці – клуби “Сходинки в прекрасне”, “Дитяча філармонія”, а юні айтішники займаються за програмою “IТ-тінейджер”. Для підлітків діє клуб віртуальних подорожей “Еко-мандри”та бібліоліцей “Моя історія свята”. Для тих, хто хоче покращити свої знання з навчальних дисциплін, працює програма “Зроби уроки у бібліотеці” та “Вивчай англійську”.
      Обласна бібліотека для дітей крокує в ногу з часом. Ведеться електронне обслуговування читачів. Забезпечують роботу закладу 8 відділів. Фонд бібліотеки складає близько 170 тисяч примірників документів.
     Розуміючи важливість створення сучасного образу бібліотеки, працівники по новому організовують свою роботу. З використанням інформаційних технологій зазнали суттєвої модернізації заходи бібліотеки, при проведенні яких використовуються скайп-конференції, мультимедійні презентації, відеоподорожі, віртуальні екскурсії, тощо.
      Юні хмельничани можуть поспілкуватися з письменниками та взяти участь у цікавих заходах: BOOK-шоу, онлайн-брифінгах, форумах, акціях, флеш-мобах, квестах, бібліо-party, карамель-шоу тощо.  До послуг відвідувачів різноманіття сучасних книг, журнальні новинки на будь-який смак, Інтернет-центр, Wi-Fi, вільний доступ до мережі Інтернет.
     Організаційно-методична робота бібліотеки стала провідною ланкою по забезпеченню реального оновлення діяльності дитячих бібліотек області. Створена диференційована система підвищення кваліфікації бібліотечних працівників. Бібліотека є організатором науково-дослідної роботи з питань бібліотечного обслуговування дітей, базою нововведень, місцем організації семінарів, наукових конференцій, нарад і курсів з питань бібліотечної роботи, щорічно видає довідково-бібліографічні матеріали (довідники, покажчики, пам'ятки, листівки) методичні поради тощо.
       Бібліотеку відвідали тисячі делегацій дітей і дорослих з різних куточків України та країн світу.
      Тут завжди працювали віддані своїй справі люди, залюблені в книги та читачів. Наразі творчий та енергійний колектив бібліотеки завжди у пошуку нових форм та ідей.

    

    

    

    

        


   Календар знаменних дат

   Знаменні події 31 січня

   1. Куркчі, Федір Іванович -- 31.01.1942 р. народився Ф.І.Куркчі - художник-кераміст
    До ювілею 4 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 81 років
   2. Солуха, Кость Григорович -- 31.01.1922 р. помер Солуха К.Г.
    з дати події минуло 101 років
   3. Приходько, Віктор Кіндратович -- 31.01.1886 р. народився Приходько В.К.
    До ювілею 3 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 137 років
   • 4
   • 3
   • 2
   • 1
   • 2222
   • АРТ територія111
   • Дошкільнятам2

   Бібліотека запрошує

   БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

   Шановний читачу! Давай разом визначимо рейтинг книг “Зима - 2022”. Яка книга, на твою думку, найцікавіша:
   Андрій Бачинський “Ватага веселих волоцюг”
   Володимир Арєнєв “Сапієнси”
   Любов Відута “Ловці думок”
   Шеннон Мессенджер “Хранителька загублених міст”
   Юн Ха Лі “Драконова перлина”
   Кріс Колфер “Країна історій”   © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2023 г.
       Офіційний сайт
   29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
   www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
   Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
   адміністратора, а також активного посилання на сайт.
   створення
   сайту
   Студія Спектр