Знаменні події 24 травня
- Нейко, Євген Михайлович -- 24.05.2010 р. помер Нейко Є.М.
з дати події минуло 15 років
Болюх Роман народився 9 березня 1930 р. в с. Мотрунки, Красилівського р-ну - поет, фольклорист, член НСПУ (1993 р.). Лауреат літературної премії ім. М.Годованця (1993 р.), ім. В. Булаєнка (1997 р.), Всеукраїнського конкурсу “Байка -2001”.
Після закінчення семирічки навчався в Бережанському педагогічному училищі на Тернопільщині. В 1959 році закінчив Львівський університет. Більшу частину трудової діяльності віддав системі освіти: працював завпедом Теребовлянського дитячого будинку, директором середніх шкіл в Тернопільській та Хмельницькій областях.
Болюх Р.І. відомий читачеві як поет-байкар, поет-гуморист, автор ліричних віршів.
Багато друкувався в районних та обласних газетах, республіканських часописах “Перець”, “Україна”, “Прапор”, “Сільські вісті”.
Автор книжок лірики, сатири і гумору “Персональні ляпаси” ( 1990), “Сміх без утіх” (1991), “Одсвіти”, “Несучий півень” (1993), “Вибране” (1995), “Буковий ряст” (1996), “Жертовний вогонь” ( 1998).
♦ Болюх Р. Буковий ряст : лірика та сатира / Р. Болюх. – Київ : Укр. письменник, 1996. – 96 с.
Ця книжка складена зі своєрідного “двокрилля”: перший розділ – невідома лірика Р.Болюха, а друга – нові його байки та гуморески. Гостре й дотепне слово автора не втрачає своєї актуальності й моральної сили. А до того ж це слово, як виявляється, ще по народному виласкавлене.
♦ Болюх Р. Несучий півень : байки та гуморески / Р. Болюх. – Київ : Укр. письменник, 1993. – 127 с.
Це третя книжка відомого на Поділлі байкаря і сміхотворця. До неї увійшло все найкраще, написане автором впродовж творчого життя: байки, гуморески, сатиричні мініатюри, епітафії, каламбури тощо. Талановите, гостре й дотепне слово навіть з часом не втрачає своєї актуальності й моральної сили.
♦ Болюх Р. Одсвіти : поезії / Р. Болюх. – Хмельницький: Доля, 1993. – 46 с.
На сторінках видання утверджуються доброта, справедливість, вірність кращим ідеалам. Є тут поезії напружені, трагедійні, вони нагадують, що кожен з нас живе не просто в своїй оселі, а й часі, в природі, у Всесвіті, де все – живе і неживе – взаємозв'язане. А в цілому ліричні твори Романа Болюха характеризують образність, свіжий погляд на буття, правдивість, душевну проникливість.
♦ Болюх Р. Сміх без утіх : байки та гуморески / Р. Болюх . – Хмельницький: Облпополіграф, 1991. – 66 с.
Друга книжка відомого на Поділлі байкаря вирізняється дотепністю і високою майстерністю, доступністю і злободенністю.
Знаменні події 24 травня
Бібліотека запрошує
Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу: