Знаменні події 24 травня
- Нейко, Євген Михайлович -- 24.05.2010 р. помер Нейко Є.М.
з дати події минуло 15 років
Народився Володимир Маняк 6 листопада 1934 р. в с. Криштопівка Волочиського району. В 1956 році закінчив факультет журналістики Львівського університету.
Працював у шахті, на заводі, в пресі, у видавництві “Молодь”. Свої перші спроби у літературній творчості Володимир зробив у рідному селі, яке назавжди залишилося для нього найкращим місцем на Землі. Саме у Криштопівці були написані й надруковані у районній газеті “Зоря” його перші вірші, що пізніше побачили світ у поетичній збірці “Повноліття” (1957). У зрілому віці він повернувся у рідне село. Саме у цей час виходять друком його книги “І зійшов день”, “Колиска вітрів”, “Море Дірака”, “Проспект імені людей” та інші.
У 1988 р. під редакцією В. А. Маняка та В. О. Замлинського вийшла з друку книга-меморіал “Вінок безсмертя”.
Володимир Маняк – один з організаторів, співголова культурно-просвітницького товариства “Меморіал” ім. В. Стуса. Очолював організаційний комітет із створення “Асоціації дослідників голодоморiв 1932-1933 років в Україні” (нині Асоціація дослідників голодоморів в Україні).
За працю з підготовки книги пам'яті Володимиру Маняку посмертно присуджено Державну премію України ім. Т. Шевченка (1993). За вагомий особистий внесок у дослідження голодоморів в Україні, привернення уваги міжнародної спільноти до визнання голодомору 1932-1933 років в Україні актом геноциду українського народу, активну громадську діяльність щодо вшанування пам'яті жертв трагедії В.Маняк посмертно нагороджений орденом князя Ярослава Мудрого 5-го ступеня. (2005).
Загинув в автокатастрофі 15 червня 1992 р. Похований в Києві на Байковому кладовищі.
♦ Маняк В.А. І зійшов день : роман / В.А.Маняк. – Київ : Молодь, 1974. – 167 с.
Твір про шахтарів. Герої роману дієві самовіддані в роботі, запальні в суперечках, щирі в коханні.
♦ Маняк В.А. Колиска вітрів / В.А.Маняк. – Київ : Рад. письменник, 1975. – 270 с.
Герої книги – будівельники. Про сучасне будівництво і сучасний погляд на світ, сучасні стосунки між людьми. Вони щирі і складні в своїх переживаннях, почуттях.
♦ Маняк В.А. Восьмий день тижня : подільська повість / В.А.Маняк. – Київ : Рад. письменник, 1983. – 255 с.
У творі автор прагне глибини і щирості, запрошує до співучасті в розмові людей авторитетних та відповідальних за долю землі: спеціалістів сільського господарства, рядових механізаторів та хліборобів.
♦ Маняк В.А. Море Дірака : оповідання, повість / В.А.Маняк. – Київ : Рад. письменник, 1984. – 335 с.
Головні герої – будівельники, вчені, трудівники села, педагоги, лікарі, артисти показані в важких життєвих ситуаціях. Своїми вчинками і діями вони утверджують високі моральні принципи добра.
♦ Маняк В.А. Поділля : дилогія / В.А.Маняк. – Київ : Дніпро, 1984.– 520 с.
В книзі відображені важливі етапи життя подільського села від 20-х років і до періоду післявоєнної відбудови.
♦ Маняк В.А. Земля людей : подільська повість / В.А.Маняк. – Київ : Рад. письменник, 1988 . – 254 с.
У книзі осмислюються тернисті шляхи, якими пройшло українське село у своєму розвитку і становленні.
♦ Маняк В.А. 33-й: голод : народна Книга-Меморіал / упоряд.: Л.Б. Коваленко, В.А.Маняк. – Київ : Рад. письменник, 1994.– 584с.
Пам'яті мільйонів українських селян, які загинули мученицькою смертю від голоду, заподіяного сталінським тоталітаризмом у 1932-1933 роках; пам'яті тисяч українських сіл і хуторів, які щезли з лику землі після найбільшої з трагедій ХХ століття.
Знаменні події 24 травня
Бібліотека запрошує
Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу: