Знаменні події 24 травня
- Нейко, Євген Михайлович -- 24.05.2010 р. помер Нейко Є.М.
з дати події минуло 15 років
Григорій Храпач народився 23 червня 1924 року в селі Гелетинці Хмельницького району. Після війни Григорій Якович навчався у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. Працював вчителем у рідних Гелетинцях. І знову вчився. Тепер уже заочно у Львівському державному університеті імені І.Я. Франка.
В 1979 році він став членом Національної Спілки письменників України. За працю в літературі став лауреатом кількох премій: ім. М. Годованця (1994), міської премії ім. Б.Хмельницького (1997) та обласної премії ім. Т.Г.Шевченка (1999).
Помер письменник 29 червня 2013 р.
♦ Храпач Г. Вибрані твори для дітей та юнацтва / Г.Храпач ; худож. М.О.Андрійчук. – Хмельницький : Поділля, 2003. – 252 с.
♦ Храпач Г. Ріка : вибрані твори для дітей та юнацтва / Г.Храпач. – Хмельницький : Поліграфіст, 2008. – 350 с. : ілюстр.
Ці книги складають кращі твори Григорія Храпача для дітей та юнацтва: абетка, загадки, вірші, швидкомовки, казки, оповідання, повісті, написані протягом десятиріч активної літературної праці. Зокрема, до книги “Ріка” ввійшли: уривок з історичного роману “Дзвін бандур” та додатки – ліричні вірші, спогади, репродукції з малярських робіт письменника.
Великий О.Довженко писав: “Може вражати той хто сам вражений”. Твори Г.Храпача дійсно вражають, зачаровують, карбуються в пам'яті, вони не залишають байдужими ні юних, ані вже обтяжених роками читачів.
♦ Храпач Г.Я. Вибране / Г.Я.Храпач ; худож. оформл. О.С.Ванчурової. – Хмельницький : Доля, 1994. – 63 с. : ілюстр.
Ця книга – своєрідний звіт поета за багаторічну його роботу в поезії для дітей. Скоромовки, вірші-мініатюри, казки, загадки Григорія Яковича чарують своїм лаконізмом, вишуканістю. Вони несуть юному читачеві різноманітну інформацію про навколишній світ.
У сороки
Три мороки:
Хижку будувати,
Діток понадбати,
Геть всім дати знати,
Що весна уже.
♦ Храпач Г.Я. Джерело : твори для дітей / Г.Я.Храпач. – Хмельницький : Облполіграфвидав, 1990. – 143 с. : ілюстр.
“Всьому, що росте, співає, рухається, плаче й сміється, присвячую цю книжку з любов'ю і надією”, – пише письменник. Вміщені у книзі скоромовки, вірші, загадки, казки, оповідання, повісті допоможуть маленьким читачам полюбити рідне слово, чудову українську природу, посприяють становленню їх характерів, збагатять їх духовно.
♦ Храпач Г. Чую тебе, земле : художньо-документальна повість / Г.Храпач. – К. : Веселка, 1987. – 81 с. : ілюстр.
Ця художньо-документальна повість з такою теплотою, таким щирим і добрим словом написана про людей села, про Героя Соціалістичної Праці, знатного механізатора із Хмельниччини Василя Опанасовича Музику – людину, закохану в рідну землю, великого трударя.
♦ Храпач Г.Я. Під хрестом : повість-реквієм / Г.Я.Храпач. – Хмельницький, 1993. – 39 с.
Як зізнається автор, цю повість-реквієм він написав за три доби під враженням від прочитаного у пресі. Дев'ятирічний хлопчик, у якого під час голодомору загинули батьки, залишився із трирічною сестричкою. Згодом і вона померла, і хлопчик поховав її у садку. Ця страшна розповідь і спонукала письменника до написання повісті про голодомор 1932-1933 років. Це один із кращих творів у нашій літературі на тему геноциду. Повість мала розголос у Канаді, Польщі, вийшла друком у Німеччині.
♦Храпач Г.Я. Золотавка, або Пригоди молодої бджілки : повість-казка / Г.Я.Храпач ; худож. Н.С.Пономаренко. – Львів : Каменяр, 1988. – 38 с. : ілюстр.
