www.odb.km.ua Відгуки та побажання
,,,Хотів би я у споминах зостатись,,, Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т. Г. Шевченка
Діти Хмельниччини читають! Приєднуйся!   Читати - це круто!   Читати - престижно!   Читай і будь успішним!   Будь в тренді: читай і знай!   Читають батьки - читають діти!   Читай! Формат не має значення!
    Електронний каталогЗведений електронний каталог БХООб’єднана віртуальна довідкаВіртуальна довідкаОнлайн послуги
      Про бібліотеку
      Ресурси бібліотеки
      Сторінка юного краєзнавця
      Проекти та програми
      Героїв пам’ятаєм імена
      Бібліотечному фахівцю
      Конкурси для дітей
      Електронна бібліотека
      Веб-уроки
      Здійснення закупівель
      Онлайн послуги
      Відкриті дані
      Карта сайту
      Аудіокниги


        Головна » Ресурси бібліотеки » Наші видання
      ,,,Хотів би я у споминах зостатись,,,

      Поетичні читання “Ми на землі – і грішній, і святій – родились раз...” (до 80-річчя з дня народження М. Федунця)

      Спіши з любов'ю день зустріти, а справи – з
      правди розпочать. В житті є різні заповіти,
      цей – з тих, що треба пам'ятать.”

                                                                     М. Федунець

         Федунець Микола Федорович народився першого січневого дня в с. Сушівці Білогірського району Хмельницької області в українській родині. Микола Федунець – дитя війни, син фронтовика і матері-колгоспниці, учень Сушовецької, а потім Ямпільської шкіл, військовослужбовець, студент університету, газетяр. Уся ця непроста буденщина стала для нього святістю і осяяла його поетичне слово, надихнула на творчу дорогу. Про свій початок творчості, про те, з якого він середовища і з якого часу, сказав сам Микола Федунець у мініатюрі  “Спомин”: 

         І скрипнули милиці: –“ З фронту вертаюсь…”
         А я того дня тільки вчився ходити,
         За сонячний промінь тримаючись.

         “Отак, узявшись за сонячний промінь, відчувши його божественний дотик, пішов він за ним із споришевого сільського дворища в розколисану грозові ями і журавлиними крилами далеч літ”.
         Батьківщина. Для кожного з нас вона починається з подільської землі. Любов наша до рідного краю безмежна, як і безмежна гордість за її вірних синів. Це можна сказати й про Миколу Федунця, нашого земляка, подолянина, який з дитинства черпав наснагу з чистих криничних джерел, вчився пізнавати прості істини життя, спілкуючись з добрими людьми. Для поета рідна сторона – це край, в якому можна було відпочити душею від сірих буднів, де можна набратись нових сил, де можна просто погомоніти з добрими людьми: “В ті місця дістатись би пошвидше, аби сил набралася душа”. 
         Один із віршів про рідну землю “Поділля”:

      Цю землю серцем і руками
      Зумій пізнать, зумій відчуть.
      В думках з моїми земляками
      На польових вітрах побудь.

      Зумій відчуть наш чесний будень –
      І думи наші, і труди.
      Тут квітень, – скажеш ти, – і грудень
      Одного прагнуть: щоб цвісти.

      Я тут живу! Над голубою
      Красою Горині й Дністра.
      Прийди – я поділюся з тобою
      Скарбами праці і добра.

      Теплодолонь на двох поділим,
      На двох і сміх, і смуток мить,
      Бо й називається Поділлям
      Земля, де маю щастя жить.

         Назавжди у серце поета ввійшла ріка його дитинства – Горинь, берегами якої бігав босоніж, купався в прохолодній воді. Про своє захоплення річкою розповідає в поезії “Горині” :

         “Для мене твій берег,
         Як батьків поріг,
      – Так прагнеться швидше на нього ступити.
      Не висуши, Горине, весел моїх,

         Не втрать в своїх водах небесні блакити”.
         Здобувши фах журналіста в Київському державному університеті імені Т.Г. Шевченка багато літ працював у пресі, в редакціях газет: білогірської районної – “Життя і слово”, обласних – “Подільські вісті”, “Ровесник”.

         М. Федунець – талановитий майстер творення блискучих епітетів, майстерних метафор, влучних порівнянь, власне авторських неологізмів. Його поезії, насичені такою задушевною гамою почуттів, хочеться читати й читати, бо кожне слово вливається в душу і творить там дива. Душа тепліє, зачаровується простотою думки, викладеної великим художником слова. Він, ніби пензлем, малює чудові краєвиди подільської землі. В поезіях відчувається  поєднання органіки і пластики, тому його поезії витончені, наповнені таким глибоким ліризмом.
         Про що б не писав поет: про захмелілі луги, про замріяні ліси, про вранішні сині роси, про запашний хліб, про дорогих і близьких серцю людей – скрізь голос його був емоційно ніжний, із серця натхненно лилися задушевні слова. Треба читати й читати поезії М.Федунця, щоб повністю осягнути велич його прекрасної душі.
         Перший вірш Микола Федунець надрукував у 1957 р. А через п'ять літ до його рядків доторкнувся Павло Тичина. Почесний голова комісії Спілки письменників України по роботі з молодими літераторами, висловивши своє захоплення молодим поетом. Перша книжка віршів “Адреса юності” з'явилася в 1972 р. Згодом з-під пера вийшли збірки поезій “Душа зернини”, “Свято роси”, “Обличчя долі”, “Проводи журавлів”, “Розневолення”, “Любові мить”, “Жниво”, “День мій земний”, “І поселюсь у Всесвіті з тобою” та ін. Всього сорок книг вийшли з-під пера поета.
         Микола Федорович брав участь у багатьох колективних виданнях, був редактором й упорядником цілого ряду збірок, присвячених творчості літераторів-земляків. Уклав і опублікував антологію “Сто поезій ста поетів”. Його лебединою піснею стала хрестоматія “Літературна Хмельниччина ХХ століття”, куди ввійшли біографічні дані та вибрані твори 63 літераторів, які жили й творили (а більшість з них і нині живуть і творять) на Поділлі. Завдяки наполегливій ініціативі Миколи Федунця було відроджено пам'ять про талановитого поета України, загиблого у Другій світовій війні, Володимира Булаєнка. Широкої популярності набула й серія “Поетична Хмельниччина: давнє і сучасне” в двадцяти книгах, започаткована з ініціативи поета.

       

         Тому хочеться згадати, скільки всього доброго сказали і про нього земляки-подоляни, його колег по обласній організації Національної спілки письменників України в книзі спогадів “Ти живеш…”, яка вийшла друком у 2010 р. Понад тридцять його побратимів по перу поділилися з читачами “перлинами добра”, які щедро дарував їм зі свого поетичного лану й палкого серця славетний лицар українського духу. Гуртом, слово за словом, спогад за спогадом, вони відтворили цілісний образ подільського поета Миколи Федунця. Його побратим Василь Кравчук у своїх споминах зауважував: “…Не жив, а факелом горів”, а Марія Бабенко продовжила: “…його багате щедре жниво в людських серцях зійде не раз”. Це добро Микола Федунець дарував усім щедро, доброзичливо і ненав'язливо, як дихав при зустрічах між жартами і своїми дотепами. Микола Кульбовський згадує, що він не раз давав йому мудру пораду, а ще вважає Миколу Федунця “хрещеним батьком” серії п'яти своїх книг “З подільського кореня” та роману “Веремія”.
         Всі члени обласної організації спілки письменників поважно величали свого голову: “Це був справжній Бригадир!” (Г. Храпач). М. Федунець дбав не лише про художньо-творчий ріст своїх побратимів, але й переймався їхніми побутовими негараздами, часто захищав від нападів “круків” КДБ. 
         Л.Закордонець пише: “…Він все робив для того, щоб поети і прозаїки, яких виколихала рідна земля, не були забуті на ній”.
         Ось як охарактеризувала його у своєму вірші Ніна Шмурікова:

      За ним ішли, його любили,
      Бо він, як батько, зігрівав
      Своїм теплом. Аж до могили
      Таким він буть не переставав.

         І дійсно, всіх своїх спілчан він вважав “ріднею по духу”:

      Будь здорова, рідня моя по крові!
      Будь безсмертна, рідня по духу.

      Ювілей Ніни Шмурікової у Хмельницькій обласній бібліотеці
      для дітей імені Т.Г. Шевченка

         Про поетичний хист М.Федунця так відгукнувся у спогадах Микола Мачківський: “У нього нема жодного вірша, де б не було свіжого поетичного образу, цікавої художньої знахідки…, спокійна метафорика, відсутність закучерявлених порівнянь Але так щемно на серці?.. Весь секрет – в організації, в пластиці письма”. Микола Федунець доносить слово без натуги й надриву, хоч, можливо, десь за лаштунками з нього зійшло сто потів. Маємо хвилюючий, викінчений малюнок. Поет-сатирик і гуморист, професор Кам'янець-Подільського педагогічного університету імені І.Огієнка Віталій Нечитайло в спогадах про друга пише: “Поети Федунцевого покоління народилися у час найжорстокішої, найбезжалісної війни або ж у голодні роки після неї, коли життя і смерть змагались між собою… Природа чинила свій вибір, і хто вижив у ті голодні, той знав ціну людської доброти… Щирість і доброта, а не відчай та смута, вивели юнака (М. Федунця) на власний життєвий, а згодом і поетичний шлях…”. Прозаїк Мар'ян Красуцький (теж професор згадуваного університету) додає: “Своєю працею натхненною, своєю творчістю наближав омріяно-вимріяну сонячну днину для України, яку так палко, до самозабуття любив, у щасливу зорю якої непохитно вірив до останньої хвилини свого земного життя”. Світлій пам'яті Миколи Федунця присвятив свої рядки Петро Савчук:

      Нема поета – творчої людини.
      Картає душі непідвладний щем…
      О, як потрібна нам твоя порада…
      Ти так горів душею все за спілку,
      Тримаю усіх на творчій висоті…
      Як зараз слів твоїх не вистачає,
      Отих, що кожен вірш твій вимовля.

         Щире, тепле слово про Миколу Федунця сказала Світлана Семчакевич, викладач Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії:

      Такою мови ще не чула я:
      “Як путівець між нивами – простої”,
      Вколисаної вітром у полях,
      Народженої від землі святої…

      Розкішної, крилатої, як птах,
      Як сонях, викоханий садом,
      Осяяної сонцем у світах,
      Квітучої, не вибитої градом…

      Як скарб, як мить поміж віків,
      “Барвиста, наче далеч веселкова”,
      “З роси проміння, шуму колосків
      ”Усім  нам “засвітилася Дніпрово” 

      Заквітчана духмяним чебрецем   
      “В ім'я добра, вселюдської любові”,                                        
      Миколою сповита Федунцем –                                        
      Так заяскріла українська мова!

      Достойний, хто складе йому дует 
      У тій, як цвіт, гарячобарвній мові!
      Відчула я: то – не простий поет –
      “Душа, настояна на ріднім слові”.

         Член Національної спілки письменників України з 1978 р. Член національної спілки журналістів України з 1976 р., заслужений працівник культури України 2002 р. Це все про Миколу Федоровича Федунця. Плідна творчість поета відзначена міжнародними літературними преміями ім. Івана Кошелівця та ім. Дмитра Нитченка, він удостоєний звання лауреата обласних літературних премій ім. Тараса Шевченка, ім. Володимира Булаєнка, ім. Григорія Костюка, ім. Якова Гальчевського “За подвижництво у державотворенні”, хмельницької міської премії ім. Богдана Хмельницького. Відзначений Почесним Знаком – найвищою нагородою Національної спілки письменників України, є почесним громадянином села Сушівці.
         Перестало битися невтомне серце відомого українського поета Миколи Федунця 20 червня 2009 р. Пішов від нас поет від Бога, творець поетичного слова, митець який так багато зробив доброго і прекрасного в своєму житті, чуйна і прекрасна людина. 2014 р. Хмельницька обласна рада встановила щорічну нагороду для літераторів, названу ім'ям Миколи Федунця. Премію присуджують за найкращу поетичну збірку до Дня пам'яті Миколи Федунця – 20 червня.
        Ім'я Миколи Федунця носить одна з вулиць обласного центру. А на будинку № 115/1 на вулиці Проскурівського підпілля, де понад 20 років жив поет, встановлена меморіальна дошка. Біля неї постійно квіти – ознака незгасимої пам'яті про поета.
         Поетичне слово подільського автора живе у його творах, звучить із вуст молоді, не втрачає актуальності, над ним не владний час, воно незмінне і вічне, як згадка про Миколу Федунця, якого пам'ятають у рідному краї.

      Основні твори:

       

      ♦ Федунець М. Ф. Без ретуші / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Поліграфіст-2, 2008. – 40 с.
         У цій книжці знаного українського поета вміщено цікаві та повчальні історії, веселі бувальщини. Свідком і учасником багатьох із них випало бути авторові.

       

       

       

       

      ♦ Федунець М. Ф. Веретено : бувальщини / М. Ф. Федунець ; худож. В. Карвасарний. – Хмельницький : Міська друкарня, 1999. – 39 с. : іл.
         “Веретено” – наступна книжка відомого поета. У ній зібрано цікаві історії, придибенції.

       

       

       

       

      ♦ Федунець М. Ф. День мій земний : вибрана лірика / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Евріка, 2003. – 224 с.
         У книзі “День мій земний” представлено ліричні твори Миколи Федунця, що здобули читацьке визнання, а також кращі поезії, написані протягом останніх років життя.

       

       

       

       

      ♦ Федунець М. Ф. Древнє джерело : поезії / М. Ф. Федунець. – Київ : Український письменник, 2006 – 183 с.
         Глибокий ліризм і своєрідне забарвлення, органічність і щирість, оригінальна образність і перекон-ливість думки та почуття – такі основні риси творчості Миколи Федунця, які увиразнюють його в українській поезії, зокрема і цією збіркою.

       


       


      ♦ Федунець М. Ф. Жниво : поезії / М. Ф. Федунець. – Київ : Дніпро, 1992. – 269 с.
         У бурхливі часи, коли перехлюпуються через край політичні пристрасті дуже потрібна кожному з нас тиха, спокійна, задушевна, відверта розмова. Розмова, в якій би не нав'язувалися ті чи інші принципи, вчинки, ідеї, а після якої відлягло б од серця, стало затишніше і спокійніше, замерехтів на видноколі вогник надії… Саме такою бесідою з читачами є книжка відомого українського поета – лавреата премії імена Володимира Булаєнка – до якої увійшли найкращі вірші з його попередніх збірок.
       

       

      ♦ Федунець М. Ф. ...І поселюсь у Всесвіті з тобою : інтимна лірика / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Ровесник, 1998. – 39 с.
         Про найсвітліші душевні почуття, про пережите і потаємне, сокровенне і одвічне розповідається у ліричних поезіях Миколи Федунця.

       

       

       

       

       

      ♦ Федунець М. Ф. Іспит : поезії / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Евріка, 2005. –  64 с.
         Місце людини в мінливому сучасному світі, доброта і зло, совість і честь, чиста любов і краса природи – такий тематичний діапазон цієї книжки Миколи Федунця.

       

       

       

       

      ♦ Федунець М. Ф. Любові мить : лірика / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Доля, 1992. – 30 с.
         Про найсвітліші душевні почуття, про пережите і потаємне, сокровенне і одвічне розповідається в ліричних поезіях цієї збірки.

       

       

       

       

      ♦ Федунець М. Ф. Назустріч : нові поезії / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Редакційно-видавничий відділ, 1994. – 46 с.
         Збірка лірики Миколи Федунця, до якої ввійшли кращі твори, написані поетом у 1992-1993 роках. Твори про сучасне й минуле рідного краю, красу подільської природи, інтимні почуття людини. 

       


       

       

      ♦ Федунець М. Ф. Обличчя долі : поезії  / М. Ф. Федунець. – Київ : Радянський письменник, 1987. – 142с.
         В книгу українського поета ввійшли твори про мир і війну, людську гідність, велич праці, наступність поколінь.

       

       

       

       

      ♦ Федунець М. Ф. Проводи журавлів : вірші та поема / М. Ф. Федунець. – Київ : Рад. письменник, 1990. – 182 с.
         Збірка єднає роки шістдесяті – з вісімдесятими, першу відлигу – з порою, що назвали перебудовою і несе сучасне оновлення. Емоційно наснажене й добірне слово поета. Як він мовить про найдорожче, дізнається читач з поеми й ліричних віршів.

       

       

       

       

      ♦ Федунець М. Ф. Свято роси : поезії / М. Ф. Федунець. – Київ : Молодь, 1983. – 80 с.
         Автор збірок “Адреса юності” та “Душа зернини”. У книзі оспівується рідне Поділля та людина праці.

       

       

       

       

       

      ♦ Федунець М. Ф. Тепло долонь : поезії / М. Ф. Федунець ; ред. В. Горбатюк. – Житомир : О. О. Євенок,  2020. – 92 с.
         До збірки відомого українського поета Миколи Федунця (1944-2009) увійшли кращі твори з його літературної спадщини. Глибокі почуття, ліризм, образність, мистецтво слова – все це й багато іншого, притаманного творчості письменника, знаходить щемкий відгук у серці читача.

       

      Окремі видання творів Миколи Федунця:

       

      ♦ Федунець М. Ф. Адреса юності : поезії / М. Ф. Федунець. – Львів : Каменяр, 1972. – 36 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Без ретуші / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Поліграфіст-2, 2008. – 40 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Веретено : бувальщини / М. Ф. Федунець ; худож. В.Карвасарний. – Хмельницький : Міська друкарня , 1999. – 39 с. : іл.
      ♦ Федунець М. Ф. Грані / М. Ф. Федунець ; худож. Я. М. Павлович. – Хмельницький : Доля, 1997. – 31 с.
      ♦ Федунець М. Ф. День мій земний : вибрана лірика / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Евріка, 2003. – 224 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Древнє джерело : поезії / М. Ф. Федунець. – Київ : Укр. письменник, 2006. – 183 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Душа зернини : поезії / М. Ф. Федунець. – Київ : Рад. письменник, 1977. – 80 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Жариновий кетяг : ліричні мініатюри / М. Ф. Федунець. – Сімферополь : Доля, 1997. –  46 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Жниво : поезії / М. Ф. Федунець. – Київ : Дніпро, 1992. – 269 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Зі сторінок “Автографа” / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Мельник А.А., 2005. – 63 с.
      ♦ Федунець М. Ф. ...І поселюсь у Всесвіті з тобою : інтимна лірика / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Ровесник, 1998. – 39 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Іспит : поезії / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Евріка, 2005. – 64 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Клекіт : з поезій 2007 / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Дерепа І. Ж., 2007. – 43 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Кольори вогню : поезії / М. Ф. Федунець ; ред. А. Кондаков. – Хмельницький : Евріка, 2003. – 20 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Любові мить : лірика / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Доля, 1992. – 30 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Мереживо : вибрані твори / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Поліграфіст-2, 2008. – 224 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Назустріч : нові поезії / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Ред.-вид. відділ, 1994. – 46 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Наяву : нові поезії / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Доля, 1996. – 94 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Напрям : нові поезії / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Евріка, 2000. – 30 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Неповторне : поезії / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Поділля, 1995. – 398 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Не поступимось любов'ю до України / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Евріка, 2004. – 56 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Обличчя долі : поезії / М. Ф. Федунець. – Київ : Рад. письменник, 1987. – 142 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Подільські акварелі : лірика / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Ред.-вид. відділ, 1991. – 48 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Проводи журавлів : вірші та поема / М. Ф. Федунець. – Київ : Рад. письменник, 1990. – 182 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Розневолення : поезії різних літ / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Облполіграфвидав, 1990. – 48 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Свято роси : поезії / М. Ф. Федунець. – Київ : Молодь, 1983. – 80 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Строфи з різночасся : спогади і бувальщини / М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Поліграфіст, 2008. – 320 с.
      ♦ Федунець М. Ф. Тут, на трепетній землі : нові поезії / М.Ф. Федунець. – Хмельницький : [б. в.], 2006. – 39 с.

      Публікації творів Миколи Федунця
      у збірниках та періодичних виданнях

      ♦ Федунець М. Ф. Бувальщини / М. Ф. Федунець // Автограф : збірник Хмельницької обл. організації НСПУ. – 2002. – С. 35-36.
      ♦ Федунець М. Ф. Бувальщини та спогади / М. Ф. Федунець // Літературна Україна. – 2021. – 25 верес. – С. 24.
      ♦ Федунець М. Ф. [Вірш про голодомор] / М. Ф. Федунець // Літературна Україна. – 2008. – 20 листоп.
      ♦ Федунець М. Ф. З нових поезій / М. Ф. Федунець // Проскурів. – 2006. – 24 серп.
      ♦ Федунець М. Ф. З розпочатої книжки / М. Ф. Федунець // Подільські вісті. – 2003. – 19 груд.
      ♦ Федунець М. Ф. Слово мужнє, незнищенне : про В.Булаєнка / М. Ф. Федунець // Подільські вісті. – 2008. – 6 черв.
      ♦ Федунець М. Ф. Чебрець : [вірші] / М. Ф. Федунець // Південний Буг : альманах. – 2020. – № 5-6. – С. 218-219.
      ♦ Федунець М. Ф. Через тисячу літ : [вірші] / М. Ф. Федунець // Автограф : збірник Хмельницької обл. організації НСПУ. – 2000. – С. 27.

      Матеріали, упорядковані М. Федунцем

      Березневі райдуги / Упоряд. М. Федунець. – Хмельницький : Евріка, 2004. – 32 с.
      Сто поезій ста поетів / Упоряд. М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Поділля, 1992. – 111 с.
      Літературна Хмельниччина ХХ століття : хрестоматія / Упоряд. М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Поліграфіст, 2005. – 607 с.
      Луни душі : укр. любовна лірика ХХ-го ст. / Упоряд. М. Федунець ; худож. Д. Наумко. – Хмельницький : Евріка, 2004. – 96 с. : іл.
      Під отчим небом : вірші про Україну і Подільський край / ред.-упоряд. М. Федунець. – Хмельницький : Доля, 1993. – 61 с.
      Саков В. Я повернувсь... : поетична спадщина, спогади, присвяти / В. Саков ; упоряд. М. Федунець. – Хмельницький : Евріка, 2004. – 108 с.
      Свіча вічності : поезії про Україну, Шевченка, українську душу / упоряд. М. Ф. Федунець. – Хмельницький : Поділля, 2000. – 160 с.
      Триптих любові : подорожі до світочів українського слова Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка / Упоряд. М. Федунець. – Хмельницький : [б. в.], 2006. – 13 с. : іл.
      Хмельниччина літературна : збірник творів членів обл. організації Спілки письменників України / упоряд. М. Ф. Федунець. –  Хмельницький : Облполіграфвидав, 1990. –  81 с.

      Використані джерела інформації

      ♦ Блажевич Ю. І. Воєнна тематика у творчості подільських письменників / Ю. І. Блажевич, О. І. Блажевич // Хмельницькі краєзнавчі студії : наук.-краєзн. зб. Вип. 5. – Хмельницький, 2015. – С. 13-22.
      ♦ Горбатюк В. І. Миколі Федунцю виповнилося б 70? / В. І. Горбатюк // Подільські вісті. – 2010. – 24 груд.
      ♦ Гостинна Д. Духовний заповіт великого життєлюба / Д. Гостинна // Подільські вісті. – 2014. – 5 лип. – С. 6.
      ♦ Грищук Б. Слово – ось твій герб : про книгу М. Федунця “Іспит” / Б. Грищук // Подільські вісті. – 2005. – 20 трав. – С. 4.
      ♦ Грищук Б. А. Темна вода во облацех : [М. Ф. Федунець] / Б. А. Грищук // Подільські вісті. – 2014. – 25 лют. –  С. 5.
      ♦ Дзицюк А. Живе у віках душа поета в його озвучених віршах / А. Дзицюк // Урядовий кур'єр. – 2014. – 16 лип. – С. 15.
      ♦ Коломієць В. Микола Федунець / В. Коломієць // Хмельниччина: роки становлення та поступу (1937-1997) . – Хмельницький, 1997. – С. 116-121.
      ♦ Крачковський В. Дорогою ціною... : пам'яті М. Ф. Федунця / В. Крачковський // Подільські вісті. – 2010. – 5 листоп.
      ♦ Кульбовський М. М. З поетичного лану Федунця / М. Кульбовський // З Подільського кореня. Кн. 6. – Хмельницький, 2011. –  С.43-45.
      ♦ Кульбовський М. М. Жариновий кетяг поезії : до третіх роковин світлої пам'яті М. Федунця (1944-2009) / М. М. Кульбовський // З Подільського кореня. Кн. 7. – Хмельницький, 2013. – С. 47-49.
      ♦ Кульбовський М. М. На коромислі молодого місяця / М. М. Кульбовський // З подільського кореня. Кн. 1 – Хмельницький, 2011. – С. 42-45.
      ♦ Кульбовський М. М. “У яких би фарбах небо не світилось, бережи кровинку рідного тепла...” : [поет Микола Федунець] / М. М. Кульбовський // З Подільського кореня. Кн. 9. – Хмельницький, 2017. – С. 255-256.
      Літератори Хмельниччини : довідник обл. організації Спілки письменників України / худож. Я. М. Павлович. – Хмельницький : Доля, 1997. – 31 с. : іл.
      ♦ Марчук-Мачківська М. Меморіальна дошка письменницькому подружжю : [відкрито меморіальну дошку письменникам М. Федунцю та О. Ванжулі] / М. Марчук-Мачківська // Подільські вісті. – 2019. – 19 груд.
      ♦ Мацько В. Літературні портрети-ескізи / В. Мацько // Південний Буг : альманах. № 9-10. – Хмельницький, 2022. – С. 298-320.
      ♦ Мацько В. 60 років з дня народження М. Ф. Федунця / В. Мацько // Календар знаменних і пам'ятних дат Хмельниччини на 2004 рік. – Хмельницький, 2003. – С. 30-33.
      ♦ Мачківський М. Кредо життєлюба : у ці січневі дні Миколі Федунцю виповнилося б 70 / М. Мачківський // Подільські вісті. – 2014. – 9 січ. – С. 4.
      ♦ Міцінська Т. День мій земний. Життєвий, творчий шлях Миколи Федунця (1944-2009) / Т. Міцінська // Матеріали І Міжнар. наук. історико-краєзнавчої конференції “Місто Хмельницький в контексті історії України”. – Хмельницький, 2016. – С. 392-396.
      Микола Федунець : поет // Хмельницький в іменах : прозаїки, поети, журналісти : довідник. – Хмельницький, 2006. – С. 136.
      Письменники Хмельниччини: довідник Хмельницької обл. організації Нац. спілки письменників України / упоряд. В. Горбатюк. – Хмельницький : Поліграфіст-2, 2014. – 32 с. : іл.
      ♦ Салій І. Тому, хто пройняв словом, присвячується : [7 років тому 20 черв. відійшов у вічність письменник М. Федунець] / І. Салій // Проскурів. – 2016. – 7 лип. – С. 12.
      “Ти живеш...”: спогади про поета М. Федунця / ред. О. Ванжула-Федунець. – Хмельницький : Мельник А.А., 2010. – 102 с.
      “Узнавать українців по голосу буду...”: життя і творчість М. Федунця : біобібліогр. покажч. / уклад. Т.Є. Сороколіт. – Хмельницький : [б. в.], 2005. – 60 с.
      Федунець Микола Федорович // Члени Національної спілки письменників України : Хмельницька область : біобібліогр. довідник. – Київ, 2019. – С. 204-207.
      ♦ Храпач Г. Я. “Невже Господь залишив Україну?” : про збірку поезій М.Федунця “Тут, на трепетній землі” / Г. Храпач // Подільські вісті. – 2006. – 21 листоп.
      Шляхами Федунцевої долі: спогади про поета Миколу Федунця / упоряд. М. Дашкевич. – Тернопіль : Вектор, 2014. – 196 с.
      ♦ Янчишина Я. “Ти... Словом став, якому жить” : [пам'яті поета М. Федунця] / Я. Янчишина // Подільські вісті. – 2019. – 20 черв.

      *     *     *

      Федунець Микола Федорович [Електронний ресурс] // Віртуальний музей Інституту журналістики [вебсайт]. – Електронні дані. – Режим доступу:
       
       
      Спішив з любов'ю день зустрічі. До 75-річчя з дня народження Миколи Федунця [Електронний ресурс] // Департамент інфом. діяльності, культури, національностей та релігій Хмельниц. облдержадмін. [вебсайт]. – Режим Доступу: http://kultura.km.ua/archives/25159 . – Назва з екрана. – Дата Звернення : 20.12.2024
       
      УДК 016:82
               Х 85

      “…Хотів би я у споминах зостатись…”: бібліогр. покажчик до 80-річчя від дня народження Миколи Федунця / Департамент інформ. діяльності, культури, національностей та релігій Хмельницької облдержадмін. ; Обл. б-ка для дітей ім. Т. Г. Шевченка. – Хмельницький, 2024. – 10 с.

      Бібліографічний покажчик присвячений Миколі Федунцю знаному українському поету, журналісту. Вміщено коротку біографію, статті про його творчість, анотований список окремих видань, бібліографічний покажчик творів Миколи Федунця та літератури про нього. Видання адресоване юним читачам, вчителям, бібліотекарям та всім, хто цікавиться літературою рідного краю.

      Матеріал підготувала                         Копаничук Т.В.

      Редактор                                             Богданова О.Г.
      Комп'ютерний набір
      Обкладинка

      Відповідальний за випуск                  Черноус В.Ю.


      Календар знаменних дат

      Знаменні події 5 лютого

      1. Геренчук, Каленик Іванович -- 5.02.1984 р. помер Геренчук К.І.
        з дати події минуло 41 років
      2. Коляновський, Афанасій Миколайович -- 5.02.2013 р. помер Коляновський А.М.
        з дати події минуло 12 років
      3. Кравець, Василь Мусійович -- 5.02.1998 р. помер Кравець В.М.
        з дати події минуло 27 років
      4. Приходько, Віктор Кіндратович -- 05.02.1982 р. помер Приходько В.К.
        з дати події минуло 43 років
      5. Брицький, Петро Павлович -- 05.02.1931 р. народився Брицький П.П.
        До ювілею 6 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 94 років
      6. Чирський, Микола Антонович --
        До ювілею 7 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 123 років
      7. Дубицький, Никанор Миколайович --
        До ювілею 7 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 88 років
      8. Каленюк, Петро Іванович --
        До ювілею 7 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 78 років
      9. Пустовий, Іван Тимофійович --
        До ювілею 7 років (інтервал 5 років), з дати події минуло 73 років
      • 4
      • 3
      • 2
      • 1
      • 2222
      • АРТ територія111
      • Дошкільнятам2

      Бібліотека запрошує

      БЛОГИ БІБЛІОТЕКИ

      Шановний читачу! Якій літературі ти надаєш перевагу:
      Історичній
      Пригодницькій
      Детективній
      Містичній
      Фентезі
      Мотиваційній







      © ХОБ для дітей ім. Шевченка. , 2010-2025 г.
          Офіційний сайт
      29001, Україна, м. Хмельницький, вул. Свободи 51.
      www.odb.km.ua             mail@odb.km.ua
      Копіювання інформації можливе тільки за наявності згоди
      адміністратора, а також активного посилання на сайт.
      створення
      сайту
      Студія Спектр