
Ігор Римарук народився 4 липня 1958 р. в с. М'якоти, Ізяславського району – поет, Лауреат Національної Премії України ім. Т.Г.Шевченка - помер 3 жовтня 2008 р.).
З 1957 р. батьки проживали с. В.Орлинці, а з 1964 р в с. Западинцях Красилівського району. В 1974 році Ігор Римарук закінчив Западинецьку середню школу з золотою медаллю. В 1979 р. закінчив Київський державний університеті ім.Т.Шевченка, факультет журналістики. Працював у редакції газети “Вісті з України”, у видавництві “Молодь”. У 1991-1994 р.р. – завідувач редакції видавництва “Дніпро”. З 1994 р. – заступник головного редактора, головний редактор журналу “Сучасність”. Президент Асоціації українських письменників (2004 р).
Перше друковане слово з'явилося на світ в 1976 році у журналі “Дніпро”. Потім друкувався у журналі “Жовтень", альманасі "Вітрила", газеті “Літературна Україна".
В І984 році вийшла перша книга "Висока вода", поет був прийнятий до Спілки письменників України. У 1988 р. вийшла збірка “Упродовж снігопаду”, а в 1991 р. – “Нічні голоси”. Збірка була удостоєна обласної літератургої премії імені ім.В.Булаєнка.
Римарук І. є упорядником антології нової української поезії “Вісімдесятники”.
У 1996 р. в Німеччині вийшла збірка “Золотий дощ” (Goldener Regen) німецькою та українською мовами. У 1998 р. вийшла збірка “Діва обида”, в 2002 р. виходить 2-е видання збірки і присуджується Національна премія України імені Т.Шевченка. У 2007 р. виходять останні дві збірки одного з провідних модерністів сучасної української літератури “Бермутський трикутник”, “Сльоза Богородиці”.
Вірші поета перекладено багатьма мовами світу, надруковано в англо-, іспано-, польсько-, російсько-, румуно-, шведсько-, німецько-мовних антологіях української поезії.
Ігор Римарук постав у сучасній українській літературі як один із духовних проводирів “Генерації 80-х років, що уособлював фаховість та ерудовану інтелегентність покоління”.
Помер 3 жовтня 2008 р. у Львові.

♦ Римарук І. Бермудський трикутник : поезії / І. Римарук. – Київ : Брама , 2007. – 112 с.
До книги Ігоря Римарука увійшли вірші, написані на початку третього тисячоліття.

♦ Римарук І. Божественний вітер : останні вірші / І. Римарук. – Чернівці : Букрек, 2012. – 272 с. – (Третє тисячоліття: українська поезія).
Ігор Римарук спалахнув яскравим метеоритом на поетичному небосхилі 80-х. Його дебютна збірка “Висока вода”, як і наступні “Упродовж снігопаду”, “Нічні голоси” та удостоєна Шевченківської премії “Діва Обида”, залишили слід генія в національній літературі, – слід, який прочитувати наступним поколінням. Книга “Божественний вітер” вмістила майже все, написане поетом у ІІІ тисячолітті і збережене спадкоємцем і упорядником.

♦ Римарук І. Діва Обида. Видіння. Відлуння / І. Римарук. – Вид. 2-е, доп. – Львів : Кальварія, 2002. – 160 с.
Перше видання цієї книги, здійснене Івано-Франківським видавництвом “Лілея-НВ”, стало переможцем конкурсу “Книга року-2000” в номінації “Голос душі”. “Феномен Римарука у тому ж, у чому й феномен (і загадка) найдавнішого українського мелосу, зокрема – колядок і щедрівок: закохані у них слова – то насправді слова посаджені і пророслі, слова вкорінені, слова, що дають плоди…” – писала про “Діву обиду” Маріанна Кіяновська.

♦ Римарук І. Нічні голоси : поезія / І. Римарук. – Київ : Молодь, 1984. – 72 с.
До збірки українського поета – представника покоління вісімдесятників – увійшли вірші, в яких історичні ремінісценції переплетені з болісними роздумами про місце творчої особистості в суперечливому, складному світі, про важливість непроминущих древніх заповідей й любові у сучасному мінливому бутті.

♦ Римарук І. Сльоза Богородиці : вибране / І. Римарук. – Київ : Дніпро, 2008. – 400 с. : іл.
До книги увійшли вибрані твори з попередніх збірок Ігоря Римарука – лауреата Національної премії імені Тараса Щевченка, президента Асоціації українських письменників, головного редактора часопису “Сучасність”. Вірші Ігоря Римарука перекладалися багатьма мовами світу, друкувалися в англо-, іспано-, румуно-, шведсько-, німецькомовних антологій української поезії.

♦ Римарук І. Упродовж снігопаду : поезії / І. Римарук. – Київ : Молодь, 1988. – 120 с.
Мотиви духовної спадкоємності поколінь, беперервності історичного зв'язку між ними – визначальні у другій книзі молодого українського поета Ігора Римарука. Людина кінця ХХ сторіччя у складному, перемінному світі – в центрі його уваги.