Цікаво, захоплююче розповідає письменник маленьким читачам про життя та звички таких працьовитих комах, як бджоли. Книга вчить дітей любити природу, охороняти її, розумно користуватись її благами.
♦Храпач Г.Я. Сонцекрилка, або Життя та пригоди бджілок : повість-феєрія / Г.Я.Храпач ; худож. О.Лещук. – Хмельницький : Поділля, 1996. – 48 с. : ілюстр.
У передмові до повісті подільський письменник Броніслав Грищук пише: “У повісті-феєрії, тобто казці, ніщо не нафантазовано. Все відповідає бджолино-комашиній природі. Лише мова – жести, рухи, сигнали – передана зрозумілими нам словами. Автор наш добре знає те, про що пише. До того ж, сам пасічникує он скільки літ! Залюблений у мудру організацію і життя бджіл, він узявся і створив про них книжку”. І, справді, життя та пригоди бджіл та бджілок не залишать байдужими не тільки дітей, а й дорослих, бо спонукають озирнутись довкола себе, бути уважнішими до природи, вчать любові до всього живого.
♦ Храпач Г.Я. Ластів'ята : оповідання / Г.Я.Храпач ; худож. А.Василенко. – Київ : Веселка, 1979. – 17 с. : ілюстр.
♦ Храпач Г.Я. Жайворонки над нивою : оповідання / Г.Я.Храпач ; худож. В.Євдокименко. – Київ : Веселка, 1984. – 24 с. : ілюстр.
♦ Храпач Г.Я. Коли ім'я гарне : оповідання / Г.Я.Храпач ; худож. Г.Сокиринська. – Київ : Веселка, 1981. – 20 с. : ілюстр.
♦ Храпач Г.Я. Так пахне хліб : оповідання / Г.Я.Храпач ; худож. В.Євдокименко. – Київ : Веселка, 1986. – 24 с. : ілюстр.
♦ Храпач Г.Я. Струмок : вірші / Г.Я.Храпач ; худож. К.Щепкіна. – Київ : Веселка, 1977. – 15 с. : ілюстр.
♦ Храпач Г.Я. Я заграю на дуду : книжка-картинка / Г.Я.Храпач ; худож. М.С.Баликін. – Київ : Грайлик, 1993. – 12 с. : ілюстр.
♦ Храпач Г. Ми живемо в Україні : вірші та загадки / Г.Храпач ; худож. М.Андрійчук. – Хмельницький, 2006. – 25 с. : ілюстр.
♦ Храпач Г.Я. Абетка / Г.Я.Храпач ; худож. О.В.Лещук. – Хмельницький : Поділля, 1995. – 32 с. : ілюстр.
♦ Храпач Г.Я. Казки / Г.Я.Храпач ; худож. О.В.Лещук. – Хмельницький : Поділля, 1995. – 24 с. : ілюстр.
♦ Храпач Г.Я. Цифротвір : казки для малят / Г.Я.Храпач ; худож. О.В.Лещук. – Хмельницький : Поділля, 1993. – 24 с. : ілюстр.
♦ Храпач Г.Я. Коло-покотьоло : загадки / Г.Я.Храпач ; худож. Н.Волобуєва. – Київ : Веселка, 1983. – 16 с. : ілюстр.
♦ Храпач Г.Я. Шапка-невидимка : загадки / Г.Я.Храпач ; худож. С.Лопухова. – Київ : Веселка, 1988. – 16 с. : ілюстр.
♦ Храпач Г.Я. Загадки / Г.Я.Храпач. – Хмельницький : Поділля, 1995. – 64 с. : ілюстр.
♦Храпач Г.Я. Сто загадок / Г.Я.Храпач ; худож. О.Лещук. – Хмельницький : Поділля. 1996. – 31 с. : ілюстр.
♦ Храпач Г.Я. Хто відгадає? : загадки / Г.Я.Храпач ; мал. О.Яблонської. – Київ : Веселка, 1972. – 39 с. : ілюстр.
Знаменні події 24 травня
Бібліотека запрошує
Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу: